PDA

View Full Version : челно стъкло препоръки ?



dido alfa
16-02-2018, 15:08
Здравейте колеги, някой на препоръча марка ,сервиз за челно стъкло във Варна за 156 ресторантвагон ?

che_
16-02-2018, 16:27
Аз преди малко взех колата от Мустаг, но Пазарджик - 155лв ми взеха със смяната, за "европейски" стъкло.

dido alfa
17-02-2018, 01:33
NordGlass ли е колега ?А уплатнението подменят ли го и дадоха ли ти гаранция ?

Liminat
17-02-2018, 12:31
Аз бих навестил Кобра, по пътя за Виница, вляво.

che_
17-02-2018, 12:33
Дадоха 2г гаранция че няма да тече, уплътнението май си е старото.
Не знам марката, после ще снимам какво пише. Имам някакъв шум над 60км, все едно от радио, но се надявам че е от тиксото, което държи временно стъклото.

dansguardian
17-02-2018, 12:57
Като се сменя стъкло, през първите 24 часа се спазва следното:
1. Като се затваря вратата от вътре, първо даваш на контакт, след това сваляш шофьорското стъкло и чак тогава затваряш вратата. После вдигаш стъклото. По този начин се гарантира, че няма да се създаде налягане в купето, което да изтласка смененото стъкло. Като се затваря вратата отвън, съвсем леко затваряш вратата, без трясък.
2. НЕ СЕ КАРА С ОТВОРЕН ПРОЗОРЕЦ (ПРОЗОРЦИ)!

dido alfa
17-02-2018, 15:46
Благодаря за полезната информация,днес ходих до триплекс нямат налични прозорци за алфа ,а достафки вторник и четвъртък,но ще отида и до кобра сервиз.

dido alfa
22-02-2018, 07:19
Упражнението е извършено ,стъклото е подменено с ново европейско ...Перфектно обслужване.Искам само да добавя ,към препоръките на dansguardian и два дни без автомивка .

che_
22-02-2018, 10:03
Честито, все забравям да снимам моето стъкло, но надписа почваше с Nord... ако не се лъжа.

alfa racer GTA
22-02-2018, 13:11
Стъклата са Pilkington, тази марка се влага оригинално при производството на алфите.

Преди да се пукне предното обзорно "европейско" стъкло вечер като "блесне" някой отсреща с "ксенони" -китайски или имитация на ксенон и нищо не виждах с "европейското" стъкло.
Същото и когато вечер слънцето е срещу шофьора ниско на хоризонта - обикновенно есентта - не виждах на 5 метра пред мен.

След като смених с оргинално Pilkington всичко си дойде на мястото.При смяната попитах момчетата какво е старото стъкло - и те ми казаха "испанско", не би трябвало да е както казваш.

Е да, ама беше. Като се разтърсих се оказа, че заводът в Испания на "европейският производител" е закупен от китайци и те внасят "стъкла" от Китай като ги брандират с "европейската" марка ...


Освен това за това "европейско" ми предложиха на лични съобщения във форума оферта "само за 300 лева"с монтажа.

Е, за Pilkington-a заплатих 328 лева за прозорец + нова лайсна+ монтаж ...

За 28 лева разлика просто не си струва. Pilkington-a поне се влага при производство на една камара коли произвеждани в Европа и се произвежда в завод в Англия.


А можеше и за 302 лева, но със старата лайсна...

Ако имаш фирма ще е не повече от 240 лева, защото ще приспаднеш ДДС-то.

Alex_26
22-02-2018, 13:19
Стъклата са Pilkington, тази марка се влага оригинално при производството на алфите.

Преди да се пукне предното обзорно "европейско" стъкло вечер като "блесне" някой отсреща с "ксенони" -китайски или имитация на ксенон и нищо не виждах с "европейското" стъкло.
Същото и когато вечер слънцето е срещу шофьора ниско на хоризонта - обикновенно есентта - не виждах на 5 метра пред мен.

След като смених с оргинално Pilkington всичко си дойде на мястото.При смяната попитах момчетата какво е старото стъкло - и те ми казаха "испанско", не би трябвало да е както казваш.

Е да, ама беше. Като се разтърсих се оказа, че заводът в Испания на "европейският производител" е закупен от китайци и те внасят "стъкла" от Китай като ги брандират с "европейската" марка ...


Освен това за това "европейско" ми предложиха на лични съобщения във форума оферта "само за 300 лева"с монтажа.

Е, за Pilkington-a заплатих 328 лева за прозорец + нова лайсна+ монтаж ...

За 28 лева разлика просто не си струва. Pilkington-a поне се влага при производство на една камара коли произвеждани в Европа и се произвежда в завод в Англия.


А можеше и за 302 лева, но със старата лайсна...

Ако имаш фирма ще е не повече от 240 лева, защото ще приспаднеш ДДС-то.
Има една фирма до Красно село, Pilkington беше на доста по-добра цена, с лента отгоре

lordliness
22-02-2018, 14:18
Стъклото е нордглас и е полско производство според данните . Карам с такова доста време и нямам никакви забележки.

che_
22-02-2018, 15:43
Предишното ми беше Pilkington, предполагам че беше сменяно защотот пишеше че е 2006-та, а колата е края на 2003-та. Или е било оригинално на някоя по-нова алфа и е сложено "на старо" на моята или е смяняно като е била на 2г., но се беше надраскало от чистачките и вечер, особено в мокро време беше ужас, така че не съм сигурен дали проблема е в марката на стъклото или причината е експатацията.