PDA

View Full Version : Не пали алфата.



mirecyt
10-06-2017, 21:03
Преди 1 ден запалих без проблем, днес отивам да върша работа, качвам се в колата.. не пали. Вчера сменях лостчето за фаровете и това за чистачките. Възможно ли е от там да съм прецакал нещо, или да е дала на късо някъде ? При завъртане на ключа, колата не прави нищо по-различно от преди, само че вместо да запали от четвърт, продължава да се мъчи. Предположения от какво може да е проблема ?

aRm
11-06-2017, 19:23
Като дадеш на контакт чуваш ли бебзиновата помпа да сработва ?

mirecyt
11-06-2017, 19:26
Утре ще я проверя.. Въпроса е, може ли помпата да даде фира, ако е дала на късо при кабелите на светлините..

aRm
11-06-2017, 19:43
Хмм... Не мисля. Възножно е бушона на помпата да си разместил или разбутал. Беше някой от 4те под дебитомера. Виж и като дадеш на контакт какво се случва изобщо. Аз имах подобен проблем и ми беше думнал бушон services .... ха ха. Ама тогава нишо не бачкаше в колата и само въртеше стартера. Друг възможен проблем е датчика на коляновия вал да е дал фира...

mirecyt
11-06-2017, 20:11
Ще видя бушоните, точно тях вече ги сложих в списъка с възможни повреди. При контакт няма абсолютно никаква разлика от преди повредата, дори при опит да запаля всичко е еднакво, по мои впечатления.. с изключение на това, че не пали. Ако е датчика на коляновия вал, как може да се установи ?

ivangenchev
11-06-2017, 20:55
Като се измери, буксата му е до разширителния съд. Стойностити трябва да са 20 ома межди 1 и 2 пин на буксата на датчика

mimouzunov
11-06-2017, 22:06
Аз хубаво написах... Някои е изтрил обаче писанието ми...
Питах каква е точно разновидноста на 155-ца която е въпросната...
Помпата сработва само при първо даване на контакт (ако не е палена известно време) А на следващи врътвания на ключа не прави нищо, сработва чак когато се завърти контактния ключ в позиция "стартер" (това е за машините с по-старата електроника)...
Отделно по спомени някои разновидности на 155-ца имаха и инерционен изключвател под седалката....
Абе... я триите и тоя ми пост какво се хабя да пиша...

mirecyt
11-06-2017, 23:53
1.8 TS Sport 127к.с. 92 година.

mimouzunov
12-06-2017, 11:01
1.8 TS Sport 127к.с. 92 година.

Хвани някои приятел и направете няколко теста...
Откачаш кабел от някоя свещ, слагаш там друга която опираш някъде ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на замасено място и въртите на стартер за да се види дали има високо...
За да неиска да пали грам или липсва искрата или горивото.

mirecyt
12-06-2017, 16:47
Колата има гориво със сигурност. Като дам контакт се чува едно жужене, което мисля че е от помпата. Отделно намирисва на бензин. Не разбирам все още до толкова, че да разбера какъв ми е проблема, днес се взирах под капака може би 2 часа без резултат. Ако може да ми препоръчате някакъв сервиз в София.. А пък ако имате идея в Студентски град дали са читави, още по-добре. Дори да не е сервиз, някой който разбира алфите също би помогнал..

mimouzunov
12-06-2017, 17:15
Колата има гориво със сигурност. Като дам контакт се чува едно жужене, което мисля че е от помпата. Отделно намирисва на бензин. Не разбирам все още до толкова, че да разбера какъв ми е проблема, днес се взирах под капака може би 2 часа без резултат. Ако може да ми препоръчате някакъв сервиз в София.. А пък ако имате идея в Студентски град дали са читави, още по-добре. Дори да не е сервиз, някой който разбира алфите също би помогнал..

Студентски ми е наблизо, може към 6-7 днес да мина от там и да погледна... Не претендирам за някаква компетентност, но може да е нещо дребно....
Пишете къде е колата и един телефон и така...

mirecyt
12-06-2017, 17:34
ще пиша на лично

nedko87
12-06-2017, 17:34
И аз мога да се включа по същото време защото знам че две глави мислят под добре от една

mirecyt
12-06-2017, 21:31
Свършихме работата, алфата запали, оказа се лоша връзка и стопени букси на бензинова помпа.
Благодаря много на mimouzunov и nedko87 , че се отзоваха също така и за отделеното време.

ivopifeca
15-06-2017, 10:30
Евала на такива колеги!