PDA

View Full Version : Разсвистя ми се скоростната кутия



xen0s
30-07-2017, 11:11
Здравейте колеги. Вчера излязох да покарам из някой друг красив планински път и какво да чуя - скоростната ми кутия бучи.

2ра, 3та, 4та и 5та се чува доста отчетливо. Не е много силно но определено се чува бучене на фона на двигателя. Като че ли първоначално го няма и се появява след като е позагряла колата. Когато натисна съединителя или съм на неутрална, бученето изчезва мигновено.

Маслото на скоростната е сменяно преди точно 1 година. Скоростите влизат. Първа на студено време (изминалата зима) се пънеше преди да е загряла колата. Подозирахме че е от съединител който така и така беше за смяна. Сега лятото проблеми няма уж а и съединителят е сменен преди 2 месеца.

Не знам от колко време бучи, но вчера го забелязах защото по изключение не си бях пуснал музика. Въпросът ми е мога ли да карам известно време така защото ми предстоят няколко пътувания между София и Бургас през идните 2 седмици и после още някакво между градско? Горе долу очаквам поне 1000-1200км да навъртя за 2-3 седмици, а междувременно не знам дали ще се вредя в сервиза.

Alexanderbb
30-07-2017, 17:57
Здравейте колеги. Вчера излязох да покарам из някой друг красив планински път и какво да чуя - скоростната ми кутия бучи.

2ра, 3та, 4та и 5та се чува доста отчетливо. Не е много силно но определено се чува бучене на фона на двигателя. Като че ли първоначално го няма и се появява след като е позагряла колата. Когато натисна съединителя или съм на неутрална, бученето изчезва мигновено.

Маслото на скоростната е сменяно преди точно 1 година. Скоростите влизат. Първа на студено време (изминалата зима) се пънеше преди да е загряла колата. Подозирахме че е от съединител който така и така беше за смяна. Сега лятото проблеми няма уж а и съединителят е сменен преди 2 месеца.

Не знам от колко време бучи, но вчера го забелязах защото по изключение не си бях пуснал музика. Въпросът ми е мога ли да карам известно време така защото ми предстоят няколко пътувания между София и Бургас през идните 2 седмици и после още някакво между градско? Горе долу очаквам поне 1000-1200км да навъртя за 2-3 седмици, а междувременно не знам дали ще се вредя в сервиза.

По-скоро не, щото междуградско се съмнявам да караш с 40 - 50

dhtj
30-07-2017, 21:51
За ГТ-то ли става дума?

xen0s
30-07-2017, 22:54
Да за колата от подписа. Май ще трябва да я вкарвам в бокса. Междуградското си го карам нормално 140-160 според зависи от пътя.... Намери кога да стане това :(

Dinev89
05-08-2017, 18:28
Колега провери нивото на маслото в скоростите ако има пропуск и е поизтекло долей ако си е там то квото е станало е станало караи докато намериш време и така

xen0s
06-08-2017, 09:02
Meрси за съвета. Но след доста дълъг тест драйв на тихо място, мисля че шума не идва от скоростите. Виене определено има но най-вероятно не са скоростите. Като дам на неутравлна или натисна съединителя изчезва защото автоматично отпускам и гаста. Но вчера успях да накарам шума да се чува дори когато стоя на 1 място и давам гас на неутрална. Не знам от какво е, но не е стандартното виене на турбината, освен ако не излезе че звучи така след ремап :wierdo:

На 15ти ще ходя в сервиз да видим какво става.