PDA

View Full Version : Бяла Imola се стяга



vesselin777
20-11-2017, 11:46
Здравейте, колеги! Тъй като винаги ми е било мечта да имам 33, а колегата Plamen33 ми вкара мухата точно за тази, та вече е пред блока. Повече снимки ще кача след двайсетина дни като се прибера. Засега, благодарение на Bobi33 нещата по стягането й вървят с пълна пара. Целта ми е да я докарам до приятен автентичен вид, засега нямам амбицията да я тунинговам. За радост е карана малко и повечето части по нея са оригиналните, но за жалост е обслужвана зле, да не кажа че изобщо не е, та се налагат определени инвестиции, но няма лошо, стига крайния резултат да е положителен.
За момента ми трябва десен бял мигач и се чудя дали да я качвам на 14-ски. Оригиналните 13-ски са с лош външен вид, а гумите са директно за буклука. Като ще слагам нови гуми, може направо да сменя и джантите.

vesselin777
20-11-2017, 11:50
снимки, засега ръждата не я е почнала никъде

Speeder
20-11-2017, 12:49
Супер запазена изглежда!

За джантите, аз карам в момента една 33ка на 13'' джанти и съвсем не ме кефят за динамично каране.
Вози комфортно, но в завои се усеща като върху лукум.
От друга страна, личи си, че окачването предразполага към по-динамично шофиране.

Аз бих сложил 15''. Не е прекалено голяма джантата, гумите 195/50/15 са евтини и оставят някакъв комфорт все пак.

mitaka_cs
20-11-2017, 18:11
Лети 14 Speedline от 33 QV / Permanent 4 искаш ли?
- 4 излишни имам - 5,5 J ET39 са и централен 58,6 мм...нямат капачки.
Ако си харесаш от фиат/лада/алфа155+ ще трябва да им разшириш централния отвор защото е 0,5 до 1 мм по-тесен и не лягат на главината...
Мигачи скоро в олх бях гледал...не помня бели или оранжеви.

vesselin777
20-11-2017, 19:32
Не е лоша идея с джантите. Ако искаш на лични прати някоя снимка и цена.
За мигачите удрям на камък - или оранжеви или само леви. Явно ще купя чисто нов.

boris037
20-11-2017, 19:32
За гуми и джанти моята слабост винаги са били 13 цоловите с гуми 205/60. Но за такива гуми трябват широки джанти поне 6 цола, които сами по себе си са екзотика, а и отделно намиране на хубави гуми си е приключение.
За мен 14 цоловия Speedline много ще и отива, а за по-екстремно каране 195/50/15 ще е най-добрият избор. Карал съм и 205/50/15 но те НЕ ми харесват и не ги препоръчвам.

mordohy
20-11-2017, 23:45
Най-добре ще е да спрете веднъж за винаги да плямпате простотии за гуми над 13" за моторите 1.4! Кой какво го кефи е едно на ръка, но слагайки по-големи гуми си докарвате няколко бели на главата:
Първо колата става дърво и не върви.
Второ спирачките започват съвсем да не държат.
Трето цялото предно окачване започва да се разбива
Четвърто започва да вози като каруца.
Слагайки по-големи джанти и гуми, съвсем естествено започваш да четеш в темата ка да подобрим спирачките, после в темите как да се борим със скърцащите и тропащи чаркове, накрая трошиме съединителя и други нещица и най-накрая уморени правим разликата между 1.4 и 1.7. Щото последният носи с успех по-големи гуми, но след опити с 15" и всякакви гуми съм се спрял на 175/70 14 за зимни и 175/70 13" за летни. Летните са компромис, но за сметка на това се държи добре с тях. Над 14" вече започва да не ги държи окачването.
Разбита се, колата си е твоя, но за да сложат нещо от завода производител, значи са го тествали.
Единственият ти разумен тунинг е да сложиш 1.7 мотор. Знам къде има читав.После и по-големи джанти, но не над 14".
Ако искаш да я караш де. Щото ако ще я показваш само на снимки можеш да сложиш и 16":drinking::drinking:

vesselin777
21-11-2017, 09:18
Нямам желание да я тунинговам с нов двигател. И аз мисля, че е най-добре на 13-ски или 14-ски с оглед на сравнително слабичкия двигател. Затова и писах за 14-ски. Целта ми е автентичен вид , не някакъв бесен оптичен тунинг. На 90 к.с. би било странно.

Speeder
21-11-2017, 10:14
Та те спирачките са първото нещо, което да се смени по 33ката.
(Боби колко време ми го обясняваше, а аз си мислих, че Спринта ми спира...)

Едни апарати от Опел и вентилирани дискове от 145/146 са най-разумното нещо, което можеш да направиш по тая кола.
Фабричните спирачки на ужасни. И на усещане, и на постижения.

Но пък, 1.3 мотора ме учуди как свежо се развърта. На равното върви като 1.6 боксер в 145ца примерно.

mordohy
21-11-2017, 11:17
Та те спирачките са първото нещо, което да се смени по 33ката.
(Боби колко време ми го обясняваше, а аз си мислих, че Спринта ми спира...)

Едни апарати от Опел и вентилирани дискове от 145/146 са най-разумното нещо, което можеш да направиш по тая кола.
Фабричните спирачки на ужасни. И на усещане, и на постижения.

Но пък, 1.3 мотора ме учуди как свежо се развърта. На равното върви като 1.6 боксер в 145ца примерно.

По-скоро вентилирани от 1.7, защото пак го водите към минимум 14".
Има разбира се и 14", които ще го докарат на радиус колкото 165/70 13. но вече ще е на джанта и ще тропа ужасно.
Raider с тия упражнение си разсипа 33-ката, Бясната калинка и той слага 15", а после и аз, но накрая си дойдохме на нормалните размери. А на Данчо му беше една от двете с работещ климатик.

Speeder
21-11-2017, 13:22
Вентилирани от 1.7 едва ли ще намери лесно, а и да намери ще му легне сигурно по-скъпо от преправяне към апарат от Опел.

Както и да е, за мен 13'' гума би била подходяща за ежедневно возене без претенции за даване на газ в завоите и каквото и да е удоволствие от шофирането. Язък за лекото и повратливо купе! :)

BillyBoy`
21-11-2017, 14:01
Та те спирачките са първото нещо, което да се смени по 33ката.
(Боби колко време ми го обясняваше, а аз си мислих, че Спринта ми спира...)

Едни апарати от Опел и вентилирани дискове от 145/146 са най-разумното нещо, което можеш да направиш по тая кола.
Фабричните спирачки на ужасни. И на усещане, и на постижения.

Но пък, 1.3 мотора ме учуди как свежо се развърта. На равното върви като 1.6 боксер в 145ца примерно.Не забравяи че и 145-цата е доста по тежка,хич да не е едно 150-200 кила може и да ги има.

mordohy
22-11-2017, 00:04
Вентилирани от 1.7 едва ли ще намери лесно, а и да намери ще му легне сигурно по-скъпо от преправяне към апарат от Опел.

Както и да е, за мен 13'' гума би била подходяща за ежедневно возене без претенции за даване на газ в завоите и каквото и да е удоволствие от шофирането. Язък за лекото и повратливо купе! :)

Значи, това да го говори някой неграмотен грък или американец ще го подмина, но....
Сцеплението е функция на теглото върху площта, по някакъв коефициет,
Иначе казано, като нямаш тегло да натиска гумата, то тя просто започва да се пързаля.
Мнозина са си счупили главите с по-широките гуми, точно в завоите.
Човекът ясно поясни, че иска да я кара тая кола, а не да я държи само за Италфестове и гъзария.


Ако искаш ела да ти покажа, как се движи в завоите моята. Бас държа, че неговата няма да може така, ако и слижите 14-15 " джанти или каквито се сетите там.

И тука ти ми отговори защо!!!!!???? :)

DerMeister
22-11-2017, 00:39
Така и така сте в офф топик...

При еднакво тегло и по-широка гума, размерът на контактната площ между гумата и пътя ще е същата по площ, но формата ще е по-широка и по-къса. При по-тясна гума контактната площ ще е по-тясна и по-дълга. По-широката контактна площ предоставя по-добро сцепление в завой.

За да не се правя на многознайко, в интернет има предостатъчно информация по темата, подплатена с формули, тестове, графики и т.н.

mordohy
22-11-2017, 20:03
Така и така сте в офф топик...

При еднакво тегло и по-широка гума, размерът на контактната площ между гумата и пътя ще е същата по площ, но формата ще е по-широка и по-къса. При по-тясна гума контактната площ ще е по-тясна и по-дълга. По-широката контактна площ предоставя по-добро сцепление в завой.

За да не се правя на многознайко, в интернет има предостатъчно информация по темата, подплатена с формули, тестове, графики и т.н.
Да, но които никога не са били подплатени с факти и доказателства.
И не забравяй следното :
Няма човек на Балканите, тука и Турция слагам, който да е минал повече километри от мене на 33-ка.
Пържил съм я и в пустинята след Анкара няколко пъти, както и бързи преходи до Сент Мишел във Франция.
Хич не си се представям с 15" джанти, дето ги имах и трополенето ѝм.

Bobi_33
22-11-2017, 20:35
Чичко Иво!

При още една небивалица ще трия. Не стига, че форум нямаме, не стига, че в тоя раздел се пише твърде рядко, не стига, че имаме нов член, а ти написа 10 поста с глупости за 0 време. Не искам и няма смисъл да водя спорове с теб. Обаче си прочети постовете внимателно. Писал си като последна инстанция, без вариант за оспорване. Каквото и да си мислиш, че си пробвал, ми не си. НИЩО НЕ СИ ПРОБВАЛ. Спри да пишеш глупости, МОЛЯ!
Веско има желание да си направи колата хубава. Това, че някога от АР са предлагали базови версии, не значи, че не са предлагали и по-добри. 13-ки джанти е беумие от днешна гледна точка. Нито возят добре, нито подобряват диамиката, а още по-малко спирането. Когато ми извадиш данни с измервателна техника на проби с различните джанти, тогава ще ти зарреша да пишеш. Дотогава ти е забранено. АМАН от глупости.

---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:31 ----------


Значи, това да го говори някой неграмотен грък или американец ще го подмина, но....
Сцеплението е функция на теглото върху площта, по някакъв коефициет,
Иначе казано, като нямаш тегло да натиска гумата, то тя просто започва да се пързаля.
Мнозина са си счупили главите с по-широките гуми, точно в завоите.
Човекът ясно поясни, че иска да я кара тая кола, а не да я държи само за Италфестове и гъзария.


Ако искаш ела да ти покажа, как се движи в завоите моята. Бас държа, че неговата няма да може така, ако и слижите 14-15 " джанти или каквито се сетите там.

И тука ти ми отговори защо!!!!!???? :)

Писна ми от глупости. Защо пишеш като кръгал идиот? Нещо като понятие моторспрорт говори ли ти нещо? Имаш ли идея в моторспорта с какви размери гуми и джанти се кара? И при какво тегло на автомобилите? А там ако няма сцепление, си мъртав.
Айде на бас, че ако карам аз, всяка 33-ка с 15ки на света ще е по-бърза от твоята. Винаги и навсякъде.

Speeder
22-11-2017, 23:09
Аз няма да споря. Само пускам две снимки, на които да се забележат 13” гуми в завой :

http://pichost.name/images/2017/11/22/07A0FF9E-5DBB-4BA4-B73B-4730FE94BE7A20dd2.md.jpg (http://pichost.name/image/2AzLb) http://pichost.name/images/2017/11/22/938D4705-5E7A-4B95-BFA6-BEB14B8B4D763a368.jpg (http://pichost.name/image/2A8b8)

vesselin777
23-11-2017, 13:49
Вижте, ако мога да напомня една фраза от епизод на Топ Гиър за алфа 166 " БМВ и ауди са коли за гъзари, алфите са за готини хора".
Обикновено любителите на нашата марка не са като масовите фенове на другите марки. Магията е по-друга, а пък 33 дори за алфа от съвременна гледна точка е доста различна. Знам, че съм нов и не трябва да давам мнение, но съм сигурен без да познавам почти никой тук, че не сте случайни хора. Това, че има раздел, където помествате имената и телефоните си е достатъчен факт сам по себе си. Благодарение на снимките на колегата mordohy изобщо се навих да отида и да купя тази кола. Пак на него най-вероятно се дължи присъствието на здрава седалка в багажника. Не схванах защо така здраво се хванахте да спорите за гумите, но карай.
Едно нещо знам - имал съм и боксерова 146, но усещането в 33-ката е незаменимо, а още дори не съм я вкарал във форма. Май здраво ще се привържа към нея.:hitbycupid:

boris037
23-11-2017, 15:50
Колега, не ни се връзвай. Тук не сме много хора и се знаем доста добре. Но пък за сметка на това можеш да разчиташ за помощ на части от доста от нас. Колкото за даване на акъл не приемай всичко, което пишем за чиста монета, защото всеки от нас си има собствено мнение и виждане.
Това за което те поздравявам лично е изборът ти за човек, който да работи по колата. Адаша е безупречен професионалист и можеш да му се довериш напълно за съвети по колата.

Bobi_33
23-11-2017, 18:50
33-ката е супер и е с най-доброто купе, което съм виждал в последните години. Виждам, че Веско е много мераклия, много харесва колата, не жали средства по нея и съм сигурен, че колата ще стане безупречна. Дребните подобрения никога не вредят. Подобрение в спирачки и стабилност никога не са с отрицателно влияние към който и да е кола. Тези коли наистина са нещо различво от всичко останало, но далеч не са съвършенни, така че дребни подобрения на някои фабрични недомислени неща винаги ще оставят още по-голяма удоволствие у собственика от шофирането на белисимата.
А Веско, ти давай мнение, напротив, това че си нов е повод да даваш мнения. И аз се радвам, че раздела не е умрял с едно такова ново допълнение и бижу. Просто спора с чичко ти Иво е много стар, както и самия той. :biggrin: Но с времето ще пробваш различни неща и сам ще решиш каво искаш и дали искаш да подобриш. Важното е, че имаш добра основа. Колата е хубава и аз се радвам, че е попаднала в грижлив собственик, ще оцелее още един добър екземпляр.

vesselin777
23-11-2017, 21:35
Мерси на адашите!
Боби, рейката е вече при нашите в София и чака монтаж. Само да се прибера и ти звънкам да се уговорим.
Намерих мигач, за джанти имам няколко варианта, все 14-ски, но като че ли най-много ме тегли варианта с тези на колегата mitaka_cs. Много харесвам как стоят на дизайна на 33.
По някакъв повод липсват задните колани, машинките и щракалките.Не знам дали като отида да я регистрирам няма да се заяждат. Ако на някой му се намират, моля да даде знак.

---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

Относно факта, че има инженерни недомислия и несъвършенства - точно това засилва чара й. Трябва си грижа, доискусуряване, но пък те награждава с атмосфера, чар и пътно поведение. Който иска перфектно сметната, но и по мое мнение скучна кола някоя корола или нещо подобно е избора и тогава автомобила се превръща в средство за придвижване от точка А до точка Б. На моменти като се ядосам от магариите на някоя от колите ми, този вариант ми изглежда привлекателен, но като ги оправя и бързо ми минава. Все пак веднъж се живее, заслужава си да се порадваш на кола с изразен характер.

boris037
23-11-2017, 23:03
Колега, задни колани ще ти подаря. Ама ти ще се ръгнеш в канала да си ги сложиш! Захванати са с едни гадни четвъртограмни болтове от долната страна на купето. На Спринта за да ги махна се наложи да режа болтовете с шлайф.
Моят съвет е - пробвай да я регистрираш без колани. Ако някой ти направи проблем, кажи, че колата така излиза от завода.
Ако пък чак толкова настояваш да имаш и колани на задните седалки, ще ти ги пратя(заедно с някоя друга паяжина).
Сега дали коланите на задните седалки на 33 и Спринт се различават-не знам! Но мисля, че няма да има драстични разлики.

vesselin777
24-11-2017, 09:34
Проблемът е, че няма как да си возя бебето, за изофикс през 93 г. най-вероятно не са и чували, пък и тези дупки в корите на колонките зад вратите трудно ще минат за фабрични. Може и да не обърнат внимание, знам ли, но като се има предвид приключението, наречено КАТ Дървеница, въобще не ми се рискува след няколкочасово ходене по мъките да ме върнат от каналите. Нещо много са се стегнали нещата. Последния път като регистрирах субаруто се наложи да изслушам 15 минутна реч само защото беше ожулен задния калник и имало лош външен вид, а от опашката далеч не бях най-зле по този показател.

Bobi_33
24-11-2017, 17:29
Проблемът е, че няма как да си возя бебето, за изофикс през 93 г. най-вероятно не са и чували, пък и тези дупки в корите на колонките зад вратите трудно ще минат за фабрични. Може и да не обърнат внимание, знам ли, но като се има предвид приключението, наречено КАТ Дървеница, въобще не ми се рискува след няколкочасово ходене по мъките да ме върнат от каналите. Нещо много са се стегнали нещата. Последния път като регистрирах субаруто се наложи да изслушам 15 минутна реч само защото беше ожулен задния калник и имало лош външен вид, а от опашката далеч не бях най-зле по този показател.

По принцип в КАТ лесно ще я прекараш. Е, срещу едни 50 лв. на верния човек, разбира се. И няма да слушаш глупости за нищо. Но е хубаво колата да си има всичко заводско. Тамън си във Варна, там Крис трябва да има доста части. Пацо да ти запознава с Крис и да вършите работа.

mitaka_cs
24-11-2017, 19:37
:twisted:
Аз ще пробвам да си загубя капачката на резервоара, че патрона й ме дразни, с едни 165/65 зимни 14.

nicks1
26-11-2017, 10:08
В КАТ толкова ги мързи, че миналата седмица като си регистрирах 156-та нито на валовете, нито светлини, нищо. За капак я писаха без номер на двигателя, защото шишкото на 5-ти канал го мързеше и да диша.

ivopifeca
26-11-2017, 18:30
Браво за 33-ката...все пак е истинска Алфа,и адмирации за ентусиазма.

de4o
28-11-2017, 00:10
Че ги мързи това е така ,но вече няма проверка на спирачки и светлини при регистрация.Или с други думи като регистрираш кола не се води минала преглед а трябва да идеш след това да си го минеш отделно и да си платиш разбира се.

vesselin777
28-11-2017, 15:05
Че ги мързи това е така ,но вече няма проверка на спирачки и светлини при регистрация.Или с други думи като регистрираш кола не се води минала преглед а трябва да идеш след това да си го минеш отделно и да си платиш разбира се.

Това е нещо ново. Чудно как се привдижваш до пункта за ГТП прегледи, след като нямаш преглед и гражданската не важи. Ще падна, предполагам обаче, че цената да минеш през каналите е същата. Както и да е, аз преглед си имам до 2018, колата не е нов внос, но не е със софийска регистрация, така че упражнението с каналите се налага. От две години не съм бил там и явно доста са се променили нещата.

nicks1
28-11-2017, 22:21
Че ги мързи това е така ,но вече няма проверка на спирачки и светлини при регистрация.Или с други думи като регистрираш кола не се води минала преглед а трябва да идеш след това да си го минеш отделно и да си платиш разбира се.

Говорим за КАТ София. Не трябва да минаваш на преглед. Следващият прегред ми е 11.2018 г.

de4o
29-11-2017, 00:36
Аз скоро регистрирах автомобил и цената беше 50 лв. вместо 70лв. Като после платих още 35 за преглед в оторизиран сервиз Но наистина е тъпо че после караш няколко дена без преглед .

nicks1
29-11-2017, 00:43
Колега, в София ти слагат стикер за преглед и не трябва да минаваш допълнително.

vesselin777
29-11-2017, 21:34
Да върнем темата към поддръжката. За момента доста нещица се отвориха по първоначалното обслужване и ремонти.
Сменени са:
-ангренажни ремъци и ролки - ролките на колата бяха оригиналните с щампа 93 година. Едната даже се беше вече счупена леко. Боби като ми показа не можах да повярвам.
- тапи на блока и семеринги на валовете
- маншон на външно каре
- десен шарнир
- нов съединител комплект - оригинален
- ремонт на вилка и синхронизатори на скоростна кутия
- пистови ремъци
- свещи

Предстои:
- смяна на напречна щанга отзад - крива е, някой най-вероятно я е вдигал на крик и е силно изкривена, така че целия мост се е изместил. Боби вече е решил проблема.
- смяна на хидравлична рейка - тече като лейка, вече имам втора ръка
- смяна на джантите и гумите - предполагам с 14"
- чисто нов десен мигач - вече е купен
- монтаж на задни колани - Пацо вече намери благодарение на Крис
- боядисване на престилката отзад и задната броня
- едно хубаво пастиране
- покриване с боди отдолу против бъдеща корозия
- лепене на ляв фар със силикон, че е разлепен и влиза влага.
- промиване на цялата охладителна система, че е карана само с вода и е пълно с ръжда и всякаква гняс. В момента антифриза прилича по-скоро на боза.
- последно засега - смяна на масло - мисля да е напролет, че преди това няма да се кара и не ми се ще маслото само да стои в двигателя и да старее.

А като си помисля, че се надявах да я пипна тук-там и всичко да заспи...... Явно дори и малко карана, една кола си иска своето, особено когато не е гледана. Да се надяваме, че след това ще ми е вярна.

boris037
29-11-2017, 22:58
Колега, още миналата седмица ти писах Л.С. дали да ти търся и пращам коланите.
Как да е, от изброените от теб неща, се досещам, че рейката и съединителят са създали най-големи неприятности за Боби, въпреки, че нищо не е за подценяване при възстановяване на стар автомобил.
Ако с нещо мога да те успокоя за възникналите разходи, това е че по груби сметки ще можеш да си удвоиш инвестицията след 2-3 години ако решиш да продадеш колата.
Това, което на мен лично ми е интересно е дали сменяш хидравличната рейка с механична или запазваш старата?
За гумите и джантите не се притеснявай. С течение на времето ще намериш тези, които ти допадат най- много.

vesselin777
30-11-2017, 11:15
Много съжалявам, въобще не съм погледнал лични, че все от телефона влизам. Колани засега би трябвало съм уредил. Много благодаря за отзивчивостта!
Рейката ще е пак хидравлична, но не старата, а друга - втора ръка. Падна ми евтино и човека дава месец гаранция след монтажа, който му казах горе-долу кога ще е.

vesselin777
11-01-2018, 21:43
Такааааа, едно се оправя, друго се забатачва, пък и трето и четвърто излиза и така. Не, че съм очаквал друго.
Смених маслото
Смених рейката и сложих нови маншони. Пак не е на ред и пак ще се прави. Добре, че е Боби, че друг майстор сигурно щеше да вдигне ръце.
Сложих джанти от permanent 4 от mitaka_cs
Смених шофьорската седалка с 300 зора, щото резервната беше дясна, а единия болт беше яко запекъл и допълнително ми скъса нервите при махането на старата.
Смених и боядисах лайсните под фаровете
Боядисах основите на огледалата, но нещо не ме кефи, та напролет пак.
Има нова напречна щанга отзад.
Ново аудио - не е нищо особено - Сони с мп3 четец с юсб
Следва продължение с предстоящите ремонти.......

vesselin777
12-01-2018, 01:44
Малко снимки.
Предстои:
Смяна на амортисьори на пета врата
Смяна на тампони на щангите отзад, втулките на задните амортисьори също май са заминали
Ремонт и боя на престилката и на задна броня - има лек удар
Все някога ще монтирам коланите отзад
Боядисване на джантите и нови гуми
Рециклиране на рефлекторите и лепене на фаровете, в момента и двата са разлепени
Левия преден амортисьор е правен като е рязан пълнителя. Нещо не е наред, щото понякога припуква при въртене на волана.

Един Господ знае какво още ще излезе. Поне я регистрирах и вече официално си е моя.

mordohy
12-01-2018, 22:31
[QUOTE=vesselin777;1538810]Малко снимки.
Предстои:
Смяна на амортисьори на пета врата
Смяна на тампони на щангите отзад, втулките на задните амортисьори също май са заминали
Ремонт и боя на престилката и на задна броня - има лек удар
Все някога ще монтирам коланите отзад
Боядисване на джантите и нови гуми
Рециклиране на рефлекторите и лепене на фаровете, в момента и двата са разлепени
Левия преден амортисьор е правен като е рязан пълнителя. Нещо не е наред, щото понякога припуква при въртене на волана.

Един Господ знае какво още ще излезе. Поне я регистрирах и вече официално си е моя.[/QUOTE В предния ляв амортесьор е сложен пълнител. От там ходът му е малко по-къс, но не е причина за пукането.

vesselin777
10-04-2018, 22:28
Колеги, на някой тъпанар явно му е пречила алфата тъй както две седмици кротко си стои пред блока и не мърда и е счупил единия халоген и един Господ знае с какво, но ми е прецакал и лака на боята на предния капак. Беше станал на места на мехури. Направо превъртях! Капака вече се прави, но за халоген разчитам на малко помощ. Дано на някой се намира.

de4o
16-04-2018, 23:02
Крис от Варна продава на части няколко 33-ки
0884131741 мисля че това му е номера .

vesselin777
17-04-2018, 17:54
Знам за Крис. Plamen33 редовно ми съдейства за части от него. За съжаление няма халогени, но успях да си намеря от обява. Не знам дали са читави, но не изглеждат зле. Единия е пукнат, но човека ми ги даде с рамките за 15 лв двата. Още не мога да повярвам. В момента съм я оставил за боядисване на някои детайли и после ще ги пробвам.

mordohy
22-04-2018, 18:46
Взимай какъвто намериш, че ги няма никакви. Поне да имаш за база за възстановяване.

vesselin777
26-04-2018, 07:53
Ами да, вече имам две "бази" в мазето.

ivan_petkov_stz
26-04-2018, 20:32
Знам за Крис. Plamen33 редовно ми съдейства за части от него. За съжаление няма халогени, но успях да си намеря от обява. Не знам дали са читави, но не изглеждат зле. Единия е пукнат, но човека ми ги даде с рамките за 15 лв двата. Още не мога да повярвам. В момента съм я оставил за боядисване на някои детайли и после ще ги пробвам.

Иначе тези халогени... тея хора нормални ли са?

Има по 200лв за бройка!

Speeder
27-04-2018, 09:34
Ако са монтирани на някои скъпи италиански екзотики, ще им искат по 200 лева :)

Ако пък са чисто нови може и да е основателно.

vesselin777
25-05-2018, 15:26
Хорица, малко го закъсах. Някой има ли гърловината към резервоара комплект с маркуча на уширението към зареждачката?

vesselin777
11-09-2018, 23:14
Смених гофретата между гърловината и зареждачката. От никъде не се вижда да тече бензин. Няма пробив в резервоара и въпреки всичко като карам мирише. Странното е, че като отворя прозореца в движение мирише много силно, при затворен не толкова. Имали ли сте подобен проблем? Клапана в багажника е изолиран.

Speeder
12-09-2018, 09:31
Напълни ли я догоре? Ако е от гърловината, вероятно ще трябва да я напълниш за да видиш.

mordohy
12-09-2018, 10:21
Свали всмукателния колектор!
Точно зад динамото има едно маркуче, около 10-12 см, част от рейката, което се пука и прави тая мизерия. Ако пък имаш и "втори старт", тоест запали и угасне и трябва пак да я палиш, да знаеш, че е това. Заради него и повишеният разход не една 33-ка са я окичвали с метан и всякакви други гадости.:heavy_cry:

vesselin777
21-09-2018, 13:22
Мерси за отговорите. Гърловината е оправена. Всичко изглежда наред. Миризмата е само при отворен прозорец и в движение. През въздуховодите нищо не се усеща. Много странно.

vesselin777
16-01-2019, 11:16
Не мога да не се похваля:

vesselin777
16-01-2019, 11:18
Остава ми да намеря още една рекаро седалка и ще спретна чуден перманентски салон. Ако някой помогне ще съм благодарен. 🤞

italfen
16-01-2019, 14:28
А някой случайно да има волан от 33 3та серия?

mordohy
16-01-2019, 20:48
А някой случайно да има волан от 33 3та серия?
Имам. Даже няколко. Всъщност имам всичко :(

italfen
16-01-2019, 22:38
Имам. Даже няколко. Всъщност имам всичко :(

Пусни някоя снимка с цена на лично и да го отнасям

vesselin777
16-01-2019, 22:41
Имам. Даже няколко. Всъщност имам всичко :(

Хайде измисли една седалка рекаро, моля!
С другото ще се занимавам лятото, че сега няма време и някакси не ми се търкала това запазено купе зимата в лугата.

vesselin777
08-11-2019, 21:14
Малко ъпгрейд. Не съм сигурен, че съм на прав, но реших нищо да не преправя и ако слагам нещо по моята то да си е за 33, независимо от несъвършенствата.
В момента Kris осигури спирачни апарати отпред, позволяващи нови винтилирани дискове Brembo и смених накладките също. Все пак спира една идея по-добре.
Боксерът замърка с нови кабели и иридиеви свещи Денсо.
Мордохай обеща да ми прати жълто-черния клапан на отдушника, че е блокирал. Ще изолирам и активния въглен под левия калник. Надявам се най-после да спре да се усеща миризма на бензин в купето.
Махнах катализатора и изключих ламда сондата. Като че ли доста й олекна.
В проект - дали ще прежаля 160 лв за оригинална чисто нова "топка" на скоростния лост Nardi и дай Боже някой да се смили над мен и да откликне с 1 седалка Рекаро от перманент или 155.

win95
09-11-2019, 18:20
Ако не си намериш седалка,може да имам предложение за теб.Преди време взех две предни седалки от Delta 2 - Recaro с бежова алкантара,с регулиране по височина и т.н. Горе-долу месец по-късно си намерих оригиналния Recaro салон от моята кола,беше в един съфорумец.Така че тези две ми останаха и вероятно няма да ги преработвам.Mordohy вече е сменял шините на подобни седалки,така че може да сподели опит,стига да те интересуват.

mordohy
13-11-2019, 22:25
Ако не си намериш седалка,може да имам предложение за теб.Преди време взех две предни седалки от Delta 2 - Recaro с бежова алкантара,с регулиране по височина и т.н. Горе-долу месец по-късно си намерих оригиналния Recaro салон от моята кола,беше в един съфорумец.Така че тези две ми останаха и вероятно няма да ги преработвам.Mordohy вече е сменял шините на подобни седалки,така че може да сподели опит,стига да те интересуват.
Сменявам шини всякакви! Проблемът не е, че е някаква философия, а че хората бързат и си подпалват седалките. Нужен е подход!

win95
14-11-2019, 23:30
Така е,особено когато се работи с по-ценни седалки.

vesselin777
12-12-2019, 09:35
Благодаря, но търся от алфа. Не знам дали от делта 2 са със същия дизайн. За 155, 75 и 33 съм сигурен,че са еднакви. Поне от това, което съм виждал.

win95
12-12-2019, 21:19
Определено са по-различни.Приличат на тези,които се слагат на Integrale Evo,но облегалката им е нормална,се регулируем подглавник,а не фиксирана и с отвори за 4 точкови колани.Бих казал,че страничната опора е по-агресивна дори и от оригиналното Recaro от Permanent 4.