PDA

View Full Version : моля дайте съвет



hunter
02-05-2007, 13:17
след смяна на накладки в един много прехвален сервиз за италиански коли са ми скъсали болт на предно колело и сега карам на 3 болта
моля дайте съвет как да го махна

WhitePower
02-05-2007, 15:02
ми разпробиваш ,после с обратен мечик

ама ми е чудно кои точно болт са ти скъсали на спирачния апарат или на джантата

hunter
02-05-2007, 17:58
на джантата и много ти благодаря
не се бях сетил за обратен метчик

JORDI
02-05-2007, 20:39
Колега преди да започнеш интервенцията с разпробиване и обратния метчик е хубаво с един як център и сериозен чук да нанесеш силен удар точно в средата на скъсания болт по посока на затягането.Така ще освободиш натегнатите резби на болта и главината и ще си улесниш работата! :idea: Аз съм развивал с пръст скъсан болт по този начин от чугунена глава на едно старо Рено. :idea:

hunter
02-05-2007, 21:51
много благодаря за съветите утр като го махна ще ви кажа резултатът

:D

hunter
04-05-2007, 19:03
нищо не стана болта е много затегнал даите още предлозения с какво да напраскам болта за да отхлаби малко

JORDI
05-05-2007, 07:54
Защо ли ми се струва, че ти не си извадил главината и се мъчиш както е сглобена на колата? :? Така ще ти е невъзможно нито да чукаш правилно нито да разпробиваш а може и някоя поразия да направиш на лагера :!: А иначе за пръскане има всичко и навсякъде.

Crusader
05-05-2007, 10:00
А разпроби ли го първо? Аи нама да навиваш до края шпилковадача щото той напъва в стените на пробития отвор и не отпуска на външната резба, а иначе пръскалки - дал господ!

hunter
05-05-2007, 23:48
пичове много ви благодаря на всички /трима от толкова много/
та значи болта го махнах с чук и секач и вълшебните думички :D
не свалях главината защото ми писна оттакива ремонти а лека полека парче по парче го отчупих и изпадна всичко :D дори без да прецакам резбата /какъв касмет а ?/
и много ви благодаря за съветите