PDA

View Full Version : Сваляне облегалка за глава



Alex_26
30-03-2018, 21:01
Колата е 156, кожен салон и ми трябва да сваля облегалката за глава на пасенджерското място отпред. Някой да има идея как става тази гадост?

lubo_red
30-03-2018, 21:15
Има едни гелове като зегерка.Трябва да се бръкне отвътре на седалката и да се освободят оттам

Zlobich
30-03-2018, 22:00
Тук е описано и втори начин.

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-andamp-gt/257096-156-front-headrest-removal.html#/topics/257096
Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Alex_26
31-03-2018, 07:06
Има едни гелове като зегерка.Трябва да се бръкне отвътре на седалката и да се освободят оттам

Нещо не разбрах

Zlobich
31-03-2018, 11:13
Най-вероятно е объркал първата букваи трябва да е телове, не гелове :)

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

lordliness
31-03-2018, 13:23
То трябва да си идиот за да не схванеш.

Alex_26
01-04-2018, 11:05
Най-вероятно е объркал първата букваи трябва да е телове, не гелове :)

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Тоне ясно, че е телове. Но не схванах къде е тази зегерка или там каквото е

lordliness
02-04-2018, 18:42
Ако на някого му е направило впечатление при 156 двата пръта на облегалката за глава са хванати неподвижно за облегалката за гърба и се движат в облегалката за главата. При другите коли е точно обратно, прътовете са неподвижни в облегалката за глава.
Ако се седне на задната седалка и предната се наведе максимално напред се вижда една пластмаса с два винта в долния край на облегалката за глава. Не съм разглобявал там, но предполагам че ако се свали, ще може да се махне тапицерията и дунапрените и да се свали самата облегалка за глава.
Иначе не се виждат нито телове нито зегерки, че за да се махнат, няма.

ecotronic
02-04-2018, 20:16
В Е-learn пише, че се сваля, като се завъртят шиповете на около 45 гр и след това се издърпа нагоре:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1522689157k.jpg

Valenses
02-04-2018, 20:48
За да не отварям нова тема, имате ли представа дали предните подглавници могат да се накланят напред, че нещо не мога да се справя, а не вярвам да няма такава опция.

lordliness
02-04-2018, 21:22
За да не отварям нова тема, имате ли представа дали предните подглавници могат да се накланят напред, че нещо не мога да се справя, а не вярвам да няма такава опция.

Според мен не могат.
За завъртането го четох, обаче те са пластмасови или с такова покритие. На ръка е невъзможно да се завъртят. С клещи може да се наранят, дори да се вземат мерки. Аз поне нямам причина да ги свалям 😁

Zlobich
02-04-2018, 22:11
Второто малоумно нещо в тази кола след горните носачи.
Сетих се, че дясна предна седалка ми е у дома. Как ли не напъвах, какво ли не правих, на ръка няма завъртане. Утре ще се пробвам с клещи и парцал за да не нараня пластмасата около пръта.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

lubo_red
02-04-2018, 22:42
Има телове отвътре.Играят ролята на зегерка(контра) разглобил съм 10тина седалки и не виждам как ще се извади без да се оавободят.

dhtj
02-04-2018, 22:46
Е чак пък малоумно било... На кой му е притрябвало да си маха подглавника?

Приемете ги че са част от седалката. На джулията не може и да си ги поместиш даже:

http://www.automoblog.net/wp-content/uploads/2015/12/2017-Alfa-Romeo-Giulia-161-876x535.jpg

lordliness
02-04-2018, 23:14
Сваляне се налага, ако слагаш калъф на седалката, някои модели. При завъртането на 45' според мен се освобождава горната част, там където щракат степените, двата пръта би трябвало да си останат в седалката.

ecotronic
03-04-2018, 00:09
Обърнете внимание на т.1 от процедурата (издърпване назад и нагоре) преди въртенето на шиповете. Явно има строго определено положение при което могат да се въртят.

lordliness
03-04-2018, 06:35
Назад и нагоре не променя нищо, пробвал съм. Напред-назад са неподвижни, вдигат се нагоре, спират и толкова. Този който е писал инструкцията според мен е сменил местата на позиция едно и две. Първо е завъртането, а после показва как се вади :)
Целта на завъртането е да извади скобата от жлебовете, които определят степените. Ако на някого му се занимава да разглоби облегалката за глава от онези два винта ще се разбере как става.

Zlobich
03-04-2018, 10:02
Е чак пък малоумно било... На кой му е притрябвало да си маха подглавника?

Приемете ги че са част от седалката. На джулията не може и да си ги поместиш даже:

http://www.automoblog.net/wp-content/uploads/2015/12/2017-Alfa-Romeo-Giulia-161-876x535.jpgМалоумно е човече, едни калъфли не можеш да сложиш на седалките. Жабарска му работа.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

lordliness
03-04-2018, 10:41
Малоумно е човече, едни калъфли не можеш да сложиш на седалките. Жабарска му работа.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Шият по поръчка

Alex_26
06-04-2018, 05:02
В Е-learn пише, че се сваля, като се завъртят шиповете на около 45 гр и след това се издърпа нагоре:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1522689157k.jpg

Мерси, ще пробвам днес.

До останалите дето само си чвшат езиците - има друга тема за тази цел. Както и за Джулиата.
Лорде, не те чета, ма като те гледам си на всяка манджа мерудиа. Комплекси ли избиваш? (не ми отговаряй)

lordliness
06-04-2018, 05:46
Мерси, ще пробвам днес.

До останалите дето само си чвшат езиците - има друга тема за тази цел. Както и за Джулиата.
Лорде, не те чета, ма като те гледам си на всяка манджа мерудиа. Комплекси ли избиваш? (не ми отговаряй)
К'ви комплекси бе, само за комплекси дрънкаш, като няма какво да кажеш. Нещо като фикс идея ти е. Ако беше прочел щеше да разбереш. Ама то с възрастта... Неизбежно е. Направи видео да видим как става. Четеш и още как, щото си любопитник. Не ми се прави.
Няма да се справиш без да ги повредиш.
И не ми казвай какво да правя и какво не.
Нямаш капацитета за това.

Alex_26
06-04-2018, 09:12
К'ви комплекси бе, само за комплекси дрънкаш, като няма какво да кажеш. Нещо като фикс идея ти е. Ако беше прочел щеше да разбереш. Ама то с възрастта... Неизбежно е. Направи видео да видим как става. Четеш и още как, щото си любопитник. Не ми се прави.
Няма да се справиш без да ги повредиш.
И не ми казвай какво да правя и какво не.
Нямаш капацитета за това.

Луд умора няма! А дали има модератор поне да го накара да си почине поне за малко?

lordliness
06-04-2018, 09:22
Луд умора няма! А дали има модератор поне да го накара да си почине поне за малко?

Ся последно четеш или не четеш? Сигурно си наясно, че никой не те взима на сериозно. Всичката ти работа е такава.
В крайна сметка свали ли облегалката по сбърканите инструкции- прави едно, прави две.

Alex_26
06-04-2018, 11:25
Облегалката е свалена. Но най-лесно излезе всичко като ги завъртях на 180 градуса. На 45 градуса няма как да стане, поне за моя модел. На 90 - също трябва да излезе става ясно сега, като гледам устройството. Има два шплента в седалката, които държат оста да не се мърда нагоре и надолу в седалката. В самата облегалка има един пружинен шплент и една насочваща неподвижна шпонка по държача. С отвиването на двете винчета на облегалката не се постига нищо
При натискане облегалката силно напред оста трябва да може да се завърти и на ръка

lordliness
06-04-2018, 11:55
Снимай де нали имаш телефон.