PDA

View Full Version : Ремонт на турбо. Къде?



Reason
14-12-2017, 11:55
Здравейте колеги,

Явно при мен ще се наложи ремонт на турбото на 156-цата, фейслифт 1.9JTD - турбото си работи, но омаслява отдолу. Не е заради двигателя (картерно налягане), явно си е дошъл момента за ремонт.

Къде в Пловдив бихте ми препоръчали да го направя и какви са ми вариантите като цена, "от-до"?
Не ми препоръчвайте реал-турбо, достатъчно много отрицателни отзиви изчетох из интернет.

Благодаря!

S_BANKOV
14-12-2017, 14:46
в риал турбо сме правили над 15 охлюва,никога сме нямали проблем, гороря за тези на околовръсното в София.
Иначе вероятно е износила лагера от лошо охлаждане.

Reason
14-12-2017, 15:49
Благодаря за отговора, обаче я чукнете в Google "реал турбо мнения" и гледайте какво става... :goodnight:

S_BANKOV
15-12-2017, 09:27
Ами успех с турбината тогава.

alfa racer GTA
15-12-2017, 09:38
Мога да кажа за София = Турбос Хют. Специализиран сервиз на DAF и други камиони за ремонт на турбота.Има отзиви в интернета пишете "Турбос хют ремонт на турбо мнения" .

Дават и гаранция мисля 2 години.Или поне 6 месеца.Обадете се и питайте.

Е, има и други, но за Пловдив не мога да кажа.

Reason
15-12-2017, 09:51
За Турбос Хют четох, и аз имам интернет. Четох и за Варна добри отзиви. Търся нещо за Пловдив и региона. Някак тъпо ми се струва в голям, областен град, втория по население в страната след последното преброяване, да има само едни реал-турбо, дето сума народ да пищи и да няма друга алтернатива.
Бих я пратил в София или Варна, обаче оттам може всичко да ми кажат и да ми искат за ремонт колкото цената на колата. Аз искам да видя турбината разглобена, да знам какво се прави с нея, за да знам и какво плащам.

S_BANKOV
15-12-2017, 10:06
За Турбос Хют четох, и аз имам интернет. Четох и за Варна добри отзиви. Търся нещо за Пловдив и региона. Някак тъпо ми се струва в голям, областен град, втория по население в страната след последното преброяване, да има само едни реал-турбо, дето сума народ да пищи и да няма друга алтернатива.
Бих я пратил в София или Варна, обаче оттам може всичко да ми кажат и да ми искат за ремонт колкото цената на колата. Аз искам да видя турбината разглобена, да знам какво се прави с нея, за да знам и какво плащам.

Ооооу чакай чакай, Първо Риал турбо за който ти говоря са в София, второ не мисли чя някой ще седне да ти отваря твоето турбо че и пред теб. отиваш оставяш го плащаш и получаваш ревизирано.
А ако имаш сантименти към твоята турбина ти препоръчвам да не гледаш.

BO
15-12-2017, 10:52
То към хляба, който ядът децата ни, нямаш такива изисквания, ама стане ли въпрос за колата, направо и нарязването на болтовете се иска да бъде стриктно под контрол на потребителя.
Луда работа.

Reason
15-12-2017, 11:24
Примерът с хляба освен, че е офтопик е и безкрайно безпредметен. Не ме познаваш, за да знаеш що за човек съм. Към храната си съм аболютно стриктен, а хляб не ям. Присъствам по времето на всички ремонти и обслужвания по колата си.
Та така за хляба.

alfista 96
15-12-2017, 18:01
То към хляба, който ядът децата ни, нямаш такива изисквания, ама стане ли въпрос за колата, направо и нарязването на болтовете се иска да бъде стриктно под контрол на потребителя.
Луда работа.

Сигурен съм че такива хора когато отидат на заведение и си поръчат ЕДЕНЕ,отиват в кухнята и наблюдават цялото приготвяне под лупа .:grin:

Reason
15-12-2017, 20:31
Толкова простотия не бях чел скоро. Като няма какво да кажете си коментирате като някакви слабо възпитани тийнейджърчета.

Простотиите с яденето са толкова малоумни, че само си товаря кокалчетата на пръстите, за да ги коментирам...

Благодаря за отзивчивостта!

lordliness
15-12-2017, 20:40
Не знам точно как ти омаслява турбото, но си мисля, че е по-добре да не го пипаш. Моето така си омаслява по малко последните десетина години и си работи безупречно.

Бобби
16-12-2017, 00:47
Толкова простотия не бях чел скоро. Като няма какво да кажете си коментирате като някакви слабо възпитани тийнейджърчета.

Простотиите с яденето са толкова малоумни, че само си товаря кокалчетата на пръстите, за да ги коментирам...

Благодаря за отзивчивостта!
Не така с рогата напред.......от мен да знаеш, колко си по мнителен, повече карък ще те преследва.....гледай позитивно на нещата, това недоверие ще те съсипе.....

---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:44 ----------


Сигурен съм че такива хора когато отидат на заведение и си поръчат ЕДЕНЕ,отиват в кухнята и наблюдават цялото приготвяне под лупа .:grin:
:)))...тоя пич и операция под пълна упойка няма да си направи.....защото трябва да гледа.....;)