PDA

View Full Version : Още една чуденка за 147



SheWolf
20-01-2018, 09:36
Здравейте. :) Ще ви помоля да изолирате факта, че съм жена и прочие. Стереотипите са ми “любими”. Преди 4 месеца един идЕот с джип ме изблъска от пътя и катастрофирах. 8000 лв кола отиде за скрап. Сега съм решила да не се хвърлям на нещо толкова скъпо, но не означава да е купчина тенекия. Харесала съм си следната алфа https://m.mobile.bg/details/11515882208875956 защото е с регисрация (-1000 лв от новия внос) и е от града. Основно ми трябвам да се придвижвам до столицата. Всякакви мнения ще ми бъдат безкрайно полезни. Чух добри отзиви за дизеловите, но как са бензиновите? 1.6 не мисля, че ще харчат кой знае колко, но все пак. Поддръжката на окачването наистина ли е толкова скъпа, колкото се описва? Благодаря много :)

П.С изчетох темите по форума за 147, но всяка кола и двигател са различни. Извинявам се, ако на някой ще му стане досадно да обяснява милион пъти едно и също.

italfen
20-01-2018, 09:56
Добра изглежда колата на снимките, 1.6 105к.с. от бензиновите варианти на 147 е най-здравият и евтин за обслужване двигател. Единствено разхода на автомобила е малко по-висок от останалите в класа. По магистрала харчи 7.5-8 бензин на 100км. В града е около 10л/100км.
При оглед направете кръгче по неравности за да се чуе окачването дали хлопа или скърца което е 99% вероятно. Виж маслото дали стои на максимум, в охладителната течност на автомобила (антифриза) трябва да е бистра. Оставете автомобила да работи на място 10-15мин за да се види дали загрява правилно. Съединителя трябва да е доста мек и да отделя без никакви претрисания и шумове.
Успех с покупката!

eproHD
20-01-2018, 10:50
https://m.mobile.bg/details/11515882208875956
Абе щом собственика не е имал 5 лева да смени щипката на капака на пасажерския еърбег,ми е ясно как е подържана тази "каруца"

sollider
20-01-2018, 10:57
https://m.mobile.bg/details/11515882208875956
Абе щом собственика не е имал 5 лева да смени щипката на капака на пасажерския еърбег,ми е ясно как е подържана тази "каруца"

Разни дребни детайли (особено по интериора) въобще не може да са критерий за това как е поддържана колата. На 90 % от тия коли капаците на беговете им са със счупени щипки просто защото очевидно са слабо място. Ако бях на мястото на колежката и след посочения оглед не бъдат открити някакви драми по мотор и/или окачване, щях да рискувам и капака на еърбега да е последното, което бих взел под внимание.

eproHD
20-01-2018, 11:10
Аз с "специалисти" няма да споря ! Иначе аз не бих си позволил да карам така и този капак да ми дрънка,но явно вие си карате така.
Иначе за мен е ясно и без да правя кръгче,че въпросната кола нещо не е и наред!
Иначе на колежката "Вълчица" би и пасвала една 1.9 JTD 150 да гази "Вълците"- която по магистрала ще харчи 5-6 литра дизел

SheWolf
20-01-2018, 11:47
Аз с "специалисти" няма да споря ! Иначе аз не бих си позволил да карам така и този капак да ми дрънка,но явно вие си карате така.
Иначе за мен е ясно и без да правя кръгче,че въпросната кола нещо не е и наред!
Иначе на колежката "Вълчица" би и пасвала една 1.9 JTD 150 да гази "Вълците"- която по магистрала ще харчи 5-6 литра дизел

Привет колега. За капака на еърбега- ще се смени. Не ми се занимава с нов внос, да я качвам на пътна помощ, да я водя до КАТ и прочие. Излиза ми +1500 лв. Отделно ще има 100% нещо за стягане още 500 и ще ми излезе... а както казах- не ми се дават много средства за кола, която ще карам 6 месеца в годината.

acho_
20-01-2018, 12:23
Де*ба и на мен едната ми щипка е счупена, но изобщо не предполагах, че карам кенеф :(

sollider
20-01-2018, 15:24
Де*ба и на мен едната ми щипка е счупена, но изобщо не предполагах, че карам кенеф :(

Той въпросния колега почти всички коли, за които се пита във форума ги диагностицира по този начин - тази имала откачена щипка, онази лека драскотина над задно дясно стъкло... и от там изводът, че колата е пълен кенеф :)

eproHD
20-01-2018, 16:07
Той въпросния колега не е използвал думата "кенеф" никъде !

Ali.Sali
20-01-2018, 16:14
Е на мене ми липсва дръжката на жабката, да я отварям със зор и пръста ме боли после, ама колата си се поддържа. Такива щипки, дръжки и темподобни малки забележки са нормални за коли на години, и не могат да бъдат показателни за поддръжката. Много по-важно е вади ли грешки, какво е състояние на мотор, окачване и т.н.
Иначе и аз бих препоръчал (макар и фен на бензина, но в случая не става въпрос за мен) 150hp 1.9JTD.

dansguardian
20-01-2018, 16:21
Здравейте. :) Ще ви помоля да изолирате факта, че съм жена и прочие. Стереотипите са ми “любими”. Преди 4 месеца един идЕот с джип ме изблъска от пътя и катастрофирах. 8000 лв кола отиде за скрап. Сега съм решила да не се хвърлям на нещо толкова скъпо, но не означава да е купчина тенекия. Харесала съм си следната алфа https://m.mobile.bg/details/11515882208875956 защото е с регисрация (-1000 лв от новия внос) и е от града. Основно ми трябвам да се придвижвам до столицата. Всякакви мнения ще ми бъдат безкрайно полезни. Чух добри отзиви за дизеловите, но как са бензиновите? 1.6 не мисля, че ще харчат кой знае колко, но все пак. Поддръжката на окачването наистина ли е толкова скъпа, колкото се описва? Благодаря много :)

П.С изчетох темите по форума за 147, но всяка кола и двигател са различни. Извинявам се, ако на някой ще му стане досадно да обяснява милион пъти едно и също.

Алфа не ти трябва, по-добре Тойота Аурис или Хонда Сивик.

SheWolf
20-01-2018, 18:51
Алфа не ти трябва, по-добре Тойота Аурис или Хонда Сивик.

Интересно мнение във форума на алфите :) Благодаря на всички.

dhtj
20-01-2018, 19:10
Интересно мнение във форума на алфите :) Благодаря на всички.


E какво очакваш да чуеш от поредния трол, който се опитва да се прави на интересен.
Само му виж подписа и ще ти стане ясно какъв е...

dansguardian
20-01-2018, 20:05
E какво очакваш да чуеш от поредния трол, който се опитва да се прави на интересен.
Само му виж подписа и ще ти стане ясно какъв е...

Такааа... Поредният трол значи... Ми Вие, след като не сте трол, защо не обяснихте на дамата за разходът на гориво, който градско на чисто нов автомобил (147-ца, 1.6 мотор) е 11.1 литра/100 км., а при амортизиран двигател (какъвто със сигурност е този, на който се е спряла) е не по-малко от 12.5 литра/100 км.? Защо не ѝ обяснихте, че предното окачване се чупи бързо и че цената му е над 1000 лв. с труда, но разбира се, говоря за цена на носачи TRW, качествени биелетки, кормилни накрайници? Защо не ѝ обяснихте за цената на свещите, че е около 250 лв.? Разните му там останали карантии, като ABS, ламбда-сонда и т.н. ги оставям на страна. Повечето хора, когато тръгнат да си търсят кола имат три основни критерия: колко харчи, колко струват ремонтите и колко излиза обслужването на колата. До момента никой нищо не каза на дамата, само общи приказки. Аааааа, да! Някой каза, че в града разхода бил около 10/100, което е пълен смех, та то по каталог на чисто нов автомобил го дават 11.1/100 :).
Защо не казахте на дамата, че този мотор е капризен по отношение на маслото, с което се кара и че Twin Spark-моторите имат силноизявени родилни функции?
Преди 3 седмици посетих сервиза на един бивш съученик, който е автомонтьор от над 25 години и който навремето беше главен механик на Димитър Илиев (няма да кажа как се казва, нито пък в кой сервиз работи, за да не се разтълкува като реклама), като видя Алфата ми се опули и ми вика, че явно съм мазохист, за да карам Алфа. И това е човек, през чиито ръце са минали не една или две коли, самият той кара само Хонда. Като го попитах защо, знаете ли какво ми отговори? Ми защото се чупели най-малко от всичките и най-рядко влизали в сервиза.
И на финал - дълбокоуважаемият форумен майстор, при когото ходя и се ползва с отлична репутация и всеки горещо го препоръчва не кара Алфа, а Ситроен Ц5.
Правете си изводите сами. ;)
@SheWolf: Не те карам да ми вярваш, не се опитвам да те разубеждавам, но това са фактите. :(

dhtj
20-01-2018, 20:24
Мдаа, а другите коли нямат окачване, нямат ламбди сонди и горят по 5/100 бензин градско :D

Ghostface86
20-01-2018, 20:26
Айде вечния спор. Ми аз карам такава кола, с този мотор. Разход в града от 8.5 до 11 бензин. Според карането. На газ е литър отгоре.
Окачването какви са тия глупости, за над 1000 лв бре момче? Свещите на NGK, са около 100 лв комплекта. Бош и сие се намират за около 50-60. Какви 250 лв те гонят? Тия тъпотии бият, рекордите на доста хора от форума.

Scrapera
20-01-2018, 20:29
Колежке, потърси си 1.9 JTD 115 и ще останеш доволна.
Не се хвърляй на бензина, нищо, че е с Еленска регистрация и това те устройва.
Окачването, колко да се разбива, при каране основно по магистрали Струма и Люлин?
Дори да се разбие, горен носач ТРВ, ако човек ползва отстъпка се намира под 100лв.
Долен носач може да се сложи и ментак, пак изкарва 40-50 000км, отново е под 100лв.
Нищо кой-знае-колко скъпо няма в 147 JTD 115.

dansguardian
20-01-2018, 20:50
Мдаа, а другите коли нямат окачване, нямат ламбди сонди и горят по 5/100 бензин градско :D

Факт е, че когато са проектирали бензинките последното, с което са се съобразили е разходът на гориво. :)

---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:41 ----------


Айде вечния спор. Ми аз карам такава кола, с този мотор. Разход в града от 8.5 до 11 бензин. Според карането. На газ е литър отгоре.
Окачването какви са тия глупости, за над 1000 лв бре момче? Свещите на NGK, са около 100 лв комплекта. Бош и сие се намират за около 50-60. Какви 250 лв те гонят? Тия тъпотии бият, рекордите на доста хора от форума.

Младеж, едва ли си имал предвид NGK Double Platinum, чиято цена и на малките, и на големите е грубо около 35 лв. парчето (макар, че голямата свещ е една идея по-скъпа), повярвай ми притежавал съм 2 броя Twin spark-ове, имам идея кое колко струва. А колко прави 8 Х 35 лв. ти го оставям за домашно. ;)

Ali.Sali
20-01-2018, 20:52
Бензин си е бензин, и както и да го гледа човек, в градско си показва рогата, без значение от колата.
А NKG свещи съм купувал за 150 лв. точно, не знам дали това им е реалната цена, но това е цената, на която съм купувал. Не е 250 категорично.
Може да е 250 лв. в някой малък град, ако ги предлага някой сервиз, който е единствен за региона, и майстора се прави на интересен и се чуди кого да "одере".
От малък град съм и затова не се доверявам на сервизи тук, всичко е много по-скъпо, та си имам на идея какво говоря. Да не говорим, че при нас само на едно място се занимават и с Alfa, и ги дерат.

ecotronic
20-01-2018, 20:56
А NKG свещи съм купувал за 150 лв. точно, не знам дали това им е реалната цена, но това е цената, на която съм купувал. Не е 250 категорично.

+1


Запалителни свещи к-т NGK (BKR6EKPA и PMR7A): 160 лв.

dansguardian
20-01-2018, 21:11
Комплекта е 160 лв, да, но със зверска отстъпка от 40%. :)
А ако не ползваш отстъпка? ;)

Ghostface86
20-01-2018, 21:11
Аз говоря за нормални NGK, дето струват много под 250 лв. И се сменят на 60 хил километра. Тоест ако минаваш по 12 хил на година, през 5 години ще купуваш свещи. Да не говорим за други марки, дето са по-евтини от NGK. Но ще ги сменяш по-често. Тук говорим за 105 коня TS.

dhtj
20-01-2018, 21:12
Факт е, че когато са проектирали бензинките последното, с което са се съобразили е разходът на гориво. :)[COLOR="Silver"]

Факт е, че 156 2.0тс 155 коня гори колкото Ауди а4 1.8 125 коня. Карам ги и двете.
А бмв 320 150 коня гори с 2-3 литра повече.
Алфата върви повече и от двете.

Пробвай с някоя друга измислица.

eproHD
20-01-2018, 21:14
То оригиналните 8-те струват 90€=175лв
Който са пак NGK,отделен е въпроса пък колко ментета има на тия NGK

dansguardian
20-01-2018, 21:21
http://avtovip1.com/index.php?id_product=714&controller=product
http://www.axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=46&modif=200&cat=21&subcat=113&prod=4861&numenkl=4&show=1
https://www.autodoc.bg/ngk/1041302
http://motodepo.net/sveshti-za-motor/bkr6ekpa-ngk-2513-iu22
От 4 сайта - сходни цени, няма какво повече да кажа. Сега очаквам да ми постнете цените от 160 лв./комплекта. ;)
Айде де.

---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:20 ----------


Факт е, че 156 2.0тс 155 коня гори колкото Ауди а4 1.8 125 коня. Карам ги и двете.
А бмв 320 150 коня гори с 2-3 литра повече.
Алфата върви повече и от двете.

Пробвай с някоя друга измислица.

За разлика от теб съм притежавал 2 броя 156-ца 2.0ТС, не ми обяснявай кое колко върви и кое колко харчи, щото имам преки наблюдения ;).

ecotronic
20-01-2018, 21:27
За разлика от теб съм притежавал 2 броя 156-ца 2.0ТС, не ми обяснявай кое колко върви и кое колко харчи, щото имам преки наблюдения ;).

Ся остана само да кажеш, че твойте 2 спарка са харчели повече и от таралясниците от подписа ти. :tooth:

Спри се бе, човек. На доста от нас спарковете са ни N-то возило, та имаме и база за сравнение.

dansguardian
20-01-2018, 21:33
Ся остана само да кажеш, че твойте 2 спарка са харчели повече и от таралясниците от подписа ти. :tooth:

Спри се бе, човек. На доста от нас спарковете са ни N-то возило, та имаме и база за сравнение.

Веднага ти казвам колко харчеха - единия харчеше около 13.5 градско, а другия около 14 градско (говоря за лятото), свещи, дебитомер, лаНда ;) сонда - перфектни. Какво да се спирам, не виждаш ли какви глупости пишат - колата (вероятно на 300000 км. +) харчела 10/100, а чисто новата я дават 11.1/100. 10/100 може да харчи по наклон с попътен вятър.

dhtj
20-01-2018, 21:38
Аз не казвам че НЕ харчи.
Казвам че и другите с тея кила и тея коне харчат колкото спарка. :)

ecotronic
20-01-2018, 21:38
Веднага ти казвам колко харчеха - единия харчеше около 13.5 градско, а другия около 14 градско (говоря за лятото), свещи, дебитомер, лаНда ;) сонда - перфектни. Какво да се спирам, не виждаш ли какви глупости пишат - колата (вероятно на 300000 км. +) харчела 10/100, а чисто новата я дават 11.1/100. 10/100 може да харчи по наклон с попътен вятър.

Аз не оспорвам това, което казваш. Просто не съм съгласен с твърдението ти, че спаркът харчел повече от други сродни возила, защото проектантите му се били абстрахирали от разхода му. Има си физични закони и те са единствено верните. Накратко градският разход зависи основно от теглото на таралясника а не от мотора.

dansguardian
20-01-2018, 21:43
Освен това 11.1/100 ги измерват с качествен бензин, а не с на Златев пикнята.

ecotronic
20-01-2018, 21:46
От градско до градско има разлика, колкото си искаш. И като така, винаги ми е било чудно, как го смятат този градски разход, дето го дават по техническите данни.

Ghostface86
21-01-2018, 10:00
При форумните търговци, комплект свещи за 105 коня, са 130 лв. За 2.0 кубиковия TS мотор, свещите винаги са били скъпи. Но тук момичето питаше за 1.6 двигателя на Алфа 147, а и се оспами темата. И като гледам, повече няма и да пише.
Чудно ми е, как сравнявате разход на 150 коня кола, с такава дето е 105? И то различни купета, като габарити. Малко не мислите ли? Аз карам точно такава и разхода ми е от 8 до 11 в града. Както каза ecotronic, разхода градско е относителен и зависи от много неща.
Той форум се е превърнал, в пълен батак. :Suicide:

dansguardian
21-01-2018, 11:07
При форумните търговци, комплект свещи за 105 коня, са 130 лв. За 2.0 кубиковия TS мотор, свещите винаги са били скъпи. Но тук момичето питаше за 1.6 двигателя на Алфа 147, а и се оспами темата. И като гледам, повече няма и да пише.
Чудно ми е, как сравнявате разход на 150 коня кола, с такава дето е 105? И то различни купета, като габарити. Малко не мислите ли? Аз карам точно такава и разхода ми е от 8 до 11 в града. Както каза ecotronic, разхода градско е относителен и зависи от много неща.
Той форум се е превърнал, в пълен батак. :Suicide:

Колега, до момента чувам всякакви фантастично ниски цени за тези свещи, но до момента никой не постна линк към сайт, в който ги има цените.

П.С. Ти чел ли си изобщо юзър менюъла на колата и по-конкретно таблицата с разхода? Ако не си, можеш да видиш разхода в картинката.

S_BANKOV
21-01-2018, 17:44
С тия спорове направо загубихте една фенка на марката.
Сега какво ми прави впечетление на мен, колегите да коментират повече.
1. Няма кожен салон и мулти волан. Екстри който не са за пренебрегване особенно ако караш повече.
2. Виждам снимка на колата която е на контакт но не при запален мотор. Въпроса е защо?
3. Коша е страшно прахлясъл - според мен тая кола доста време е стояла без да се кара и то на открито.
4. Не видях газова уредба.
5. Лично за мен мотора от 105 кс и 5 степенна СК не са предимство за дълги пътувания.

dhtj
21-01-2018, 18:44
Колега, до момента чувам всякакви фантастично ниски цени за тези свещи, но до момента никой не постна линк към сайт, в който ги има цените.

http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=92095


Свещи Denso Iridium Power за Twin Spark двигатели:

Комплект - 4 IU22 + 4 IK20 - 150 лева.

italfen
22-01-2018, 09:13
Този колега dansguardian е тотално сбъркан от информация и кое колко струва. Най-малкото коментира цени на свещи, които не са за конкретния автомобил показан в темата. Относно разхода на 1.6 105к.с. приемам залози, че в София харчи по-малко от написаното от производителя, естествено говоря за всекидневно градско каране от 15км в посока. Като цяло доста не компетентен колега, който търси внимание със заядливите си постове.

Vasil1407
22-01-2018, 09:42
Този колега dansguardian е тотално сбъркан от информация и кое колко струва. Най-малкото коментира цени на свещи, които не са за конкретния автомобил показан в темата. Относно разхода на 1.6 105к.с. приемам залози, че в София харчи по-малко от написаното от производителя, естествено говоря за всекидневно градско каране от 15км в посока. Като цяло доста не компетентен колега, който търси внимание със заядливите си постове.

Колега,карам от нас до работа и обратно 17км и ти казвам,че няма начин в София да паднеш под 11 освен,ако не караш с максимум 70км/ч на 5-та.

dansguardian
22-01-2018, 09:52
Този колега dansguardian е тотално сбъркан от информация и кое колко струва. Най-малкото коментира цени на свещи, които не са за конкретния автомобил показан в темата. Относно разхода на 1.6 105к.с. приемам залози, че в София харчи по-малко от написаното от производителя, естествено говоря за всекидневно градско каране от 15км в посока. Като цяло доста не компетентен колега, който търси внимание със заядливите си постове.

Този колега italfen иска ли да се хванем на бас на 1000 лв. и да ми демонстрира как колата му ще изхарчи средно под 10/100 БЕНЗИН!!! при студен старт зимата? Маршрутът в гр. София го определям аз, както и часът на тръгване, от сега казвам, че по околовръстното няма да се кара, защото режимът не е граЦки, горивото също го плащам аз. Още две условия - аз също да присъствам на шофирането; на всеки 20 км. пробег спираме за по 2 часа, след което потегляме отново. Хайде колега, отваря ти се възможност да станеш малко по-богат, не бъди силен само на приказки.
ОК ли си?

BlackLine
22-01-2018, 10:39
http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/Alfa-147/Inspektion-Wartung/Original-Zuendkerzensatz-1-6-TS-16V-Eco::6224.html
Това е цената на оригиналните свещи за този мотор, които изкарват 60 000км. Може би много от колегите се бъркат с свещите за останалите бензинови мотори, която е почти двойна, но пък за сметка на това изкарват 100 000км. Що се отнася до бензиновите мотори, това е най безпроблемния и евтин за поддръжка двигател без вариатор. Градско харчи 11,5 и нагоре. По окачването единствения проблем са горните носачи, които не са безбожно скъпи. Термостата е едно то първите неща, които най вероятно ще се наложи да се сменят. Ако е за извънградско шофиране предимно бих препоръчал дизеловия вариант. Успех!

italfen
22-01-2018, 18:59
Този колега italfen иска ли да се хванем на бас на 1000 лв. и да ми демонстрира как колата му ще изхарчи средно под 10/100 БЕНЗИН!!! при студен старт зимата? Маршрутът в гр. София го определям аз, както и часът на тръгване, от сега казвам, че по околовръстното няма да се кара, защото режимът не е граЦки, горивото също го плащам аз. Още две условия - аз също да присъствам на шофирането; на всеки 20 км. пробег спираме за по 2 часа, след което потегляме отново. Хайде колега, отваря ти се възможност да станеш малко по-богат, не бъди силен само на приказки.
ОК ли си?

Ако искаш да почна от утре да ти звъня всяка сутрин да ми казваш от къде да минавам а? Колкото са сериозни коментари те ти, толкова са и предложенията ти!
П.с. имам гараж и не ми влияят зимните стартове ;)

dansguardian
22-01-2018, 20:10
Така се и оказа, силен си само на приказки, жалък си. :)

dhtj
22-01-2018, 20:19
Фики, само центъра на софия в 7:30 понеделник сутрин през зимата ли се брои за градско?

Плевен в 23:30 в неделя не е ли град? Тогава 147мицата ще даде 8/100. ;)

dansguardian
22-01-2018, 20:47
:locked:

italfen
23-01-2018, 07:29
Така се и оказа, силен си само на приказки, жалък си. :)

Фикретчо, ти дори и на думи не си силен ;)
О883361616 заповядай да ти покажа колко съм жалък, носи си парите!

dansguardian
23-01-2018, 08:20
Късно е за каквито и да било тестове, нищо не ти пречи да пипнеш разхода в ЕКУ-то (за сметка на вървежа), за 1000 лв. много хора биха направили това. :) Такива тестове се правят моментално, за да се отхвърли вероятността разходът на гориво да е манипулиран. Изобщо, с чийтинг няма да стане тая работа.
П.С. И аз на моето JTD мога да ти направя разхода градско да е 6/100, има начини. :)

---------- Post added at 08:20 ---------- Previous post was at 08:16 ----------


Фики, само центъра на софия в 7:30 понеделник сутрин през зимата ли се брои за градско?

Плевен в 23:30 в неделя не е ли град? Тогава 147мицата ще даде 8/100. ;)

Не знам дали Плевен е град. Това навремето се преподаваше в часовете по Родинознание, но аз бягах от час и ходех да се натискам със съученичките в тоалетната и да пуша цигари. :)

S_BANKOV
23-01-2018, 08:49
П.С. И аз на моето JTD мога да ти направя разхода градско да е 6/100, има начини.

Айде вади 1000 лв и ги слагай на масата.

Само че ТОЯ път аз определям от къде ще се зареди горивото, кога и от къде ще мине.
Пълня до капачка и след 20 км. ако напълня 1.2 литра нафта +
Си олектал с 1000 лв. и ще напищеш че не си бил прав.
Става ли

italfen
23-01-2018, 08:55
Напълно очаквано изцапа гащите! Ако имаш още достойнство, остави си стотинките у вас и идвай да видим кой е прав, междувременно докато събереш смелост можеш да спреш да пишеш глупости в на колегите темите!

dansguardian
23-01-2018, 09:23
Признавам се за победен, аз губя, ти печелиш. :)

---------- Post added at 09:23 ---------- Previous post was at 09:22 ----------


Айде вади 1000 лв и ги слагай на масата.

Само че ТОЯ път аз определям от къде ще се зареди горивото, кога и от къде ще мине.
Пълня до капачка и след 20 км. ако напълня 1.2 литра нафта +
Си олектал с 1000 лв. и ще напищеш че не си бил прав.
Става ли

И ти печелиш, а аз губя. Пфу, днес не ми е ден за печалби... :(

S_BANKOV
23-01-2018, 10:32
Въпроса не е в парите. Дръжте се мъжки, дамата попита нещо конкретно за определена кола то стана нещо страшно.

dansguardian
23-01-2018, 11:21
Виноват! :(


Въпроса не е в парите. Дръжте се мъжки, дамата попита нещо конкретно за определена кола то стана нещо страшно.

Типично по български искаме да си купим кола за 2000-3000 лв., да не харчи масло, да гори малко, да е с перфектно окачване, да е на малко километри, да е с всички екстри, да е с перфектен съединител, да е с кожен салон, да е с перфектен екстериор, нищо да не скърца и т.н. Сещаш се, че за тези пари няма как да си купиш подобна кола. Освен това, ако си смел и си се хвърлил на такава кола, то трябва да разполагаш с едни минимум 2000 лв. за първоначално обслужване и за някои непредвидени ремонти впоследствие (винаги, ама винаги се обажда някой агрегат). Какво да кажа повече не се сещам.

S_BANKOV
23-01-2018, 11:51
Това е абсолютно вярно. Аз за моята дадох 6 бона и за да я напраня като хората още поне 8, но сега знам че колата е ок.