PDA

View Full Version : Помощ със монтаж на DRL модул alfa 156SW



raychov_kn
18-10-2017, 19:15
Здравейте колеги,реших да сложа DRL модул на кошничката,който да пали дългите примерно на 30-40%,намерих една тема тук в която е описана процедурата по монтаж на такъв модул.Днес реших да проверя кабелите за да се ориентирам кое каде да вържа,та при проверката установих,че при превключване на къси се задейства едно черно реле намиращо се отляво на бушониерата,по схема късите би трябвло да са директно през ключа и към реле J45 през NC и т.н,а при мен нещо не се връзва ситуацията,може би проблема идва оттам че колата е с фабричен ксенон и лупи на късите D2S,но кадето и да четох други схеми не открих.По схема реле J45 трябва да се прескочи с друго реле за да не се получава бучене от него при връзването ма модула,да ама при това положение трябва ли да прескачам въобще това реле ако го има въобще,че като включвам на дълги не се чува никаде да цъка реле.Направо не знам какво да предприема......прикачил съм схемата на монтаж на модула ама при мен май не важи.

ecotronic
18-10-2017, 20:30
Коя е годината на производство? С вътрешния FL това с релето вече е премахнато и не се налага преправянето преди свързването на DRL.

raychov_kn
19-10-2017, 22:37
Благодаря колега точно това ме интересуваше 2003 година е вътрешния FL,значи мога директно да си връзвам модула.И още един въпрос,проследих кабелите от ключа за светлините до една бяла букса над бушоните в десния край,на първите два кабела с появяват 13 V като включа късите,след това има пак два кабела за дългите,въпроса ми е и на двата кабела за дългите ли трябва да подам сигнала от модула или само на единия е достатъчно?

ecotronic
19-10-2017, 23:01
Ако DRL модулът е едноканален, изходът му го свържи към F-3.

Ако е двуканален - към C-6 и към C-7

http://www.img-share.eu/f/images/431/1j5ZOXeF.jpg

B1 e таблото с предпазителите под волана. Местоположението на конекторите F и C е показано в дясната част на скицата.