PDA

View Full Version : Крив диск



italfen
26-07-2018, 07:45
След удар в бордюр отпред в ляво, счупих джанта и смених следователно горен носач и лагер. Остана свирещ на интервали звук който при натискане на спирачката изчезва. Разбрахме, че е от диска и накладките с уред който мери кривините. След смяната на дискове и накладки, докато се напаснат беше изчезнал, но сега пак се появи.
Въпроса ми е: Има ли друг елемент от който диска да се изкривява въпреки, че е нов? Предполагам полуоска или шенкел?

П.с. ходих на реглаж и всичко е наред

hartisimo
26-07-2018, 09:04
Свиренето е от това, че накладките не се връщат след пускане на спирачката.
Следва раздвижване на буталцето на супорта и смяна на спирачен маркуч.

italfen
26-07-2018, 09:16
Свиренето е от това, че накладките не се връщат след пускане на спирачката.
Следва раздвижване на буталцето на супорта и смяна на спирачен маркуч.

Мерси за отговора, но звука е на интервали, точно като крив диск, понеже няма къде повече да върне буталцето и от кривината на диска се опира в накладките и просвирва.
Интересното е, че като е студена не го прави, а сега докато пътувах до работа накрая имаше дори като леко пружиниращ тракащ звук при натисната спирачка със същите интервали като при просвирването...

dansguardian
26-07-2018, 09:42
Заклинване на накладките. Като се нагреят накладките и се разширяват, в следствие на което се заклинват в спирачния апарат. Сваляне на накладките и изпилване на планките в горния и долния край.

mimouzunov
26-07-2018, 11:22
След удар в бордюр отпред в ляво, счупих джанта и смених следователно горен носач и лагер. Остана свирещ на интервали звук който при натискане на спирачката изчезва. Разбрахме, че е от диска и накладките с уред който мери кривините. След смяната на дискове и накладки, докато се напаснат беше изчезнал, но сега пак се появи.
Въпроса ми е: Има ли друг елемент от който диска да се изкривява въпреки, че е нов? Предполагам полуоска или шенкел?

П.с. ходих на реглаж и всичко е наред

Несъм запознат с модела, но само лагера ли е сменен или комплект с главината!?

italfen
26-07-2018, 11:33
Несъм запознат с модела, но само лагера ли е сменен или комплект с главината!?

Само лагерът, беше отделен елемент и после се набива главината, което ми светва сега, че най-вероятно тя се е изкривила и от там диска ляга и тя го усуква..

mimouzunov
26-07-2018, 15:10
Само лагерът, беше отделен елемент и после се набива главината, което ми светва сега, че най-вероятно тя се е изкривила и от там диска ляга и тя го усуква..

Така де, аз за това питах...
:beer:

italfen
14-08-2018, 17:28
Така де, аз за това питах...
:beer:

Благодаря за мнението!

Оказа се не правилно монтирана главина и лагер, след подмяната на целият шенкел, всичко си дойде на мястото.
Btw бях свидетел как Румен свали шенкела и сложи новия за 20мин :Bolt: