PDA

View Full Version : LED крушки....



Orm
28-11-2017, 09:12
Колеги, замислям се за LED крушки за фаровете, обаче от доста четене и гледане на клипчета разбрах че е трудно да се изберат правилните . Като изклбчим варианта PHILIPS за 300+ лв , остава варианта aliexpress. Доколкото разбрах обаче повечето от китайчетата разсейват светлината и не се получват характерните точно очертани линии на късите светлини (аз съм без лупи с обикновен фар), за целта диодите трябва да са разположени на правилното място. Но пък ако знаеш кои точно крушки да вземеш , резултата е по добър от ксенона. Та, някой ако е пробвал и има впечатление или съвети, а най добре линкове, ще съм много благодарен :)

ecotronic
28-11-2017, 10:52
Имай впредвид, че китайците много лъжат с мощността (лични наблюдения).

santo_traficante
28-11-2017, 11:53
Сложих на мотора, направо цепят мрака :)

alfa racer GTA
28-11-2017, 12:30
Проблема с "разсейването" на светлината е най-малкият.

По-големият проблем е с разпознаване от компа като нормални светлини и най-вече от различните ел.проблеми които предизвикват.

За 159-ката има сертифицирани по TUV които без доставката от Германия излизат 360-380 лева комплекта за къси светлини.

Няма все още качествени разработки в тази насока, макар че според мен пазарът е доста голям за замяната на редовни/нормални крушки с такива с LED. Дори доста хора с ксенон биха си сменили светлините с LED стига да има достатъчно добри разработки и цената да е поне малко по-ниска от тази на ксеноновите крушки.

ecotronic
28-11-2017, 12:53
Рацер, много по-големият проблем е този с разсейването.

За да кажеш това за разпознаването, следва да си запознат с инсталацията на конкретната кола.

При доста коли произведени дори след 2010 та този проблем не стои. Наскоро съдействах на приятел да си сложи LED на дългите на някакво ново Subaru. Проблемът там беше, че дългите се ползват като дневни на понижена мощност (по напрежение) а пък с LED крушките така не става. В крайна сметка ги съвместих, но проблемът с разсейването си остана.

mimouzunov
28-11-2017, 13:35
Рацер, много по-големият проблем е този с разсейването.

За да кажеш това за разпознаването, следва да си запознат с инсталацията на конкретната кола.

При доста коли произведени дори след 2010 та този проблем не стои. Наскоро съдействах на приятел да си сложи LED на дългите на някакво ново Subaru. Проблемът там беше, че дългите се ползват като дневни на понижена мощност (по напрежение) а пък с LED крушките така не става. В крайна сметка ги съвместих, но проблемът с разсейването си остана.

Преди време когато и аз се занимавах с разни диодни неща (впрочем постигнах доста добър ефект като насоченост и тн) видях нещо което ми хареса.... Еи го пример https://www.youtube.com/watch?v=51301YcNtXo


Не е диодно, ама... (може да се сложи диодна крушка и да се пробва)

Orm
28-11-2017, 14:52
На Саавчето му знам кое краче на кое реле да изолирам да не ме занимава, та точно проблема с разсейването е главна пречка за мен.

ecotronic
28-11-2017, 20:25
Впредвид на това, че разсейването се получава заради по-голямата, площ на излъчване, спрямо халоген или ксенон, те съветвам да търсиш такива с възможно по-голямо съотношение лумен/ват. Това пак не е определящо, но все е някакъв ориентир.

Orm
28-11-2017, 20:31
Ех , аз се надявах някой колега да е ползвал и да каже марката направо :) Май пак зе стане по трудния начин.....

Orm
29-11-2017, 11:18
Крушки от Китай
https://m.youtube.com/watch?v=VGXRng3oviU
Крушки от Philips
https://m.youtube.com/watch?t=334s&v=PfJl-g8N6dU

Вижте само разликата в границата на светлината .... :(

Orm
29-11-2017, 20:42
Спрях се на тези
https://m.ebay.co.uk/itm/Nighteye-2X-72W-9000LM-H7-LED-Headlight-Car-Conversion-Bulb-White-Beam-6500K-KIT/371714456856
Ако някой технически грамотен може да погледне описанието и да даде мнение ще съм много благодарен....

ecotronic
29-11-2017, 20:54
Гледай размера на излъчванеля на картинката с размерите (жълтия участък). Аз го виждам като по-дълъг от 10 мм. Като го сравниш с този на халогена или с този на ксенон и ще се усетиш, че по-голямата му част е извън фокусния център на рефлектора. Демек ще свети на където си иска.

Другото - в заглавието пише:

Nighteye 2X 72W 9000LM

Така написано, ти какво разбираш?

Щото по-долу става ясно че са 2 Х 36 W.

Накратко - тантел марка. Ама $20 къде не са отишли :)

PS:

А и мисля, че цвят 6500K няма да е много подходящ за дъждовно време.

Orm
29-11-2017, 23:53
Гледай размера на излъчванеля на картинката с размерите (жълтия участък). Аз го виждам като по-дълъг от 10 мм. Като го сравниш с този на халогена или с този на ксенон и ще се усетиш, че по-голямата му част е извън фокусния център на рефлектора. Демек ще свети на където си иска.

Другото - в заглавието пише:

Nighteye 2X 72W 9000LM

Така написано, ти какво разбираш?

Щото по-долу става ясно че са 2 Х 36 W.

Накратко - тантел марка. Ама $20 къде не са отишли :)

PS:

А и мисля, че цвят 6500K няма да е много подходящ за дъждовно време.


То аз за халогенки на Осрам дадох повече :)
Аз по скоро гледах снимките дето дават на паркинга и там уж има някаква граница, ама знае ли човек дали тия крушки са снимани, и дали не е фар с лупа, щото моите не са....