PDA

View Full Version : Проблемна 156-ца 2.4 JTD



TaskovBG
08-02-2018, 21:21
Здравейте, често съжалявам, че смених 1.4 Т.С. с 2.4 жтд, но отскоро направо се отчайвам. Колата се чупи постоянно, сменям част и веднага след нея заминава нещо друго. В момента имам претрисане на съединителя, разтропа се предницата, поти се цялото вътрешно пространство и губи антофриз. Дайте съвет какво да я правя, като за десерт има и доста външни забележки.. Мотора е 2.4 жтд/140 коня, стария собственик е слагам и някакъв софтуер на компютъра. Писах и във Фейсбук групата , там получих някои съвети.. От както е в мене смених един куп части, сменях тампоните на носачите, разбиха се, смених картера защото беше като лейка, смених воден радиатор , датчици, регулатори и т.н. Чупих турбо и него смених, не знам вече заслужава ли си да набивам пари в нея. Имам две малки деца и всеки един разход по алфата се отразява върху тях.

lordliness
08-02-2018, 22:01
Взимаш един лист и пишеш какво трябва да се прави и колко ще струва. Ако е поносимо правиш, ако не решаваш за колко ше я купи някой в това състояние и си мислиш за друга кола. Все ще загубиш пари. Трябва да избереш по малкото зло. Като стане така и почваш да мразиш колата и те обзема отчаяние.

Zlobich
09-02-2018, 16:55
Човече спри да влагаш в този таралясник, с две малки деца тази кола ще те съсипе. Парите вложи в децата. Обаче, тук стигаме до въпроса, можеш ли да си позволиш закупуването на друг автомобил?
Всичко въпрос на лична преценка,аз съм в сходна ситуация, тропа задницата и предницата, съединителя боксува чат пат. Карам я докато се скапе тотално, сега и не я карам много де. Като ме остави, викам фирма НАДИН, шепот на пари и я финиширам, и най-важното е, че втори път алфа няма да си взема.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

che_
09-02-2018, 17:19
Така е със всяка занемарена кола, без значение марката. Както каза колегата
lordliness (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=15725), пишеш на един лист кое е за смяна и ориентировъчна цена, слагаш 100-200лв. за непредивдени разходи и теглиш чертата...има ли смисъл да я правиш или не. Пускаш я за 1000лв. или на части и си търсиш друга кола.
Ама и за "новата" кола на старо трябва да си направиш сметка - колко ще я вземеш, колко за облужване и пак едни пари за "изненади".

dansguardian
09-02-2018, 17:45
Загуба на антифриз + потене на вътрешното пространство = спукано радиаторче на парното.
Освен това тампони на носачи не се сменят, а се купуват нови носачи, как така са се разбили твоите нямам представа. Слагал съм носачи АТЕК, изкарвали са повече от година без да се разбият. Добре ще е някой, който се занимава с ремап да хвърли един поглед на компютъра и параметрите на турбината, може от там да изскочи заека.

lordliness
09-02-2018, 18:00
Здрави ли са шарнирите си сменяш тампони за 30-40 лв. и си караш без проблем. Има много качествени

TaskovBG
09-02-2018, 18:48
Ми вижте , като тегля чертата и идва една 4 (четири) цифрена причиняваща главобол сума . А главата ме боли доста за тая една година в която се занимавам с тая кола. Как изобщо е сглобен тоя куптор от предишния чорбаджия не знам, но я взех с надежда да ми служи добре. То се оказа бирник и то жесток . И аз не смея да потретя Алфа, ще се огледам за нещо по-спокойно, по просторно. Че дори мисля да не е дизел, с тия 1000 възможни язви не е правилен избор за кола втора ръка. Сега като и платя данъка и я пусна на каквато и да е цена и пак две стъпки назад..

Zlobich
09-02-2018, 21:49
Объркал си още при покупката, аз сглупих, като не се информирах преди да взема моята, въпреки, че не беше занемарена, предницата ме накара да намразя колата. Имам едно мазе с носачи, скъпи евтини, не могат да изкарат. Ако бях прочел, за скапаното окачване никога нямаше да я капарирам. Преглъщай загубата, вземай някаква пара и кола дето няма да даваш по 500лв за предница годишно. Парното не е скъп ремонт, но, ако е отишъл съединител и маховик цифрите са ужасяващи. Вложиш ли 4 цифрената ще си я чукаш в главата.


Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

pace
10-02-2018, 20:31
Аз на твое място не бих набил и лев повече в тая кола,даже си прекалил,в състоянието което я описваш в момента няма кой и 500лв да ти даде.Аз бях така със 155-цата 1.9тд,прегря,заминаха сегменти,глава,турбо...което можах продадох,два пикапа с части подарих :) останалото за скрап,после мислех да взема 156 или 166 но окачването ме отказа и взех Ауди 100 авант 2.0 16v....и не съжалявам,даже изобщо.

Ali.Sali
10-02-2018, 21:17
Имайте предвид, че тия носачи и тампони си зависят от карането. Не мога да твърдя кой как си кара автомобила, не съм му свидетел, но покрай мен виждам оплакващи се хора кое къде им скърцало, а като ги гледам как пропускат из дупките мощно не разбирам как успяват да обвинят колата или производителя на частите, но и не и самите тях. То ясно , че последното вечно нещо в 147/156 са носачите, но това не означава, че и те не могат да изкарат повече, въпроса е в пазенето. Аз из селските улици на полусъединител , където е много лошо положението и така - бавно, даже мисля, че на моменти взимам присърце, ама все пак по-добре, отколкото препускане из дупките. Пък било то и леки. Отразява се.

dansguardian
10-02-2018, 21:55
Абе само не успях да си обясня как така се е получило, че кола, която е закупена от частно лице се тук, в БГ се е оказала по-голям кенеф тези, които са от новия внос. Вероятно предишният ѝ собственик е бил тотален мърляч и му е писнало да я поддържа, чакал е подходящия момент, закрепил я е колкото да я продаде и така. А картерът от какво е станал в състояние "тече като лейка" само един Господ знае...

Read
10-02-2018, 23:06
Италианските коли са коли с характер, и имат нужда от собственици с характер.
Който си мисли че е слаба и скъпа предницата на 147/156, да си купи ауди a3/a4.
Дизел ли е - все ще дойде време да сменяш съедините/маховик/турбо/регулатор/т.н...
Бензин - пак има скъпи дебитомер, ламбда сонди, вариатори, щуротии.

Който живее с нагласата, че марката прави качеството да го светна, че колите се делят на такива преди 94-95 година и на такива след.
Искаш евтинко - взимаш дялан с теслата пасат б3, или голф с аеродинамика на тролей, сменяш си шарнирчета за по 15-20 лева, караш си на газчица, няма сонди, няма маховици, няма датчици, няма мрънкане... няма и кола.

pace
10-02-2018, 23:29
Италианските коли са коли с характер, и имат нужда от собственици с характер.
Който си мисли че е слаба и скъпа предницата на 147/156, да си купи ауди a3/a4.
Дизел ли е - все ще дойде време да сменяш съедините/маховик/турбо/регулатор/т.н...
Бензин - пак има скъпи дебитомер, ламбда сонди, вариатори, щуротии.

Който живее с нагласата, че марката прави качеството да го светна, че колите се делят на такива преди 94-95 година и на такива след.
Искаш евтинко - взимаш дялан с теслата пасат б3, или голф с аеродинамика на тролей, сменяш си шарнирчета за по 15-20 лева, караш си на газчица, няма сонди, няма маховици, няма датчици, няма мрънкане... няма и кола.

Напълно безмислен коментар........

dhtj
11-02-2018, 02:35
Аз и преди съм го казвал, и сега ще го кажа пак.

Толкова е чупливо и неставащо окачването, че аз миналата година свалих оригиналните горни носачи с оригиналните тампони и щампа "98" и логото на алфа ромео. Само 19 години и 140 000км са изкарали горките, толкова са зле. Половината от които в България.

Единия долен оригинален още го карам, само му смених тампона, шарнира е здрав.

Но това са оригинални носачи. Вие си взимайте турски ментета по 30 лева парчето и после се оплаквайте, че ви се е напълнила мазата и ги сменяте всяка година.

ivopifeca
11-02-2018, 08:34
Напълно вярно е.Навремето имахме Форд Скорпио,баща ми я купи 93 година.До 2001 не бехме пипали окачването...единия шарнир започна да се обажда,и сменихме и двата носача заедно с накрайниците.Ами оттогава се почна-сека година накрайници,след 1 и половина пак двата носача...

pakumba
11-02-2018, 10:44
По конкретния ти проблем бих ти предложил решения- на шарнирните съединения им слага тънко масло още с покупката им, махни ремапа, за потенето се убеди, че наистина проблема е от радиаторче на парното и ако ще я махаш тази кола- добавка в антифриза за запушване на течове, а ако ще си я караш ти- смяна на радиаторче.

pace
11-02-2018, 11:59
ако ще я махаш тази кола- добавка в антифриза за запушване на течове

викаш друг да си бие главата.....то от такъв продавач-тарикат са на момчето му ври главата

Jivko7777
11-02-2018, 12:33
Напълно безмислен коментар........

Не е безмислен, а най точния !!!

pace
11-02-2018, 13:12
Не е безмислен, а най точния !!!

Мхм....добре,че е ганьо да разясни на света кое е кола и кое не е.....

sollider
11-02-2018, 13:42
Иди във ваген форума и чети там какво се пише за алфата, там дори и Ганьо бледнее пред глупостите в техния форум :D

Zlobich
11-02-2018, 21:31
Аз на твое място не бих набил и лев повече в тая кола,даже си прекалил,в състоянието което я описваш в момента няма кой и 500лв да ти даде.Аз бях така със 155-цата 1.9тд,прегря,заминаха сегменти,глава,турбо...което можах продадох,два пикапа с части подарих :) останалото за скрап,после мислех да взема 156 или 166 но окачването ме отказа и взех Ауди 100 авант 2.0 16v....и не съжалявам,даже изобщо.Единственото мнение което е по темата.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

dansguardian
12-02-2018, 08:14
Реално погледнато, само предното окачване е проблем на 156-цата, и то в частта "горни носачи". Навремето един колега от Русе, не помня как му е ника, беше направил някаква разработка на горни носачи с тампони от Мазда, твърдеше, че за много изминати километри носачите не са се обаждали.

firedragon
12-02-2018, 09:38
Тампоните бяха от рено туинго. Аз също пробвах на едни носачи на края на живота си и мога да кажа,че нещата не са добре и не е решение на проблема.

TaskovBG
12-02-2018, 17:46
Определено не е моята кола това, за съжаление ще се откажа от нея. Много е удобна, комфортна, бърза и икономична. Но е изчерпах за нея. Утре ще я предложа на двама колеги, ако им хареса цената следващата седмица изчезва. Ако ли не , ще си я разглобя сам. Но няма да се прави, или поне не от мен. Не мразя марката, дори напротив, но нямам парите да карам Алфа, евтина за купуване, скъпа за каране :)

dansguardian
12-02-2018, 19:48
Не си прав да генерализираш, колега. При теб се е получил този джакпот с натрупване, защото предишният ѝ собственик е бил мърляч. Моята е 2002 г., нов внос от Италия, купил съм я за 2300 лв., интериор, екстериор, двигател - перфектни. Единствените неща, които съм правил по нея освен първоначалното обслужване са лагер на главина на задно дясно колело (като я купувах знаех за това) и окачване. Ааааа, и рециклиране на алтернатор. А ако си мислиш, че поддръжката на други брандове е по-евтина, не е така, поинтересувай се за цените на частите.

Zlobich
12-02-2018, 20:04
Определено не е моята кола това, за съжаление ще се откажа от нея. Много е удобна, комфортна, бърза и икономична. Но е изчерпах за нея. Утре ще я предложа на двама колеги, ако им хареса цената следващата седмица изчезва. Ако ли не , ще си я разглобя сам. Но няма да се прави, или поне не от мен. Не мразя марката, дори напротив, но нямам парите да карам Алфа, евтина за купуване, скъпа за каране :)Мъдро решение.


Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

TaskovBG
12-02-2018, 21:25
Аз съм написал, не мразя Алфа Ромео, просто моята не е от тези , които да си заслужават . Пуснал съм темата, защото почти всеки преди да си купи дадена марка и модел се интересува в интернет. Искам хората да знаят, че трябва да се гледа. Такива като мен са за пример , какво да не се прави. Всяка кола втора ръка е риск. Каквато и да е била при предишния собственик, не е гаранция, че няма да се скапе още в първите дни на новия такъв. Лично при мен почнаха номерата на следващия ден... Правих, правих, сменях части, стягах, всичко за ден-два, даже имаше една седмица в която нищо не се счупи и чак бях се кротнал леко. За да не вървси всяка една Алфа за части е хубаво да се гледа какво се купува. Аз сега имам едно ремарке чаркове, нови са , но ако по малко са сгрешили като мен, няма да мога и да ги продам :)

dansguardian
12-02-2018, 21:38
ОК, предвид анамнезата какво е текущото състояние на колата? Казваш, че като се купува кола е важно да се гледа какво се купува. Ти не гледа ли неща като работа на мотора, ускорение, стабилност на оборотите, палене и т.н. или гледа само опаковката на продукта? Направо останах изумен как е възможно да колата да е в такова състояние и да не си забелязал. Че колко неща в една кола могат да се скапат едновременно? Недоумявам...:???: