PDA

View Full Version : Грешка при зареждане на ICS, Alfa 166



emilgpetkov@gmail.com
05-06-2018, 23:46
Здравейте!

Въпросът ми е свързан с ICS на Alfa 166 от 1999 г., а именно, от известно време, когато се стартира двигателят, на екрана на ICS се появява съобщение:

Bootsektor 3.1 AR
C-Sample Index 6
State : Waiting for Downloadѝ

Checksum errors : 1
9600 baud
NaviState : 1

EvTimerNavBoot- SwitchOffNavi, wait for...

Ако сте имали подобен проблем, и сте успели да се справите с него, моля, бихте ли споделили решението?

Благодаря предварително!

Поздрави!

smc
06-06-2018, 10:11
Имаш ли кода на ИЦС? Ако да, може да махнеш + на акумулатора за да се рестартира. Пробвай да изключиш кабела на навигацията в багажника.

ecotronic
06-06-2018, 10:12
Да не би да имаш поставен диск в навигацията?

emilgpetkov@gmail.com
06-06-2018, 22:59
smc, за съжаление нямаше резултат. След рестарта започна да зарежда сякаш нормално, но после пак се появи същата грешка.

Оказва се, че няма навигация, а единствено CD-Changer, който явно не е и оригинален, като дори портовете не са както трябва, а са нагаждани, като вместо да се ползват оригиналните връзки има нови кабели, които са снадени с оригиналните и са свързани с портовете на сегашния CD-Changer, които са различни. Няма и място за диск за навигацията.

Благодаря ви за отговорите, все пак! Дано успея да намеря подходящо решение... :)

nicks1
07-06-2018, 08:03
Дай координати. Имам оригинален чейнджър, който не знам дали работи. Ако искаш да пробваме и ако стане, ще се разберем нещо.

emilgpetkov@gmail.com
07-06-2018, 20:58
nicks1, благодаря, ще го обмисля. Тъй като обаче ICS не зарежда, едва ли ще стане, струва ми се... По-рано ICS работеше добре, а проблемът се появи впоследствие. Чудя се дали няма начин да забраня да търси за навигация. Намерих едно устройство за нея на старо, но не съм сигурен дали си струва. Основният проблем, всъщност, е, че с неработещ ICS не може нито да се ползва радиото, нито климатикът да се управлява.