PDA

View Full Version : катализатор Туин Спарк



reapersl
11-11-2017, 19:45
колеги доста има писано по темата прочетох почти всичко...но никой никаде не посочва ако махна на 147 (бензин без газ ) катализатора (даже мисля за цяла генерация от колекторите назад) тая втората сонда ще ми дава ли някакви грешки и какви ще са те ? :guillotine:

ecotronic
11-11-2017, 21:27
Сондата след катализатора би трябвало да отчита само богата смес. Симулиране работата на сондата посредством нещо, което да подава 1V на ECU - то, би трябвало да реши проблема.

reapersl
11-11-2017, 23:57
аха добре благодаря колега

vankata143
12-11-2017, 20:54
Колеги да попитам и аз нео свързано с това. Майка ми закара колата в един сервиз в Плевен и казаха че катализатора не може да се махне защото бил свързан в колекторите или нещо от сорта, не разбрах много защото тя разбира колкото мен :Д Та в крайна сметка маха ли се не се ли маха и ако се маха препоръчайте някой майстор в ПЛОВДИВ

Ghostface86
13-11-2017, 11:56
Всичко се маха, стига майстора да знае как. Слагат се едни гърнета. Но не знам дали има смисъл, защото след време ще ти трябва тоя катализатор. Готвят затягане, на контрола за изгорелите газове и вече в София са закупили мобилни уреди за КАТ. Дето ще ти мерят газовете на пътя и ако си извън норма, спират колата. А предполагам и в другите градове, ще закупят такива уреди.