PDA

View Full Version : Студен страт 1.9 jtdm



bride_petar
14-10-2017, 15:10
Здравейте имам следният проблем като в кипа https://m.youtube.com/watch?v=b2DGoHuwUrE&feature=youtu.be
Искам да попитам от какво може да е и какво трябва да проверя. Проблема е абсолютно същия като на клипа, излиза ми същата грешка. Искам да го оправя сега, че тепърва следват студени дни. Акумулатора е нов и не е от там проблема.

patro
14-10-2017, 21:04
Колега, според мен е хубаво, първо да дадеш на контакт, да изчакаш да си минат чековете и след това да запалиш. като гледам така, втория и следващите стартове са наред, така че пробвай да изчакаш чековете и след това пали.

toni7508
15-10-2017, 09:24
Извинявай не прочетох добре:razz:

bride_petar
15-10-2017, 09:57
Колега, според мен е хубаво, първо да дадеш на контакт, да изчакаш да си минат чековете и след това да запалиш. като гледам така, втория и следващите стартове са наред, така че пробвай да изчакаш чековете и след това пали.

И това съм пробвал, но някой път пали добре, друг път става същото

patro
16-10-2017, 19:51
Защо не я пробващ при студен старт да се закачи на диагностика и от там да се види какъв е проблема. Все пак колите ни станаха интелигентни почти колкото и нас хората

DEGWEED
19-10-2017, 00:33
Трябва да вържеш диагностика и да гледаш в момента на запалването колко оборота прави мотора. Ако прави под 1000 оборота значи ти е слаб акумулатора или затяга стартера. По-скоро е недостиг на ток. Ако си прави 1000 и малко оборота значи проблема е другаде, но почни от там.
....
Хмм, в последствие прочетох, че си с нов акумулатор. Все пак провери оборотите. Скоро имах подобен проблем и смених алтернатор.

Alex_26
19-10-2017, 04:24
Я смени акумулатора

bride_petar
19-10-2017, 10:49
Трябва да вържеш диагностика и да гледаш в момента на запалването колко оборота прави мотора. Ако прави под 1000 оборота значи ти е слаб акумулатора или затяга стартера. По-скоро е недостиг на ток. Ако си прави 1000 и малко оборота значи проблема е другаде, но почни от там.
....
Хмм, в последствие прочетох, че си с нов акумулатор. Все пак провери оборотите. Скоро имах подобен проблем и смених алтернатор.
Върви на 900 оборота след запалването, сменил съм два акумулатора единия излетя, защото си мислех, че от него но уви не беше. Аз се чудя да не са някакви свещи, скоро я карах на диагностика, но нищо не казаха за това, макар че ще имам идикация ако е изгоряла някоя...

DEGWEED
20-10-2017, 13:49
Върви на 900 оборота след запалването, сменил съм два акумулатора единия излетя, защото си мислех, че от него но уви не беше. Аз се чудя да не са някакви свещи, скоро я карах на диагностика, но нищо не казаха за това, макар че ще имам идикация ако е изгоряла някоя...

Гледай ги в самия момент на завъртане на стартера, а не след като запали! Пусни запис на графиката от оборотите, ако всичко е наред трябва да завърти с около 1000 оборота.

pi4_s_bravo
21-10-2017, 20:23
Ти наясно ли си с колко оборота върти стартера? Недей да лъжеш човека като не знаеш. На стартер оборотите са 200 или малко над 200.

DEGWEED
22-10-2017, 01:43
Ти наясно ли си с колко оборота върти стартера? Недей да лъжеш човека като не знаеш. На стартер оборотите са 200 или малко над 200.
Тъй-като говоря от опит и пресен случай пак ще кажа: за да запали мотора стартера трябва да го завърти с около 1000 оборота. За обороти на стертер търсих в темата, но не открих някои да е писал. Ако е възможно да ми помогнеш.
Иначе твърдо заявявам, че с 200 оборота на мотора колата не пали!!!

lordliness
22-10-2017, 07:04
Тъй-като говоря от опит и пресен случай пак ще кажа: за да запали мотора стартера трябва да го завърти с около 1000 оборота. За обороти на стертер търсих в темата, но не открих някои да е писал. Ако е възможно да ми помогнеш.
Иначе твърдо заявявам, че с 200 оборота на мотора колата не пали!!!

Когато искаш да запалиш дизел с бутане и той запали на половин метър мислиш ли, че за този половин метър прави 1000 оборота? Със стартер е същото, само дето не буташ.

dhtj
22-10-2017, 07:35
И с един оборот може даже :D

https://www.youtube.com/watch?v=El-v-L1nVmE

ecotronic
22-10-2017, 12:38
Тъй-като говоря от опит и пресен случай пак ще кажа: за да запали мотора стартера трябва да го завърти с около 1000 оборота. За обороти на стертер търсих в темата, но не открих някои да е писал. Ако е възможно да ми помогнеш.
Иначе твърдо заявявам, че с 200 оборота на мотора колата не пали!!!

Ако имаш впредвид, че стартерът се върти с не по-малко от 1000 оборота, то - прав си.

Ако имаш впредвид това, че коляновият вал, задвижван от стартера се върти с 1000 оборота, то - грешиш.

Както казаха по-горе, оборотите на КВ, задвижван от стартера при студен старт са около 200/мин.

lordliness
22-10-2017, 12:48
Ако имаш впредвид, че стартерът се върти с не по-малко от 1000 оборота, то - прав си.

Ако имаш впредвид това, че коляновият вал, задвижван от стартера се върти с 1000 оборота, то - грешиш.

В номер шест ясно е написал за двигателя.
На всеки се е случвало да запали с последно издихание на акумулатора, когато оборотите са били далеч от 200, камо ли от 1000 дори на стартера

bride_petar
22-10-2017, 17:59
Днес забелязах, че кото я подържа на контакт 7-8 секунди като изгаснат всички светлини си пали добре, претреперва малко, но пали по-добре.

ecotronic
22-10-2017, 18:19
Възможно е да има някое сцепено маркуче на помпата в резервоара, поради което да и трябва повече време да подкачи нафта и да развие нормалното налягане.
Мисля, че в нея има и възвратен клапан, който трябва да държи пълна тръбата към мотора. Ако той не уплътнява добре, докато колата прави престой, вероятно тръбата се изпразва и и трябва малко време за да се напълни.

DEGWEED
23-10-2017, 00:54
Ако имаш впредвид, че стартерът се върти с не по-малко от 1000 оборота, то - прав си.

Ако имаш впредвид това, че коляновият вал, задвижван от стартера се върти с 1000 оборота, то - грешиш.

Както казаха по-горе, оборотите на КВ, задвижван от стартера при студен старт са около 200/мин.

Незнам, може да съм в грешка, но нека разискваме:
Пускам еку скана да записва обороти в реално време със слаб акумулатор сутрин на студен мотор. В първия опит се записват около 270 оборота и колата не пали. При втори опит и вече поразбито масло се записват 700-800 оборота и колата пак не пали. При трети опит се записват 1050 оборота и колата пали.Става дума за последващи опити един след друг. Помислих си от къде вади тоя ток слабия акумулатор, но явно е от разбитото масло, в следствие на което върти по лесно. След това следва смяна на акумулатор и пак тест сутрин на студено. От първия път записва 1080 обората и колата пали.... и така до ден днешен без проблеми. Кои обороти мери еку скана, мисля не са на стартера?

lordliness
23-10-2017, 05:31
Какво значи разбито масло? Вискозитета си остава същия. Пусковите обороти на стартера при бензинов двигател трябва да са над 50 об/мин, а при дизелов над 200 об/мин

DEGWEED
23-10-2017, 10:11
Какво значи разбито масло?

Поразвъртяно...

lordliness
23-10-2017, 12:31
Поразвъртяно...

И това какво помага според теб?

DEGWEED
23-10-2017, 13:48
И това какво помага според теб?

Нека разискваме фактите от по-горният ми пост, остави това на какво помага.

lordliness
23-10-2017, 13:57
Нека разискваме фактите от по-горният ми пост, остави това на какво помага.

Представи си тогава ако двг при палене върти с 1000 оборота, с колко оборота тогава би се въртял пусковият електродвигател? При голяма част от тези двигатели роторът лагерува на бронзови втулки. Сигурно няма да карат дълго. По нагоре ти написах какви са оборотите.

DEGWEED
23-10-2017, 15:04
Представи си тогава ако двг при палене върти с 1000 оборота, с колко оборота тогава би се въртял пусковият електродвигател? При голяма част от тези двигатели роторът лагерува на бронзови втулки. Сигурно няма да карат дълго. По нагоре ти написах какви са оборотите.

Ок, с това съм съгласен, но защо еку скана мери такива обороти?

ecotronic
23-10-2017, 15:17
Само един Господ и стари баби знаят, защо така показва софтуерът.

Много по-лесно е да погледнеш, как се върти ремъчната шайба на коляновия вал, докато стартерът работи и да прецениш, кога оборотите и са по-високи - преди или след като моторът запали и заработи на празен ход.

lordliness
23-10-2017, 16:55
Само един Господ и стари баби знаят, защо така показва софтуерът.

Много по-лесно е да погледнеш, как се върти ремъчната шайба на коляновия вал, докато стартерът работи и да прецениш, кога оборотите и са по-високи - преди или след като моторът запали и заработи на празен ход.
То се чува :)

BO
24-10-2017, 12:16
Ок, с това съм съгласен, но защо еку скана мери такива обороти?
Просто си се объркал и това е.

DEGWEED
24-10-2017, 14:35
Само един Господ и стари баби знаят, защо така показва софтуерът.
Така е, но все пак по този метод човекът може да разреши проблема, другото, което се изговори не му помага особено.

---------- Post added at 14:35 ---------- Previous post was at 14:21 ----------


Просто си се объркал и това е.

Пичове не съм се объркал, ако си направите труда и имате кабели вижте сами!
Ето ги мойте файлове...

ecotronic
24-10-2017, 15:46
RPM сензорът определя оборотите, като брои зъбите от венеца, които минават пред него и съпоставя броя с времето.
Възможно е при стартиране да се получи за много кратко време така че ъгловата скорост на КВ да е относително висока за някакъв сектор и така компютърът да визуализира високи обороти. Но това далеч не означава, че това са реалните обороти.

Както е видно от втория файл - оборотите падат от 742 на 36 за около секунда. А реално КВ в този момент се върти със средна скорост около 3 оборота в секунда.

BO
24-10-2017, 17:31
Така е, но все пак по този метод човекът може да разреши проблема, другото, което се изговори не му помага особено.

---------- Post added at 14:35 ---------- Previous post was at 14:21 ----------



Пичове не съм се объркал, ако си направите труда и имате кабели вижте сами!
Ето ги мойте файлове...
Ако стъпваш на тези логове, значи според теб стартера започва да върти яко със 742 оборота и изведнъж спада до 36? Само се замисли това как би звучало и си отговори дали файловете с логовете са ти коректни.

bride_petar
02-08-2018, 13:42
Здравейте отново, продължавам да имам същият проблем и вече все по-трудно става първото палене, трепери цялата и се чуди дали да запали или не и забелязах, че като запали излизат някакви странни сиви отенаци отзад и мирише странно... на диагностика съм я водил и казаха, че дюзите са добре. колата си върви перфектно, но само това.... чудя се дали е е възможно свещите да са за смяна ?

stu
02-08-2018, 14:10
Преди тотално да ми се скапе акумулаторът имах подобни проблеми!С новия пали от “половин” оборот!

flipz
02-08-2018, 18:10
Приятел, вземи пробвай с един акумулатор.
В темата 2-3 пъти те подсещат колегите, какво толкова ти струва :)
Ако си от Бургас, аз ще ти донеса за пробата, имам един нов.

mitkosoft
09-08-2018, 01:38
и аз имам същата грешка понякога досега не съм установил от какво е ...при закачане за диагностика не дава никакви грешки, колата върви нормално...някъде из чуждите форуми бях чел за слаба връзка към датчика на термостата...и затова изписва че колата е прегратя...явно от самото тресене губи контакт и се получава така...

flipz
09-08-2018, 11:51
Аз като измия моята, преди да тръгна на път .. Изкарвам я от гаража и тръгвам, навън е 30+ градуса, а тя показва примерно 21-23 .. след около 5км се коригира сама :)
И след това всичко е наред ... какво пръскам с водоструйката не ми е ясно :)

Дано намерите проблема колеги .. някой електричар, не може ли да проследи връзката ?

ecotronic
09-08-2018, 11:58
Аз като измия моята, преди да тръгна на път .. Изкарвам я от гаража и тръгвам, навън е 30+ градуса, а тя показва примерно 21-23 .. след около 5км се коригира сама :)
И след това всичко е наред ... какво пръскам с водоструйката не ми е ясно :)

Дано намерите проблема колеги .. някой електричар, не може ли да проследи връзката ?

Нямаш проблеми. При всички е така. Сензорът е в лявото огледало и като го намокриш температурата му пада доста под околната, докато не изсъхне.

maxaaa9
12-08-2018, 15:24
Отдолу в коментарите на клипа човека е написал как е решил проблема (който е следния - смяна на помпата в резервоара).

mitkosoft
13-08-2018, 22:13
няма логика да е помпата в резервоара...ако има теч обратно в резервоара това означава да не достига достаъчно налягане в рейла ,а тя колата си върви на чук тегли яко запали ли веднъж...

lordliness
13-08-2018, 22:31
На една бензинова кола помпата не държеше налягане и сутрин палеше след няколко опита. Смених я и сега си пали. За вървене си вървеше след като запали. Помпата имаше повреден клапан.