PDA

View Full Version : Проблем с тока на 2.0TS (Super) 144 к.с.



Чавдар
21-07-2017, 12:41
Здравейте колеги,


От известно време имам проблем с колата и по-точно с "тоците“
Това което, ще опиша като проблем, може да звучи странно, но така стоят нещата.
Колата прекъсва много, когато подавам газ (без значение много или малко), уредите на таблото се "шашкат" и почва да прекъсва повече (това го прави по-малко на бензин и много на газ). Когато изключа едната бобина (определена бобина) нещата се оправят малко, ако изключа и дросела се оправя още малко, ако включа кабела от комутатор едно към бобина две, а не към бобина едно, колата се оправя още малко?!?!?!? Има моменти (много рядко) когато колата работи почти на 100%, а има и моменти в които ключа се напича толкова много, че чак ми пари в ръката, когато го извадя (металната част на ключа). Какъв може да е проблема, дали може от бобините или комутаторите да създава такива проблеми или да търся проблема в инсталацията и по-точно в клемореда на ключа?


Колата е Alfa Romeo 164 2.0TS Super 144 PS

mimouzunov
21-07-2017, 13:25
Здравейте колеги,


От известно време имам проблем с колата и по-точно с "тоците“
Това което, ще опиша като проблем, може да звучи странно, но така стоят нещата.
Колата прекъсва много, когато подавам газ (без значение много или малко), уредите на таблото се "шашкат" и почва да прекъсва повече (това го прави по-малко на бензин и много на газ). Когато изключа едната бобина (определена бобина) нещата се оправят малко, ако изключа и дросела се оправя още малко, ако включа кабела от комутатор едно към бобина две, а не към бобина едно, колата се оправя още малко?!?!?!? Има моменти (много рядко) когато колата работи почти на 100%, а има и моменти в които ключа се напича толкова много, че чак ми пари в ръката, когато го извадя (металната част на ключа). Какъв може да е проблема, дали може от бобините или комутаторите да създава такива проблеми или да търся проблема в инсталацията и по-точно в клемореда на ключа?


Колата е Alfa Romeo 164 2.0TS Super 144 PS


Така като гледам/чета маи има няколко проблема...
Колко са свързани един с друг не е ясно.
Свещи и кабели сменяни ли са, лулите да не са пробили и тн!? Има прекалено много неясноти за да се даде тук точен съвет какво да се гледа/пипа.
Контактния ключ или е нагорял или нещо го товари, може да се разбере като се мери/разглабя...