PDA

View Full Version : Датчик на климатроника на Алфа 166 - 2,4 JTD 140 кс



peteto2006
05-08-2017, 16:20
Здравейте, колеги!

Жена съм и не разбирам особено от автомобили, затова се извинявам за странните описания. Алфата скъса пистов ремък зимата (не знам дали има общо със случая, но го споменавам). Климатика го пуснах след няколко месеца чак - и не работи. Има фреон и т.н., карахме колата на майстор - като се върже климатика директно към тока (или нещо подобно) - работи си, т.е. не е проблем в самия климатик. Казаха ни нещо за датчик - одеве беше на диагностика и ни потвърдиха, че някакъв основен датчик ли, нещо подобно, но не работи. Той е закачен за фреона директно и се сваля лесно. Буксата е зелена, а на него пише 283 008 R134a. Добре де, ама всички сервизи ни казват, че по техните характеристики е сива буксата (не зелена). И да вмъкна само, че един близък с такава алфа ни даде неговия (алфата му е за части), със сива букса и пише 283 007 R134a - ами не става с него! От магазините за авточасти казаха, че този номер 283 008 нямал общо с продукта, в смисъл било като номер на производителя, но няма отношение по частта. Не знам защо по "книгите" трябва да е сива букса, а ние от нашата кола вадим зелена? Сега търсим от кола на части, защото нов този датчик е 160лв (сив!) и, ако не работи пак само ще сме си го поръчвали...
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Или да има кола на части с такъв датчик :)

ecotronic
05-08-2017, 16:48
За този датчик ли става въпрос?

https://www.megaparts.bg/product/1762245670

Не мисля, че цветът на буксата е от значение.

Потърси и във втората употреба на форума. Да се дават толкова пари за нов, е безумие.

ernom
06-08-2017, 13:26
да, принципно е възможно този датчик да е причината да не тръгва климатика - това е датчика за налягането на фреона (multi-stage pressure switch) / по магазините за части го знаят като "прекъсвач на налягане" - той мери налягането и ако то е извън норми (мн високо или мн ниско), датчика не допуска ток до съединителя на компресора /при работещ климатик от същия датчик зависи кога и на коя скорост да се включи перката на радиатора

тези номера, дето ги четеш на самия датчик, са номера измислени от онзи който е произвел датчика - ако има десет производителя на една резервна част, ще има десет различни номера за едно и също нещо

мисля че въобще не е проблем да се намери втора употреба - само в mobile.bg има повече от 50 166-ци на части - гледаш буксата да е същата като форма и брой контакти - не знам цвета дали има значение

peteto2006
10-08-2017, 15:22
Оказа се, че не е датчика. Пробвахме с нов и с втора употреба. С никой не работи. Май има теч на фреона. Уж днес ще го оправят и ще видим... Видя се вчера от къде е теча. Тръгна принципно студеното, ама бързо спря. А то изфучал фреона... Дано имаме късмет, че утре тръгваме за морето...