PDA

View Full Version : Моят опит със закупуване на автомобил от Радо от Поморие ( Sprintauto сервиз )



Bella
12-06-2018, 09:11
Бях се отказала да споделям историята на своят автомобил закупен от един много известен форумен герой , но реших , че вече е време това да се случи ! Миналата година точно на 1-ви март заедно с мое приятелче тръгнахме за София да огледаме 2 алфи като предварително бях се уговорила с Антон Мурджев от Вентура сервиз който да направи диагностика на място . Антон ми бе препоръчан от Николай - Ферариста от Стара Загора който познавам лично . Отидохме на място , но нито една от двете коли не си заслужаваше парите . Тогава Антон предложи да ни покаже кола на негов приятел който имал бил една 159-ка . Принципно тази кола не отговаряше на онова което исках и търсех , но реших така и така сме там да я погледнем . Оказа се, че автомобилът е в сервиза на радо от Поморие или т.н спринт ауто . Колата беше в много добър външен вид с видими забележки по бронята , но продавача радко каза , че просто е била чукната леко при свалянето от автовозът . Също така колата бе цялостно пребоядисана и видимо това не беше извършено качествено . Така или иначе боя кола не кара . Видяхме , тествахме ... Антон закачи колата за около минутка и констатира , че е перфектна . Подтиквана от голямото желание да сложа край на търсенето на кола реших, че ще я взема без значение, че не е с двигателят който исках и няма кожен салон. Цената бе доста над пазарната , но ми бе гарантирано, че се качваш и караш БЕЗ да правиш нищо и с гаранция през следващите 50 000 км. Много държа да отбележа, че имам цялата кореспонденция, документация от сервизи и т.н. от мига на закупуване на колата и съм готова да я предоставя на всеки невярващ. Заплатих скромните 10к за автомобил 2006-та с 1,9 двигател и доста високо ниво на оборудване. Продавача твърдеше през цялото време,че е закупил колата със счупен съединител и махових и е сменил същите с нови. Също така по негови думи автомобилът бе напълно обслужен и БЕЗ забележки твърдеше той през цялото време. Разбира се какво ли бихме могли да разберем ние от една кола която е видимо лъсната, а и се доверявах през цялото време малко или много на Антон защото ми бе препоръчан от много, много сериозен човек който не би ме подвел смятам. Колата бе платена и потеглихме след изкарване на транзитни номера. Още 10 мин след потеглянето стана ясно,че термостатът не работи правилно . От София до Стара Загора не вдигна повече от 50 градуса . Веднага се обадих на радко продавача, но той дори не предложи да поеме този проблем и да подмени за своя сметка термостат на автомобил за който той твърдеше,че НЯМА забележки. Както и да е... смених термостата, а с него и акумулатора . Някой мил човек от спринт ауто явно бе подменил италианският с китайски боклук който почти не зареждаше . Значи не помня за термостат колко, но за него + акумулатора 200 лв още на другия ден след закупуване на кола която по думите на измамника е " качваш се и караш , перфектна е , такава не ми беше попадала до сега " . Както и да е ... както се казва : бял кахър ;) В денят на регистрация на колата до като дремя в кат се разрових в жабката и хоп ... какво да видя ... документи с информация за старите собственици . Сестра ми веднага се обади да разпита за колата, за реалното състояние в което е продадена и т.н. От този момент нататък стана страшно. Собственика никога не е била българка както се твърдеше и колата просто е била със счупен двигател . Помислих , че човека се бърка , защото когато един съединител си замине то човек който не разбира може да реши,че двигателят се е счупил след като не може да се вкара скорост и да се движи колата . Не обърнах внимание на думите му за това . Няколко дни след регистрация минах покрай един съсед който има 4-5 алфи и определено е много в час с тези автомобили . Попита ме от къде съм взела колата и когато му казах реакцията му силно ме притисни + онова което ми сподели от опита си с този човек . Съседът ми веднага звънна на Дани ( момчето което прави софта на колите в този гараж ) и започна да го подпитва за моята кола . Дани не знаеше, че аз съм там и слушам и сподели , че колата е дошла със счупен съединител , маховик и колянов вал ! Правена е веднъж и пак се е строшила . След което радко е закупил цяло дъно и го е подменил . Никой не знае каква част е монтирана и с какво качество е тя . В този момент ми се подкосиха краката :( При всеки мой опит да разбера истината от радко от спринт ауто той се кълнеше в детето си , майка си и стринка си , че няма лъжа и измама , но не знаеше , че съм в контакт с предните собственици . Уговорих се с Дани по телефона без знанието на радко да отида да закачи колата и да ми каже реалното и състояние . Той ми даде адрес на който трябваше да го чакам , но аз не съм от София и разбрах , че адресът който ми е дал е този на спринт ауто . В Този момент разбрах, че съдействие от него не мога да очаквам . Закачи колата за 1 мин и каза,че е перфектна. За мое нещастие на пътуване към София ми светна лампичка за алтернатор . Но посмях да поема риска да се върна така . Оставих колата ... искам или не отново при радко . След 4 дена си я взех след като радко бе сменил алтернатора ми с рециклиран такъв уж и някаква ролка на обща стойност около 400 лв . След подмяната на алтернатора постоянно ми светеше лампичката на алтернатора . Интересно как "майсторът" радко е пропуснал да забележи закъсаната демпферна шайба която съвсем случайно се намира в непосредствена близост до алтернатор . Седмица след като си взех колата от радко след смяната на алтернатора демпферната шайба се скъса и ме остави на пътя на 100 км от домът ми . За мое щастие и късмет имам добър застрахователен агент който ми бе препоръчал да си направя авто асистенц и така за без парички ми превозих автомобилът с пътна помощ до домът . Чудя се как по дяволите НЕ я забеляза тази закъсана и хлопаща демпферна шайба ?!? Която си е направо набиваща се и още повече, че е сменял до нея алтернатора и е редно да е била забелязана ... странно...
Според него когато е станал проблема в алтернара е върнало ток и е увредило бодите което аз трябва да намеря, закупя и оставя някой да монтира в моят автомобил .
Както и да , това не се случи . Преди около 2 месеца алтернатора който сложи радко спря да работи както трябва .. същият този алтернатор за който аз платих преди не повече от 7-8 месеца около 400 лв ... за щастие бях запазила старият оригинален и го изпратих на човек от Пазарджик който го ремонтира срещу " колосалната " сума от 50 левчета !!! Представете си разликата колко е "малка" 50 срещу 400 ... има няма едни 350 лева , а оставям на страна , че тогава тъй като колата бе в София имах и разходи по пътни за да ида да си я прибера и 1 ден загуба и цяла седмица без кола . До къде може да стигне човешката лакомия за някой лев ...
Дани не коментира нищо повече за моята кола,но в разговор с моят съсед е споделил за всичко което е правено по нея.
Всичко което разбрах за моята кола закупена прескъпо с уверението , че е от типа качваш се и караш не бе вярно. Съответният търговец се кълнеше,че няма лъжа,няма измама.
Няколко месеца след като закупих колата ми се разлепиха мигачите. По групите във фейсбук за спукаха от подигравки . При чат с мен продавача потвърди, че мигачите са биле лепени след боята на колата, защото бояджията не е успял да ги свали по нормален начини просто ги е изкормил след което ги е лепил . Няма значение , закупих си и ги подмених . Колата има проблеми при паленето и оборотите след студен старт . Имаме подозрение,че е прекарала някоя вихрова клапа макар, че продавача отричаше това. Проблемът все още не е разрешен , но не ми се пише за това . Обаче интересната находка която открихме бе лепеното със силикон реле за подгревните свещи . Такова "чудо" никой от сервиз не бе виждал до сега. Релето бе отваряно и явно някой се бе опитвал да го ремонтира след което бе залепено с БЯЛ СИЛИКОН . Подменихме го, та то струваше около 50 лв . Как по дяволите може да вземеш 10к за кола и да не ти се дават 50 лв за едно реле , ами термостата, ами акумулатора ... ами .... ?!?
Преди 3 седмици оставих автомобила за подмяна на предна броня по каско и след като от сервиза свалиха борнята се оказа, че е била лепена на повече от 5-6 места и е била в окаяно състояние . Започвам да се замислям дали освен всичко останало автомобилът ми не е бил размазан, претупано ремонтиран, закърпен и скъпо продаден ?!? Много е вероятно да съм пропуснала нещо , но имам доказателства за всичко което съм написала . Вече се страхувам да влезна в сервиз дори за смяна на масло за да не изскочи нещо друго . През цялото време когато питах търгаша той твърдеше,че колата е перфектна.
През цялото време през което задавах въпроси или не им беше даван отговор или ми се отговаряше уклончиво и с подигравка , а накрая имаше заплахи за саморазправа , клетви , обиди и т.н. Всичко е съхранено и може да се покаже при желание .

Какъв е изводът : измамникът продава автомобил с около 3 - 3 500 над пазарната цена , но с гаранция , че всичко е наред по колата , а какво излиза :
- развален термостат още в деня на покупка
- умрял акумулатор още на първия ден
- след 3 месеца измама с алтернатор който вместо да се ремонтира за 50 лв се подменя за 400лв.
- опит да ме накара да закупя и ново боди тъй като според него моето е повредено от алтернатора старият който бил върнал някакъв си ток и бодито ми било изгоряло от части !!! Всъщност то не е разпознавало евтиният китайски вариант на алтернатор който измамника ми монтира срещу скромните 400 лв вместо да ремонтира моят оригинален срещу 50 лв .
- кормени мигачи поради некадърност да бъдат свалени по нормален начин , лепени след това със силикон
- опити за ремонт на реле на подгревните свещи : отваряно , бърникано и лепено с какво ... със СИЛИКОН !!! Аз предлагам да му казваме вече радко - силикона .
- автомобилът е със сменян колянов вал , един много "лек" ремонт който ми бе спестен като информация и научих от съдружника в лъжи и измами дани . Твърде вероятно е и Антон да е знаел в какво състояние е колата и поради тази причина ме заведе там и я закачи за 1 мин време през което факир да си диагностика не можеш да направиш . Автомобилът който е " качваш се и караш " .
През цялото време повтарях на въпросният , че за мен е от огромно значение колата да не е с отварян и ремонтиран двигател и да не е блъскана преди това .
Беше ми гарантирано ( разбира се само устно ) , че това никога не се е случвало .

Вместо мечтаният автомобил , аз получих един кошмар !

Можех да замълча още в началото и тихо мълком да я продам на някой тъй като тогава бе доста лъскава ( прясна боя , изпран салон и т.н ) , но сметнах , че не е морално и ако направя това аз ще се превърна в дребното човече радко - силикончето по фамилия измамника .

Криво ляво с помощта на хора които разбират разрешаваме проблемите на колата която е качваш се и караш и за 1 година до тук ми е легнала на едни нищо и никакви 15к ...
Така е с колите качваш се и караш закупени от радко .
Това е качеството му на ремонти .
На дани не му прави чест , че участва заедно с радко в неговите лъжи .

Искам да ги попитам тримката " хубавци " :

Мили " мъже " вие забогатяхте ли с измамата на една жена ?!?
Вие станахте ли милионери с продажбата на тази гробница на човек който не разбира от автомобили и не е длъжен да го прави , а ви се е доверил ?!?
Толкова ли я бяхте окъсали за едни 10к ?
Да бяхте казали "мили" господа да ви ги дам ей така за здраве без да ми натрисате тази гробница !
радко , а на теб не ти прави чест , че ме измами , че ме заплашва , че ме обижда и ме кълна !

Колелото в живота се върти и рано или късно всеки получава онова което заслужава, а клетвите обикновено се връщат на най - милото ти , радко . Дете имаш , не е редно да си измамник и лъжец , не е редно да му даваш пример как да расте като недостоен измамник .

Живи и здрави бъдете !
Дълго време ми отне да реша дали или да напиша моята история , но след като видях , че има и други измамени реших , че е редно и моята история да стане обществено достояние .

Искам да поясня само , че НЯМАМ намерение да влизам в дискусия и дилеми относно написаното от мен . Това е цялата истина , има свидетели , има кореспонденция която може да докаже всичко това и именно поради тази причина не се чувствам длъжна да се оправдавам или обяснявам на някого за нещо .

Моята грешка бе,че се доверих на няколко дребни души - тарикатски , но нищо ... всичко е точно , момчета ...
С това с което аз се занимавам от 20 години съм на пазара на 3 континента и хората ме уважават и търсят , защото съм честен играч , но вие къде ли ще сте след 20 години ?!?

ecotronic
12-06-2018, 10:34
Това е поредното описание на мизерната действителност в която живеем.

Очевидно трябва да минат много години, докато хората разберат, че просперитет се постига с професионализъм и с коректно отношение, че авторитет се доказва непрекъснато а се руши за минути.

Не обичам да говоря "post factum", защото няма по-лесно от това, но ето моето мнение по въпроса.

Много по-добре е щяло да бъде, ако си била игнорирала приказки от сорта на "всичко по колата сменено", "уникат", "напълно обслужена", "качваш се и караш"......

Аз почти не съм попадал на обява в която горното отсъства.

Следващият път, когато искаш да придобиеш реална представа за състоянието на една кола, по-добре помоли да и "хвърли едно око", "чичо Пешо", за когото знаеш, че има дългогодишен опит със стари таралясници, макар и да не му се носи славата на "автосервизен Бог". И много по-важното - не работи за пари.

Искрено съжалявам за това, което си преживяла. Дано то помогне на някой друг да си спести описаните мъки.

Bella
12-06-2018, 10:53
Твърде дълго време обмислях дали има смисъл изобщо да споделям историята си , защото при малкото ми опити потребители на този форум и фейсбук групите ме нападаха , подиграваха се с мен , обиждаха ме ... все " мъже " приятели на въпросният радко !

Мили "мъже" , да обиждате и да се подигравате с една жена не е голямо геройство и няма да ви направи истински мъже, а най - обикновени радковци ... жалки и душевно бедни имащи нужда да смачкат някого за да си докажат сами на себе си, че са велики .

От месеци не бях влизала и писала във форума по точно тази причина.
При всяко мое запитване свързано с проблем с автомобила получавах подигравателни подмятания , обиди и подобни . Не смятам,че съм заслужила това с нещо и реших, че не мога да се боря сама срещу масовата простотия .

Форумът беше прекрасно място преди 10-тина години, но уви в момента съвсем не е така .

sasho_n2
12-06-2018, 13:23
Това не е ли въпросният РАдо, собственик на сервиз Спринт Ауто...?
Същият, който се пусна на планинско Българка миналия уикенд и бурно е аплодиран и подкрепян от множество хора във форума?:hi_temerature:

Bella
12-06-2018, 13:49
Това не е ли въпросният РАдо, собственик на сервиз Спринт Ауто...?
Същият, който се пусна на планинско Българка миналия уикенд и бурно е аплодиран и подкрепян от множество хора във форума?:hi_temerature:

Именно !

Когато преди 10 год закупих първата си алфа тези коли все още не бяха масови, а и не бяха толкова свръх евтини и сякаш друг тип хора ги караха . Сега за съжаление станахме почти като голфаджиите :(
Тези които го подкрепят са хора които не са наясно с механиката по колите и той им мъти главите с разни глупости . Забелязвам,че това са предимно младежи на около 18-25 години . Нивото е крайно ниско :(
И тези същите му поклонници ме нападат къде що се появя било тук или в някоя група за Алфа. Толкова примитивно е всичко това, че дори не мога да намеря правилните думи.

Zlobich
12-06-2018, 14:29
Ха, и тук си имало звезди. Това ми напомня за "МАКЕДОНЕЦА" От ситроен форума и АЛЕКС ДЕВИЛ от Пежо клуб българия.
Само като чуя думите качваш се и караш се обръщам и бягам. Наистина лошо е станало. Повечето от форумните сервизи са точно с такива хора пълни. Сръбнах попарата и аз на два от тях.
Вече предпочитам да ида в сервиз, да ми свалят кожата от гърба, но да имам документ, фактура и гаранция. Тогава играта се променя.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

mirchozo
12-06-2018, 14:54
Тъй тъй споменахте форумните сервизи, я кажете и нещо за останалите. Радко е ясен отдавна...

Bella
12-06-2018, 15:00
Това не е ли въпросният РАдо, собственик на сервиз Спринт Ауто...?
Същият, който се пусна на планинско Българка миналия уикенд и бурно е аплодиран и подкрепян от множество хора във форума?:hi_temerature:


Тъй тъй споменахте форумните сервизи, я кажете и нещо за останалите. Радко е ясен отдавна...

Аз лично не съм използвала услугите на други форумни сервизи и нямам поглед . Купувала съм части за предната им Алфа от Лисан и човека винаги ми е давал добри части на супер цени .

Zlobich
12-06-2018, 15:24
Лисан, там закарах алфата след скачане в дупката за да погледнат дали има нещо криво и да потвърдят, че преден десен лагер на главината е чао. След уговорка по телефона, отидох на уреченото място. С пренебрежение ми се каза да паркирям колата, да им дам ключовете и да си ходя. Цял ден нищо. Звъннах късния следобед, не я бяха проверили още. Отидох на място да си взема колата, 20 минути стоях в сервиза покряй подемниците, никой не ме отрази. Взех си ключовете и си тръгнах. Ужасно отношение, така клиенти не се печелят.

Вентура гараж.
След авариен ремонт на пеперудата на скоростния лост в един квартален сервиз, слес някоя друга седмица лоста започна да остава в ляво и дясно, не се връщаше в средата. Обадих се, записах час,питах дали издават документ за извършените ремонти? Увериха ме, че издават. На място обясних на приемчика какъв е проблема и помолих да се погледне обстойно всичко от до. Жила, избирач и пеперудата.
Отидох да си, взема колата, приемчика ми каза, че са профилактирали избирача. Ок казах, поисках документ за услугата, той се вкисна. С нежелание ми издаде документ. След няколко дни установих, че проблема не е отстранен. Та взети едни бързи пари за профилактика на избирача, без да се огледат другите неща по този възел в колата.
RUBIG Румен.
Забележката ми към неговата работа е, че рекламнята им лепенка която бяха поставили от вътрешната страна на стъклото се разлепи за отрицателнл време.
Правих носачи и щанга, предоволен останах.
Аварийно ходих за температурния датчик, не ми взеха пари за диагностика, сложиха ми нов датчик и по живо по здраво.
Това са опитностите с форумните сервизи.



Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

sasho_n2
12-06-2018, 15:32
За форумните сервизи си има отделни теми в раздел Общ технически.
Там за разисквани на дълго и нашироко...мнения разнопосочни.
Лично аз ползвам от години услугите на Сашо - Лисан сервиз и за сега съм доволен. Пращал съм близък приятел при Румен, също остана много доволен.

undy
12-06-2018, 21:47
Именно !

Тези които го подкрепят са хора които не са наясно с механиката по колите и той им мъти главите с разни глупости . Забелязвам,че това са предимно младежи на около 18-25 години . Нивото е крайно ниско :(
И тези същите му поклонници ме нападат къде що се появя било тук или в някоя група за Алфа. Толкова примитивно е всичко това, че дори не мога да намеря правилните думи.

По първи абзац - Много точно казано!
По втори - крайно неприятно, понеже отчасти съм запознат, чел съм за какво иде реч. Не си струва обясненията и спора с келеши.

stu
12-06-2018, 22:25
Помня, че много-много дълго време търсеше кола, но явно не ти провървяло, за което ти съчувствам!Нали знаеш, че има една приказка- "много хубаво не е на хубаво"И аз попаднах на обява - качваш се и караш, точно за същата цена 10000, но напълно обслужена 2.4 автомат, с доста екстри, махнати клапи и т.н.Никой не ми я препоръчваше, просто беше най-близката обява!С приятел от форума направихме едно кръгче, той я закачи за 2минути, за грешки и корекции на дюзите, и след два три дни я купих.Бях се приготвил за подобен на твоя филм, но към момента 20 месеца по-късно, не съм правил нищо по колата- само, консумативи и глезотии, като джанти, по-хубави гуми и др.Знам, че рано или късно ще започнат да се появяват проблеми, като алтернатор, демферна шайба и др., но няма как.Та аз изкарах почти половин магазинна гарация!!!Даже, когато преди няколко месеца минавах покрай автокъщата от която купих колата ,спрях да благодаря на джамбазина, че колата наистина излезе здрава, точно -качваш се и караш:)А за сервизите- ходя само при двама колеги от форума, които знам, че никога няма да ме излъжат, като дори ми вземат по-малко пари, отколкото където и другаде да отида!Така да си оставя колата в непознат сервиз - абсурд!

Бобби
13-06-2018, 01:42
Вижте сега...една жена се лъже, за да я вкараш в леглото, ако ме разбирате....ама всичко останало е груба селска проява.....Аз съм се ориентирал към село, знаете ли защо, защото всички тарикати препълниха големите градове и от тях ми се повръща със селските им номера.....думата селско е образно използвана, пак ако ме разберете....да не се засегне някой невинен случайно....
п.п...така като гледам единият отбор напада, а другият не се защитава....мача се играе на една врата .....или чакат свой съдия...:))

dhtj
13-06-2018, 02:03
Постовете в съседната тема (http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61321) на въпросния радо, тип:


Заради тази тема Ники няма да види от мен и стотинка.

, биха били достатъчни за да разбера що за човек е тоя путьо и да не си губя времето да се занимавам с него, пък ако ще да единствения на света дето разбира от алфи... а той не е.

Засега може да се радва, че има голям късмет. Щото един път излъжеш Ферариста, който е добряк, друг път излъжеш някоя възпитана жена като авторката, ама накрая ще ти свърши късмета, ще излъжеш някой лошко и ще ти запалят сервизчето, а може и червото да ти масажират вътрешно... :hump:
Така че да внимава, в България сме все пак, още важи закона на джунглата и нищо чудно някой ден да му чипнат капачките на колената :-?

alfa racer GTA
13-06-2018, 07:38
Благодаря на авторката на темата - така сервизите останаха с един по-малко, а видях и друга такава тема - на Ферариста.


Бях се приготвил за подобен на твоя филм, но към момента 20 месеца по-късно, не съм правил нищо по колата- само, консумативи и глезотии, като джанти, по-хубави гуми и др.
И аз явно съм от късметлиите.Не съм правил нищо.Сега може да похарча малко пари за дизайнерските им изпълнения по 159-ката, че старите са избледнели.



Вижте сега...една жена се лъже, за да я вкараш в леглото, ако ме разбирате....ама всичко останало е груба селска проява.....Аз съм се ориентирал към село, знаете ли защо, защото всички тарикати препълниха големите градове и от тях ми се повръща със селските им номера.....думата селско е образно използвана, пак ако ме разберете....да не се засегне някой невинен случайно....
п.п...така като гледам единият отбор напада, а другият не се защитава....мача се играе на една врата .....или чакат свой съдия...:-))


От един отбор сме Бате.


Ама аз и жените не лъжа.

italfen
13-06-2018, 07:55
Вижте сега...една жена се лъже, за да я вкараш в леглото, ако ме разбирате....ама всичко останало е груба селска проява.....Аз съм се ориентирал към село, знаете ли защо, защото всички тарикати препълниха големите градове и от тях ми се повръща със селските им номера.....думата селско е образно използвана, пак ако ме разберете....да не се засегне някой невинен случайно....
п.п...така като гледам единият отбор напада, а другият не се защитава....мача се играе на една врата .....или чакат свой съдия...:))

:yes:

Gogata
13-06-2018, 16:01
Това, че е от форума или форумен, или клубен не е никаква гаранция. Всички станаха алчни и искат бързо да забогатеят на гърба на някой. Малко останаха свестните хора в тия среди. И мен така ме наигра един форум хубостник, ама това е друга тема. Доверие на никой!

stu
13-06-2018, 19:38
Това, че е от форума или форумен, или клубен не е никаква гаранция. Всички станаха алчни и искат бързо да забогатеят на гърба на някой. Малко останаха свестните хора в тия среди. И мен така ме наигра един форум хубостник, ама това е друга тема. Доверие на никой!
Май имаше нещо с вътрешните карета?Ако става въпрос за същия случай, или се бъркам?

Gogata
13-06-2018, 20:07
Май имаше нещо с вътрешните карета?Ако става въпрос за същия случай, или се бъркам?

Да, въпросният ми смени полуоските и още някои дребни неща, докато колата беше при него.

ivan dimitrov
13-06-2018, 20:11
За какво точно става въпрос е без значение. Това което има, е че има недоволни, и те имат право на недоволство. Както и "потърпевшите" имат право на публикуване на гледната си точка.
"Качваш се и караш" е поредната анти реклама в днешната действителност. Като се сетим кои са колите, които се карат без да се качиш в тях, става ясно защо го твърдя.
На колежката ще напомня само, че вече сме в ЕС и потребителят има права. След като всичко е документирано, редно е случаят да се отнесе до компетентните в случаят органи. Да, публикуването тук има смисъл, но далеч не е всичко което трябва да се направи по случаят. Има още много възможноси. "Господари на ефира" са по ефективни от разните форуми, а съдът е още по ефективен, макар и доста по бавен.

BillyBoy`
14-06-2018, 09:16
Bella за поморийския алфа бос има и други оплаквания.Жалко е че си подмамена и то от хора със имена от форума,във алфа средите,или така наречения каймак на Алфа обществото във България.Повръщаше ми се на няколко пъти докато чета тая история.Сега вече ти е ясно че всичките тея си бъркат по дупките и са готови да те измамят за някои лев повече после,ще тръгнат да ти обясняват че за тия пари какво очакваш да купиш.Само се чудя как хора от тяхното обкръжение още не са те нападнали.Пресен пример за това е Гогата малко по-горе.И във заключение на джамбази вяра нямай,виждаш какво се случва.

hartisimo
14-06-2018, 09:21
Съд не е опция според мен.
Какво точно ще искаш от ответника- че ремонтираш кола на 10+ години, на която си изповядал съгласие за закупуването пред нотариус? Нямаш специален договор за гаранция, може би нямаш и фактури за ремонтите, нищо-такова дело е свирено загубен мач(поне по тези ширини).

TheTorpedo
15-06-2018, 12:57
Е добре де, човека е казал, че колата е обслужена, тоест сменени ремъци и масло. Всичко друго са дефекти, които няма как да бъдат хванати... Термостата си е консуматив, който при всяка кола "нов внос" се подменя рано или късно, акумулатора също... ти сериозно ли!? Колата дошла с перфектен акумулатор от Италия, но тук са го сменили!? Хахахах на това се смях много! Сестра ти е говорила с италианеца казваш? Ми... като нищо да се е изгубила в превода, а още повече обсъждана е техническа информацията, която ти е пре-предадена и то от ЖЕНА... кой знае какво е чула, какво е разбрала и какво е разказала след това. Не видях някой да е скрил информация от теб.. казали са ти с какъв проблем е пристигнала колата, както и че е оправен. Или ти е по-добре да купиш от авто къща кола, на която да се "окоти" съединител и маховик след 5-10 000км и да олекнеш 2000лв за нови!? С колите на старо е като с жените - на късмет! Сменен колянов вал няма как да се "диагностицира" ако ще и цял живот да ровиш в компютъра! Като цяло доста ненужна тема, разкриваща... нищо. Купила си си кола, която е била с "проблеми".. Ми и на мен ми е гърмял алтернатор на път за морето, на кола, която бях купил 3-4 месеца по-рано, ама не съм тръгнал да търся джамбазина да му се карам, че ме е прецакал с покупката... Всеки търговец си мисли и те убеждава, че продукта му е перфектен, а ти избираш дали да вярваш или не. Ако се довериш и купиш, нямаш никакво право да мрънкаш и злословиш след това, още повече, че си имала възможността да огледаш колата с доверен човек, който сама казваш "разбира и ти е препоръчан". Бронята била лепена? Ммм нормално за италианска кола бих казал. Хах Или си жертва на някаква огромна конспирация, или просто трябва да преглътнеш случващото се, да си стегнеш колата и да си я караш. Ако не ти се занимава, продай я и вземи друга, пък дано да е по-читава. ;)

ПП: И аз си купих скоро (преди 6 месеца) кола за 12, която в момента вече ми стъпва на около 20 (даже май малко над :O), ама не съм тръгнал да пускам теми срещу сульо и пульо, че са ме "наиграли".. :)

ПП2: Хайде със здраве и дано занапред колата спре да ти създава ядове.

mimouzunov
15-06-2018, 15:59
Е добре де, човека е казал, че колата е обслужена, тоест сменени ремъци и масло. Всичко друго са дефекти, които няма как да бъдат хванати... Термостата си е консуматив, който при всяка кола "нов внос" се подменя рано или късно, акумулатора също... ти сериозно ли!? Колата дошла с перфектен акумулатор от Италия, но тук са го сменили!? Хахахах на това се смях много! Сестра ти е говорила с италианеца казваш? Ми... като нищо да се е изгубила в превода, а още повече обсъждана е техническа информацията, която ти е пре-предадена и то от ЖЕНА... кой знае какво е чула, какво е разбрала и какво е разказала след това. Не видях някой да е скрил информация от теб.. казали са ти с какъв проблем е пристигнала колата, както и че е оправен. Или ти е по-добре да купиш от авто къща кола, на която да се "окоти" съединител и маховик след 5-10 000км и да олекнеш 2000лв за нови!? С колите на старо е като с жените - на късмет! Сменен колянов вал няма как да се "диагностицира" ако ще и цял живот да ровиш в компютъра! Като цяло доста ненужна тема, разкриваща... нищо. Купила си си кола, която е била с "проблеми".. Ми и на мен ми е гърмял алтернатор на път за морето, на кола, която бях купил 3-4 месеца по-рано, ама не съм тръгнал да търся джамбазина да му се карам, че ме е прецакал с покупката... Всеки търговец си мисли и те убеждава, че продукта му е перфектен, а ти избираш дали да вярваш или не. Ако се довериш и купиш, нямаш никакво право да мрънкаш и злословиш след това, още повече, че си имала възможността да огледаш колата с доверен човек, който сама казваш "разбира и ти е препоръчан". Бронята била лепена? Ммм нормално за италианска кола бих казал. Хах Или си жертва на някаква огромна конспирация, или просто трябва да преглътнеш случващото се, да си стегнеш колата и да си я караш. Ако не ти се занимава, продай я и вземи друга, пък дано да е по-читава. ;)

ПП: И аз си купих скоро (преди 6 месеца) кола за 12, която в момента вече ми стъпва на около 20 (даже май малко над :O), ама не съм тръгнал да пускам теми срещу сульо и пульо, че са ме "наиграли".. :)

ПП2: Хайде със здраве и дано занапред колата спре да ти създава ядове.

Колко ти дадоха за да напишеш това по-горе!? :mrgreen:
Обяснявано е на колежката че колата е наред, пък видиш ли са си спестили да дообяснят че двигателя е бил на салата...
Ако ти беше на неино място и се беше случило с твоята кола това, как ли щеше да реагираш тогава!?

lordliness
15-06-2018, 21:09
Истината е че от момента в който прехвърлиш колата, продавача вече няма никакви ангажименти. И ако си се прецакал го преглъщаш. На всеки може да се случи. На една от колите, които си купих продавача ми обърна внимание, без да го питам, че антифриза е до максимум и на мен ми светна лампата, че има нещо нередно. Само че валеше, всичко беше мокро и не видях теч. Е като изсъхна го видях и си купих радиатор :) ама бях свалил достатъчно от цената да го покрие. И при твоя бизнес с кучета има доста недобросъвестни. Познавам хора, които си купиха животни уж расови от случайни хора и като отраснаха се оказаха мелези. Нищо ново под слънцето. Пиеш си студената вода, забравяш да не се тормозиш и продължаваш напред. И се надяваш провидението да се погрижи.

Бобби
16-06-2018, 00:39
Е добре де, човека е казал, че колата е обслужена, тоест сменени ремъци и масло. Всичко друго са дефекти, които няма как да бъдат хванати... Термостата си е консуматив, който при всяка кола "нов внос" се подменя рано или късно, акумулатора също... ти сериозно ли!? Колата дошла с перфектен акумулатор от Италия, но тук са го сменили!? Хахахах на това се смях много! Сестра ти е говорила с италианеца казваш? Ми... като нищо да се е изгубила в превода, а още повече обсъждана е техническа информацията, която ти е пре-предадена и то от ЖЕНА... кой знае какво е чула, какво е разбрала и какво е разказала след това. Не видях някой да е скрил информация от теб.. казали са ти с какъв проблем е пристигнала колата, както и че е оправен. Или ти е по-добре да купиш от авто къща кола, на която да се "окоти" съединител и маховик след 5-10 000км и да олекнеш 2000лв за нови!? С колите на старо е като с жените - на късмет! Сменен колянов вал няма как да се "диагностицира" ако ще и цял живот да ровиш в компютъра! Като цяло доста ненужна тема, разкриваща... нищо. Купила си си кола, която е била с "проблеми".. Ми и на мен ми е гърмял алтернатор на път за морето, на кола, която бях купил 3-4 месеца по-рано, ама не съм тръгнал да търся джамбазина да му се карам, че ме е прецакал с покупката... Всеки търговец си мисли и те убеждава, че продукта му е перфектен, а ти избираш дали да вярваш или не. Ако се довериш и купиш, нямаш никакво право да мрънкаш и злословиш след това, още повече, че си имала възможността да огледаш колата с доверен човек, който сама казваш "разбира и ти е препоръчан". Бронята била лепена? Ммм нормално за италианска кола бих казал. Хах Или си жертва на някаква огромна конспирация, или просто трябва да преглътнеш случващото се, да си стегнеш колата и да си я караш. Ако не ти се занимава, продай я и вземи друга, пък дано да е по-читава. ;)

ПП: И аз си купих скоро (преди 6 месеца) кола за 12, която в момента вече ми стъпва на около 20 (даже май малко над :O), ама не съм тръгнал да пускам теми срещу сульо и пульо, че са ме "наиграли".. :)

ПП2: Хайде със здраве и дано занапред колата спре да ти създава ядове.
Всичко точно...ама не мога да разбера, да си купиш кола на възраст над 10 години за над 10 бона и да налееш още толкова, и тя да не е рядък екземпляр, а масова....за мен е мазохизъм.....
До сега се изказа в темата само един участник в сделката...другите мълчат...е това не е добре....ние сме лаици, плямпаме си...защото, не сме се опарили....
ае, да не взимаме страна....кой крив, кой прав......и да не забравяме, че е жена....лесна плячка......всички сме тарикати тук, но тарикат с чест е тарикат, а тарикат, който я губи е..?...вземи ми подскажи, че не се сещам...:))).....малко трудно ще ме разбереш....
Мен, ако ме нападнат...и съм виновен се извинявам, най малко.....но ако съм прав...атакувам......а тук, атакува жена, ебати.....до къде стигнах ме....истанбулската конвенция.....ходи разбери, кой какъв е...

stu
16-06-2018, 11:18
Всичко точно...ама не мога да разбера, да си купиш кола на възраст над 10 години за над 10 бона и да налееш още толкова, и тя да не е рядък екземпляр, а масова....за мен е мазохизъм.....
До сега се изказа в темата само един участник в сделката...другите мълчат...е това не е добре....ние сме лаици, плямпаме си...защото, не сме се опарили....
ае, да не взимаме страна....кой крив, кой прав......и да не забравяме, че е жена....лесна плячка......всички сме тарикати тук, но тарикат с чест е тарикат, а тарикат, който я губи е..?...вземи ми подскажи, че не се сещам...:))).....малко трудно ще ме разбереш....
Мен, ако ме нападнат...и съм виновен се извинявам, най малко.....но ако съм прав...атакувам......а тук, атакува жена, ебати.....до къде стигнах ме....истанбулската конвенция.....ходи разбери, кой какъв е...
Чисто и просто вай-вероятно тази кола си е била гробница и най-лошото е, че те сигурно са го знаели!Колежката явно се е подвела от това, че са все препоръчани хора, които са известни и във форума и отделно, че не купува колата от автокъща, а от сервиз, и то с" гаранция"Просто се е подвела, че прави супер сделка, за кола, която е перфектна и затова е с 30-40% по-скъпа от другите на пазара!!Защо моят акумулатор изкара вече две зими, като през първата зима имаше температури от -26 градуса?!Термостатът кове 90 градуса, корекциите на дюзи са наред.Нови гуми и напълно обслужена, с махнати клапи, егр, дпф и т.н.Всичко това със сервизен протокол и фактура, и въпреки всичко джамбазина не ми каза, че дава някъква гаранция, просто защото знае, че винаги може нещо да се повреди.

Bella
16-06-2018, 11:31
Bella за поморийския алфа бос има и други оплаквания.Жалко е че си подмамена и то от хора със имена от форума,във алфа средите,или така наречения каймак на Алфа обществото във България.Повръщаше ми се на няколко пъти докато чета тая история.Сега вече ти е ясно че всичките тея си бъркат по дупките и са готови да те измамят за някои лев повече после,ще тръгнат да ти обясняват че за тия пари какво очакваш да купиш.Само се чудя как хора от тяхното обкръжение още не са те нападнали.Пресен пример за това е Гогата малко по-горе.И във заключение на джамбази вяра нямай,виждаш какво се случва.

Точно Антон Мурджев започна да ми пише на лични във фейсбук , че той не е знаел каква е колата и , че ме е завел едва ли не само да я видя, а аз съм бързала и съм пришпорила нещата и едва ли не на всяка цена съм искала да купя кола . Първо аз съм отишла да купувам кола, а не домати . Второ за да искам точно в този момент да купя значи е имало причина . И трето той като взима пари за диагностика защо не си свърши добре работата, а закачи колата за няма и 2 мин. време през което е невъзможно да се диагностицира каквото и да било и каза, че колата е супер ! За тях не знам , но аз имам свидетел мое приятелче което беше с мен . За мен всичко е ясно . Антон отлично е знаел в какво състояние е колата . Дани който работи с радо също , той и за това след като се чухме по телефона и се уговорихме да се видим в София и да ми разкаже за колата + да ми направи реална диагностика на колата вместо да постъпи мъжки той ме накара да го чакам в сервиза на радо и каза , че нямало проблем пак щял да направи диагностиката . За мен това са ку...ски номера ! Едно е човек да сбърка и съвсем друго е умишлено да те измами . От цялата история аз научих едно на форумни герои вяра да нямам и следващата кола ще си я закупя от чужбина в суров вид , ако ще и в насипно състояние да е поне да знам кой какво е правил по нея . Тъжното е колко ниска е цената на някои хора ... на Мурджев 100 лв за диагностика на 3 коли ( 2 по 40 лв и отстъпка за 3-та само 20 лв за диагностика по - малко от 2 мин ) . Цената на Дани не знам каква е , но и тя няма да е висока ... колко да му е платил радко за пипане по софта ?!? 200-300 лв най - много 400 няма и толкова ! Най - евтин излезе радко помиярският както му казват по Стара Загора . Аз с тези пари не съм обедняла и той не е забогатял , но лично ще се погрижа тази история да стане обществено достояние покриващо възможно повече хора .

ecotronic
16-06-2018, 11:48
Когато искаш "точно в този момент" да закупиш употребявана кола, трябва много сериозно да разчиташ на късмета си.

Диагностиката, ако ще диагностикът да е най-добрият, не може да покаже по-голямата част от състоянието на колата.

Bella
16-06-2018, 12:13
Съвсем не в точно този момент , но така или иначе бях там . Форумните герои до един гарантираха за супер състоянието на колата . Какво имах да губя след като всички на които поради една или друга причина потвърдиха това ? Човек който беше с мен също се занимава с ремонти по коли , но не разбира от електроника , диагностики и т.н. От това което бе видимо той също одобри колата . Така , че реших след дългото търсене да взема колата . Не виждам нищо прибързано в това .

Scrapera
16-06-2018, 13:02
Истината е че от момента в който прехвърлиш колата, продавача вече няма никакви ангажименти. И ако си се прецакал го преглъщаш. На всеки може да се случи. На една от колите, които си купих продавача ми обърна внимание, без да го питам, че антифриза е до максимум и на мен ми светна лампата, че има нещо нередно. Само че валеше, всичко беше мокро и не видях теч. Е като изсъхна го видях и си купих радиатор :) ама бях свалил достатъчно от цената да го покрие. И при твоя бизнес с кучета има доста недобросъвестни. Познавам хора, които си купиха животни уж расови от случайни хора и като отраснаха се оказаха мелези. Нищо ново под слънцето. Пиеш си студената вода, забравяш да не се тормозиш и продължаваш напред. И се надяваш провидението да се погрижи.
Найн.

Из Закон за договорите и задълженията:


Чл. 193. Продавачът отговаря, ако продадената вещ има недостатъци, които съществено намаляват нейната цена или нейната годност за обикновеното или за предвиденото в договора употребление.
Продавачът не отговаря за недостатъците, които са били известни на купувача при продажбата.
Продавачът отговаря и когато не е знаел недостатъка. Съглашението за освобождаване от отговорност е недействително.


Чл. 194. След като приеме вещта, купувачът трябва да я прегледа в течение на времето, което е обикновено необходимо за това в подобни случаи, и незабавно да уведоми продавача за забелязаните недостатъци. Ако не направи това, вещта се смята одобрена, освен ако по-късно се открият недостатъци, които не са могли да бъдат забелязани при обикновен преглед. В последния случай правата на купувача се запазват, ако той незабавно уведоми продавача за открития недостатък.
Уведомяване на продавача не е необходимо, ако той е знаел недостатъка.


Чл. 195. В случаите, в които продавачът отговаря съгласно чл. 193, купувачът може да върне вещта и да иска обратно цената заедно с разноските за продажбата, да задържи вещта и да иска намаляване на цената или да отстрани недостатъците за сметка на продавача.
Той може да иска и обезщетение за вредите съгласно общите правила относно неизпълнението на задълженията.
При продажбите на родово определени вещи купувачът може или да упражни правата по първата алинея, или да иска предаване на вещи без недостатъци, както и обезщетение за вредите и в двата случая.

Има и осъдени. Потърси съдебна практика.
Но дамата е изпуснала всякакви срокове.
Остава да пие студена вода.

Bella
16-06-2018, 13:17
Classicalfamaniac , благодаря за информацията !

Да си знам за друг път !

lordliness
16-06-2018, 14:02
И когато договорът започне с думите - купувачът купува в състоянието в което е, всички алинеи и точки и подточки се обезмислят.

ecotronic
16-06-2018, 15:01
Когато аз си купих моята, доста време (около година) следих обявите. Имаше 3 - 4 които съответстваха на това, което търся, но "висяха" по 6 + месеца. И като така, въобще не си направих труда да ходя да ги гледам. Не потърсих мнения и във форума, защото оцененки по снимки и сам мога да си правя.

И ето, че се появи нов екземпляр, който обещаваше да е това, което търся. Дори сe замислих да си взема отпуск за да ида да го видя, но си рекох, че ако е писано да имам тази кола, тя ще ме почака до следващата събота.

Направих външен оглед, диагностика само на мотора, проверих климатика и извърших кратък тест драйв. Хареса ми. Други дреболии, като стъкла, огледала, фарове и пр. не съм гледал, защото колата като цяло вече ми беше харесала и един неработещ мигач, нямаше да ме откаже.
Капарирах я на момента и така....

Всичко по-натам сочи, че си е струвало чакането.

Не твърдя, че съм големия разбирач. Просто твърдя, че можеш да уцелиш десетката и без да прибягваш до "светилата" в бранша. :) Достатъчно е да не се подадеш на емоциите си.

Scrapera
16-06-2018, 15:02
И когато договорът започне с думите - купувачът купува в състоянието в което е, всички алинеи и точки и подточки се обезмислят.

Ти отказваш да прочетеш закона. Законодателят е предвидил точно тази супер често срещана хипотеза и изрично я е обявил за недействителна.


Чл. 193. Продавачът отговаря, ако продадената вещ има недостатъци, които съществено намаляват нейната цена или нейната годност за обикновеното или за предвиденото в договора употребление.
Продавачът не отговаря за недостатъците, които са били известни на купувача при продажбата.
Продавачът отговаря и когато не е знаел недостатъка. Съглашението за освобождаване от отговорност е недействително.

lordliness
16-06-2018, 15:33
Ти отказваш да прочетеш закона. Законодателят е предвидил точно тази супер често срещана хипотеза и изрично я е обявил за недействителна.


Чл. 193. Продавачът отговаря, ако продадената вещ има недостатъци, които съществено намаляват нейната цена или нейната годност за обикновеното или за предвиденото в договора употребление.
Продавачът не отговаря за недостатъците, които са били известни на купувача при продажбата.
Продавачът отговаря и когато не е знаел недостатъка. Съглашението за освобождаване от отговорност е недействително.

Не можеш да докажеш кой какво е знаел и дали се е счупило веднага след сделката или си е било счупено. За това се прави оглед, диагностига, тест и като я купиш после на босия цървулите.

Бобби
16-06-2018, 16:07
Точно Антон Мурджев започна да ми пише на лични във фейсбук , че той не е знаел каква е колата и , че ме е завел едва ли не само да я видя, а аз съм бързала и съм пришпорила нещата и едва ли не на всяка цена съм искала да купя кола . Първо аз съм отишла да купувам кола, а не домати . Второ за да искам точно в този момент да купя значи е имало причина . И трето той като взима пари за диагностика защо не си свърши добре работата, а закачи колата за няма и 2 мин. време през което е невъзможно да се диагностицира каквото и да било и каза, че колата е супер ! За тях не знам , но аз имам свидетел мое приятелче което беше с мен . За мен всичко е ясно . Антон отлично е знаел в какво състояние е колата . Дани който работи с радо също , той и за това след като се чухме по телефона и се уговорихме да се видим в София и да ми разкаже за колата + да ми направи реална диагностика на колата вместо да постъпи мъжки той ме накара да го чакам в сервиза на радо и каза , че нямало проблем пак щял да направи диагностиката . За мен това са ку...ски номера ! Едно е човек да сбърка и съвсем друго е умишлено да те измами . От цялата история аз научих едно на форумни герои вяра да нямам и следващата кола ще си я закупя от чужбина в суров вид , ако ще и в насипно състояние да е поне да знам кой какво е правил по нея . Тъжното е колко ниска е цената на някои хора ... на Мурджев 100 лв за диагностика на 3 коли ( 2 по 40 лв и отстъпка за 3-та само 20 лв за диагностика по - малко от 2 мин ) . Цената на Дани не знам каква е , но и тя няма да е висока ... колко да му е платил радко за пипане по софта ?!? 200-300 лв най - много 400 няма и толкова ! Най - евтин излезе радко помиярският както му казват по Стара Загора . Аз с тези пари не съм обедняла и той не е забогатял , но лично ще се погрижа тази история да стане обществено достояние покриващо възможно повече хора .
Мацко, сигурна ли си в това за Антон.....тежко обвинение...аз го познавам визуално...няколко приказки с обменил за почти 10 години с него...знам го оше от 2008 г....караше една 146...изстрадала...:))....но мъжко момче, виждал съм го на 2-3 италфеста....последният път ми тества 156-та, която продавах при него ме заведе купувача .....наистина няма и за две минути е закачи за диагностика.....но там не може да откриеш демферна шайба, термостат и тем подобни проблеми....спокойно му хвърлих ключовете за тест драйв, като си останах седнал във Вентура гараж на стола.....само го предупредих да не го снимат...:))...оти ще си плати и така.......трябва да имаш сърце за някой неща.....за мен доверието, към непознати е по голямо, отколкото към приближени....колата е продадох на мига, макар, че беше проблемна( не в техническо състояние) технически казах, какво съм сменял и какво трябва да се смени....като частите бяха в багажника.....не скрих това което знаех за нея....момчето, което я купи, беше с по голямо сърце от мен....даже след година ми се обади и каза, че няма проблем, аз му бях изтрил тел. номер и се чудих кой ми звъни....
п.п...ако си сигурна, че Радо е раздал някой лев на другите, като съучастници е друг въпрос....но всичко друго е предположение.....

ecotronic
16-06-2018, 16:17
Ако след дори и 2 - часова диагностика, Мурджев наистина е заявил "колата е перфектна" това представлява силно подвеждащо твърдениие и това най-добре го знае самият Мурджев.

Бобби
16-06-2018, 16:28
Чисто и просто вай-вероятно тази кола си е била гробница и най-лошото е, че те сигурно са го знаели!Колежката явно се е подвела от това, че са все препоръчани хора, които са известни и във форума и отделно, че не купува колата от автокъща, а от сервиз, и то с" гаранция"Просто се е подвела, че прави супер сделка, за кола, която е перфектна и затова е с 30-40% по-скъпа от другите на пазара!!Защо моят акумулатор изкара вече две зими, като през първата зима имаше температури от -26 градуса?!Термостатът кове 90 градуса, корекциите на дюзи са наред.Нови гуми и напълно обслужена, с махнати клапи, егр, дпф и т.н.Всичко това със сервизен протокол и фактура, и въпреки всичко джамбазина не ми каза, че дава някъква гаранция, просто защото знае, че винаги може нещо да се повреди.
Късмета е важен ..Да....извадил си го и ти...ама тия проценти дето ги даваш не ми се връзват.......сещаш ли се, когато подпитвах за 159-ка в раздела и си бях определил цена......а вие се ебавахте...:))....е купих си я....2008....постно изпълнение, ама на реални километри,здрава....и си я докарах на самоход от Рим....с ферибота през Албания......а не с автовоз.....това го правехме още от 1989 г....а сега ви ги карат с камиона насипни и ви ги сглобяват на място.......има разлика.....цената накрая излиза една и съща, ама друго е да разгледаш Италия, друго е да разгледаш Горубляне.....или тем подобни пазари у нас...

mordohy
16-06-2018, 16:51
Има нещо перверзно в това, някой друг да ти тества колата. Но това е по-добре, отколкото да разчиташ само на себе си. Аз два пъти съм си патил от тая арогантност. За това, ето моя съвет:
Искаш ли да си купиш кола, но не познаваш модела. просто намери някой с такава и го помоли да я покараш! Най-добре няколко различни. Така ще имаш представа за колата и няма да разчиташ на външни уверения.
За съжаление коректните хора намаляха.
Абе тоя Радо не го ли дъвчем от поне 6-7 години?!:bad_evil:

Scrapera
16-06-2018, 21:36
Не можеш да докажеш кой какво е знаел и дали се е счупило веднага след сделката или си е било счупено. За това се прави оглед, диагностига, тест и като я купиш после на босия цървулите.
Ти си правно некомпетентен. И току що едва ли не остави без работа една дузина вещи лица, които изготвят експертизи точно по такива дела.

Стигат ви толкова безплатни правни консултации в събота вечер. Трябва да има работа и за адвокатите.

http://www.rs-sz.com/Reshenia/2012/jan/04634511/664c1911.htm

lordliness
16-06-2018, 22:04
Ти си правно некомпетентен. И току що едва ли не остави без работа една дузина вещи лица, които изготвят експертизи точно по такива дела.

Стигат ви толкова безплатни правни консултации в събота вечер. Трябва да има работа и за адвокатите.

http://www.rs-sz.com/Reshenia/2012/jan/04634511/664c1911.htm

Много четеш. Тва все едно го е писало хлапе в трети клас. :) а на обжалването да знаеш какво се е случило? Много наивен. :)

Grishata
16-06-2018, 23:22
Много четеш. Тва все едно го е писало хлапе в трети клас. :) а на обжалването да знаеш какво се е случило? Много наивен. :)Лорде по гръб не падаш ей :Д

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

lordliness
17-06-2018, 06:13
Лорде по гръб не падаш ей :Д

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

Има такива неща, които наглед са хубави, обаче повечето пъти не работят. Това е едно от тях, по скоро прецедент с неисвестен край.

joro66
17-06-2018, 19:33
Някой да знае кода на грешката за скъсван колянов вал при диагностика да си го запиша, за всеки случай? :bad_evil:

mimouzunov
17-06-2018, 20:09
Някой да знае кода на грешката за скъсван колянов вал при диагностика да си го запиша, за всеки случай? :bad_evil:

Когато си вземеш кола за която те убеждават че е супер а се окаже че е правена и то доста... Дали пак така ще мислиш!?
Тука не е въпроса какво кои е правил а в това че са си спестили да кажат на купувача какво е правено и какво не е!

lordliness
17-06-2018, 21:25
Някой да знае кода на грешката за скъсван колянов вал при диагностика да си го запиша, за всеки случай? :bad_evil:

В случая иронията ти е неуместна.

joro66
17-06-2018, 21:57
Не мисля. Като гледам, и не само тук, хората поголовно са на мнение, че диагностиката е всесилна. А за подмененото долнище на мотора аз лично не бих се притеснявал. Друг в въпроса, че е спестена информацията. Но 99% от хората биха се отказали да купят такава кола, ако им се каже такова нещо. Другите дефекти изобщо няма да ги коментирам. Все пак се купува кола втора ръка.

Bella
18-06-2018, 01:07
Говоря за цялостно състояние ! Отделно ясно е,че е стара кола , но след като е гарантирано пред свидетел , че е едва ли не като нова . Както и да е . Няма да влизам в полемики . Каквото имах да пиша го написах в първият ми пост . За мен бе важно да се разбере за измамите на определени хора .

mirchozo
18-06-2018, 10:43
Аз имам един приятел дето навремето си избира кола. То голямо гледане падна 5-6месеца, избиране, накрая си взе един кош дето още го кара и се хапе по гъза.
Общо взето голям късмет е всичко с колите на старо, еле пък като има някой дето ти пее сладки приказки от 1001 нощ. Това обаче непречи колата да е нагласена както трябва и да изкара без сериозни ремонти следващите 5г примерно. Невзимам страна на никой в случая.

Бобби
19-06-2018, 00:31
Не мисля. Като гледам, и не само тук, хората поголовно са на мнение, че диагностиката е всесилна. А за подмененото долнище на мотора аз лично не бих се притеснявал. Друг в въпроса, че е спестена информацията. Но 99% от хората биха се отказали да купят такава кола, ако им се каже такова нещо. Другите дефекти изобщо няма да ги коментирам. Все пак се купува кола втора ръка.
Я чети по добре темата и ще си поправиш мнението...говорим за доверие, честност, коректност и.т.н...те докторите бъркат, та какво остава за тия с лаптопите....

mell0
21-07-2018, 00:42
В случая наистина не им прави чест на тези големи мъже да лъжат по този долен начин, а още повече, когато се занимават с това нещо и е част от бизнеса им. Ако бяха чисти джамбази по щях да го приема, но да си правят такава лоша реклама - не ви разбирам момчета. Вместо да сте коректни и да трупате клиентела се излагате като кифли. Жал ми е за вас. Може би трябва да преосмислите всичко.

Факт обаче е, че лъжата все още не е престъпление и това, че са те преметнали е просто невнимание, предоверяваме и лош късмет и те имат право да го правят до някъде. Не може да има такъв тип документ - колата е перфектна. А и дори да има, то не се знае дали нещо няма да се счупи на 10-тата минута след покупката. Разказвали са ми такава случка за нова върната кола, закупена от представител с почти пълна гаранция да се счупи на втория светофар. Обаче това, че не са спазили гаранцията си е нарушение на договора и си могла да потърсиш правата, особено ако гаранцията покрива основния агрегат.

Bella
04-08-2018, 00:43
От самото начало автомобилът ми имаше проблем с ксенона който е фабричен . Често премигаше единият фар след автомивка . След това започна да премига и другият . Вече 3 пъти както шофирам умират всички светлини в колата :( Първите 2 пъти след изключване и включване се оправи , но вчера се наложи да отбия и на няколко пъти да включвам и изключвам фаровете . И идея си нямам какво е това :( Просто започнах да се изморявам от всички проблеми на този автомобил с които трябва да се боря , а майсторите тук като видят жена с кола и стават същите като радко . Друг проблем който не смятах за важен е , че ако оставя колата на слънце много често след това показва 4-5 градуса вместо 34-5 . Интересното е , че го прави все по - често . Дори при жега от около 30-35 градуса на борда ми изписва " внимание опасност от заледяване " . Не съм се досещала,че това може да се отрази на климатика , но днес разбрах това . Отново показваше по - малко от 5 градуса и климатика не свали температурите , а духаше сравнително топло . Принципно си духа много приятно студено , но днес това ми направи впечатление . Този проблем също е от началото , но си мислех , че не е нещо на което трябва да обръщам внимание . Чета тук колко доволни са останалите колеги от колите си и почти никой не се оплаква , а при мен е проблем след проблем . По - голяма част от проблемите обаче са от самото начало . Също както притрисането при палене , играта на оборотите , трудното палене и притрисането дори когато двигателят е топъл . радко добре се отърва , аз да му мисля сега :(

Love Italian cars
04-08-2018, 06:13
Точно Антон Мурджев започна да ми пише на лични във фейсбук , че той не е знаел каква е колата и , че ме е завел едва ли не само да я видя, а аз съм бързала и съм пришпорила нещата и едва ли не на всяка цена съм искала да купя кола . Първо аз съм отишла да купувам кола, а не домати . Второ за да искам точно в този момент да купя значи е имало причина . И трето той като взима пари за диагностика защо не си свърши добре работата, а закачи колата за няма и 2 мин. време през което е невъзможно да се диагностицира каквото и да било и каза, че колата е супер ! За тях не знам , но аз имам свидетел мое приятелче което беше с мен . За мен всичко е ясно . Антон отлично е знаел в какво състояние е колата . Дани който работи с радо също , той и за това след като се чухме по телефона и се уговорихме да се видим в София и да ми разкаже за колата + да ми направи реална диагностика на колата вместо да постъпи мъжки той ме накара да го чакам в сервиза на радо и каза , че нямало проблем пак щял да направи диагностиката . За мен това са ку...ски номера ! Едно е човек да сбърка и съвсем друго е умишлено да те измами . От цялата история аз научих едно на форумни герои вяра да нямам и следващата кола ще си я закупя от чужбина в суров вид , ако ще и в насипно състояние да е поне да знам кой какво е правил по нея . Тъжното е колко ниска е цената на някои хора ... на Мурджев 100 лв за диагностика на 3 коли ( 2 по 40 лв и отстъпка за 3-та само 20 лв за диагностика по - малко от 2 мин ) . Цената на Дани не знам каква е , но и тя няма да е висока ... колко да му е платил радко за пипане по софта ?!? 200-300 лв най - много 400 няма и толкова ! Най - евтин излезе радко помиярският както му казват по Стара Загора . Аз с тези пари не съм обедняла и той не е забогатял , но лично ще се погрижа тази история да стане обществено достояние покриващо възможно повече хора .

Това с диагностиките е бошлаф работа. И аз съм се парил - закарах уж голям специалист на 200 км, платих му близо 200 лв за диагностиката - и след 6 месеца се наложи да правя основен ремонт на двигател :bangin:

Оттогава на никой вяра нямам. Сам си избирам колите - ей-така по чувство. И се оказах по-голям позвавач. Колата, която сам си избрах, без "специалисти", ме вози вече близо 100 хил км - пари само за масла, филтри, гуми и накладки.

Съчувствам ти. Аз лично не можах да преглътна преебавката и макар, че бях вложил още 6 бона - след година продадах колата, за да не ми напомня за ситуацията.

Наистина при колите - всичко е късмет. И, да, на "майстори" - никаква вяра. Особено форумни.

Bella
04-08-2018, 10:40
Това с диагностиките е бошлаф работа. И аз съм се парил - закарах уж голям специалист на 200 км, платих му близо 200 лв за диагностиката - и след 6 месеца се наложи да правя основен ремонт на двигател :bangin:

Оттогава на никой вяра нямам. Сам си избирам колите - ей-така по чувство. И се оказах по-голям позвавач. Колата, която сам си избрах, без "специалисти", ме вози вече близо 100 хил км - пари само за масла, филтри, гуми и накладки.

Съчувствам ти. Аз лично не можах да преглътна преебавката и макар, че бях вложил още 6 бона - след година продадах колата, за да не ми напомня за ситуацията.

Наистина при колите - всичко е късмет. И, да, на "майстори" - никаква вяра. Особено форумни.

Научих си урока , определено ! Също както с прехвалените форумни коли ;)

Всичко е едно и също само за едното плащаш почти двойно ;)

Предната Алфа избрах сама и заведох няколко приятелчета от фиат форума да я погледнат и се оказа уникален автомобил .
Мисля , че за напред ще действам по добрият стар познат метод и каквото стане , но поне няма да съм дала двойно пари за еднакъв боклук и да съм напълнила джоба на поредният измамник .

ecotronic
04-08-2018, 10:58
Проблемът с грешното отчитане на температурата най-вероятно се дължи на лоша ел връзка между модула за управление в шофьорската врата и сензора в лявото огледало. Трябва да се разглоби и конекторите да се напръскат с контактен спрей. Ако това не помогне, вероятно причината е в самия сензор в огледалото и той трябва да се подмени.

Опитай в момент в който виждаш, че температурата е грешна да почукнеш по лявото огледало и виж дали ще се нормализира.

Bella
04-08-2018, 11:24
Благодаря ти ! Определено ще опитам това да видим какво ще се случи .

mirchozo
04-08-2018, 11:49
Относно ксеноните, като всяко друго нещо им идва реда за подмяна. Най-често това се случва когато крушките са изперпали своя ресурс. На мен ми изгасяше едната крушка, изгасям и светвам отново, светва за известно време и пак изгасяше. Смених крушката с друга и спря да изгася. Та пробвай с други крушки и мисля че проблема ти ще се реши. В повечето свястни магазини за аксесоари можеш да си закупиш ксенон крушки. Модела е D1S, бих ти препоръчал 4300К (Келвина), макар че не са често срещани, свети най-близо до дневната светлина и върши работа в мъгла, докато синеещите 5 и 6000К които масово се продават на мокро е голяма мъка вечер.

VFTI
04-08-2018, 11:49
Белла, някои хорат мога да мисля, други не. Не се опитвай на втория вид да им обясняваш. Успех и гледай напред. Виж, че във форума има и читави хора, които могат да ти помогнат. Пожелавам ти колата да не ти създава повече ядове и да си я караш безпроблемно :go: :go: :go:

Bella
04-08-2018, 12:05
mirchozo , то е ясно , че им идва време ! Знам за това !
Обаче говорим за кола " качваш се и караш " ! " Без забележки " !
Това е за което говоря аз .
Също така аз не говоря само за премигане , а за умиране на всички светлини в колата освен на таблото по време на каране през нощта !
Както си караш и оставаш без каквато и да била светлина .
Само късмет може да спаси човек със скорост 160 км в тъмницата да не се убие и да съумее да спре и да се опита да включи светлините .
Еми така де ... качваш се и караш ;) бат радко такива ги продава !
" перфектни " са автомобилите !

---------- Post added at 09:05 ---------- Previous post was at 08:58 ----------

VFTI , така е , прав си .
Има доста читави хора не е лъжа .
За съжаление проблемите са налични от деня на покупката , а тук по майсторите по които съм ходила не ми се ходи отново .
Започва се с предложенията да започваме да подменя и ремонтираме всичко едно по едно и то все от някъде щяло да излезне . Това не ме устройва лично мен ! Вече не ми се харчат излишни пари само защото някой няма смелостта да каже, че не разбира и не знае какъв е проблема на колата ми вместо да ми предлага подмяна на всякакви оригинални и здрави части с ментета с цел да хванем проблема . За мен това е абсолютна липса на професионализъм . Ако ще е така по - добре да я карам до като умре и тогава по - лесно ще разберем къде е проблема . Подменя се и готово . Изморих се от хоби - автомонтьори и специалисти .

Бобби
04-08-2018, 12:28
Научих си урока , определено ! Също както с прехвалените форумни коли ;)

Всичко е едно и също само за едното плащаш почти двойно ;)

Предната Алфа избрах сама и заведох няколко приятелчета от фиат форума да я погледнат и се оказа уникален автомобил .
Мисля , че за напред ще действам по добрият стар познат метод и каквото стане , но поне няма да съм дала двойно пари за еднакъв боклук и да съм напълнила джоба на поредният измамник .
Е....не е баш така...аз 156-та си я купих от момче в форума, карах я шест години и пак я продадох в форума....и няма пис....който си е измамник, си остава такъв.....да кофти е, като е от форума....хубаво е, че сигнализираш......

---------- Post added at 09:10 ---------- Previous post was at 09:08 ----------


Белла, някои хорат мога да мисля, други не. Не се опитвай на втория вид да им обясняваш. Успех и гледай напред. Виж, че във форума има и читави хора, които могат да ти помогнат. Пожелавам ти колата да не ти създава повече ядове и да си я караш безпроблемно :go: :go: :go:
Ебати....ти си започнал да разсъждаваш....:)))...то ако няма читави хора за къде сме....:smoke:

---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:10 ----------


mirchozo , то е ясно , че им идва време ! Знам за това !
Обаче говорим за кола " качваш се и караш " ! " Без забележки " !
Това е за което говоря аз .
Също така аз не говоря само за премигане , а за умиране на всички светлини в колата освен на таблото по време на каране през нощта !
Както си караш и оставаш без каквато и да била светлина .
Само късмет може да спаси човек със скорост 160 км в тъмницата да не се убие и да съумее да спре и да се опита да включи светлините .
Еми така де ... качваш се и караш ;) бат радко такива ги продава !
" перфектни " са автомобилите !

---------- Post added at 09:05 ---------- Previous post was at 08:58 ----------

VFTI , така е , прав си .
Има доста читави хора не е лъжа .
За съжаление проблемите са налични от деня на покупката , а тук по майсторите по които съм ходила не ми се ходи отново .
Започва се с предложенията да започваме да подменя и ремонтираме всичко едно по едно и то все от някъде щяло да излезне . Това не ме устройва лично мен ! Вече не ми се харчат излишни пари само защото някой няма смелостта да каже, че не разбира и не знае какъв е проблема на колата ми вместо да ми предлага подмяна на всякакви оригинални и здрави части с ментета с цел да хванем проблема . За мен това е абсолютна липса на професионализъм . Ако ще е така по - добре да я карам до като умре и тогава по - лесно ще разберем къде е проблема . Подменя се и готово . Изморих се от хоби - автомонтьори и специалисти .
Явно колата е сбирщайн......събрана е набързо, като не са изпипани някой детайли и компоненти и сега дават проблем.....Но теб не мога да те разбера.....как като не си стояла цял живот в Стара Загора, а си обикаляла в Европа.....отиде в Горубляне и купи кола на цена, на която можеш да я вземеш в Германия, Швейцария, Австрия и т.н..... да не говорим за Италия... :smoke:

Bella
04-08-2018, 12:35
Това с диагностиките е бошлаф работа. И аз съм се парил - закарах уж голям специалист на 200 км, платих му близо 200 лв за диагностиката - и след 6 месеца се наложи да правя основен ремонт на двигател :bangin:

Оттогава на никой вяра нямам. Сам си избирам колите - ей-така по чувство. И се оказах по-голям позвавач. Колата, която сам си избрах, без "специалисти", ме вози вече близо 100 хил км - пари само за масла, филтри, гуми и накладки.

Съчувствам ти. Аз лично не можах да преглътна преебавката и макар, че бях вложил още 6 бона - след година продадах колата, за да не ми напомня за ситуацията.

Наистина при колите - всичко е късмет. И, да, на "майстори" - никаква вяра. Особено форумни.


Проблемът с грешното отчитане на температурата най-вероятно се дължи на лоша ел връзка между модула за управление в шофьорската врата и сензора в лявото огледало. Трябва да се разглоби и конекторите да се напръскат с контактен спрей. Ако това не помогне, вероятно причината е в самия сензор в огледалото и той трябва да се подмени.

Опитай в момент в който виждаш, че температурата е грешна да почукнеш по лявото огледало и виж дали ще се нормализира.


Относно ксеноните, като всяко друго нещо им идва реда за подмяна. Най-често това се случва когато крушките са изперпали своя ресурс. На мен ми изгасяше едната крушка, изгасям и светвам отново, светва за известно време и пак изгасяше. Смених крушката с друга и спря да изгася. Та пробвай с други крушки и мисля че проблема ти ще се реши. В повечето свястни магазини за аксесоари можеш да си закупиш ксенон крушки. Модела е D1S, бих ти препоръчал 4300К (Келвина), макар че не са често срещани, свети най-близо до дневната светлина и върши работа в мъгла, докато синеещите 5 и 6000К които масово се продават на мокро е голяма мъка вечер.

Боби, разчитах на това , че тук форумен доверен човек ще я гледа , а там нямам на кого да разчитам . А на честна дума не ми се разчита . Така или иначе видях , че тази схема на работи . Следващата кола ще си я взимам сама и каквото излезе . То много често късмета на начинаещият е по - голям от думата на специалиста ;)

Живяла съм в Германия и мога само да кажа,че нещата там не са каквито са биле . Германците не са по - малки измамници от нас и когато имат кола с проблем я дават за по - малко пари на такива като нас дето ще я закараме в чужбина и ни вест, ни кост .
За това реших от тук да е , но явно сбърках . Жалко само , че говорим за Вентура сервиз и негов " специалист " и радко - помиярски от поморие ... индивиди с уж добър имидж , но като гледам не съм само аз недоволна . Намират се и други , навярно има още , но не им се занимава да споделят и дискутират и ги разбирам . Тегаво си е .

Бобби
04-08-2018, 13:34
Малко грешиш, ама хайде няма да спорим относно немците...там измамници са пак балканските субекти, наши ганьовци, сърби, шиптъри, турци, араби и други приходящи търговци.....който си позволяват тази смелост....немците имат закон от край време, който и сега си е действащ за такива измами.....та думите няма връщане назад, не е баш така.....относно гараж Вентура, това си е твое мнение, за мен е друго, макар и да не съм се възползувал много от услугите им, отзивите са добри за тях......то Мурджев и в Германия или в Милано да го беше завела в някой реномиран сервиз за автомобили....то там, ако има мошеник....ефекта ще е същият....не го защитавам, но какво може да направи той по въпроса, освен да прочете колата......а тези проблеми, който са те последвали, не виждам нищо общо със диагностиката....както казах в началото на темата...друг е въпроса, ако има договорка някаква....Радко не е деен участник в форума, сервиза му дори не се води форумен, поне го няма в раздела......не го знам и не говоря за него...виждал съм го по италфестове дето дава газ и се представя добре на гонки....но до там.....та тук изобщо не иде реч за форумна кола според мен......
Изгубиш ли доверието в хората не е добре......да в днешно време имаш доверие на все по малко хора, но ако нямаш на никой...си за никъде.....то и късмета съпътства хората, който се доверяват.....иначе що за късмет ще му казваме, ако всичко е проверено и изпипано....;)

ecotronic
04-08-2018, 13:45
Всеки стар автомобил се нуждае от профилактика.
Ето например случката с фаровете.
Причината за подобно нещо е една от най-трудните за откриване и отстраняване, защото проблемът не се проявява постоянно.
Никакви диагностики, компютри и хай-тек методики не помагат и ако някой се оправдава с това, вероятно те будалка.
Трябва бавно и методично да се профилактира всичко, което има отношение към конкретната инсталация - в случая фаровете.
Почистване на връзки към шаси, конектори, цокли, релета, предпазители.....
Трудоемко е но няма, как. Добрата новина е, че има достатъчно прецизна информация по въпроса и само трябва някой да извърши работата.
Дори не е нужно да е Алфа Господ. Трябва само да не го мързи, да знае от коя страна се държи отвертката и да знае да борави с информацията от документацията, или с тази, която ще получи от форума.

Ако на мен се беше случило това, аз не бих разчитал само на късмета за да не ми се случи отново.

Bella
04-08-2018, 13:57
Всеки стар автомобил се нуждае от профилактика.
Ето например случката с фаровете.
Причината за подобно нещо е една от най-трудните за откриване и отстраняване, защото проблемът не се проявява постоянно.
Никакви диагностики, компютри и хай-тек методики не помагат и ако някой се оправдава с това, вероятно те будалка.
Трябва бавно и методично да се профилактира всичко, което има отношение към конкретната инсталация - в случая фаровете.
Почистване на връзки към шаси, конектори, цокли, релета, предпазители.....
Трудоемко е но няма, как. Добрата новина е, че има достатъчно прецизна информация по въпроса и само трябва някой да извърши работата.
Дори не е нужно да е Алфа Господ. Трябва само да не го мързи, да знае от коя страна се държи отвертката и да знае да борави с информацията от документацията, или с тази, която ще получи от форума.

Ако на мен се беше случило това, аз не бих разчитал само на късмета за да не ми се случи отново.

" Майсторите " не желаят да се занимават с подобна пипкава работа , да разглабят и гледат от къде е проблема със светлините :( Твърде пипкаво им е . Всеки иска да прави много пари за малко работни часове , но колко пари да ми вземе за проверка на инсталацията . Не съм им атрактивен клиент . Потънаха ми 2 от 4-те датчика на парктроника отзад и цената да се развие бронята и да се фиксират с някакво лепило казаха , че ще е от 50 лв нагоре :) Очаквам цена от поне 200 - 300 за проверка на светлините и от къде идва проблема и накрая зная какво ще ми кажат , защото вече ми го казаха ... ми да сменим крушките и запалките и там още не знам какво си по ксенон системата абе давай наред все от нещо сменено ще се оправи . Тази приказка я чух вече и то от познати " майстори " . Развивам антипатия към автомонтьори . Аз не бих могла сама да си проверя светлините , не разбирам и не пипам . Ще карам до като умрат тотално и ще го мисля , не ми остава нищо . Никой не желае пипкава работа с неизвестен край . Това е работа за мераклия човек който обича да човърка и не е неграмотен що се отнася до коли .

ecotronic
04-08-2018, 14:05
Тук не говорим за ракетни технологии.
Иде реч за 2 - 3 конектора, 2 релета някой и друг предпазител. С ясна и конкретна техническа информация, практическото изпълнение се прави за не повече 30 минути.
Важно е обаче наистина да се направи. Вероятността това да реши проблема е много голяма. А ако не го реши, то поне ще извади някое и друго неизвестно от уравнението.

eproHD
04-08-2018, 14:13
Искам да попитам водещата на темата Bella в пост №60 ако беше написала,че при 90км в час и изгаснат светлините а не при 160км/ч по-маловажна ли щеше да се чувства?

Bella
04-08-2018, 14:23
Тук не говорим за ракетни технологии.
Иде реч за 2 - 3 конектора, 2 релета някой и друг предпазител. С ясна и конкретна техническа информация, практическото изпълнение се прави за не повече 30 минути.
Важно е обаче наистина да се направи. Вероятността това да реши проблема е много голяма. А ако не го реши, то поне ще извади някое и друго неизвестно от уравнението.

Сигурно е така , но аз нямам ясна и конкретна техническа информация , а проблемът ми е " твърде незначителен " и няма да се печелят големите пари . НЕ е като да отида за ремонт на двигателя например и те да ми купуват части като си приберат за тях 30 - 35 % отстъпка + парите за труда ;) Нали разбираш сега какво се опитвам да кажа :) Сега се сещам за един ентусиаст който е колега от много години и почти всичко прави сам по колата си . Тези дни ще го притесня и ще го помоля да я погледне .

---------- Post added at 11:23 ---------- Previous post was at 11:18 ----------

eproHD това се случи в Германия на магистрала без ограничение на скоростта . Първият път не шофирах аз , дори не съм разбрала , защото спях . Вторият път се случи при мен . Подробностите относно скоростта са тъй като смятам , че все пак е доста по - опасно ако се стигне до ПТП със 160 от колкото с 60 км / ч . Третият път ми се случи в градска обстановка на много натоварен главен път водещ към Казанлък , Габрово и т.н. и се движех с около 40 км / ч , но не бе по - малко опасно тъй като бе във времето в което се здрачава и видимостта и без това е ограничена . Така или иначе нямам намерение да се обяснявам . Колата има всички тези проблеми от момента на закупуване , те си седят и не са разрешени поради наличието на много " специалисти " ентусиасти закичили се с титлата автомонтьор или подобен . Всеки иска да ремонтира едни двигатели , да сменя едни носачи и да сменя едно масло и филтри и да взима едни пари , но стигне ли се до нещо по - пипкаво нямат време , много са заети или се започва едно безумно сменяне на здрави части .

Бобби
04-08-2018, 16:17
:Yoda:....в тая тема развитие няма......участие в нея взе само един участник....потърпевшият...другите ги няма....някакви включвания в фейсбук и други медии, ама така и не разбрахме какви са....коментари съчуствия и други от взелите участия в нея. ама те не помагат....
Белла...твоят човек за помощ е ecotronic......наскоро си взе 159....и е от тези хора, който ще я разучат до последното болтче....помага в форума, поне на мен ми се струва запознат, лично мнение.....макар и да ви дели някакво разстояние, смятам, че ще ти помогне.....Внимавайте...:))....защото човека може да е семеен и да не му създадем проблем...... аз като тъп и последователен участник в тоя форум, съм се нагледал на много неща....:Yoda:
п.п...последното ми изречение е шега...:))

Bella
04-08-2018, 16:28
Разстоянието не е проблем , но когато аз съм в София е през седмицата , а тогава хората са на работа и няма кой да се занимава с мен .
:(


Иначе семейства не развалям аз :surrender:

Бобби
04-08-2018, 16:36
Разстоянието не е проблем , но когато аз съм в София е през седмицата , а тогава хората са на работа и няма кой да се занимава с мен .
:(


Иначе семейства не развалям аз :surrender:
:)))..а бе казах, че последната ми мисъл е шега........иначе говори си с него......а като тръгнеш да си купуваш друга кола......обърни се към мен.....:flirt:...роден съм със късмет...:)))
Хайде живи и здрави....дано да съм ви развеселил....:band::band:

ecotronic
04-08-2018, 16:53
..... Сега се сещам за един ентусиаст който е колега от много години и почти всичко прави сам по колата си . Тези дни ще го притесня и ще го помоля да я погледне .....

Ето за това говоря.
Кажи на този колега, че мога да му осигуря всичката необходима информация, като схеми и пр. ако са му необходими.

Бобби
04-08-2018, 17:03
Ето за това говоря.
Кажи на този колега, че мога да му осигуря всичката необходима информация, като схеми и пр. ако са му необходими.
А бе действайте директно....при предаването на инфо се получават грешки....пак споделям тъпият си опит...при кола и жена, си трябва ръка да пипне....само не ме разбирайте грешно.......;)

Bella
04-08-2018, 17:42
Ето за това говоря.
Кажи на този колега, че мога да му осигуря всичката необходима информация, като схеми и пр. ако са му необходими.

Той е много умен човек ! От по - стара генерация и много , много чете . Не че има значение , но има няколко инженерни специалности и мисля настройва някакви много фини машини някъде .
Ще му се примоля като циганче да удари едно рамо , защото се изморих от " умни " майстори .

п.с.Ако не ти представлява трудност прати ми схемите на фабричният ксенон от 2006-та ако годината има значение . За да съм подготвена като отида при човека.

ecotronic
04-08-2018, 18:20
Схемата на късите светлини:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1533395391z.jpg

Схемата на дългите светлини:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/rgh1533395448f.jpg

разположението на компонентите:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1533395492a.jpg

B001 e таблото с релетата и предпазителите до акумулатора
B002 е таблото с предпазителите под волана
M001 е боди компютъра (долепен е до B002)
H005 е ръчката за фаровете.
P065 е сензора за околната осветеност

Особено внимание трябва да се обърне на връзките на левия фар (F10) тъй като той го играе старши и отработва командите на боди компютъра а десният се "равнява" по него.

Трябва да се проверят/почистят всички връзки към шаси (започват с "C")

По схемите са означени цветовте на проводниците, което доста помага за идентифицирането на веригите.

Инфо за цветовете:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1528134837n.jpg

Това е в общи линии. Ако има нещо неясно (или ясно :) ), питай.

Бобби
04-08-2018, 18:55
Е...Браво...темата придоби друго измерение.....радвам се, че Ви провокирах да си помогнете.....всичко друго е бля, бля.....няма нужда да се проклинаме, за мен има господ, който изравнява нещата в даден момент....:priest:

---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:49 ----------

Наздраве...:cheers:...макар, че тоя отгоре според писанията, не го приема много за здраве...:)))

Ali.Sali
05-08-2018, 11:41
Това с монтьорите е вярно, горял съм жестоко заради един такъв. Хубаво, че убийството е забранено със закон. Иначе само с боя нямаше да се размине, малко му е..

Всеки иска за 15 мин. да вземе 200 лв., ама не става така. Като работиш трябва да си подготвен, че не може всеки ден да ставаш милионер, има дни , в които имаш повече, има дни с по-малко. Аз работя в туристическата сфера и дори бакшишите са прекалено различни - от 2-3 евро на ден съм стигал до над 40 евро. Ама не се оплаквам, просто ден с ден и клиент с клиент не си приличат.

Ама тук всеки иска лесно забогатяване без да работи, иначе с претенции за монтьор. Ама мързелив. Което означава, че реално не си монтьор, защото като не работиш , какъв монтьор си? Все едно певица, която не пее, каква певица е?

Както на ден посрещам понякога 5, понякога 90 човека, както има дни в които направо се чудя какво да правя, така има дни , в които се прибирам с разбити крака. То това е работата - не е равномерна. При монтьорите е подобно - днес може да ти идват предимно с малко проблеми, утре може и с по-големи и по-скъпо платени. Ама монтьора и в двата случая не е доволен - малките проблеми не му правят големи пари, а големите проблеми го карат да се труди повече часове, което пък не му е по вкуса. И пак е недоволен. Смисъл, ако може да не се труди...

Дори части са крали, как и какво съм разбрал ще си го оставя за мен, но не вярвах преди да имам автомобил, че краденето на здрави части е истина, мислех, че е някакъв мит. Само, че не е.

eproHD
05-08-2018, 12:53
Дори части са крали, как и какво съм разбрал ще си го оставя за мен, но не вярвах преди да имам автомобил, че краденето на здрави части е истина, мислех, че е някакъв мит. Само, че не е.

Така е ! Аз за това се принудих да си права колата сам поне на 80%. В случаите когато трябва да си пипне механик търся такъв сервиз дето мога да стоя там когато се прави колата ми. Процедирам именно така точно заради това дето казваш ти !

Bella
05-08-2018, 13:36
За съжаление в България липсва морал в почти всяка една сфера и за това качеството ни на живот е толкова ниско .
Малцина разбират , че само доволните клиенти и добре свършената работа са онези които ще ти осигурят печалба в дългосрочен план .
С това с което се занимавам аз често се случва хора да чакат по 5-6 месеца да им дойде реда , но това е така само , защото техни познати са останали доволни .
До като не проумеем , че с лъжа и измама не се стига далеч ще сме зле .

Ali.Sali
05-08-2018, 16:20
Миналия месец свърших с откраднат дебитометър, ще спестя целите подробности, че чак се и нервирам, щях да разбера още на място, че е сложен дефектен (който за 1 ден си изпя песента), но грешките ми изкарваше така или иначе от слабия акумулатор, който и смених. Накрая установих, че след едно посещение дебитометъра изобщо не е този на BOSCH, с който съм от март. Човека просто си е вземал там здравото и е сложил нещо, което въобще не е нормално функциониращо.

След нова смяна свърши "самофорсирането" на място, повече грешка за ниско налягане на масло не видях. И това няколко дена мистерии, ама и предния акумулатор беше зверски слаб и така или иначе изкарваше няколко грешки и check, иди разбери всъщност кое как е. След смяна и диагностика лъснаха истини, а след отваряне и преглед... последва ходене до друг град и бой на работното място.
Нов дебитометър, чисто нов акумулатор и остана само една грешка - изгорял стоп. Смяна и сега check-а е happy :D Иначе ги редеше една след друга - ABS, ASR, Motor Monitore не знам си какво (на италиански, какво друго...) и още 2-3.

Добре, не е вариант, не съм "за" насилието, не ме разбирайте погрешно, но какво може човек да направи, не стига , че взима пари за части със зверска надценка, труда е зверско скъпо платен, чакаш с дни (и то не защото не може за няколко часа, а защото през това време гледа да "хване" и други клиенти с дребни проблеми, то дребен до дребен - и целия ден му зает, пък за по-напред), и на всичкото отгоре и краде. Кой знае на кой му го е пробутал за чисто нов, макар, че то вярно си е нов (март месец, а от тогава досега колата имаше не повече 300 км., така, че не е стар). Ама не го е платил и да вземе надценка, направо ще го пробута със 100% печалба.

На моя гръб, дето трябваше да си купя нов. Е как да процедираш, освен със скандал и бой? В тази държава ей това е начина, друг начин няма, няма морал и мъжко поведение, няма доблест човек да си признае и да се извини. Ми, това е начина...

И аз не разбирах нищо, и все още не разбирам де, но малко по малко започнах да си правя елементарни неща сам и гледам от ден на ден да се ограмотявам повече технически, защото не просто те обират финансово, обират те и материално. Мислих, че е мит някакъв, но се уверих , че реално го имало това. А подробностите ще ги спестя.

За жалост наглостта на доста хора достига до висоти да искат всеки, ама абсолютно всеки от 365 дни да забогатяват, забравяйки, че са на работа да работят, а не да грабят, мамят, лъжат и т.н. Ако търсех това щях съм в компания с мафиоти, примерно :D

Лошото не е само в липсата на морала, а и в липсата на мъжество и мъжка дума, мъжка професионална работа. Не няколко сантиметра отдолу и звезда на капака те правят мъж, а отношението ти с околията - професионално, лично, финансово, сроково ако щеш. Уви, джендъри са половината майстори...

ecotronic
05-08-2018, 17:06
Бау! :Suicide:

Love Italian cars
05-08-2018, 21:36
Миналия месец свърших с откраднат дебитометър, ще спестя целите подробности, че чак се и нервирам, щях да разбера още на място, че е сложен дефектен (който за 1 ден си изпя песента), но грешките ми изкарваше така или иначе от слабия акумулатор, който и смених. Накрая установих, че след едно посещение дебитометъра изобщо не е този на BOSCH, с който съм от март. Човека просто си е вземал там здравото и е сложил нещо, което въобще не е нормално функциониращо.

След нова смяна свърши "самофорсирането" на място, повече грешка за ниско налягане на масло не видях. И това няколко дена мистерии, ама и предния акумулатор беше зверски слаб и така или иначе изкарваше няколко грешки и check, иди разбери всъщност кое как е. След смяна и диагностика лъснаха истини, а след отваряне и преглед... последва ходене до друг град и бой на работното място.
Нов дебитометър, чисто нов акумулатор и остана само една грешка - изгорял стоп. Смяна и сега check-а е happy :D Иначе ги редеше една след друга - ABS, ASR, Motor Monitore не знам си какво (на италиански, какво друго...) и още 2-3.

Добре, не е вариант, не съм "за" насилието, не ме разбирайте погрешно, но какво може човек да направи, не стига , че взима пари за части със зверска надценка, труда е зверско скъпо платен, чакаш с дни (и то не защото не може за няколко часа, а защото през това време гледа да "хване" и други клиенти с дребни проблеми, то дребен до дребен - и целия ден му зает, пък за по-напред), и на всичкото отгоре и краде. Кой знае на кой му го е пробутал за чисто нов, макар, че то вярно си е нов (март месец, а от тогава досега колата имаше не повече 300 км., така, че не е стар). Ама не го е платил и да вземе надценка, направо ще го пробута със 100% печалба.

На моя гръб, дето трябваше да си купя нов. Е как да процедираш, освен със скандал и бой? В тази държава ей това е начина, друг начин няма, няма морал и мъжко поведение, няма доблест човек да си признае и да се извини. Ми, това е начина...

И аз не разбирах нищо, и все още не разбирам де, но малко по малко започнах да си правя елементарни неща сам и гледам от ден на ден да се ограмотявам повече технически, защото не просто те обират финансово, обират те и материално. Мислих, че е мит някакъв, но се уверих , че реално го имало това. А подробностите ще ги спестя.

За жалост наглостта на доста хора достига до висоти да искат всеки, ама абсолютно всеки от 365 дни да забогатяват, забравяйки, че са на работа да работят, а не да грабят, мамят, лъжат и т.н. Ако търсех това щях съм в компания с мафиоти, примерно :D

Лошото не е само в липсата на морала, а и в липсата на мъжество и мъжка дума, мъжка професионална работа. Не няколко сантиметра отдолу и звезда на капака те правят мъж, а отношението ти с околията - професионално, лично, финансово, сроково ако щеш. Уви, джендъри са половината майстори...


Поне наби ли му здраво канчето, че да те помни? :Yeeeehaaa:

eproHD
05-08-2018, 21:58
Колкото повече има с набити канчета толкова повече ще са памук !:paddle:

undy
06-08-2018, 08:57
Крадливо и мизерно племе,еййй....на такъв предмишниците на по 4 места трябва да се счупят,ама пред сина му(бъдещия такъв майстор),защото това си е в кръвта на някои хора и той забележка дори да си вземе ,един ден няма да признае пред сина си -откраднах и ми счупиха ръцете,недей....няма,кръвта вода не става,затуй пред него,за назидания,да си знае и той...
...ама освен счупените предмишници да му набуташ откраднатото в г*за.....а от там жена му да го вади,тя да обясни после на дъщеря си...:magic:

Ali.Sali
06-08-2018, 21:17
Дебитометър в г*за....?

undy
06-08-2018, 22:17
Дебитометър в г*за....?

Може и рейка.... Там каквото е пипнато :pancake:

stu
07-08-2018, 11:22
Главният герой да не участвал в някоя серия на това предаване:
https://www.cinefish.bg/Discovery-Channel-startira-dve-novi-poredici-na-19-noemvri-news7596.html

Sunny
08-08-2018, 23:35
:offtopic:
Започвате доста да се отклонявате , ще "вадя точилката" и после пак ще има сърдити
:offtopic:

bulgarina
10-09-2018, 16:24
И аз съм се попарвал от този радо от спринтауто, беше лъгал за брандовете на сменени части, след като сам си проверих в нас какво е сменял видях, че е слагал боклучиви части, с цената за по-хубавите и скъпи. Хубавото е, че съдбата си връща и няма да му остане длъжна. Искам да кажа, че от скромния ми опит с Румен- Рубиг, съм много доволен. Човекът си върши хубаво работата, единственият проблем е че много се чака.

Bella
12-09-2018, 21:50
И аз съм се попарвал от този радо от спринтауто, беше лъгал за брандовете на сменени части, след като сам си проверих в нас какво е сменял видях, че е слагал боклучиви части, с цената за по-хубавите и скъпи. Хубавото е, че съдбата си връща и няма да му остане длъжна. Искам да кажа, че от скромния ми опит с Румен- Рубиг, съм много доволен. Човекът си върши хубаво работата, единственият проблем е че много се чака.

Нямам думи !
И това ако не е измамник на дребно ...
Така ли не разбра, че България е твърде малка за да не се разбере всичко рано или късно и ще останат само коректните, а тарикатите ще залязат бавно , но сигурно . Всеки си плаща за гяволъците , но на някои хора поколението до 9-то коляно няма да може да изплати за всички измами .

potrebitel22
17-09-2018, 14:45
Bella : кофти тръпка, но това да се види колата визуално, да не ти допадне и да я вземеш е безобразие.

Казвам като човек, който си взе 156цата "на магия" без да се кара - нито аз, нито софийският майстор (уж форумен) да я покара, само на диагностика.
Колата успя да ми скъса нервите накрая. Смяната на съединителя не закъсня, защото кола без да се кара е прекалено голям късмет.

Та да вземеш нещо, което видимо е пребоядисано нескопосано + не е това, което търсиш...крива работа.

За съжаление масово (не само тук) трябва да се научиш какво да гледаш, не може да се разчита на никои. Всеки се кълне, че колата е "идеална" и т.н.

Това "качваш се и караш" става синоним на "УНИКАТ" - да се чете гробница, от която се опитват да се отърват.

ivopifeca
22-09-2018, 15:21
Вижте сега...една жена се лъже, за да я вкараш в леглото, ако ме разбирате....ама всичко останало е груба селска проява.....Аз съм се ориентирал към село, знаете ли защо, защото всички тарикати препълниха големите градове и от тях ми се повръща със селските им номера.....думата селско е образно използвана, пак ако ме разберете....да не се засегне някой невинен случайно....
п.п...така като гледам единият отбор напада, а другият не се защитава....мача се играе на една врата .....или чакат свой съдия...:))Това го казва некъв,който си продава темпра....пардон 155,и беше посочил едни забележки-незначителни,след което колата му беше на трупчета с 2 багажника части,то не беха цели предници,то кво ли не:)Разбира се упоменатите ремонти,които незная дали е завършил и от които се е нуждаел автомобила ,не бяха споменати,като забележки в обявата му за продаваната от него кола-погледнете в темата"дъра бъра"в раздел 155 за общи приказки.....Същия тоа тръгнал в други теми,като тази тук да обяснява и дава акъли,кое е коректно и кое не.Думата лицемерие да си я залепи на челото викам:)Иначе в обявата му казва,че чакал още неколко дни и ще вдигал цената:)Това преди да го разколачи тва в двора:)Сега вече предполагам цената ще е нагоре"малко":)

546
23-09-2018, 04:38
Такъв е той Бобката ,дърт тарикат дет не ще да се раздели с Темпрата си за без пари.Че има наглостта и да я ремонтира .Са ще набие още пари в нея и ще пее някви още по- безумни цифри за тоя тъп фият.Малий,гледам верно цел багажник части.Че и носачите и накрайниците са кофти марка ,я изкарат десет-петнаесе хиляди ,я не.Аз на таксито секи месец сменям толку от тия,ма поне си трая. Лицемер не,ами лицеметър направо.Кат го видя тъй ше му загрея врата....акъли ша дава той.И вместо да си купи някой трансаксиал,че да му скърцат торсионите в тенекиите под краката,си купува педесе и деветка,абе пълен изрод е,повервай ми ,виждал съм го и на живо,че и пиянде е ,абе с една дума пропаднал тип.
А педесе и шестицата дето я продаде за сумай ти и пари .....да беше измил мотора и изпрал салона поне,е тъй мръсна я продаде...
Колкото до Радо,все си мисля ,че за тая история с колата на Бела е добре да драсне два реда и той.

Ali.Sali
23-09-2018, 19:41
За едно не съм съгласен - който е дошъл да я купи не е видял, че е мръсна ли?

Че то няма пакет "автомобил+мивка". Уважително е да измиеш автомобила си преди продажба, уважително е изобщо и да си поддържаш автомобилите като цяло, дори да не ги караш (както аз не карам 147-цата, защото я продавам, но си я мия, от време на време карам заради акумулатор и т.н.). Но в крайна сметка задължително не е.

Също така дали я е продал скъпо или не - той си казва цена, а дали купувача е съгласен, дали е висока или ниска, си отговоря купувача. Няма скъпа и евтина кола, има кола която може да си позволиш и кола, която не може да си позволиш. Всеки според доходите си. Примерно аз 159 не мога да си позволя, мога 156 или 147 и такива имам. За някои и моите 1500 лв. са много дето ги искам, друг колега ми вика "ми ти направо я подаряваш", трети вика "нормално" - мнения колко числеността на народа. Всеки си има свое възприятие за "много" и "малко". За мен 10К може и да са много, ама комшията кара S клас 2014 г. и за него под 20К за автомобил е малко, дори смешно. Всеки с възможностите и възприятията си, все пак.

Бобби
26-09-2018, 00:51
Това го казва некъв,който си продава темпра....пардон 155,и беше посочил едни забележки-незначителни,след което колата му беше на трупчета с 2 багажника части,то не беха цели предници,то кво ли не:)Разбира се упоменатите ремонти,които незная дали е завършил и от които се е нуждаел автомобила ,не бяха споменати,като забележки в обявата му за продаваната от него кола-погледнете в темата"дъра бъра"в раздел 155 за общи приказки.....Същия тоа тръгнал в други теми,като тази тук да обяснява и дава акъли,кое е коректно и кое не.Думата лицемерие да си я залепи на челото викам:)Иначе в обявата му казва,че чакал още неколко дни и ще вдигал цената:)Това преди да го разколачи тва в двора:)Сега вече предполагам цената ще е нагоре"малко":)
Да не съм ти създал някакъв комплекс та ме преследваш във всяка тема в форума като ловджия диво прасе и не можеш да ме отстреляш....а сега започна да стреляш в нищото, като някой екстрасенс по кабелна телевизия.....
За да кажеш на някой лицемер, според мен би трябвало да познаваш човека реално, да си имал вземане давне с него и т.н.....Но ние с теб изобщо не се познаваме, не сме контактували реално, а ти като някой свръх гадател определяш нещата виртуално......
Относно 155-та съм я пуснал в продажба точно преди две години....ето ти и обявата за доказателство.....http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=93984.......през това време до сега, колата не седи на едно място, а се кара от дъщеря ми всеки ден.....така, че съвсем нормално е да сменя окачването след две години...едно на ръка, че се кара от млад шофьор, и по важно, че е кара детето ми.....никога не съм правил компромис с техническото състояние на автомобилите си.....това може да го потвърдят тези който ме познават реално мен и автомобилите ми, и в сервиза където ги обслужвам....ама ти си гадаеш и за пореден път говориш без покритие.....както и да е....може да кажеш едно извинявай за думата "лицемер".....не, че е от значение, защото виртуално и то от непознати не се засягам......и още нещо, за 10 години в тоя форум съм продал четири автомобила и никой от купувачите не казал пис...та е излишно да ме включваш в тая тема.....мнения и съвети са като задника...всеки го има, ама да набеждаваш, без да знаеш, или малко да си запознат е.......а бе граничи с един вид злоба, която те яде от вътре и не е на добре.....бъди позитивен, усмихнат, дай бакшиш за добре свършена работа, и ще се чувстваш по добре...негатива ти носи проблем, вярата и любовта към нещо ти носи успех.....е пак давам съвети, не задължавам никой да ме слуша, но няма как да ти дам темпрата(155-та) за хиляда лева( колкото са в момента на пазара), просто ми е сантимент, за който съм се грижил дълги години...по едно време имаше интерес към нея, но дори не дойде да я видиш.....а сега говориш врели не кипели.......пак ти казвам, като в една друга тема с здраве.....

---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:42 ----------


Такъв е той Бобката ,дърт тарикат дет не ще да се раздели с Темпрата си за без пари.Че има наглостта и да я ремонтира .Са ще набие още пари в нея и ще пее някви още по- безумни цифри за тоя тъп фият.Малий,гледам верно цел багажник части.Че и носачите и накрайниците са кофти марка ,я изкарат десет-петнаесе хиляди ,я не.Аз на таксито секи месец сменям толку от тия,ма поне си трая. Лицемер не,ами лицеметър направо.Кат го видя тъй ше му загрея врата....акъли ша дава той.И вместо да си купи някой трансаксиал,че да му скърцат торсионите в тенекиите под краката,си купува педесе и деветка,абе пълен изрод е,повервай ми ,виждал съм го и на живо,че и пиянде е ,абе с една дума пропаднал тип.
А педесе и шестицата дето я продаде за сумай ти и пари .....да беше измил мотора и изпрал салона поне,е тъй мръсна я продаде...
Колкото до Радо,все си мисля ,че за тая история с колата на Бела е добре да драсне два реда и той.

:)))...тебе ще те цаня за пиар някой ден, ако имам възможност да ти давам заплата, жалко е, че някой не разбират от хумор, като теб....:drunk:...но за сега мога да съм ти подчинен, ако ми намериш квартира и топла храна във Варна, защото в София ми се повръща....

546
26-09-2018, 02:18
Тва ПИАР, ако го разбираш като съкращение на "ПИещ АРманяк" ,баш аз съм Човека. Че и таман Жаното ми свършва.;)
А като отваряш дума за стрелба- те ти кво е изтръскал един световно известен пияница:
Nothing in life is so exhilarating as to be shot at without result.

Бобби
26-09-2018, 02:22
Тва ПИАР, ако го разбираш като съкращение на "ПИещ АРманяк" ,баш аз съм Човека. Че и таман Жаното ми свършва.;)
:)))...чист айляк съм, нема грижи:))

Stefo
26-09-2018, 10:09
Дааa бе, гоУЕм мизерник тоя Бобби, беше я измил 156-цата, ама бяха минали вече няколко дни, това са си едни 5-10 лева за евентуален пазарлък - заради автомивката :-D

И пица нямаше в багажника, язък...

Бобби
26-09-2018, 12:35
Дааa бе, гоУЕм мизерник тоя Бобби, беше я измил 156-цата, ама бяха минали вече няколко дни, това са си едни 5-10 лева за евентуален пазарлък - заради автомивката :-D

И пица нямаше в багажника, язък...
Ще ти донеса пица..:))...само не казвай, как се разпадна на тръгване от нотариуса, защото ще наскачат едни мой фенове, дето ще трябва да ги храним цял ден....

ivan dimitrov
27-09-2018, 17:24
К'ва пица предлагаме тука?
Упс! Без малко да публикувам неоторизирана реклама.
Това е идея. Омръзна ми диетата на заргани, трябва разнообразие.
Та-а-а...е!? Какво предлагаме(чисто информативно)?

Бобби
28-09-2018, 00:23
К'ва пица предлагаме тука?
Упс! Без малко да публикувам неоторизирана реклама.
Това е идея. Омръзна ми диетата на заргани, трябва разнообразие.
Та-а-а...е!? Какво предлагаме(чисто информативно)?
Кръгла....на парче не предлага ме......:))...както и колите ги продаваме цели, не на части, рециклирани няколко пъти, но да не са макети, защото купувачите започват да пискат и вредят на бизнеса...:)))...е има и някой, който без да са видяли и пробвали стоката пак пискат, ама то е от предубеденост ....:boo:

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

п.п...ебати,сега видях... моят човек пак са го наказали....на мен не ми пречи, той сам си пречи с изказа ....

alfa_romeo_forever
21-10-2018, 19:04
Ами сега ? Хубава , нагласена , наточена , ма дали е това за което я представят ? :lupe:


ПП: Нещо не можах да кача линка ... в профила на Radostin Ivanov във Фейсбук има 159-ка за 8200лв комби

Princo
28-10-2018, 15:46
Абе аз един тъп въпрос да задам ... Тва за Радо спринт ауто в Горубляне ли става въпрос ? :screwy:

stu
28-10-2018, 18:02
Абе аз един тъп въпрос да задам ... Тва за Радо спринт ауто в Горубляне ли става въпрос ? :screwy:

Да!

pironkov66
03-01-2019, 10:32
Карам Алфи от 18 години и желая на такива бездушни боклучета по сервизите като горе споменатите ,защото и аз съм им сърбал попарата да им се връщат техните услуги в троен размер.За повечето мнения че алфата не е кола са виновни точно такъв тип некадърници дето хем са неграмотни хем ти взимат парите затова.Много внимавайте къде си правите колите колеги,и честита нова година.

Bella
06-01-2019, 17:07
Карам Алфи от 18 години и желая на такива бездушни боклучета по сервизите като горе споменатите ,защото и аз съм им сърбал попарата да им се връщат техните услуги в троен размер.За повечето мнения че алфата не е кола са виновни точно такъв тип некадърници дето хем са неграмотни хем ти взимат парите затова.Много внимавайте къде си правите колите колеги,и честита нова година.

За много години , Колега !

Радвам се, че все още има здравомислещи хора които ме разбират.
Аз също смятам, че Алфата е много по - качествен автомобил от доста от масовите по нашите пътища , но за съжаление некадърници като този са под път и над път и без грам морал и скрупули мамят хората .

Sunny
07-05-2019, 19:49
Дръжте се прилично ,че не съм много сговорчив днес и няма да позволя словоизлеяния извън темата .

Bella
08-05-2019, 12:52
Не съм използвала обиди или квалификации . Всичко написано беше свързано с главният герой на темата . Разбира се след като не сте сговорчив днес е нормално да има подобна реакция .