PDA

View Full Version : Проблеми 2.4 жтд



KARTaL
14-09-2017, 16:05
Здравейте, колеги. От тази седмица съм с нова придобивка и вече имам една бензинова и една дизелова 166-ца. Въпросите са ми относно дизеловата и са няколко.
Първия проблем е, че климатика не работи. На където и да се завърти да духа (крака, прозорци, пътници) не реагира. Какво мога да направя по въпроса и въобще мога ли нещо да направя по въпроса?
Втория проблем, както преди 2 години като си взех бензиновата така сега и с дизеловата е че халогенните фарове не работят. Естествено, бензиновата я карах на майстор и ги оправи, но мога или аз да си ги оправя или да си я карам на майстор?
Третия проблем - ръчната не мърда. Искам да я дръпна, но няма никакъв ход.
Четвърти проблем, когато пробвах колата през деня не се виждаше нищо да свети от чековете. Снощи когато я карах Има чекове (аербег и други, които ще ги снимам) които са били нашарени с маркер така че да не се виждат.
И последния въпрос ми е, нормално ли е при положение че е сменено турбото като се даде газ да свири ? Някакви съвети, които да погледна върху колата? Благодаря !

lordliness
14-09-2017, 16:31
Моето турбо въобще не го чувам. Може да са ти изгорели, крушки, вентилатор, предпазители, релета.
Нямаш ръчна защото са ти блокирали жилата, може да сложиш нови или да опиташ да раздвижиш тези като ги свалиш. Смяната е доста неприятна

KARTaL
24-09-2017, 23:16
Имам допълнителни въпроси относно придобивката. Единия проблем е с индикацията за подгряването на свещите. След палене почва да примига. На диагностика дали ще излезне проблема?
Другия проблем е АСР, преди седмица като се запалеше колата си светеше постоянно, а сега като се запали не работи и след известно време се включи. Предишните дни като карах по време на движение се включи и почна да намаля скоростта дори и при натиснат педал на газта. След връщане на скорост се оправи и си тръгна колата. Защо така?

LYBRAtor
25-09-2017, 23:41
Това с примигването след палене за свещите означава, че имаш изгоряла свещ най-вероятно или умряло реле по-малко вероятно.

dragonman
26-09-2017, 05:12
Привет колега!Една диагностика ще покаже точно какви са проблемите с колата!За свещите не се притеснявай,аз също карам с изгорели,като по никакъв начин не ми се отразява на паленето при -20!По принцип комънрейла ако компресията му е наред си пали и без свещи!Имам приятел със сервиз в Пловдив,който беше изхвърлил цялата инсталация за подгрева!

KARTaL
01-10-2017, 00:01
Благодаря за помощта, колеги! Към следващия ми въпрос. Светлините на таблото повечето са изгоряли. От опит вече зная какво да правя, но удрям на греда. Проблема е че като извадя цоклите и тръгна да вадя крушката няма вадене??? Какво да правя?

dragonman
01-10-2017, 04:21
Крушките вървят едно цяло с цокъла!Търси от друго табло,като от lancia също стават!Явно до сега не си сменял крушки на италианка!И преди да си тръгнал да сменяш провери крушките с мултицет на верига,също така дали контактните пластини контактуват с пистите на платката!

KARTaL
01-10-2017, 10:54
Преди 2 месеца сменявах на другата кола 2.0 ТС и крушките си се вадеха. От какъв модел Ланча стават? Почти всички дават километража заедно с цоклите и значи за да си реша проблема трябва да си взема километраж? :flex:

iveli
01-10-2017, 15:56
Ако не се лъжа трябва да изрежеш крачетата на крушките отдолу защото са запоени или да ги отскубнеш по грубо а на новите изправяш крачетата мушкаш подкривяваш и запояваш

dragonman
02-10-2017, 04:59
Точно така,крачетата са запоени към цокъла и при силно дърпане крушката става негодна за употреба!На моето табло сложих от другата ми кола lancia thema,тъй като си бях купил резервно табло.Мисля че и от други модели стават.Важното е перцата на цокъла да могат да контактуват с платката и да може целия цокъл да се заключи в отвора!

KARTaL
04-11-2017, 21:56
Да върна малко темата в действие. При палене на колата и при леко въртене на място волана оборотите играят леко, това го нямаше до сега. Получава се също при потегляне.
Колата е с чип и днес за трети път скобите изпуска маркуча към двигателя, без да я напъвам. :small_cry:
При движение със скорост 100км се получава едно силно тресене и ми казаха, че дърпа въздух. Възможно ли е? Нямаше го тоя проблем а не съм удрял някъде за да са изкривени джантите? :noooo:

---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:52 ----------

Ето снимка:
http://prikachi.com/images/687/9214687o.jpg

dragonman
05-11-2017, 05:54
С тази скоба няма как да не изпусне при положение че е евтино менте!Не разбирам защо не махнеш тази самоделка и си купиш оригинален маркуч втора употреба!При работа на двигателя от вибрациите на мотора скобата няма как да задържи тази тръба!Да не говорим,че този маркуч ти е най-важния за храненето с въздух!За тресенето може да е от много неща,но в никакъв случай от дърпане на въдух!

KARTaL
28-01-2018, 21:28
От известно време при промяната на температурите централното почна да ми се базика. При опит за заключване на вратата с дистанционното, щракне премигнат мигачите два пъти и колата пак се отключи. С ключа си се затваря, но и там не е всеки път. От къде може да идва проблема?
Задницата е доста нестабилна. Проблема не е от вчера, просто не съм му обръщал особено внимание защото имаше други неща по колата за оправяне. Днес на няколко пъти на хубав участък колата се разлюля стабилно. По рано като купих колата се развиваха болтовете на гумите, но сега като слезнах да ги проверя си бяха ок. Получава се едно клатушкане от ляво на дясно. То е ясно, че проблема няма да го реша във форума, но какви са вашите предположения.

ecotronic
28-01-2018, 21:32
Проблемът с централното най-вероятно се дължи на неотчитане на долното положение на някой от бутоните на предните врати. Причината за това може да е и чисто механична, като затруднение в хода им заради ниските температури.

KARTaL
28-01-2018, 21:37
Благодаря за бързия ти отговор, колега! Мислех си, че си въобразявам, но сега като ми казваш явно проблема е от там. Доста често към шофьорската врата натискам палчето леко надолу и после си се заключва, но това не е винаги помага.

ecotronic
28-01-2018, 21:43
Вътре в бравите има едни микроключета и най-вероятно те правят мизерията. Вариантите са 2. Или не правят добър контакт или не се задействат винаги механично.
За да локализираш коя е проблемната врата и дали изобщо е от това, е добре да се провери действието на въпросните ключета, като се мерят веригите им на конекторите между вратата и купето.

KARTaL
29-01-2018, 10:28
За да се стигне до микроключетата. трябва ли да се сваля кората? Може ли снимка какво представлява микроключето?

ecotronic
29-01-2018, 10:31
Трябва да се свали кората, бравата и бравата трябва да се разглоби. Въпросните ключета са вътре в нея. Това не е малко работа и поради това е добре първо да се провери това, което написах в предишния си пост.

PEPI-2ALFA
30-01-2018, 12:08
Задницата е доста нестабилна. Проблема не е от вчера, просто не съм му обръщал особено внимание защото имаше други неща по колата за оправяне. Днес на няколко пъти на хубав участък колата се разлюля стабилно. Получава се едно клатушкане от ляво на дясно. .
При мен на прав участък нямаше проблем, каквато и да е скоростта. В завой, обаче, при по-силно накланяне задницата "потъваше" толкова гадно, че на 2 пъти на магистрала щеше да ме изхвърли от пътя. Сменихме тампони отзад и заспа. На подемник като се вдигне, доста видимо играеха и двете гуми.

KARTaL
31-01-2018, 11:41
За кои тампони става въпрос?

PEPI-2ALFA
31-01-2018, 12:02
За кои тампони става въпрос?
Не знам точно как се водят, но майстора като я вдигне ще разбере, ако е от тях проблема, разбира се. На мерцедеси има същите, даже в каталозите излизат като за мерцедес, а не за алфа. Това поне знам аз.

Trenkata
31-01-2018, 15:42
Шарнирни втулки се казват.

KARTaL
28-05-2018, 20:39
Група здравейте, имам няколко въпроса пак за колата. На таблото ми свети ABS, а след 15 минути каране гасне и почва да свети ASR постоянно. Това проблем ли е? Трябва или не трябва да свети?
Автопилота не работи. Като врътна "ключето", на таблото светне, но не работи. От какво може да идва проблема?
Волана ми като карам на право седи леко в ляво. На реглаж ли да я карам? Благодаря!

Read
28-05-2018, 20:47
Волана ли седи вляво, или ти го държиш вляво за да обираш дърпането надясно?

KARTaL
28-05-2018, 20:56
Като се кара кола, седи вляво и върви направо колата.

danchev63
02-06-2018, 09:16
Група здравейте, имам няколко въпроса пак за колата. На таблото ми свети ABS, а след 15 минути каране гасне и почва да свети ASR постоянно. Това проблем ли е? Трябва или не трябва да свети?
Автопилота не работи. Като врътна "ключето", на таблото светне, но не работи. От какво може да идва проблема?
Волана ми като карам на право седи леко в ляво. На реглаж ли да я карам? Благодаря!
ABS не трябва да свети. Провери на диагностика от къде идва проблема. Най-вероятно някой от датчиците е пробил ( нарушена изолация) и за това подава сигнал за грешка. Но може и нещо в централата да е станало, за това първо диагностика за да се локализира проблема.
Авто пилота работи при скорости над 30км/ч. Щом светва опитай да врътнеш копчето със знак + - по посока + като го задържиш натиснат и ако всичко е наред ще усетиш как колата сама се контролира. Това обаче го направи когато се движиш поне с 50км/ч.
Може волана да е свалян и да не е сложен правилно. Иди на реглаж и там ще установят дали е така или има друг проблем - щом казваш, че перманентно стои на една страна а колата се движи направо.

KARTaL
16-07-2018, 10:40
Сменяха ми радиатора на парното и доста неща нещо не са нарпавени както трябва. Стъклото ми се запотява. От радиатора ли е?

Чистачките ми правят половин оборот (на половината стъкло) За ново моторче ли е? Оставих да направят празен ход, но без резултат.

От както съм купил колата като отида на някоя бензиностанция и тръгне да се пълни пистолета доста често спира. На другите коли като гледам това не е така. Миналата седмица като ходих до морето и пълних резервоара се пълни доста време и мисля да го реша и този проблем. Някой да е имал същите проблеми? Благодаря предварително

myato
17-07-2018, 10:31
Такаа.
Първо - докато ти свети ABS-са, темпомата няма да работи.
Реши си проблема, най-вероятно е датчик.
Запотяването на стъклото говори за пропуск в охладителната система. Като забършеш с пръст, стои мазно от антифриза.
За волана - закарай колата на стент. Вероятно, като са ти разглабяли таблото заради парното и не са белязали волана, и после са го сложили по "спомени". Ако е малко отклонението, може да се коригира от накрайниците. Ако е голямо, ще ти центрират волана и ще го наместят отгоре.

А, за чистачките - свали моторчето с рамената и ги ревизирай. Едва ли са за смяна щом имат някакво движение.
За зареждането проблемът е в отдушника на резервоара. Трябва да се почисти.

KARTaL
17-07-2018, 11:36
На диагностика ще отчете датчика предполагам?
Проблема с волана е решен, благодаря все пак.

Предполагам това с почистването на резервоара е голяма разправия?
А с охладителната система някой, който се занимава с климатици ще ми свърши работа?