PDA

View Full Version : Motor Control System Failure на 1.9 GT в Гърция



xen0s
13-07-2017, 08:46
Здравейте колеги. Отидох на къмпинг в Гърция но вчера като ходихме до един рестрант ми светна лампата за двигателя и изписа Motor Control System Failure. След известно четене разбрах че може да е от прецакани турбо пътища, турбо или MAF сензор.

В моя случай поведението на колата е следното - ниска мощност едва стигнах 60км в час на 3та. Двигателя на качва над 3000 оборота. Това което ме изплаши най много, стрелката за температурата се качи малко над 90 градуса, това като стана веднага я пуснах по инерция да се охлади.

Турбината надува горния турбо път който е нов и здрав. Долния не мога да го видя но не чувам специфично свистене, и няма черен дим отзад, та подозирам че е здрав. Та другите възможности са турбото да е прецакано и MAF сензор... Турбото обаче надува горния турбо път, и се надявам че е МАФ сензора. Някой дали може да каже къде му е конектора да го откача да видя как е без него?

Всякакви други съвети ще са много добре дошли също.

ray4o
13-07-2017, 09:26
Здравейте.
На мен ми изписа същото съобщение, като са скапа датчик колянов вал. Ако се диагностицира колата ще си покаже.
Поздрави.

TheTorpedo
13-07-2017, 10:14
Спира да върви защото влиза в сервизен режим. Това се лекува като я изгасиш и запалиш пак, но със сигурност трябва да я закачиш, за да видиш каква е грешката, която е записала, защото това може да не е трайно решение на проблема. Можеш да пробваш да потърсиш помощ за диагностика в гръцкия форум ако все още си там?

ecotronic
13-07-2017, 10:46
Една вероятна причина за да влезе в сирвизен режим и да не може да вдигне над някакви обороти е прекъсване в потенциометъра на педала на газта и по-конкретно в конектора му.

Една диагностика ще каже доста повече.

ScuderiaItalia
13-07-2017, 16:13
Моето ГТ от съсипан дебитомер не можеше да вдигне повече от 50 км на трета. Никаква грешка не даваше по някаква причина.

xen0s
14-07-2017, 08:37
Така намерих проблема най вероятно. Както казах колата качи градуси над 95, та заподозрях че вентилатора не се включва, при тест това се потвърди. Проверих бушоните в двигателния отсег и излезе че бушона за "Fan 2" беше заминал (60а). Обикалях из сервизите тук и най накрая намерих. Смених го и колата веднага се отпуши, а вентилатора се включва когато трябва.

Лампата за двигателя все още стои но това е защото грешката трябва да се изчисти с диагностика до колкото знам.

Тествах колата, тук има жестоки пътища и вървеше чудесно - както обикновено. Така че с малко късмет утре ще мога да се прибера без проблем и в понеделник ще я закарам при Румен за чек.

Ivaelo
14-07-2017, 23:25
който е в почивка

xen0s
15-07-2017, 19:09
Koйто е в почивка, какво?

Иначе днес лампата изкасна след 3то запалване - както и трябва ако проблема наистина е изчистен. Та явно е било само от бушона.