PDA

View Full Version : Вода в стопа



procopy
10-06-2017, 14:08
Колеги, че ми влиза вода в багажника не е от вчера, ама мислех че е от антената. Не бях карал цяла зима, днес гледам - не ми работи десния габарит/стоп. Свалих кората, свалих гнездото - крушките вир вода. Цялата пластмаса на стопа - пълна с вода. Как да е, смених крушките, монтирам - не светят. Не съм толкова техничар, колкото ми се иска, до тук ми се простират познанията и уменията. От какво може да е? Окисляване на клеми? Знам, че има спрейове за почистване, но дали ще помогне в случая...

mochko1
10-06-2017, 15:03
На 156-цата ми редовно се окисляват цоклите на крушките на стоповете, ту на единия, ту на другия... Изчегъртвам ги с отвертката малко и повдигам пластинката за по добър контакт и се оправят. Временно решение ,но тя и колата няма да кара още дълго като цяло... :grin:

procopy
11-06-2017, 18:51
Остъргах клемите днес, смених всички крушки, стана като нова. Мерси, колега. Въпроса обаче е как да изкарам водата от пластмасата :-/

lordliness
11-06-2017, 19:00
Остъргах клемите днес, смених всички крушки, стана като нова. Мерси, колега. Въпроса обаче е как да изкарам водата от пластмасата :-/

Пробий две малки дупки някъде от вътре на различна височина и после ги запуши с лепило или силикон.

mochko1
11-06-2017, 19:02
Остъргах клемите днес, смених всички крушки, стана като нова. Мерси, колега. Въпроса обаче е как да изкарам водата от пластмасата :-/

Голяма спринцовка с някакво подходящо по размер маркуче...Но по важното в случея е да намериш от къде е влязла водата.

_power_
16-06-2017, 01:11
Сваляш изсушаваш (сешоар) и пълно кантиране с прозрачно лепило на стопа ;)