PDA

View Full Version : VFTI's Areze 2.5 v6 ...game over



VFTI
13-12-2017, 22:03
Чудех се дали да се "лигавя" и да пускам такава тема, но реших, че за 12г. във форума имам право чувствата да надделеят...

С нея се запознах тук в този форум преди 2г. съвсем случайно по идея на rubig и thecleaner. Нямах нужда от кола, защото към този момент по стечение на обстоятелствата търкалях един японец. Е да, но от момента до виждането ми до 5минутния тестдрайв, прехвърлянето при нотариус и първата ми гонка с нея, не изминаха повече от 6часа. Два дни по-късно и след около 300км. заедно се наредих на опашка в КАТ Габрово за нейната регистрация...

И тогава изтрих всички съмнения на кого е тази кола! Това беше МОЯТА кола! 7години по-късно на същата опашка в кат, на гишето беше ред на регистрационен номер ЕВ4709...СЪЩИЯ регистрационен номер, който получих за първата си Алфа Ромео 155 2.0 8в..7години по-рано..

Последните 2г. прекарах дълго време в командировки и успях да я покарам едва 10-12хил км. Но след всяка командировка знаех, че се връщам и сядам в нея и следващите дни всеки един от 6те и цилиндъра ще получи така чаканите от мен и нея 6400 оборота...


Та преди няколко дниа, само минути след като си мислех, как следващите 2-3години ще си я джиткам безгрижно, на магистрала Хемус, полицейска опел астра изпреварвайки ме с несъобразена скорост, поднася и ме удря в предно ляво колело. Следват два удара в мантинелите....бях абсолютно безпомощен в тази една секунда, когато всичко се случи...

Вярвайте ми, безкрайно благодарен съм, че пиша тази тема и че и аз и кутрето сме добре. Радвам се, че няма и други пострадали(полицаят е добре, и няма други пострадали коли). Радвам се, че и алфата се представи толкова мъжки и ме предпази от много по-сериозна ситуация!

Да, само ламарини, но всички в този форум знаем какво има във всяка една от тази купчина железа на марката...

VFTI
13-12-2017, 22:04
П.П Полицаят беше глобен за каране с превишена скорост, въпреки че бил по служба...

Furious 155
14-12-2017, 00:03
Тъжен повод да смениш една Алфа с друга!

stelt
14-12-2017, 00:12
Радвам се че сте добре. Кофти е за колата, но тя е една вещ...

Alfa User
14-12-2017, 11:35
Важното е, че си жив и здрав!
А полицая само за превишената скорост ли бе глобен??? За предизвикване на ПТП не се ли полага и друго наказание???

mirchozo
14-12-2017, 12:55
Както се казва всеки край е начало на нещо ново...

Пс Гледам че е доста смачкана отпред, но купето е запазило формата си, явно не са чак толкова каплави 156ците както бяха изкарани от един краш-тест с неясен произход, където се омачкаха предните колонки и пътниците отпред почни нямаха шанс.

undy
14-12-2017, 13:23
Дала е живота си за теб,колега.
Жалко за колицата и се радвам,че на теб ти няма нищо.
Успех със следващата.

VFTI
14-12-2017, 18:13
Благодаря колеги!


Важното е, че си жив и здрав!
А полицая само за превишената скорост ли бе глобен??? За предизвикване на ПТП не се ли полага и друго наказание???

Аз видях само докато му пишеха акта..... В протокола за ПТП-то пишеше шофиране с несъобразена скорост. Факт е, че вече беше късно и студено, а аз просто исках да си взема документите и да се прибера. Полицаите с виновния полицай останаха още. Не знам дали нещо друго е писано и т.н...


Както се казва всеки край е начало на нещо ново...

Пс Гледам че е доста смачкана отпред, но купето е запазило формата си, явно не са чак толкова каплави 156ците както бяха изкарани от един краш-тест с неясен произход, където се омачкаха предните колонки и пътниците отпред почни нямаха шанс.

И аз на база този краш тест винаги съм си мислил, какво ще стане ако...и този път си отговорих, определено колата се представи много добре. Имам запис на скоростта по GPS с графика точно преди удара и нулевата скорост, плашещо е... И мантинелата и цялата предница на колата са свършили чудесна работа. Задните вратите се отварят без проблем.

Някой да има предложение за евтини коли под наем?

ecotronic
14-12-2017, 18:18
Важното е че няма жетрви. Да си жив и здрав, друга ще си вземеш.

Беговете не трябваше ли да се отворят?

VFTI
14-12-2017, 18:35
Важното е че няма жетрви. Да си жив и здрав, друга ще си вземеш.

Беговете не трябваше ли да се отворят?

Имаше записана грешка за беговете, след като свалях лостчетата на фаровете...предполагам за това не се отвориха?

PEPI-2ALFA
14-12-2017, 22:17
Добре, че си се отървал без поражения.

Бобби
15-12-2017, 00:21
Имаше записана грешка за беговете, след като свалях лостчетата на фаровете...предполагам за това не се отвориха?
Късмет моето момче, късмет.......виждаш ли как нещата стават за секунда......никога не разчитай на ербег и тем подобни статистики от краштест....ако ти е писано...продължаваш......и един съвет от старото куче......вземи да се ожениш и престани с тия гонки....време ти е за наследник, за да знаеш, за какво си живял......искам те узрял...:)))
п.п...днес си обслужвах колата при Румен, ама не попитах на паркинга, кой така си е смлял колата......сигорно е била твоята като гледам по снимките.......
Ае, догодина с Джулия и детско столче отзад....:waving:

Ivanov_
15-12-2017, 00:52
Ех Венци, жалко за колата, но важното е, че ти си добре. Добре дошъл отново и както каза колегата - тъжен повод да си купиш друга Алфа! ;)

PE4E
15-12-2017, 10:31
колега съжалявам за количката...много неприятна ситуация ... важното е че си ок коли се купуват,здраве не....:roll:
П.с. В същия ред на мисли имам много приятен ежедневен автомобил от любимата ни марка за продажба ар 145 1.9жтд,ако представлява интерес за теб пиши и горе главата и само напред! :) ;)

Ранобудниче
17-12-2017, 06:50
Венци, радвам се, че си добре!
Бог те е пазил.

ScuderiaItalia
17-12-2017, 06:59
Важното е, че ти няма нищо. Това с краш теста са глупости, защото един приятел се беше удрял доата сериозно в едни скали и беше станало мазало и не беше сплескана колата. Не си заслужава да се наливат пари, защото е 156ца, иначе оправия на ламарини винаги има. От почти 10 години помагам на дъртия и съм виждал какво ли не.

Ali.Sali
17-12-2017, 14:29
А на тоя полай ще му бъде ли повдигнато някакво обвинение, с правната част какво се случва, че ми е интересно?

Понеже те напоследък са се вманиачили за всяко нещо да свалят номера, аз съм към полицаите имам сериозно негативно мнение, което са си заслужили 80% от всички, работещи в МВР и КАТ, та ми е интересно какво се случва там, кой ще плати за щетите, някакво обвинение ще повдигнеш ли/повдигна ли (ако си вече, и какво?).

VFTI
18-12-2017, 09:13
Обвинения и дела няма да водя, мъчно ми е но няма да търся нищо друго. Приемам случката за шанс, радвам се че съм здрав и продължавам напред. Щетите по колата, ще бъдат покрити от гражданската отговорност на полицейския автомобил(Бул инс). Кога и колко все още не знам. За моето състояние се погрижи фирмата в която работя,а за душевното семейство, приятели и алфисти :):)

Ali.Sali
18-12-2017, 11:43
Е, разбира се, че най-важното е да си жив и здрав ти самия, другото е ламарина, колкото и да ни е любима и на сърце.

Ladjov
18-12-2017, 20:47
Важното е , че си здрав ! Другото каквото и да говорим всички тук са ламарини .
Не знам колко трудно би било да си намериш здраво купе с блокирал двигател и да ползваш останалото от колата за донор

dhtj
18-12-2017, 21:42
Не знам колко трудно би било да си намериш здраво купе с блокирал двигател и да ползваш останалото от колата за донор

Има много. Пълно е с умрели спаркове, дето някой не са му се давали 300 лева да смени ремъците и филма е приключил трагично. :D

Бобби
19-12-2017, 00:12
Момчета не се вкарвайте в тия филми....загубено време...гледайте по напред..;)

Alex_26
19-12-2017, 06:45
Венци, радвам се, е си добре и ти няма нищо, освен стрес. Баща ми не оцеля в 147 след жесток удар отстрани от едно Стило на 9.11.17. Въпреки завеси, възглавници, 24 дена се мъчи в интензивното на Окръжна. Сега ще ги разнищя докторите, че имам мноооого съмнения

santo_traficante
19-12-2017, 18:09
Някой да има предложение за евтини коли под наем?
ФВ Голф 4/ 5 врати 1,6 бензин, винетка.
Опел Корса 2008г 1,2 бензин 80 кс, 5 врати.
Ако има интерес на ЛС.

S_BANKOV
22-12-2017, 09:15
Момчета не се вкарвайте в тия филми....загубено време...гледайте по напред..;)

Има истина в думите ти, НО ако някога си намерил твоята половинка с която да гоните вятъра е малко по различно.
Казвам ти го като човек възстановил кола от челен удар със 140. Просто защото беше моята кола. Е и малко на инат ама айде.

ecotronic
22-12-2017, 10:12
Има истина в думите ти, НО ако някога си намерил твоята половинка с която да гоните вятъра е малко по различно.
Казвам ти го като човек възстановил кола от челен удар със 140. Просто защото беше моята кола. Е и малко на инат ама айде.

Челен удар в какво?

Zlobich
22-12-2017, 10:47
http://www.speedycars.eu/ точно момче със здрави коли на нормални цени.
Радвам се, че сте здрави с кучето.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

S_BANKOV
22-12-2017, 10:52
Задница на гранд чероки 88 година. Тъпа история.
Улична гонка неделя 8 март. 7 часа сутринта. Няма кой да те напсува. Засякохме се с приятел с който отдавна водехме спор за това кой е по бърз. На един мост го пуснах и се прибрах зад него на 20 30 метра. На моста беше и джипа и девойката която се движеше с 50 влезе между нас. Той чукна спирачка заради разшерителя на моста, тя закова, аз я бутах 20 метра още на пред. На джипа теглича беше ожулен. При мен беше страшно рога калници капак радиатори греди камбаната на ск. Бях си виновен понесох си последствията. Оправих си колата и едва тая есен я оставих. Рога ших, ск сменях, тенекия боя, ала бала, оправих я.
Имах още много прекрасни моменти с нея.

lordliness
22-12-2017, 11:10
Задница на гранд чероки 88 година. Тъпа история.
Улична гонка неделя 8 март. 7 часа сутринта. Няма кой да те напсува. Засякохме се с приятел с който отдавна водехме спор за това кой е по бърз. На един мост го пуснах и се прибрах зад него на 20 30 метра. На моста беше и джипа и девойката която се движеше с 50 влезе между нас. Той чукна спирачка заради разшерителя на моста, тя закова, аз я бутах 20 метра още на пред. На джипа теглича беше ожулен. При мен беше страшно рога калници капак радиатори греди камбаната на ск. Бях си виновен понесох си последствията. Оправих си колата и едва тая есен я оставих. Рога ших, ск сменях, тенекия боя, ала бала, оправих я.
Имах още много прекрасни моменти с нея.
И после я продаде на някой нещастник без да му казваш? Едва ли си се ударил със140.

acho_
22-12-2017, 11:16
Задница на гранд чероки 88 година. Тъпа история.
Улична гонка неделя 8 март. 7 часа сутринта. Няма кой да те напсува. Засякохме се с приятел с който отдавна водехме спор за това кой е по бърз. На един мост го пуснах и се прибрах зад него на 20 30 метра. На моста беше и джипа и девойката която се движеше с 50 влезе между нас. Той чукна спирачка заради разшерителя на моста, тя закова, аз я бутах 20 метра още на пред. На джипа теглича беше ожулен. При мен беше страшно рога калници капак радиатори греди камбаната на ск. Бях си виновен понесох си последствията. Оправих си колата и едва тая есен я оставих. Рога ших, ск сменях, тенекия боя, ала бала, оправих я.
Имах още много прекрасни моменти с нея.
Това съвсем не е "челен удар със 140 км/ч". Дори абстрахирайки се от детайлите, самият факт че си тук за да го напишеш е показателен.

ecotronic
22-12-2017, 11:20
S_Bankov, не знам, какво точно разбираш под "челен удар със 140" но аз разбирам такъв при който относителната скорост между колата и нещото в което тя се удря е 140 км./ч.

Малко хора има живи на този свят, които са преживяли подобно нещо, освен ако ударът не е бил в купа слама.

Май ни взе за боядисани врабчета :)

S_BANKOV
22-12-2017, 11:25
Врабчета или гълъби няма значение. Искам да кажа на колегата че няма лошо или невъзможно да оправиш кола която е ударена лошо, па макар и от сантименталност.

ecotronic
22-12-2017, 11:31
Врабчета или гълъби няма значение. Искам да кажа на колегата че няма лошо или невъзможно да оправиш кола която е ударена лошо, па макар и от сантименталност.

Ти някога виждал ли си, как изглежда кола след челен удар с 40 км/ч? Много добър майстор може и да я оправи. При 140, не може, защото просто няма нищо останало, което да се оправя.

Ако просто искаш да окуражиш колегата, то тогава напиши 240 км/ч.

S_BANKOV
22-12-2017, 12:02
Добре прав си.

Dimicha
24-12-2017, 18:27
Венци, съболезнования за хубавата колица! Важното е, че ти си жив и здрав и дано скоро да я продадеш и да си вземеш нова - още по-хубава! :)