PDA

View Full Version : Задни амортесьори за 156 SW



che_
03-07-2017, 15:34
Здравейте, нещо задницата ми се държи странно като мина през дупка. Вчера като беше отворен капака на багажника натиснах за да видя как са амортисьорите и забелязах, че доста бавно се връща в гонно положение.
Не съм толко наясно с окачването, но мисля че от там идва това странно поведение - все едно бавното връшане караз задницата да се накланя на една страна като мина през дупка.

Та това от амортисьорите ли е или може и да е от друго - тампони, щанки и т.н.?
Задната стабилизираща щанга ми беше монтирана наобратно, та няма да се учудя да има още нещо омазано.

А ако е от амортесьорите - какво да взема?
Търся евтин вариан, като не съм претенцозен откъм возия - стига да вършат работа, също и не съм фен на твърдото и/или спортно окачване.

Alex_26
03-07-2017, 19:14
Здравейте, нещо задницата ми се държи странно като мина през дупка. Вчера като беше отворен капака на багажника натиснах за да видя как са амортисьорите и забелязах, че доста бавно се връща в гонно положение.
Не съм толко наясно с окачването, но мисля че от там идва това странно поведение - все едно бавното връшане караз задницата да се накланя на една страна като мина през дупка.

Та това от амортисьорите ли е или може и да е от друго - тампони, щанки и т.н.?
Задната стабилизираща щанга ми беше монтирана наобратно, та няма да се учудя да има още нещо омазано.

А ако е от амортесьорите - какво да взема?
Търся евтин вариан, като не съм претенцозен откъм возия - стига да вършат работа, също и не съм фен на твърдото и/или спортно окачване.
Пружините връщат, амортисьорите люлеят

ecotronic
03-07-2017, 19:56
Да не би да са нивомат версията и поради това да се връщат бавно?

che_
03-07-2017, 20:24
Добре де, пружината връща, но нали маслото е в амортисьора и от там идва плавното, или в случая "бавното" връщане.
Не съм толко наясно с колите, но на моторите си имаш настройка на за свиване(compression) и разгъване(rebound) на амортисьора. Съответно като го врътна мога да накарам да се разгъва много бавно, както го усещам в момента на алфата.

Иначе на пружините какво може да им стане?
Ако са много твърди, би трябвало да се връща по-бързо, остава да са меки?


Алфата е progression версия, която е по-базова и по рамата не излиза да е с нивомат, пък и амортисьорите не изглеждат като нивомат.

Ivanov_
04-07-2017, 08:44
По принцип не трябва да се омаслени и като я натиснеш отзад, трябва директно да си застане без грам люлеене. Забелязал ли си отзад да е по-ниска колата, да е клекнала?

che_
04-07-2017, 10:11
Не са омаслени, окачването е прегледано
имаше само една биалетка за смяна и щагата беше обърната - познах по извивката която е да не се опира в резервоара. те я бяха сложили към ауспуха и сочеше нагоре към ауспуха, а от страната на резервоара се опираше в него.

Ето я колата, не изглежда клекнала.

che_
07-07-2017, 09:39
Вчера натиснах задницата на алфата на баща ми, пак 156 но 99-та и седан.
Доста по-бързо се мести и в двете посоки - и при натискането и връщането.

Та пак да питам - може ли да е нещо друго освен амортисьорите?

Ivanov_
07-07-2017, 12:17
Освен да са запекли...? Седяла ли е колата без да се кара някакво време? По принцип мога да ти предложа задни амортисьори на изгодна цена, само че не съм сигурен, че проблема ти е в тях.

dansguardian
07-07-2017, 14:16
Вчера натиснах задницата на алфата на баща ми, пак 156 но 99-та и седан.
Доста по-бързо се мести и в двете посоки - и при натискането и връщането.

Та пак да питам - може ли да е нещо друго освен амортисьорите?

Не. Но все пак качете колата на подемник, разкачете надлъжните и напречните щанги и ги ревизирайте. Също така прегледайте в какво състояние са биелетите и стабилизиращата щанга.

che_
10-07-2017, 10:41
Една от биелетите отзад е сменена, само това имаше за смяна по задницата.
Вчера търсих теми за "нестабилна задница" и от това което четох, май проблема ми е в реглажа на задния мост. Един колега беше писал че е имал същите симптоми точно от кофти реглаж - заднцата ходи наляво надясно като мина с едната гума през по-голяма дупка и ако стъпя на мокро и/или маркировка.

Кажете къде в София могат да ми направят читав реглаж, някъде където са наясно с алфите?