PDA

View Full Version : Alfa 156 1,9 Crosswagon Q4 - питане за конкретна обява



KasabovV
30-01-2018, 22:18
Здравейте на всички,

Съвсем скоро се регистрирах във форума. Целта е ясна - покупка на конкретно описания модел в събджекта, макар че все още се двуомя и сравнявам със Субару аутбек.
Желанието ми е за 4*4 стабилен автомобил, с който да нямам страх да се пусна по черен път "ала Кара дере" (около Бяла, Варненско) или до по трудно достъпни язовири с цел уикенд на палатка :), ккато и да ходя на ски и смело да си карам по снега.
Много добре разбирам, че това не са типичните офроуд автомобили, но все пак са си машини....

Четох доста, гледах клипчета. Дори се пообърках...
Все още не съм виждал на живо въпросната Алфа и затова реших да пиша във форума с молбата за съвет и питане.
Първо: дали някой (и по конкретно колеги от Пловдив, Асеновград) е виждал или има наблюдения върху следния автомобил:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11438724550335598&slink=5zpxlv

Второ: как ви се струва цената? Аз говорих по телефона с продавача(фамилията му е Захариев, нея запомних), стори ми се свестен и прям, а неговите думи бяха (не в прав текст разбира се), че се качвам и карам. Поддържа си автомобила в негов автосервиз.

Трето: вашето мнение за този модел на Алфа, като надежност, годишна поддръжка и дали бихте предпочели субару аутбек (2004-2006) спрямо Алфата.

Четвърто: моля ви за сервиз в Пловдив, където да направят пълна и качествена диагностика на автомобила (все едно за тях си го купуват). Имам намерението в събота да пътувам от София до Пловдив за да го видя на живо.

Благодаря предварително на всички отзовали се.
Извинявам се за дългия пост и ако не е било правилното място на темата.

dhtj
30-01-2018, 23:26
10 000 лева за 156ца няма да дам ако ще и 8х8 да е.

Щом имаш толкова пари и искаш да караш офроуд, взимай някой джип, а не алфа с кашкавалено окачване и амортисьори по-редки и по-скъпи от тракийско съкровище :D

italfen
31-01-2018, 08:16
10 000 лева за 156ца няма да дам ако ще и 8х8 да е.

Щом имаш толкова пари и искаш да караш офроуд, взимай някой джип, а не алфа с кашкавалено окачване и амортисьори по-редки и по-скъпи от тракийско съкровище :D

Айде, айде да не споменаваме онази 156,за която всеки Алфист би дал 10к :) ... Но в този случай тук, определено са много парите за кросвагон

eproHD
31-01-2018, 11:01
Би ги дал всеки ако ги има тези 10к !

mimouzunov
31-01-2018, 12:02
Здравейте на всички,

Съвсем скоро се регистрирах във форума. Целта е ясна - покупка на конкретно описания модел в събджекта, макар че все още се двуомя и сравнявам със Субару аутбек.
Желанието ми е за 4*4 стабилен автомобил, с който да нямам страх да се пусна по черен път "ала Кара дере" (около Бяла, Варненско) или до по трудно достъпни язовири с цел уикенд на палатка :), ккато и да ходя на ски и смело да си карам по снега.
Много добре разбирам, че това не са типичните офроуд автомобили, но все пак са си машини....

Четох доста, гледах клипчета. Дори се пообърках...
Все още не съм виждал на живо въпросната Алфа и затова реших да пиша във форума с молбата за съвет и питане.
Първо: дали някой (и по конкретно колеги от Пловдив, Асеновград) е виждал или има наблюдения върху следния автомобил:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11438724550335598&slink=5zpxlv

Второ: как ви се струва цената? Аз говорих по телефона с продавача(фамилията му е Захариев, нея запомних), стори ми се свестен и прям, а неговите думи бяха (не в прав текст разбира се), че се качвам и карам. Поддържа си автомобила в негов автосервиз.

Трето: вашето мнение за този модел на Алфа, като надежност, годишна поддръжка и дали бихте предпочели субару аутбек (2004-2006) спрямо Алфата.

Четвърто: моля ви за сервиз в Пловдив, където да направят пълна и качествена диагностика на автомобила (все едно за тях си го купуват). Имам намерението в събота да пътувам от София до Пловдив за да го видя на живо.

Благодаря предварително на всички отзовали се.
Извинявам се за дългия пост и ако не е било правилното място на темата.

Виж в раздел "продава"
В момента има нещо подобно....

dansguardian
31-01-2018, 12:14
На Субару Аутбек-а ГТП се прави на изключително малко места заради перманентното 4Х4 задвижване. Т.е. в пункта за ГТП трябва да разполагат с валове и за 4-те колела, които да ги въртят едновременно. Ако се въртят само предните или само задните заминавал някакъв си съединител.

KasabovV
31-01-2018, 13:26
Благодаря за инфото на включилите се.
Аз първо там гледах и видях колега от Варна, който продава. Неговата обаче е края на 2014г.
А тази от обявата е края на 2016.

Иначе и за другите коментари:
- не искам джип, не съм офроуд маниак; желанието ми е за нормален автомобил, комби, 4*4, по здрав, да мога да разчитам на него в повече ситуации.
- 10к наистина са много и според мен...., но човека гарантира, че е втори собственик, а и е купувана тук в БГ. Отделно все си мисля, че може да е склонен на отстъпка.
- това за ГТП не се ли отнася и за кросвагона, той също е с перманентно двойно.

Поздрави,

BO
31-01-2018, 13:59
Благодаря за инфото на включилите се.
Аз първо там гледах и видях колега от Варна, който продава. Неговата обаче е края на 2014г.
А тази от обявата е края на 2016.

Иначе и за другите коментари:
- не искам джип, не съм офроуд маниак; желанието ми е за нормален автомобил, комби, 4*4, по здрав, да мога да разчитам на него в повече ситуации.
- 10к наистина са много и според мен...., но човека гарантира, че е втори собственик, а и е купувана тук в БГ. Отделно все си мисля, че може да е склонен на отстъпка.
- това за ГТП не се ли отнася и за кросвагона, той също е с перманентно двойно.

Поздрави,
10k за 156 е страшно много. Още повече, че всичките ѝ километри са минати в България. Всичко ще смениш, но амортизацията на купето никога не може да я оправиш. Ще скърца и тропа отвсякъде. И за това 10к?:pokey:

dansguardian
31-01-2018, 14:30
Амортизацията на тази кола за изминати 190000 км., вероятно да са реални, е по-малка, отколкото на същата такава на "190000" км., нов внос, с върнат километраж от 400000 км. Така си мисля... ;)

lubo_red
31-01-2018, 15:16
Няма проблем за ГТП минава си на вашите.

S_BANKOV
01-02-2018, 08:22
Амортизацията на тази кола за изминати 190000 км., вероятно да са реални, е по-малка, отколкото на същата такава на "190000" км., нов внос, с върнат километраж от 400000 км. Така си мисля... ;)

Дали?

пп Абе кой връща километражи вече.

Scrapera
01-02-2018, 21:11
http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1540386

Ето една доста по-добра оферта.
На мен лично ми вдъхва доверие.

ducaticorse
02-02-2018, 00:09
Колата от последния линк ми изглежда наистина по-добре. Първата се продава от доооста време, и на тази цена човека още ще си я кара.