PDA

View Full Version : Шум в радиото при пуснат подгрев



anttonev
09-05-2017, 17:17
При пуснат подгрев на задното стъкло се появява шум в радиото, все едно сигналът е слаб. Няма значение дали двигателят е запален или не. Вързано е само с подгрева на стъклото. Появява се спорадично и така изчезва. :static:

Прочетох из alfaowner-а да проверя антенния усилвател и куплунзите на реотана на стъклото.

Как се свалят двете кори между задното стъкло и задните врати, предполагам от там трябва да почна?

myato
10-05-2017, 12:33
Ако антената е последните две писти отгоре, както на 156-цата, някъде там е проблемът. Или лоша връзка и искрене в нагревателя, или дори укъсяване.

lordliness
10-05-2017, 13:09
Ако антената е последните две писти отгоре, както на 156-цата, някъде там е проблемът. Или лоша връзка и искрене в нагревателя, или дори укъсяване.

Мислех, че докторите пишат само грозно, но владеят правописа :)
При мен го има същото на 156, за сега когато пусна подгряването на стъклото минавам от радио на диск.

myato
10-05-2017, 15:08
Мислех, че докторите пишат само грозно, но владеят правописа :)
При мен го има същото на 156, за сега когато пусна подгряването на стъклото минавам от радио на диск.

И аз очаквах, че хората мислят, но очакванията ми се оказаха напразни.
Познавах един "майстор", дето питаше клиентите си, които чуват необичайни шумове, дали имат радио и ги съветваше да го пускат.
Та, така....

lordliness
10-05-2017, 16:48
И аз очаквах, че хората мислят, но очакванията ми се оказаха напразни.
Познавах един "майстор", дето питаше клиентите си, които чуват необичайни шумове, дали имат радио и ги съветваше да го пускат.
Та, така....

Очаквах, че човек с претенции като теб може да чете между редовете и да разбере, че в най-скоро време смятам да отстраня проблема и да пиша за резултата.

myato
10-05-2017, 16:53
Очаквах, че човек с претенции като теб може да чете между редовете и да разбере, че в най-скоро време смятам да отстраня проблема и да пиша за резултата.

Това би било полезно за теб и колегата. Другото е в горната семантика.
И докторите не сме безгрешни. А претенции нямам или поне не си спомням да съм изявявал такива.

lordliness
10-05-2017, 17:00
Това за шумът е разисквано в раздела 156, ако не бъркам, не е изолиран случай. Докторите и касиерите трябва да са безгрешни.

myato
10-05-2017, 17:21
Това за шумът е разисквано в раздела 156, ако не бъркам, не е изолиран случай. Докторите и касиерите трябва да са безгрешни.

Безгрешен е Господ и тези, които нищо не правят.:saint:

lordliness
10-05-2017, 17:58
Безгрешен е Господ и тези, които нищо не правят.:saint:

Направил е потоп, защото не Му е харесало това което е направил.

lordliness
14-05-2017, 17:01
От няколко дена пускам подгряването за проба и шум липсва, а зимата е впечатляващ, което ми подсказва, че е възможно една от причините за шумът да е влагата по задното стъкло или някои букси за които стана дума.

anttonev
14-05-2017, 17:18
Аз не успях да откача кората, за да стигна до антенния усилвател. Много добре е хванат и вероятно ще счупя нещо. Пробвах с друго реле на подгрева, не е и от него. Има ли някой ел. схема на подгрева?

Къде е хваната масата? Може пък да е лош контакт.

ecotronic
14-05-2017, 17:50
http://www.img-share.eu/f/images/356/1Ap3paSl.jpg

P25 е антенния усилвател
P55 е нагревателя на стъклото.
C32 e връзката му към шаси:

http://www.img-share.eu/f/images/356/2uPKjQO8.jpg

намира се на срещуположната колонка (лявата).

За да свалиш корите на колонките ще трябва да демонтираш задната хоризонтална кора. За целта трябва първо да демонтираш седалката и после облегалката.

anttonev
14-05-2017, 18:05
Мерси.

Значи тоците текат първо през усилвателя, после през нагревателя?!
Нещо не схващам - ако е така, значи радиото ще "хваща"само при пуснат подгрев?

Да не би P55 да е антената?

ecotronic
14-05-2017, 18:19
Мерси.

Значи тоците текат първо през усилвателя, после през нагревателя?!
Нещо не схващам - ако е така, значи радиото ще "хваща"само при пуснат подгрев?

Да не би P55 да е антената?

Това е схемата в частта, касаеща нагревателя и според мен не е съвсем пълна в частта, касаеща антенния уселвател. А именно - никъде не е посочено неговото захранване. Тъй като е изключено, усилвателят да се захранва от токовия кръг на нагревателя, предполагам, че той се захранва по коаксиалния кабел от радиото (Phantom power supply).
Другото, което не става ясно от схемата е дали антената представлява целия нагревател или само част от пистите му. При мен горните писти са видимо отделени от останалата част на нагревателя и предполагам, че именно те са антената. От схемата обаче това не става ясно.
Просто трябва да се разглоби и да се проследят връзките за да стане ясно, каква е действителността.

nicks1
15-05-2017, 22:48
Добре де. На 166 антената не е ли на покрива?

ecotronic
15-05-2017, 22:58
Не е. Това на покрива е GPS/GSM антена.