PDA

View Full Version : Усилвател на спирачното усилие (Серво) - Взаимозаменяемост/Рециклиране



ocultist
16-07-2017, 13:21
Здравейте колеги,

От 2 месеца колата е на трупчета, защото гръмна сервото. Беше дадено за рециклиране и ме зарадваха, че за този модел не се произвеждали мембрани и са ги правили на място, колкото работи, толкова. Докато преди само изпускаше и не работеше, сега работи, но изпуска през педала на спирачката. Така не ме устройва и се зарових по форумите, след като установих, че са много слабо място на тези коли, реших да търся ново. Греда, най-ниската цена е от магазин в Англия и струва скромните 610 евро! Много не ми харесва идеята да взимам друго от 155 2ра ръка, та давайте акъли от какво да търся. Сервото е "голямото" и то наистина е два пъти по-голямо от това на Дедрата ми и клапанът е външен на самият маркуч. Някой сменял го е с такова от друг модел/автомобил. Всички Алфи ли страдат от това серво или само 155? Като гледам в епера, това серво се слага на почти всички модели от 1993 до 1999. Благодаря предварително на отзовалите се!

s_romeo
16-07-2017, 14:12
Колега, вземи втора ръка от алфа 146 бензин и си ти. Ще останеш доволен от ефекта.

ocultist
17-07-2017, 11:12
Колега, вземи втора ръка от алфа 146 бензин и си ти. Ще останеш доволен от ефекта.

Сега проверих в ЕПЕР-а и се оказа, че 146 използва същите серво усилватели като 155.

pace
20-07-2017, 14:20
Ако ще ти върши работа имам от 1.9тд...но мисля,че са еднакви

ocultist
28-08-2017, 17:48
Така сервото го преборихме, всичко в него е ново, НО някъде в патакламата затрихме зампонът, който се нанизва на оста, която се закача на педалът. Някой да има гръмнало серво от което да заема тази част по възможност със здрав дунапрен?