PDA

View Full Version : постен автомобил-166



ivopifeca
05-05-2018, 21:50
Извинявам се на всички колеги,купих 166-цата зимата,не съм имал проблеми досега,но по постен и посредствен автомобил не съм карал досега!Единствено ми харесва визията отвън...Нищо повече...нищо!Тясна,дървена возия,глупаво разположение на уредите,люпещ се кожух на скоростния лост,залухав дисплей...Купих я защото харесвам големи коли...оказа се малка кола...За сведение и сравнение,имал съм 3 трансаксиала-с класи над тоя ФИАТ,фиат Крома-железна и много по комфортна,2 146-по удобни за шофиране,1 145 боксер-има характер,за сега безотказна...Разочарован съм колеги,това за мене е голямата-малка кола-166!

ecotronic
05-05-2018, 22:16
E - защо се извиняваш?
Хора различни, вкусове различни.
На теб не ти харесва и това си е в реда на нещата.

Успех със следващата. :th_up:

Trenkata
05-05-2018, 22:28
Всичко е въпрос на вкус,само не разбрах кое му е постното,постен автомобил е голф 2 и пак стигаме до вкусове,на мен управлението и окачването ме кефи и то много,имал съм крома и капа,волан синтетичен отвсякъде,никога не знаеш къде са гумите,по завоите си като гондола и пак казвам на всеки го радват различни неща,това че на теб 166-та не те радва не е проблем,продаваш и купуваш по твой вкус.

Scrapera
05-05-2018, 22:57
https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/MERCEDESBENZE-Klasse-W210--1077_4.jpg

:bowdown:

ivopifeca
05-05-2018, 23:49
Всичко е въпрос на вкус,само не разбрах кое му е постното,постен автомобил е голф 2 и пак стигаме до вкусове,на мен управлението и окачването ме кефи и то много,имал съм крома и капа,волан синтетичен отвсякъде,никога не знаеш къде са гумите,по завоите си като гондола и пак казвам на всеки го радват различни неща,това че на теб 166-та не те радва не е проблем,продаваш и купуваш по твой вкус.Колега...Крома съм имал,и тва със завоите го обеснявай,на някого,който не е управлявал,този прекрасен автомобил,с уважение към тебе го споделям.Каппа е на светлинни години пред 166,откъм возия,да не говориме за комфорт,или здравина!

---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:30 ----------


https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/MERCEDESBENZE-Klasse-W210--1077_4.jpg

:bowdown:Постнал си интериора на Мерцедес 210,така наречената очиларка-отвратителни ламарини ,и бензинови мотори=под секва критика...На една 75,дори и 1.6-1.8 моторите са в пъти класа над тоя мъртавец......Много по надежни,и дуракоустойчиви!

---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:34 ----------


E - защо се извиняваш?
Хора различни, вкусове различни.
На теб не ти харесва и това си е в реда на нещата.

Успех със следващата. :th_up:Неее остава си при мене:)Просто този фиат 166,като го погледнеш отвън,оакваш повече от това,което е отвътре...Може би и аз съм....Хубаа е колата,но исках,малко...При прицепите,където им казвате-тирове...Най вървежния камион е ИВЕКО,лудница е по баирите,Н1!Италия!

Trenkata
06-05-2018, 00:08
От към комфорт да и капата и кромата имат по удобни седалки,факт,но пак казвам зависи кой какво търси.Ти казваш че е постен автомобил,това не е така да не изброявам екстрите с които се оборудва 166-та,не забравяй тази кола е разработена средата на 90-те години,та за тогава и за сега е повече от добра.

ivopifeca
06-05-2018, 00:17
Не само седалките,КАППА има возията на премиум марка,166,може и да има екстри-и кво от това...145-цата,боксера ми е впъти по удобна за каране!Просто е факт!Да не говориме,че жабарите,колкото и уникални инженери да са,им е навик по новия модел да е по дървен от по стария-75-цата е в пъти по дърво от ДЖУЛИЕТТА,както и видяхме,че 164 е по добра от 166!Да не говориме за чара,който притежава 166-освен един дизайн,164 е в пъти повече...да се върнеме по назад 90-ката-АЛФА РОМЕО по всички показатели-усещане!

Trenkata
06-05-2018, 01:58
Да де,но неможе вечно да караме стари коли,въпреки че ми се иска и на мен.

lordliness
07-05-2018, 19:24
Извинявам се на всички колеги,купих 166-цата зимата,не съм имал проблеми досега,но по постен и посредствен автомобил не съм карал досега!Единствено ми харесва визията отвън...Нищо повече...нищо!Тясна,дървена возия,глупаво разположение на уредите,люпещ се кожух на скоростния лост,залухав дисплей...Купих я защото харесвам големи коли...оказа се малка кола...За сведение и сравнение,имал съм 3 трансаксиала-с класи над тоя ФИАТ,фиат Крома-железна и много по комфортна,2 146-по удобни за шофиране,1 145 боксер-има характер,за сега безотказна...Разочарован съм колеги,това за мене е голямата-малка кола-166!

Като не ти харесва я засили в някой язовир и приключвай с нея. Хем я държиш, хем я плюеш, разкарай я и се успокой накрая с това, че не е оправдала очакванията ти и си се прецакал с покупката, като прави тест драйв не видя ли колко е гадна? Много дразниш с този Фиат 166. колата се нарича Алфа Ромео и е една от най- добрите Алфи.

oriono
08-05-2018, 20:18
Малко е несериозно да дискутираш тази кола и да я сравняваш със съвременни коли. Да сег е супер смешна, но интериорът към онези години се е поставял и на поршета. Иначе каква е била тази кола за времето си: https://www.youtube.com/watch?v=jgG1wF7OZn4 - единственото лошо нещо тогава е била цената.

Murderer
08-05-2018, 20:53
Малко е несериозно да дискутираш тази кола и да я сравняваш със съвременни коли. Да сег е супер смешна, но интериорът към онези години се е поставял и на поршета. Иначе каква е била тази кола за времето си: https://www.youtube.com/watch?v=jgG1wF7OZn4 - единственото лошо нещо тогава е била цената.

..не само интериорът,достатъчно е да виждаш изражението на лицата на жените,които от Х6 и Q7 си я заглеждат продължително(въпреки,че моята е "тъжен сом",демек пред фейса ;)

Scrapera
08-05-2018, 21:47
Жените на дали се подмокрят при вида на нелепата и предница!
Точно нещо за тъжни сомове си мислят.

italfen
09-05-2018, 07:45
От цялата нелепа тема, това е най-нелепия коментар.


Постнал си интериора на Мерцедес 210,така наречената очиларка-отвратителни ламарини ,и бензинови мотори=под секва критика...На една 75,дори и 1.6-1.8 моторите са в пъти класа над тоя мъртавец......Много по надежни,и дуракоустойчиви!

Явно колегата си има някаква собствена терминология кое е по-хубаво... Капа била по-добра от 166... 75ците имали по-добри двигатели от w210... :no::cry:

156
09-05-2018, 16:07
Хахаха, много яка тема. Аз донякъде разбирам колегата: возията е малко дървена като за такъв клас автомобил, но понеже не се е качвал на БМВ е60 :) Там е още по-зле, а не е по-стабилен според мен.
За теснотията: също съм съгласен, то не че е тясно, но шофьорската позиция е по полегнала и малко човек го мързи да кара по-спортно. Някак си схлупена е. Това важи най-вече за седалките с памет, които не могат да слязат съвсем ниско, както механичните. Освен това отпред седалките нямат странична опора достатъчно, което особено за по-фини фигури си е допълнително усложнение ако искаш да караш по-спортно. Задните седалки пък са страхотни - не знам дали има други коли от този период с такава готина опора на задните седалки.

Scrapera
09-05-2018, 18:10
Колата на паваж, умерени неравности, вози съвсем съвсем адекватно.
Е60 545 например ми се струва като лагерна количка, както Андрей отбеляза.
Отделно на повечето Е60 има луфт в рейката, който усещам във волана, като на Жигули!
Не се сещам друга кола с рейка, която да придобива луфт във волана.
Абе добре оплюхме немския Е-сегмент.

ivopifeca
11-05-2018, 19:38
Като не ти харесва я засили в някой язовир и приключвай с нея. Хем я държиш, хем я плюеш, разкарай я и се успокой накрая с това, че не е оправдала очакванията ти и си се прецакал с покупката, като прави тест драйв не видя ли колко е гадна? Много дразниш с този Фиат 166. колата се нарича Алфа Ромео и е една от най- добрите Алфи.
ФИАТ!И отново Фиат!Първото-с предно предаване,второто,не съм се прецакал,просто нямаше Каппа в момента:)-Разумеш?Третото -търсих отново италянски автомобил,след,като Алфа не съществува вече,с комфорт и емоция,които този ФИАТ не притежава,въпреки размерите си.Каппа е в пъти повече,за жалост трудно се намират...

---------- Post added at 16:32 ---------- Previous post was at 16:22 ----------


Жените на дали се подмокрят при вида на нелепата и предница!
Точно нещо за тъжни сомове си мислят.Относно дизайна,е супер!Дизайна е просто уникален!За жалост е с предно предаване,за другите работи,които не ми харесва-казах ви!

---------- Post added at 16:37 ---------- Previous post was at 16:32 ----------


От цялата нелепа тема, това е най-нелепия коментар.



Явно колегата си има някаква собствена терминология кое е по-хубаво... Капа била по-добра от 166... 75ците имали по-добри двигатели от w210... :no::cry:И Каппа е по добра от 166,и двигателите на 116-та серия,са по добри от на мерцедес 210...друго да попиташ?

---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:37 ----------


От цялата нелепа тема, това е най-нелепия коментар.



Явно колегата си има някаква собствена терминология кое е по-хубаво... Капа била по-добра от 166... 75ците имали по-добри двигатели от w210... :no::cry:И Каппа е по добра от 166,и двигателите на 116-та серия,са по добри от на мерцедес 210...друго да попиташ?За двигателите на Алфа говоря-бензиновите,вм моторите не са на нея...,

plamenp59
13-05-2018, 12:22
Боже,Божеееее.Толкова глупости не бях чел.Ако 166 цата има дървена возия или водачът не разбира от коли, или колата е със скапано окачване.Има във форума едно момче от Пловдив което продава една 2.5 на части.Тествах му дебитомера, като го качих на моята кола.Знаете как се тества дебитомер, на прекъсвач, на трета.Та като се показаха първите неравности на околовръстното на Тракия и се хвана за дръжката на вратата.След това каза ,че неговата на тези дупки е каруца и никога не ги е минавал така неусетно.Та всичко е въпрос на това как се отнасяш с автомобила си.Всичко да смениш по окачването на тази кола я излезе два бона ,я не.Ела Ивчо да те кача в Хюндая който имам ,спортно купе ГК ,тогава ще говорим за твърдо и дървено окачване.Или в Астрата-туин топ.Твърда като всеки опел.

lordliness
13-05-2018, 13:16
Или не разбира и не е карал много коли или има някоя супер гробница. Иначе няма как да пише такива неща.

ivopifeca
13-05-2018, 14:06
Или не разбира и не е карал много коли или има някоя супер гробница. Иначе няма как да пише такива неща.Колата не е гробница,след,като всичките ми познати,които съм возил в нея са на вашето мнение,че возела супер.Вози ама друг път!Повервай ми ,че преди да взема тая,съм карал още няколко и всичките возеха така,иначе нема хлоп-троп.Просто за мене тва не е возия за такава голяма кола.Та за колите ,колко съм карал-да ти ги изброя,постът ми ще е бая дълъг-от 95 съм с книжка,а и преди това съм покарвал.На теб ще ти кажа,ако имаш възможност,или познат с Ланча КАППА,СЛЕЗ ОТ ТВОЯТА 166,и веднага се качи да караш Каппа,сам ще си отговориш какво имам предвид;-)

---------- Post added at 11:06 ---------- Previous post was at 10:58 ----------


Боже,Божеееее.Толкова глупости не бях чел.Ако 166 цата има дървена возия или водачът не разбира от коли, или колата е със скапано окачване.Има във форума едно момче от Пловдив което продава една 2.5 на части.Тествах му дебитомера, като го качих на моята кола.Знаете как се тества дебитомер, на прекъсвач, на трета.Та като се показаха първите неравности на околовръстното на Тракия и се хвана за дръжката на вратата.След това каза ,че неговата на тези дупки е каруца и никога не ги е минавал така неусетно.Та всичко е въпрос на това как се отнасяш с автомобила си.Всичко да смениш по окачването на тази кола я излезе два бона ,я не.Ела Ивчо да те кача в Хюндая който имам ,спортно купе ГК ,тогава ще говорим за твърдо и дървено окачване.Или в Астрата-туин топ.Твърда като всеки опел.Нека сравняваме с други италянски модели,какво ще кажеш?Каква Астра?Астрата не е от този клас,сравни я с Омега,или Соната!

plamenp59
13-05-2018, 17:58
Да я сравня с Омега казваш.Няма как ,омегите на тези години са купчина ръжда.Имал съм две Капи.И какво толкова хубаво и е возенето.Едно към едно с окачването на алфа 164.И 164 съм имал и то от магазин.Цена 41 700 марки.Само предно.За перманентно задвижване не ми стигаха парите, защото е дубъл.Така ,че всеки кара каквото му е на сърце.Не ти харесва ,не караш.Искаш комфортна возия ,сменяш класа ако можеш и имаш пари да обслужваш.А 166 имам две в момента. И няма да се разделя с бензиновата и се кара всеки ден от зет ми.И той е алфист и заеба фейслифтовия дизел .Така ,че ти пише алфист който е почнал с първите модели алфа който бяха достъпни в България още от времето на соца.Не пиши глупости защото се смеем.Не бих си сменил алфата ако имаше по голям клас в производство и неохотно се качих на Аудито.

ivopifeca
13-05-2018, 18:39
Да я сравня с Омега казваш.Няма как ,омегите на тези години са купчина ръжда.Имал съм две Капи.И какво толкова хубаво и е возенето.Едно към едно с окачването на алфа 164.И 164 съм имал и то от магазин.Цена 41 700 марки.Само предно.За перманентно задвижване не ми стигаха парите, защото е дубъл.Така ,че всеки кара каквото му е на сърце.Не ти харесва ,не караш.Искаш комфортна возия ,сменяш класа ако можеш и имаш пари да обслужваш.А 166 имам две в момента. И няма да се разделя с бензиновата и се кара всеки ден от зет ми.И той е алфист и заеба фейслифтовия дизел .Така ,че ти пише алфист който е почнал с първите модели алфа който бяха достъпни в България още от времето на соца.Не пиши глупости защото се смеем.Не бих си сменил алфата ако имаше по голям клас в производство и неохотно се качих на Аудито.Глупости пишеш ти.Може ли пак да кажеш, как го измисли това,че на 164-ката окачването е,като на Каппа?И като си карал първите достъпни Алфи,къде забрави да кажеш за трансаксиалите-които са АЛФА отвсякъде.164 имаше само един двигател на Алфа...И на 164,ако не ти е известно,окачването е 1към1 с Фиат Крома,и Ланчия Тема:)

plamenp59
13-05-2018, 21:15
И капите и 164 ката съм ги разглобявал до болчета в моргата си.Не помня да е имало големи разлики в окачването а някой части отзад, бяха заменими.Но ти от десет кладенеца вода ще донесеш за да е на твоето.А на мен ми е все тая.Смени си каляската и карай каквото ти е кеф.Аз кола си имам ,ти му мисли и мисли бързо защото капите са на привършване.Или си вземи омега.Стар файтон ,меко вози.

italfen
15-05-2018, 09:57
[/COLOR]И Каппа е по добра от 166,и двигателите на 116-та серия,са по добри от на мерцедес 210...друго да попиташ?За двигателите на Алфа говоря-бензиновите,вм моторите не са на нея...,

W210 е може би един от последните истински Мерцедеси. Всичките му 6 цилиндрови редови двигатели, както и всички V8-ци са на години пред норд двигателите от 116та серия.
Ясно, че сме запалени Алфисти, но нека не слагаме розовите очила и да пишем глупости за тези неразрушими немски агрегати.
Има вече доста E420/E430 ки на достъпни цени - по 4-5хил лв. отиди направи един тест драйв на такъв автомобил и се върни пак да пишем тук ;)

Speeder
15-05-2018, 15:11
Със 166, за времето си, като фин и екстравагантен дизайн можеше да се конкурира само Пежо 607.

Първата кола със сериен (на 100% от бройките) цветен дисплей, кожени салони "на килограм" и то от най-качествените МОМО!.... не знам кое и е постно.
Волани от естествено дърво, двуцветни салони.... няма край

Двигателите също са супер яки (с едно изключение).

Ей го, човека си казва колко е "постен" автомобила : https://youtu.be/GT7dpPQ43ac

Колегата според мен тъжи за отминали времена, когато е карал автомобилите с романс в сърцето, а сега той липсва.
Връщане назад няма.

ivopifeca
15-05-2018, 19:57
И капите и 164 ката съм ги разглобявал до болчета в моргата си.Не помня да е имало големи разлики в окачването а някой части отзад, бяха заменими.Но ти от десет кладенеца вода ще донесеш за да е на твоето.А на мен ми е все тая.Смени си каляската и карай каквото ти е кеф.Аз кола си имам ,ти му мисли и мисли бързо защото капите са на привършване.Или си вземи омега.Стар файтон ,меко вози.Ти пак се замисли за глупостите,които постваш,че някой може и да ти повярва и да вземе да,си купува части за 164 по окачването от КАППА:)))

---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:55 ----------


Със 166, за времето си, като фин и екстравагантен дизайн можеше да се конкурира само Пежо 607.

Първата кола със сериен (на 100% от бройките) цветен дисплей, кожени салони "на килограм" и то от най-качествените МОМО!.... не знам кое и е постно.
Волани от естествено дърво, двуцветни салони.... няма край

Двигателите също са супер яки (с едно изключение).

Ей го, човека си казва колко е "постен" автомобила : https://youtu.be/GT7dpPQ43ac

Колегата според мен тъжи за отминали времена, когато е карал автомобилите с романс в сърцето, а сега той липсва.
Връщане назад няма.За двигателите,да,с изключение на 2.0 бензина,за другото съм писал,и съм го сравнил с други коли за себе си.

MILEN 76
15-05-2018, 23:35
А бе колега вземи я засили най накрая тая каляска омръзна ми да ти чета глупостите... верно бая спамерска тема стана :priest:

radibiserow
17-05-2018, 02:06
Ако 166-та ти е тясна явно не си се качвал в 156 :-D Не знам какво не ти харесва на возията но е в пъти по-комфортно от субару аутбек доста години произведено след 166 което също е най-високия клас на марката. А относно 2.0 двигател, колкото и да не са читави минах 60к км за една година и съм сменял само масло, филтри и ремъци (за разлика от сегашното ми jtd :-D ). За външния вид не мисля да коментирам защото отпред е пълна трагедия. Доста странен вкус имаш, колега.

ivopifeca
18-05-2018, 20:27
Точно дизайна-и отпред и отзад е уникален за мене!Може би това е нещото,което ме накара да купя 166,в последствие от другите й качества съм леко разочарован:)

EMo0o
22-05-2018, 08:40
Аз пък вече 10 години карам 166, даже имам две и съм изключително доволен! Единственото постно в нея е медията, но и това се оправя :mrgreen:

kalin555
17-12-2021, 10:54
Мале мале мале каква тема съм изтървал. Забавното е че във форум за италианки се плюе италианка. Ся аз мога да подкрепя и едната и другата страна в спора. Имам Капа и 166 и 164-ка имах и Крома, че и Типо, Браво и там половината Типо платформи + че имам Либра. Подкрепям , че 166 е адски красива, аз лично бягах от нея години наред заради скъпи части и калпави бензинки, но баща ми не издържа и си купи. Та в сравнение с 164-ката , която за мен бе много добра кола, но пък возеше много твърдо, 166 е много по-напред, возията е идеална и е по - стабилна от 164, но наистина си е тясна и с по-малък багажник, за туинспарка не ми се говори, че ще скочите и на мен, но стария с веригата е в пъти по-мотор. Ся Капата има невероятна возия, сравнена с Мерцедеси 124-ки и очиларки е по добра, по добра и от на 166, а ако ме чуят в Ланча форума мисля че по удобство на седалки и салон е с една идея по-добре и от Тезис, който лично също съм тествал. За Крома - ами там има всичко возия стабилност, комфорт и прецизно управление, най- добре съчетания автомобил от платформата Типо 4. Едно не ми хареса - използването на марката Фиат, като обиден термин. Да не забравяме кое от къде е произлязло. Така, че въпрос на вкус - казало кученцето и си облизало дупенцето. Поздрави на всички фенове и весели празници.

Vesko84
17-12-2021, 11:26
Интересна темичка. Според мен всеки фен има право да хейти моделите и да ги сравнява, в разумни граници. Не трябва да се караме за това. Имал съм две 166ци, не съм карал нито 164, нито Каппа. Всички казват, че Капите возят по-комфортно, и съм на 100% сигурен, че е така. Возил съм се само и беше така. Много съм чел и слушал за сравнението с 164. По-лека, по-просторна, шестаците в нея горят мнооого по-малко и са доста по-пъргави. Само последното е достатъчно да ме поразочарова 166 донякъде. Как така 3.0 в 164 е толкова по вървежен и не гори 19 на сто градско по книжка, както е при 166? Стъпка назад, заради пуста екология може би.

За возията мога да се съглася с колегата. Виждам и слушам, че има огромна разлика във возиите между една и друга 166. За това и в английските форуми има изписано доста. Като цяло аз не съм доволен от комфорта на возене на моята 166. Не е лош, но е посредствен. Скапана Шкода Фабия на 5г, която карам, вози по-комфортно. Нооооооо, голямо но. Еми усещането при динамично каране в завои е уникално. Усещам предните гуми през волана, а задния мост , ще ме извините, със задника си, идеално. Знам точно какво сцепление има всяка гума. Това едва ли е най-добрата кола в това отношение, но проста аз не съм попадал на по-добра. А е със стандартни пружини и си се поклаща. Но за разлика от други поклащащи се автомобили, усещаш, че няма причина за притеснение.

За интериора мога да кажа, че няма по-красив такъв създаван през далечната 1997, който се доближава като усещане за красота и качество. Да, някой сглобки може и да не са идеални, но визуално са точно това - идеални. Подобаващи на Мазерати, не на Алфа. Сега при мен го има и другото - шестака 3.0 си дава на колата един допълнителен чар, който могат да разберат само хората, карали този мотор мисля.

За качеството чета много мнения. Някои от вас твърдят, че колите им са мега безпроблемни. И се радвам, разбира се. Но това е една капризна кола, със скъпо обслужване. Ако не се извадили късмет със предишния собственик, си е вадене на късата клечка. Но като я постегне човек, си заслужава.