PDA

View Full Version : Качеството на бензин/газ в България



Ali.Sali
11-08-2018, 18:00
Здравейте колеги :)

Първоначалната идея ми беше във раздела за 147 да направя едно запитване към вас, но в момента на писането реших да го направя една цяла бензин-газова дискусия.

Въпроса ми беше следния - каква може да е причината да не вдига стрелката на бензина 147 1.6 TS 120hp при зареждане от Лукойл на два пъти?

Става въпрос за следното - със старата ми 147-ца (пак същия двигател, но не сива, а червена 4 врати) отивам до близкия Лукойл (те са 3 в населеното ни място), сипвам бензин за 12 лв. и стрелката не помръдна. Това се случи миналия октомври. Ноември двигателя умря, но не е бензина причината /това са допълнения/. Е, колата вървеше, но стрелката не мръдна и стоеше на минимума.
Гасих, палих - не помръдна, а бензин сложи - видях брояча, аз винаги слизам и гледам.

Сега с новата ми сива 147-ца си припомних тази ситуация - вчера ми се наложи да сложа 5 лв. бензин и най-близкото ми се оказа Лукойл. Сложих и... не мръдна стрелката. Да, това са малко над 2 л. и не очаквам да скочи до горе, но тя въобще не мръдна.

Със същото количество зареждам на Петрол и Еко и стрелка винаги мърда. Като ми се случи това вчера и си припомних ситуацията със другата alfa от октомври.
Бензиностанцията не е същата, но пак е Лукойл във същия град.

Идва и втората мистерия - качеството на газта. Защо от Лукойл и Shell газта ми свършва осезаемо по-бързо, отколкото от Petrol или Еко?

Просто се усеща и определено не е внушение. Вече 2-3 месеца само и единствено на Петрол сипвам и бензин, и газ - с 10 лв. въртя цяла седмица ключове и слагам само газ. Която ми е доста икономична. Газовата е Tomasetto.

Слагал съм за пробата газ за 10 лв. от Shell - точно за 32 км. бяха издумкани (вярвате или не, аз бях шокиран). Със същата сума от Петрол имам поне 60 км, ако не и повече. И то и с градско.

Но най-голямата ми мистерия е за стрелката и Лукойл - един път с 12 лв. и един път с 5 лв. На Petrol няма подобни изцепки и вдига стрелка на момента, дори с малко (разбира се). И продължавам само и единствено с Petrol и Еко (макар да няма в града ни, където има).
И имайте предвид, че едната случка е октовмри , другата - вчера.
И алфите са 147-ци, но различни коли (една 2-вратка и една 4-ка, като 4-ката е само бензин).
Каква е вероятността да не го харесват този бензин и двете алфи и какво се случва не знам дали някой има обяснение. Маслото на 4-ката е Castrol, сивушко е със Selenia for Alfa 20K.

Та някой да ми обясни защо се случват тези неща и като цяло да заформим дискусията за бензин-газ и качествата му в България.

acho_
11-08-2018, 21:13
Не знам доколко е мит, нито е по темата, но съм чувал, че с каране "на лампа" и такива зареждания за по 5лв можеш да си прецакаш бензиновата помпа. За това бих се притеснявал повече, отколкото че стрелката не отчита 2 литра бензин. Моята стрелка според наклона понякога варира с половин деление.

Ali.Sali
11-08-2018, 22:34
Само за равни терени става въпрос.

Иначе аз не я оставам само на "лампа", винаги си има. Просто допълвам. Все пак въртя ключове на бензин, не мога да си позволя да няма или да е минимален и под някакъв наклон да не успее да запали. Винаги имам поне едно деление и като тръгне да пада си допълвам с 5 лв. за няколко дни или 10 лв. за цяла седмица. Иначе почти не пада от първото деление (втората черта, тя първата е нула).

Пък и не става въпрос само за 2-та литра и стрелката (макар, че от Петрол вдига стрелка и за 2 л.), 12 лв. са около 5 л. и също не вдигна (червената от октомври).

Просто са ми интересни какви може да са обясненията на нещата , които съм питал.

То ако става въпрос аз и газта не я оставам да падне под 2 точки (те са 4). и точките не ме лъжат, наистина си показват реално, евентуално с една повече ако е на слънце, но като тръгнеш след минута сваля и пак показва реално. И си допълвам в/у 10-те литра.

То няма как да оставя колата да няма бензин или газ , тъй като не просто не е хубаво технически, а и защото са ми се случвали спешни случаи за секунди, в които просто и няколко загубени минути на бензиностанция са решаващи в определената ситуация и затова винаги имам - не знаеш какво може да се случи. Даже обикновено не са 10, ами и по 15-16 л.

ecotronic
12-08-2018, 11:33
Бензиновият нивомер не работи достатъчно прецизно за да може да хване такива минимални разлики. Газовият пък е още по-неточен.

Ако искаш да разбереш, дали някъде лъжат или не, зареждай пълно-пълно или в някакъв съд, примерно туба.

mell0
13-08-2018, 11:43
При бензина не съм чувал, но при дизела съм чувал, че е възможно при зарежданя, помпата на колонката, която зарежда да дръпне така наречената "пяна" и ако зареждаш много малко може да се окаже, че почти не си заредил нищо. При бензина мисля, че това не може да се получи, нo не съм достатъчно компетентен да се изкажа, просто споделям дочути разговори.

lordliness
13-08-2018, 12:52
При бензина не съм чувал, но при дизела съм чувал, че е възможно при зарежданя, помпата на колонката, която зарежда да дръпне така наречената "пяна" и ако зареждаш много малко може да се окаже, че почти не си заредил нищо. При бензина мисля, че това не може да се получи, не не съм достатъчно компетентен да се изкажа, просто споделам дочути разговори.

https://gospodari.com/%D0%BB%D1%8A%D0%B6%D0%B0%D1%82-%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BE-video48110.html

Ali.Sali
13-08-2018, 14:13
Съгласен съм, че количеството е малко, но винаги ми го отчита като зареждам на Petrol с точно толкова. Абсолютно винаги. Ако не беше, нямаше да ми е направило впечатление. Определено и с 2 л. стрелката се вдига леко, но това е втория път с втора 147-ца, която не вдига стрелка от Lukoil.

А и първия път бяха 12 лв., това са 5 л. и тях ли няма да ги отчете? Че на Petrol 10 лв. бензин в/у долу-горе половината от първото деление и скачам до малко след него (т.е. във второто), а на Lukoil не мръдна.

Определено има някаква шашма при Lukoil, от тази случка през октовмри с 12-те лв. повече не заредих там и така и досега, когато просто ме хвана мързела да карам до Petrol на 2км. от нас, като Лукойла е на 200 м. Не, че и 2 км. с кола са много, а ма мързел де :D Обаче ще продължавам да го правя, както го правих до сега - Petrol или смърт. Или Еко, също с добри впечатления.

Или това с пяната е вярно и Лукойл го правят (но колко е била тая пяна, че да не отчете по никакъв начин 5 и кусур литра?), или обяснението и друго. Или италианката си има характер и просто не харесва Лукойл. Ама и двете ли?!

Мой приятел зарежда най-редовно дизел от същия Лукойл и няма никакви проблеми , без значение с 5 или с 30 лв. Макар, че не е бензин, а дизел, и не е Alfa, а е Audi A6 2.5TDI (185hp).

Каква е логиката, ако това с пяната е вярно, да я има на бензина, а да я няма на дизела, като той и дизел зарежда с 5 лв. понякога. А и това с пяната би следвало да е предимно за дизела, а не за бензина.

Надали пяната е обяснението. Може да са просто случайности някакви, знам ли, но реших да питам все пак какво би могло да е обяснението два еднакви модела алфи да не отчитат бензина (с 5 или 12 лв.) на Лукойл, но да отчитат бензин (и с 5 лв.) от Петрол или Еко. Точно два пъти имам ходено на Лукойл, и два пъти ми се случи това. Винаги става въпрос за равен терен без никакви наклони, пък и от кога бензиностанциите имат колонки под наклон, няма наклони и подобни абсурди.

Явно е някаква случайност. Знам ли. Ама си държа на Petrol-а и това е. Голяма реклама им направих, ама не е целенасочено - на Лукойл ви разказах какво се случва с бензина, газ съм зареждал от Shell и не разбрах как 10 л. могат да заминат за 32км. извънградско, какво по-точно имаше в тая газ, та така да изхвърчи , не разбрах. Карам с 90/100, той участъка не позволява повече (разумна скорост).
От Ромпетрол съм слагал 35 л. газ и се чудих кога ще свърши - имаше странно "придърпване" на ниски обороти.

Забравих да спомена и OMV - никакви проблеми с бензина и газта, без значение от сумата. С Petrol също. От Еко също нямам проблеми. Но Petrol-а и носи най-добре, определено.

Случайности, шашми, ниско качество на горивата или някакви проблеми с двете алфи - не знам. Нямам обяснения, това са ми наблюденията.

acho_
13-08-2018, 14:29
https://gospodari.com/%D0%BB%D1%8A%D0%B6%D0%B0%D1%82-%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BE-video48110.html
Аз не виждам какво толкова откриха с тоя репортаж. Източиха почти толкова гориво, колкото са им заредили. Предвид че колата е карана след това, нормално количеството да е по-малко. Отделно, на показаната графика, защо сондата дърпа от горната страна? Ако беше така, то никога няма да може да се източи горивото. Гледам и са орязали частта, дето 500 литра гориво = 10000лв черна печалба, демек 20лв на литър. С тоя репортаж се изложиха...
Че се правят далавери - правят се, ама едва ли имат нещо общо с тия фантасмагории.

lordliness
13-08-2018, 17:14
Аз не виждам какво толкова откриха с тоя репортаж. Източиха почти толкова гориво, колкото са им заредили. Предвид че колата е карана след това, нормално количеството да е по-малко. Отделно, на показаната графика, защо сондата дърпа от горната страна? Ако беше така, то никога няма да може да се източи горивото. Гледам и са орязали частта, дето 500 литра гориво = 10000лв черна печалба, демек 20лв на литър. С тоя репортаж се изложиха...
Че се правят далавери - правят се, ама едва ли имат нещо общо с тия фантасмагории.
Не съм го гледал. Неща които не мога да променя веднага, не ме касаят почти.

mordohy
13-08-2018, 17:45
По интересни са пълнителите в горивата. Както и сярата в нафтата.

ivan dimitrov
13-08-2018, 19:02
При площ на резервоарът 1 на половин метра, 5л са сантиметър. Респективно 2л са под половин сант. Това при абсолютна нивелация. Понякога поплавъка задира във водачите и е необходимо по голямо ниво за да "потегли" в правилната посока, иначе казано - потъва по вече от нормалното, докато плавучеста преодолее триенето във водачите. Да се очаква точно отчитане от подобен тип датчик, в условията в които се ползва е несериозно.
Това с пяната е виц предполагам. Господарите все пак са забавно предаване.

Бобби
14-08-2018, 00:41
Интересно помпата на бензиностацията дали дърпа от повърхнноста или от дъното на резервоара.....:drinking:.....това може да обясни теорията с пяната......при автомобила дърпа от дъното, нали така.....но не знам бензиноколонката от къде дърпа.....:drinking:......също така ме интересува, ако пуснеш въздух под някакво налягане преди брояча в маркуча за гориво....какво се получава.....просто питам не съм запознат....:pizza:
п.п.....опитвали са се, да ме мамят на бензиностация ЕКО....докато му кажа на момчето колко да сипе...той пъхна пистолета и за секунда 10 литра на брояча, явно не беше изчистил предишно зареждане....веднага го стопирах....пойсках да разговарям с управителя на бензиностацията, но той явно се покри.....казах, че няма да платя, да извикат полиция.......и след известно суетене....ми дадоха някакъв телефон на управителя, който каза, че това гориво е за сметка на бензиностанцията.....нямах време да се занимавам, трябваше спешно да пътувам.....тръгнах си и вече не съм стъпвал на тази бензиностация, макар, че ми е страшно удобна....
п.п...бензиностациите, който се отдават на франчайз са най склони към измама......и тези който държат по ниски цени.......това е мое мнение......макар, че Еко май не се отдава, както и Шел....затова зареждам предимно на тях....

dhtj
14-08-2018, 01:19
Eдно време на бензиностанции Петрол брояча (една перка) беше в прозрачен съд точно преди маркуча.
И се виждаше идеално какво минава, има ли въздух ,в коя посока се движи горивото и колко бързо минава...

От както ги махнаха този модел колонки, мисля че вече се лъже повече.

ivan dimitrov
14-08-2018, 01:32
Няма как помпата да смуче отгоре. Всмукателят е малко над дъното, като идеята е да се избяга от засмукването на вода и други по тежки отлагания. Ако смуче отгоре, автоцистерната трябва да стои и пълни постоянно. Това 1. Второто е че помпата не може да смуче пяна и да запълни резервоарът с нея. Господарите се заблуждават, че понеже им казаха че пистолетът изключва от пяната, това води до по малко гориво в резервоарът, но отчитането на колиеството не е по изключването на пистолета, а по дебитомерът на колонката. Ако вкараш въздух между помпата и дебитомерът може да вкараш по голям обем от колкото е реално готивото.
Много често пълня тубичка 5 или 10л на различни бензиностанции, съвсем безогледно и не съм останал с впечатлението да лъжат забележимо в количеството. И да има разлика, то ще е няколко млл. Това в последните 3г.

lordliness
14-08-2018, 07:06
Ако края на засмукващата тръба е на поплавък може да смуче и от горната част на цистерната. От друга страна трябва и да го разпенва нещо. В покой няма да се пени. Доста сложно да се прави нелегално.

ecotronic
14-08-2018, 09:57
Пътува цистерна с 20 000 л. бензин от Бургас за София в летните жеги и като така, товарът се загрява до някаква температура. Това количество се разтоварва в резервоара на бензиностанцията и там температурата му пада с 10 гр.

Впредвид на това, че температурният коефициент на бензина а 1,00126 , в резултат на гореописаното стечение на събитията, бензинът е "намалял" с 252 литра.

Това "количество" някой го плаща.

acho_
14-08-2018, 10:27
Това е процент и малко разлика, едва ли маржа им е толкова, че да са на нула, еле пък на загуба :)

lordliness
14-08-2018, 11:36
Пътува цистерна с 20 000 л. бензин от Бургас за София в летните жеги и като така, товарът се загрява до някаква температура. Това количество се разтоварва в резервоара на бензиностанцията и там температурата му пада с 10 гр.

Впредвид на това, че температурният коефициент на бензина а 1,00126 , в резултат на гореописаното стечение на събитията, бензинът е "намалял" с 252 литра.

Това "количество" някой го плаща.

Да де, само където рафинериите продават горивата на тон.
Не ти се получава теорията с цистерните и разликите, а килограмите не се променят, само обема :)
Така че зареждайте горива зимата от бензиностанциите, за лятото и сте на далавера :) е може и през нощта, когато е по хладно.

KroGh
14-08-2018, 12:37
Да де, само където рафинериите продават горивата на тон.
Не ти се получава теорията с цистерните и разликите, а килограмите не се променят, само обема :)
Така че зареждайте горива зимата от бензиностанциите, за лятото и сте на далавера :) е може и през нощта, когато е по хладно.

Чл. 62. (1) (Изм. - ДВ, бр. 109 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2012 г., в сила от 17.07.2012 г.) Производителите на бензин, газьол, керосин и биодизел са длъжни за всяка произведена партида да:1. (доп. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.12.2009 г., доп. - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) определят обема в литри с помощта на средства за измерване и контрол, отговарящи на изискванията на този закон, Закона за измерванията и нормативните актове по прилагането им;
........
........
(3) Обемът се привежда към сравнителна температура 15°С чрез измерване на теглото в килограми и преизчисляването му в литри на базата на плътността при 15°С.

ecotronic
14-08-2018, 13:46
Да де, само където рафинериите продават горивата на тон......


Я пак.

"От днес бургаската рафинерия обяви, че най-масовият бензин А-95 ще струва на едро 2274 лева за 1000 литра при досегашна цена от 2337,60 лева за 1000 литра. Бензин А-98 пък поевтинява с 63,6 лева на 1000 литра до 2334 лева/1000 литра. Цена на дизеловото гориво вече е 2239,20 лева за 1000 литра, като до вчера тя бе 2310 лева за 1000 литра.

Газьолът също поевтинява от 2322 лв./1000 л. до 2251,20 лева за 1000 литра."

https://dariknews.bg/novini/biznes/lukojl-svali-zavodskite-ceni-na-benzina-i-dizela-760749

lordliness
14-08-2018, 13:51
Я пак.

"От днес бургаската рафинерия обяви, че най-масовият бензин А-95 ще струва на едро 2274 лева за 1000 литра при досегашна цена от 2337,60 лева за 1000 литра. Бензин А-98 пък поевтинява с 63,6 лева на 1000 литра до 2334 лева/1000 литра. Цена на дизеловото гориво вече е 2239,20 лева за 1000 литра, като до вчера тя бе 2310 лева за 1000 литра.

Газьолът също поевтинява от 2322 лв./1000 л. до 2251,20 лева за 1000 литра."

https://dariknews.bg/novini/biznes/lukojl-svali-zavodskite-ceni-na-benzina-i-dizela-760749

Обади се в рафинерията да питаш как продават. Вместо да ми цитираш вестникарски изрезки.
Направо не мога да повярвам, че не знаеш нещо толкова елементарно :)

ecotronic
14-08-2018, 14:18
Обади се в рафинерията да питаш как продават. Вместо да ми цитираш вестникарски изрезки.
Направо не мога да повярвам, че не знаеш нещо толкова елементарно :)

И по този въпрос ли ще скимтиш? :)

Аз, за разлика от теб, съм виждал бензиновоз-цистерна. Той бива снабден с едно такова устройство:

http://www.razhodomeri.com/t_razh/sbm.png

Знаеш ли, какво е това?

dhtj
14-08-2018, 14:23
https://www.saksa-bg.com/targovia-na-edro/goriva-sofia
http://www.insa.bg/%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%B0-%D0%BE%D0%B9%D0%BB/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8/

Литри са.

lordliness
14-08-2018, 15:08
И по този въпрос ли ще скимтиш? :)

Аз, за разлика от теб, съм виждал бензиновоз-цистерна. Той бива снабден с едно такова устройство:

http://www.razhodomeri.com/t_razh/sbm.png

Знаеш ли, какво е това?

Не знам. Вероятно си го ползваш за нещо интимно.
Проверете сега пак отново кое как се продава.

dhtj
14-08-2018, 16:59
Проверете сега пак отново кое как се продава.

Не видя ли?
http://saksa-bg.com/targovia-na-edro/goriva-neftohim

lordliness
14-08-2018, 17:30
Не видя ли?
http://saksa-bg.com/targovia-na-edro/goriva-neftohim

Не ми копирай разни неще от мрежата. Пише го така за такива като вас дс се ориентират по лесно, ако не могат да смятат.

ecotronic
14-08-2018, 17:39
Не ми копирай разни неще от мрежата. Пише го така за такива като вас дс се ориентират по лесно, ако не могат да смятат.

Ама ти май не разбра, че иде реч не за разговора между баба Пена и баба Гицка в хоремага а за официална търговска информация на конкретни производители и търговци.

Ти като идеш в магазина и видиш, че на сиренето пише цена в лв/кг, и на това ли не вярваш?

На мен не вярваш. На писаното в мрежата не вярваш. На колегите не вярваш. На какво би повярвал, освен на "главозамайващите" си познания? :tooth:

mell0
14-08-2018, 17:46
Естествено, че е литри. И на колконката като отидеш, да не ти сипват в килограми :tooth:
Дори на цистерните си пише литраж-а които събира. Тонажа няма как да ти го измерат иначе при доставка, а литража може да се измери през помпа. Не че не може да се сметне, но близко е до акъла.

acho_
14-08-2018, 18:05
Само давате идеи за новата измама - бързовар в колонката :)

lordliness
14-08-2018, 18:38
Ама ти май не разбра, че иде реч не за разговора между баба Пена и баба Гицка в хоремага а за официална търговска информация на конкретни производители и търговци.

Ти като идеш в магазина и видиш, че на сиренето пише цена в лв/кг, и на това ли не вярваш?

На мен не вярваш. На писаното в мрежата не вярваш. На колегите не вярваш. На какво би повярвал, освен на "главозамайващите" си познания? :tooth:

Много ми е трудно да разговарям с хора от рода пенкилер. Ако си мислите, че литрите се мерят само с водомери от картинките много се лъжете. Литрите за които спорите се определят на база килограми при строго определена температура. Така е по закон. Запознайте се и тогава спорете.

---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:34 ----------


Само давате идеи за новата измама - бързовар в колонката :)

Горивото наистина се подгрява според някои сведения

---------- Post added at 18:38 ---------- Previous post was at 18:35 ----------


Естествено, че е литри. И на колконката като отидеш, да не ти сипват в килограми :tooth:
Дори на цистерните си пише литраж-а които събира. Тонажа няма как да ти го измерат иначе при доставка, а литража може да се измери през помпа. Не че не може да се сметне, но близко е до акъла.

Разсъждаваш повърхностно, говорим за продажба от рафинерия, не на дребно.
Сега майната ви на всички, че си имам по приятни занимания. Вие се образовайте и си спорете пак.

mell0
14-08-2018, 18:40
Подгрява се дизела, само че в белите държави, тук НЕ за да се пестят пари. Даже някой скъпи коли имат система за подгряване на дизеловото гориво преди да влезе в горивния филтър.


П.С. В края на крайщата логично е да се продава на литри, тъй зависи от темепературата на въздуха варира коефициента на даденото гориво. Тоест ти искаш да си купиш 1 тон ама всеки път литрите варират зимата излиза, че ще получаваш по-малко, лятото повече, а пък литрите са си постоянна величина без значение от времето и получаваш толкова, колкото си поръчал и съответно по това си преценяваш цената на която ще го продаваш. Иначе друг вариант е да ти го доставят за 1 тон и ти да си го подгряваш, което в БГ ме съмнява да става, а пък и доста шашми могат да ти спретнат доставчиците ако е така, понеже трябва да знаеш на каква температура са товарили говирото и още ...

ivan dimitrov
14-08-2018, 19:00
https://www.dobrichonline.com/novini/14001/mamyat-li-ni-pri-zarezhdane-s-gorivo-na-benzinostantsiite
Още вицове по темата.

acho_
14-08-2018, 19:44
Абе аз уж се избъзиках, ама... :D

ivan dimitrov
14-08-2018, 20:13
Според мен си остава бъзик. Първо - юнакът се изгорил от 27 градуса(тоя не е хладнокръвен, студенокръвен е). Второ - да очакваш температурата на цистерна с 20,30, 40000л гориво, да е равна на тая, която термометъра за въздухът(на колата) показва до колонката си е виц отвсякъде. и трето - проверката не открива нищо, но ощетеният твърди че са "го минали" понеже резервоарът събира по вече от колкото колонката показва че е налял.
Иво по назад написа къде е заровено кучето, ама....

lordliness
14-08-2018, 20:44
Гледам, че нещо замълчахте, радетелите на водомера направо от доставчика в цистерната и т. н.. Сигурно сте прочели как става.
За тези които не са.
Не да ми смята коефициенти и други глупости и кой ще ги покрива. Нещата са измислени.
Измерва се в килограми първо. Това е водещото. Не водомера.
Цитат, не е от мен.
'' Обемът се привежда към сравнителна температура 15°С чрез измерване на теглото в килограми и преизчисляването му в литри на базата на плътността при 15°С."

ecotronic
14-08-2018, 20:58
....
Сега майната ви на всички, че си имам по приятни занимания......


Свършиха ли ти се приятните занимания та отново се захвана с непосилни за теб неща? :tooth:

За другите не знам, на аз вече отидох на майната си, както ми каза. :)

boris037
14-08-2018, 21:11
Ако сте в Пловдив, мога да ви кажа къде да зареждате евтино. Примерно в града цените на бензин А95 само на бензиностанции Еко варират от 2.13 до 2.30, така че обаждайте се.

lordliness
14-08-2018, 21:48
Свършиха ли ти се приятните занимания та отново се захвана с непосилни за теб неща? :tooth:

За другите не знам, на аз вече отидох на майната си, както ми каза. :)

Нищо чудно, при глупостите, които изписа. Въпреки всичко си най добрата търсачка, която познавам. Някой задава задание и изпълняваш на мига. Това е похвално, общо взето това са ти достойнствата. Добре се справяш с тази задача. Изглежда ми доста тъжно все пак цял ден да киснеш по форумите и да пишеш във всяка тема и да отговаряш на всеки въпрос и да имаш мнение по всичко. Но трябва да има такива хора, които да помагат и да търсят за тези, които ги мързи или не знаят и не могат. Още веднъж- похвално е.
Виждам, че далече ще стигнеш :)

mordohy
14-08-2018, 23:40
Някой нда знае, как се промени акциза за рИкията????

BO
14-08-2018, 23:46
Явно си личи очевидните пристеастия на автора на темата и възглеьите му срещу Лукойл.:wierdo:
От моя опит мога да спиделя, че и като качество, и като количество си е идеално горивото ни.:moon:

п.п. горивоколонките имат АТК в тях и е все тая в колко часа или градуси на горивото зареждаш.

Бобби
15-08-2018, 00:35
Някой нда знае, как се промени акциза за рИкията????
Е ти, ако не знаеш, аз ли трябва да знам...:))

---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

Относно спора Ви за литри и килограми......може рафинерията да продава на килограм, търговеца на литър....от което не е на загуба......ако разсъждавате....
В рафинерията има кантар, който мери тарата на камионите....Но на бензиностацията няма...:)).....горивото се приема по едни специални планки, който са калибровани отгоре на люка на самата цистерна, тоез показват дали количеството е в норма.......едно време мой колеги, който транспортираха бензин....източваха по 100 литра и отгоре на цистерна, зависимост от вместимостта и, след това застават на слънце известно време, и всичко е ОК..:))....говорим за лято и жега.....българина е най изобретателен, когато краде...;)
сега има затруднения при тези далавери, защото електрониката взе превес....контрол на транспорта, джипиеси, следене на пътя, време и т.н...
Всички сте прави в тоя спор, но няма нито един запознат да каже как стават нещата според мен....само си гадаете....
Ако има някой който е търговец на горива или експедиция в рафинерия нека да каже....иначе бля, бля....

Ali.Sali
15-08-2018, 16:05
Ако имах възгледи с/у Лукойл, нямаше да кажа, че мой приятел с Audi зарежда от тях и няма никакъв проблем (2.5 TDI A6), щях да го премълча тенденциозно. Просто споделям впечатления и те са , че две алфи 147 1.6 /120 коня/ от два различни лукойла (в един и същ град подчертавам) не вдигнаха стрелка - едната на 5 лв. другата на 12 лв. И ако 5-те лева мога да ги разбера, това с 12-те не ми стана ясно. Просто гледах като опулен, е и 5 литра ли няма да ги отчете?

И на 5 лв. (два литра) на Петрол или ЕКО вдига леко стрелката, това е само от двата пъти с Лукойл. Трети не съм имал и нямам намерение. Може да е съвпадение, може да има обяснение, не знам - затова питам, ако знаех нямаше да питам, но определено си има там някаква причина. Съвпадението също е причина.

Не е насочено конкретно с/у Лукойл, не знам защо веднага се търсят нарочности - няма такива, нали ви казвам - аудито на приятел върви идеално с техен дизел, икономично и без грам проблеми.

Бобби
15-08-2018, 20:29
Ако имах възгледи с/у Лукойл, нямаше да кажа, че мой приятел с Audi зарежда от тях и няма никакъв проблем (2.5 TDI A6), щях да го премълча тенденциозно. Просто споделям впечатления и те са , че две алфи 147 1.6 /120 коня/ от два различни лукойла (в един и същ град подчертавам) не вдигнаха стрелка - едната на 5 лв. другата на 12 лв. И ако 5-те лева мога да ги разбера, това с 12-те не ми стана ясно. Просто гледах като опулен, е и 5 литра ли няма да ги отчете?

И на 5 лв. (два литра) на Петрол или ЕКО вдига леко стрелката, това е само от двата пъти с Лукойл. Трети не съм имал и нямам намерение. Може да е съвпадение, може да има обяснение, не знам - затова питам, ако знаех нямаше да питам, но определено си има там някаква причина. Съвпадението също е причина.

Не е насочено конкретно с/у Лукойл, не знам защо веднага се търсят нарочности - няма такива, нали ви казвам - аудито на приятел върви идеално с техен дизел, икономично и без грам проблеми.
А бе готин, не разчитай на показанията на нивомера за гориво....колкото по остарява колата, по неверен става.....замерване му е майката.....всяка бензиностация има клиброван съд за проверка на литрите.....изяви желание да сипеш в него и след това с фуния си го налей в колата......ще загубиш няколко капки при преливането..:)))
Относно качеството на горивото сме доста зле.....защото се краде от изворчето до крайният потребител, и се долива, какво ли не, за да е всичко точно....последен пример с нафтата на Марешки.....:Suicide:

---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 17:08 ----------[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:27 ----------


Явно си личи очевидните пристеастия на автора на темата и възглеьите му срещу Лукойл.:wierdo:
От моя опит мога да спиделя, че и като качество, и като количество си е идеално горивото ни.:moon:

п.п. горивоколонките имат АТК в тях и е все тая в колко часа или градуси на горивото зареждаш.
Стига бе ;))....особено нафтата ни е върха...:balloon:

mordohy
15-08-2018, 22:20
Нафтата ни е пълна със сяра. За това и новите алуминиеви мотори се разпърдяват на по 50-70 000 км. Единственият специалист, който познавам тука е Снежка Серафимова. Питайте я нея, вместо да гадаете!

BO
15-08-2018, 22:41
Ако имах възгледи с/у Лукойл, нямаше да кажа, че мой приятел с Audi зарежда от тях и няма никакъв проблем (2.5 TDI A6), щях да го премълча тенденциозно. Просто споделям впечатления и те са , че две алфи 147 1.6 /120 коня/ от два различни лукойла (в един и същ град подчертавам) не вдигнаха стрелка - едната на 5 лв. другата на 12 лв. И ако 5-те лева мога да ги разбера, това с 12-те не ми стана ясно. Просто гледах като опулен, е и 5 литра ли няма да ги отчете?

И на 5 лв. (два литра) на Петрол или ЕКО вдига леко стрелката, това е само от двата пъти с Лукойл. Трети не съм имал и нямам намерение. Може да е съвпадение, може да има обяснение, не знам - затова питам, ако знаех нямаше да питам, но определено си има там някаква причина. Съвпадението също е причина.

Не е насочено конкретно с/у Лукойл, не знам защо веднага се търсят нарочности - няма такива, нали ви казвам - аудито на приятел върви идеално с техен дизел, икономично и без грам проблеми.
Ами приеми, че е някакво съвпадение и това е. Не ти е виновна бензиностанцията а начина ти на наливане, демек количеството и в еьин даден момент нещо се е случило.


Стига бе ;))....особено нафтата ни е върха...:balloon:
Ами не е върха, но си е в норми според техническите изискваня. Като в другите държави.

Нафтата ни е пълна със сяра.
Друг път.

ivan dimitrov
15-08-2018, 23:19
Баси темата! Резервоарът освен че е плосък най често е и разделен на секции, които се свързват със не баш огрони отвори от долу. при такива количества е възможна ситуация, при която наливате 2-3л и стрелката ви показва по малко от колкото преди да угасите моторът на бензиностанцията. Тоя нивомер никога не е имал за цел да отчита вярно 5л гориво. Това не е резервоар от F1. И принципите и целите са различни.
Който има съмнения - налива в тубичка и проверява с мензура.

stu
16-08-2018, 19:45
http://www.damtn.government.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=739%3A2015-09-09-13-57-55&catid=1%3Anews&Itemid=116&lang=bg

mordohy
16-08-2018, 21:18
Ами приеми, че е някакво съвпадение и това е. Не ти е виновна бензиностанцията а начина ти на наливане, демек количеството и в еьин даден момент нещо се е случило.

Ами не е върха, но си е в норми според техническите изискваня. Като в другите държави.

Друг път.


Да, ама не! Гледай тука!


http://www.damtn.government.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=739%3A2015-09-09-13-57-55&catid=1%3Anews&Itemid=116&lang=bg
Аха.

BO
18-08-2018, 16:46
Еййй, страшни овце сте.
Един е решил, че горивото ни не става и значи е закон български.
Една статйка, която показва, че има отклонение и край - горивото ни е със сяра. Смях.
Ето и независими проби по държави, за да се сравняваме все пак:
https://www.eea.europa.eu/publications/fuel-quality-in-the-eu

Ама нали, ние сме Българи и значи сме прецакани винаги.:magic:

Бобби
18-08-2018, 20:58
Еййй, страшни овце сте.
Един е решил, че горивото ни не става и значи е закон български.
Една статйка, която показва, че има отклонение и край - горивото ни е със сяра. Смях.
Ето и независими проби по държави, за да се сравняваме все пак:
https://www.eea.europa.eu/publications/fuel-quality-in-the-eu

Ама нали, ние сме Българи и значи сме прецакани винаги.:magic:
Ама ти наистина ли вярваш в това което си постнал с две години назад.....?...преди това каза, че автора на темата е предубеден....е не......момчето просто споделя......излиза, че ти си предубеден......хайде да проследим темата......излиза точно обратното .....интересно мнение, на човек, които кара хибрид и 80% от движението на колата му е ел....:)))...а сега ми кажи, кои е предубеден...?
Другият месец ще пътувам...и ще ти донеса по 200мл/л нафта от три различни държави.....а ти ще ходиш в лабораторията, да установиш качеството...е тук пред целият форум да се обзаложим...и тогава да говорим.....ако си навит....просто сподели.....аз не съм го правил тоя експеримент, но го усещам по колата, разхода, вървежа и т.н...

---------- Post added at 17:58 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

п.п....хайде овчаря да ходи да върне овцете, а да не ни обижда.....

ivan dimitrov
18-08-2018, 21:30
...аз не съм го правил тоя експеримент, но го усещам по колата, разхода, вървежа и т.н...

Точна рецепта за предубеденост.
Като усещаш по колата, вървеж, разход и тнт, взимаш ли предвид условията дали са същите? Надморска височина, температура и влажност на въздуха, качество на пътя, даже и организацията на движение е важна.
Не твърдя че качеството на горивата ни е като в други страни. Това за потребителят е трудно за установяване, за разлика от количеството. Обаче в постнатият линк към материалът от нашенската комисия(който пък е от и 15-та) дават поносими резултати от проверките. Аз очаквах по драстични отклонения.

Бобби
18-08-2018, 21:43
Точна рецепта за предубеденост.
Като усещаш по колата, вървеж, разход и тнт, взимаш ли предвид условията дали са същите? Надморска височина, температура и влажност на въздуха, качество на пътя, даже и организацията на движение е важна.
Не твърдя че качеството на горивата ни е като в други страни. Това за потребителят е трудно за установяване, за разлика от количеството. Обаче в постнатият линк към материалът от нашенската комисия(който пък е от и 15-та) дават поносими резултати от проверките. Аз очаквах по драстични отклонения.
Иване...затрудняваш ме...:))....не взимам под внимание...пътна настилка, дупки и други препятствия....:))....просто споделям и споря.......дали съм прав, или не......е въпрос на доказване.....все пак колкото и да е, не сме баш овце., мразя да ми се изразяват като политици(явно ми е комплекс, ама кой ми го е насади...вземи ми кажи...:))...всичко е въпрос на доказване.....а щях да забравя, начин на изказ....в последно време, обръщам внимание на това.....просто следя какво ми се казва....и се чудя, аз ли съм толкова тъп, или ме правят на тъп....

ivan dimitrov
18-08-2018, 22:42
Все забравям че си млад още. Ще се научиш да не се "връзваш" на епитети сравнения и други вербални атаки. Де да бяхме като овцете - една като тръгне и всичките след нея. А то е така при всички животни живеещи в група. Щом еволюцията го е "измислила" не ще да е нещо лошо.
Мисълта ми беше за предубеждението. Както написах - и аз бях, очаквах да е много по зле, обаче....

Бобби
18-08-2018, 23:02
Все забравям че си млад още. Ще се научиш да не се "връзваш" на епитети сравнения и други вербални атаки. Де да бяхме като овцете - една като тръгне и всичките след нея. А то е така при всички животни живеещи в група. Щом еволюцията го е "измислила" не ще да е нещо лошо.
Мисълта ми беше за предубеждението. Както написах - и аз бях, очаквах да е много по зле, обаче....
:)))......ще го оставя без коментар... за мен са ласкателство твоите думи....особено първите.....за което Благодаря....;

BO
19-08-2018, 00:03
Ама ти наистина ли вярваш в това което си постнал с две години назад.....?...преди това каза, че автора на темата е предубеден....е не......момчето просто споделя......излиза, че ти си предубеден......хайде да проследим темата......излиза точно обратното .....интересно мнение, на човек, които кара хибрид и 80% от движението на колата му е ел....:)))...а сега ми кажи, кои е предубеден...?
Другият месец ще пътувам...и ще ти донеса по 200мл/л нафта от три различни държави.....а ти ще ходиш в лабораторията, да установиш качеството...е тук пред целият форум да се обзаложим...и тогава да говорим.....ако си навит....просто сподели.....аз не съм го правил тоя експеримент, но го усещам по колата, разхода, вървежа и т.н...

---------- Post added at 17:58 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

п.п....хайде овчаря да ходи да върне овцете, а да не ни обижда.....
Аз съм го правил този "експеримент" не за друго, ама поради простата причина, че това ми беше работата. Ама както кажеш. Важното е, че горивото ни е боклук, лъжат ни с литража и това се установява безсъмнено по - а бе усещам си колаа, харчи ми с 2 литра по-малко и всякакви такива пародии.:rotfl:
За това аз няма какво да доказвам. Мога да ти кажа и точните причини за отклненията, но те са далеееч несвързани с качеството на горивото. Давай си сам пробите, за да се убеьиш лично ти сам, щом ти се занимава.

Бобби
19-08-2018, 11:54
Аз съм го правил този "експеримент" не за друго, ама поради простата причина, че това ми беше работата. Ама както кажеш. Важното е, че горивото ни е боклук, лъжат ни с литража и това се установява безсъмнено по - а бе усещам си колаа, харчи ми с 2 литра по-малко и всякакви такива пародии.:rotfl:
За това аз няма какво да доказвам. Мога да ти кажа и точните причини за отклненията, но те са далеееч несвързани с качеството на горивото. Давай си сам пробите, за да се убеьиш лично ти сам, щом ти се занимава.
Аз продължавам да твърдя, че с по качествено гориво, колата ми харчи по малко и върви повече...... 32 години съм зад волана, сипвал съм какви ли не лайна, образно казано особено по време на кризата с горивата и го твърдя това от опит... а не, че си го внушавам.
Ти като човек работил в системата, обясни на "овцете", какво правите като установите, че качеството или количеството не са в норми, каква е санкцията за търговеца.....по този начин може да накараш "овцете" да не блеят толкова, а не да се изказваш с недомлъвки....по напред в темата казах, че всичко е бля, бля от наша страна и по точно ще е мнението на някой, който е запознат....но ти тогава си затрая, а сега се хвана за някакви таблици извлечени от нета.......

stu
19-08-2018, 12:00
Линкът, който постнах е от 2015г.Както забелязахте - имало е малко отклонения, като в единия случай, най-вероятно става въпрос за някое смесване на гориво при доставка!Надали някой от “големите” ще си играе да лъже с количеството и качеството на горивото, тъй като те печелят от оборотите.Който има съмнения винаги може за подаде сигнал, който със сигурност ще доведе до проверка на конкретния обект.Един прост пример- ако някой лъже в количествата, то примерно трябва да на годишна база да приема по 100тона гориво, а да продава 110 тона!?В такъв случай вариантът е да не се издават касови бонове, но спомняте ли си някъде да не са ви издали такъв?

Бобби
19-08-2018, 12:33
Аз зареждам предимно на Шел...просто им имам някакво доверие....макар, че преди години бяха напълнили на един автомобил резервоара с вода....как е станало, нека ВО да каже...:))).....избягвам малките бензиностации и такива вериги като Марешки....не вярвам на политици...:))....което е доказано у нас....предполагам, че това се спазва .https://www.shell.bg/motorists/fuels/quality/control-of-the-refinery-to-gas-station.html....но не при всички...

Бобби
19-08-2018, 12:55
Линкът, който постнах е от 2015г.Както забелязахте - имало е малко отклонения, като в единия случай, най-вероятно става въпрос за някое смесване на гориво при доставка!Надали някой от “големите” ще си играе да лъже с количеството и качеството на горивото, тъй като те печелят от оборотите.Който има съмнения винаги може за подаде сигнал, който със сигурност ще доведе до проверка на конкретния обект.Един прост пример- ако някой лъже в количествата, то примерно трябва да на годишна база да приема по 100тона гориво, а да продава 110 тона!?В такъв случай вариантът е да не се издават касови бонове, но спомняте ли си някъде да не са ви издали такъв?
Да си чувал за черна борса.....случаят с нафтата на Марешки е точно такъв....от рафинерията до склад във Велинград...там кръщаване и преразпределение .....увеличено количество за сметка на качеството.....та по добре да ме излъжат в количеството, от колкото в качеството......и накрая, ни чул, ни видял......
Винаги има къде да пласираш гориво.....селско стопанство, фирми със ведомствени бензиностации и т.н....

BO
19-08-2018, 14:49
Аз продължавам да твърдя, че с по качествено гориво, колата ми харчи по малко и върви повече...
Ще ти го напиша по по друг начин, пък белкем ме разбереш:

"Да унищожиш предразсъдъците е по-трудно, отколкото да разделиш атома на частици."

Ali.Sali
19-08-2018, 17:36
Мой познат скоро с Renault (не им знам моделите, от тия 7+1 семейните) зарежда от една бензиностанция, така да се каже квартална, не и знам дори името, но е от нашия град. Там само дизел има, нямат бензин или газ. Направо си е дизелстанция. Обаче е най-евтиното в града, макар, че е при едни гаражи (тя е фирмена) и не е от най-посещаваните, но не и това целта и де. Та ходи там да зарежда веднъж, 20 литра ми каза, че заредил - така не я бил чувствал досега колата, никаква енергия нямала, мудна и гадна станала. После сипва на най-близкия Lukoil още 20 да ги смеси и изразходва. Така или иначе доста километри прави, свързано е с работата му. Иначе там фирмени тирове зареждат и уж нямат проблеми, не знам какво му се е случило с Renault-а, ама каза, че било доста зле. Такава нафта не бил виждал.

Та явно има разлика от-до. А и от автомобил до автомобил, макар, че това е за дизел, но е същото за бензин или газ.

Аз все още нямам обяснение как за 32 км. изразходих 10 литра Shell-ска газ. Как я изхарчи, какво направи - не знам. Налях в Petrol нови 10 л. и оправих положението с газта.

Явно и от газ до газ, и от бензин до бензин, и най-вече пък от дизел то дизел - разликата я има.

Лошото е, че не може човек да има доверие на определен бранд бензиностанция, заради масовия "франчайзинг", мисля, че Shell са точно такива. Подобно на Lafka, примерно - все за себе си, под обща "шапка". Не знам дали и Lukoil не са така.

stu
19-08-2018, 18:23
Ами нека приятелят ти подаде оплакване относно това зареждане, но трябва да си пази фискалния бон.По-голяма част от бензиностанциите на големите вериги не са франчайз. За всяка конкретна може да разбереш по фирмата изписана на фискалния бон- ако не пише ОМВ, Еко или т.н.(както е брандирана) значи е франчайз.

Бобби
21-08-2018, 00:19
Ще ти го напиша по по друг начин, пък белкем ме разбереш:

"Да унищожиш предразсъдъците е по-трудно, отколкото да разделиш атома на частици."
О....ВО,излишно се напрягаш като философ...:))...нали беше химик(лаборант) там с горивата...нещо, или не разбрах....сега ми се правиш на физик...така и не се обоснова, играеш си с думи....Моля те, ако не искаш да се обзаложим на това , което твърдя....по добре подмини тоя пост.....повтарям...с по качествено гориво, колата ми харчи по малко и върви повече....вържи някой лев, ако си еркек....иначе....бля, бля....игра на думи...;)

---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:04 ----------


Мой познат скоро с Renault (не им знам моделите, от тия 7+1 семейните) зарежда от една бензиностанция, така да се каже квартална, не и знам дори името, но е от нашия град. Там само дизел има, нямат бензин или газ. Направо си е дизелстанция. Обаче е най-евтиното в града, макар, че е при едни гаражи (тя е фирмена) и не е от най-посещаваните, но не и това целта и де. Та ходи там да зарежда веднъж, 20 литра ми каза, че заредил - така не я бил чувствал досега колата, никаква енергия нямала, мудна и гадна станала. После сипва на най-близкия Lukoil още 20 да ги смеси и изразходва. Така или иначе доста километри прави, свързано е с работата му. Иначе там фирмени тирове зареждат и уж нямат проблеми, не знам какво му се е случило с Renault-а, ама каза, че било доста зле. Такава нафта не бил виждал.

Та явно има разлика от-до. А и от автомобил до автомобил, макар, че това е за дизел, но е същото за бензин или газ.

Аз все още нямам обяснение как за 32 км. изразходих 10 литра Shell-ска газ. Как я изхарчи, какво направи - не знам. Налях в Petrol нови 10 л. и оправих положението с газта.

Явно и от газ до газ, и от бензин до бензин, и най-вече пък от дизел то дизел - разликата я има.

Лошото е, че не може човек да има доверие на определен бранд бензиностанция, заради масовия "франчайзинг", мисля, че Shell са точно такива. Подобно на Lafka, примерно - все за себе си, под обща "шапка". Не знам дали и Lukoil не са така.
Напротив ОМВ е така...Шел и Еко нямат франчайз у нас....

---------- Post added at 21:19 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

п.п...не съм много сигурен за франчайза....някой който е запознат да сподели...

BO
21-08-2018, 08:47
....вържи някой лев, ако си еркек...
Ето, връзвам. Ти си наред да ми докажеш статистически (за разхода) и лабораторно (за качеството), че си прав.

ivan dimitrov
21-08-2018, 19:53
Ето, връзвам. Ти си наред да ми докажеш статистически (за разхода) и лабораторно (за качеството), че си прав.

Иначе всичко е - бля, бля(да добавя аз).
Коя кола върви по добре с по качествено гориво? Кое гориво е по качествено?
Ако колата е предвидена за 95, по добре ли върви с по високо октаново гориво? Къде, кога!? И най вече - защо?
Когато отговорът е - "щото тъй", дебатите си губят смисъла.
Тук се включих, понеже се знае че ползваме руски нефт, който е сигурно че е по некачествен от много други. Това си личи от покупките и цената му. Интерсно ми беше да видя някакви данни по въпроса. Е видях ги. Бях предубеден, вече - не.
По въпросът за количествата - смехотворно е да очакваш пеавилна оценка, на база нивомерът на колата. А то си е и очевидно де.
Накратко - баси темата! Темата е за качество, авторът говори за количество(бърка ли ги понятията, умишлено ли е !?). Като стана въпрос за качество, стигнахме до - "вЕрвайте ми".

Бобби
22-08-2018, 00:21
Ето, връзвам. Ти си наред да ми докажеш статистически (за разхода) и лабораторно (за качеството), че си прав.
Лабораторията я оставям на теб, статистиката също.....;)
Ето и облога....взимаме две туби. от пет или десет литра без значение...едната е пълним на Шел с ви- паур, а другата например на Марешки.....засичаме от празно до празно, по един и същи маршрут с една и съща скорост...имаш право на избор, нафта или бензин....:prescription:....накрая на експеримента.... ти гарантирам 1л. разлика на 100 км. в полза на по скъпото и качествено гориво според мен.....
Ако си съгласен за 200- 300 лв.....?...да се обзаложим пред целият форум...даже може някой за свидетел да помолим......

---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:09 ----------


Иначе всичко е - бля, бля(да добавя аз).
Коя кола върви по добре с по качествено гориво? Кое гориво е по качествено?
Ако колата е предвидена за 95, по добре ли върви с по високо октаново гориво? Къде, кога!? И най вече - защо?
Когато отговорът е - "щото тъй", дебатите си губят смисъла.
Тук се включих, понеже се знае че ползваме руски нефт, който е сигурно че е по некачествен от много други. Това си личи от покупките и цената му. Интерсно ми беше да видя някакви данни по въпроса. Е видях ги. Бях предубеден, вече - не.
По въпросът за количествата - смехотворно е да очакваш пеавилна оценка, на база нивомерът на колата. А то си е и очевидно де.
Накратко - баси темата! Темата е за качество, авторът говори за количество(бърка ли ги понятията, умишлено ли е !?). Като стана въпрос за качество, стигнахме до - "вЕрвайте ми".
Всичко има значение Иване,....момчето е младо и малко е объркал заглавието, относно качеството и теорията ВО да отговори, аз съм практик и залагам едни пари, някой ако е навит да се обзаложим, ако не здраве.....на думи не вярвам...производителя ти казва, че една кола харчи 6/100 например, но на практика не е така....затова предлагам практически да видим как стоят нещата.....:drive:

acho_
22-08-2018, 00:32
Като безпристрастен наблюдател да си изкажа мнението, че подобни тестове са малко като доказване, че лепенка с надпис "турбо" качва 2-3 коня мощност. Няма как да пресъздадеш еднакви условия в неконтролирана среда. Пък и да сравняваш гориво от Марешки (и без да съм посещавал обектите му) дори с нафта, източена от ТИР или локомотив, не съм сигурен дали резултатът ще е в полза на първия.

Бобби
22-08-2018, 00:57
Като безпристрастен наблюдател да си изкажа мнението, че подобни тестове са малко като доказване, че лепенка с надпис "турбо" качва 2-3 коня мощност. Няма как да пресъздадеш еднакви условия в неконтролирана среда. Пък и да сравняваш гориво от Марешки (и без да съм посещавал обектите му) дори с нафта, източена от ТИР или локомотив, не съм сигурен дали резултатът ще е в полза на първия.
Ало кибиците...реплика от един култов филм, да не вземе да се засегнеш...:))...ако ти стиска се обзаложи, ако не...защо говориш за лепенка "турбо"....ни в клин, ни в ръкав....не говорим за мощност, а за разход и по добър вървеж....сега да ти обяснявам, че когато горивото е с по ниско качество, заради самият петролен продукт или разни мешавици....ами има значение...при горенето се образуват детонации при най простите двигатели, а при съвременните дето е бъкано с електроника и се следят изгорели газове, температури и тем подобни ....самата електроника управлява този процес.....и компесира с някакво изменение, на гориво, въздух и т.н...а замислете се малко, преди да се изхвърляте....с заучени фрази от народният фолклор...
п.п...нищо лично, просто спорим...;)

ivan dimitrov
22-08-2018, 07:34
Боби, аз съм готов да се обзаложа, че по един и същ маршрут, с една и съща кола, с едно и също гориво мога да докарам с 30 процента по висок разход като разликата е само 3 часа във времето. Ако ги направим 5 часа и по голяма разлика в консумацията може да дойде.
Ти ми казваш че като излезеш навън, с по качественото гориво там, сваляш разхода с 1/100. Как си сигурен, че такава разлика се получава точно заради горивото?
Точно така - всичко има значение, и за това "усещам си колата" е ..... бла,бла. И аз усещам че моята върви по добре по хубави пътища. Само дето, у нас рядко се случва.
Има хора, които си мислят че за разходът няма значение колко товариш колата. Има и такива, които си мисят че стилът на каране газ/спирачки няма значение.
Като погледнеш по назад, оплакванията предизвикали проверките и резултатите от тях и ......

Бобби
22-08-2018, 09:55
Боби, аз съм готов да се обзаложа, че по един и същ маршрут, с една и съща кола, с едно и също гориво мога да докарам с 30 процента по висок разход като разликата е само 3 часа във времето. Ако ги направим 5 часа и по голяма разлика в консумацията може да дойде.
Ти ми казваш че като излезеш навън, с по качественото гориво там, сваляш разхода с 1/100. Как си сигурен, че такава разлика се получава точно заради горивото?
Точно така - всичко има значение, и за това "усещам си колата" е ..... бла,бла. И аз усещам че моята върви по добре по хубави пътища. Само дето, у нас рядко се случва.
Има хора, които си мислят че за разходът няма значение колко товариш колата. Има и такива, които си мисят че стилът на каране газ/спирачки няма значение.
Като погледнеш по назад, оплакванията предизвикали проверките и резултатите от тях и ......
:)))...при твоят облог има уловка..;)...аз говоря за различни по качество горива, а ти за едно и също.....няма да се хвана...:)).......то ясно, че има разлика в разхода при различни пътни условия, метеорологични, товар на колата и т.н...влияния много...дай сега да търсим аеродинамичен тунел за решаване на спора.....хванахте се за тоя моя, прословут усет....ами проследете мненията ми в темата и вижте, че твърдя това което смятам за сигурно според моето виждане и опит, а за другото питам.....тъп и последователен съм и не обръщам внимание на определен израз....не поствам инфо от нета, говоря просто..... това което знам от прословутият си усет...;)

stu
22-08-2018, 11:18
(4) (Нова - ДВ, бр. 69 от 2005 г., изм. и доп., бр. 76 от 2007 г.) Лицата, които разпространяват течни горива на пазара, включително крайните разпространители, са длъжни да извършват тази дейност с течни горива, които съответстват на посоченото в декларацията за съответствие, съгласно наименованията по чл. 6, предназначението им по § 1, т. 1 - 7 от допълнителната разпоредба и обявените от тях търговски марки.

(5) (Нова - ДВ, бр. 76 от 2007 г.) Лицата по ал. 1 и 4 са длъжни да поставят в местата по чл. 3, ал. 1, т. 5 от Закона за чистотата на атмосферния въздух (ЗЧАВ):

1. на видно място - информация за вида на течното гориво, изискванията за качество, на които отговаря горивото, и декларация за съответствие на разпространяваната
партида;

2. (изм. - ДВ, бр. 36 от 2011 г., в сила от 10.05.2011 г.) върху дозиращата помпа или съд, използван за разпространяване на течно гориво, се поставя следната информация:

а) маркировка за наименованието на вида течно гориво и търговската му марка;

б) съдържание на биоетанол в автомобилните бензини, в % (V/V), и указания за начина на употреба на съответните смеси;

в) съдържание на биодизел в горивата за дизелови двигатели, в % (V/V), и указания за начина на употреба на съответните смеси;

https://www.moew.government.bg/static/media/ups/tiny/file/Air/Naredbi_Techni_Goriva/Naredba_Kachestvo_Techni_Goriva_1-2015.rtf

ivan dimitrov
22-08-2018, 19:01
:)))...при твоят облог има уловка..;)...аз говоря за различни по качество горива, а ти за едно и също.....няма да се хвана...:)).......то ясно, че има разлика в разхода при различни пътни условия, метеорологични, товар на колата и т.н...влияния много...дай сега да търсим аеродинамичен тунел за решаване на спора.....хванахте се за тоя моя, прословут усет....ами проследете мненията ми в темата и вижте, че твърдя това което смятам за сигурно според моето виждане и опит, а за другото питам.....тъп и последователен съм и не обръщам внимание на определен израз....не поствам инфо от нета, говоря просто..... това което знам от прословутият си усет...;)

Да де, усет! И аз имам. Като карам по равен път - все едно не е моята кола. Ахааа да спра да видя - да не сме се менкали с някого(историята помни и такива случаи с москвич). Ама рядко се случва, щото тук 50м равен асфалт рядко се среща. Поне в тоя край на България.
За това те питах - взимаш ли предвид условията, ти ми отговори - не.
Е-е!? Питам аз! Как разбра че заради горивото колата се държи по добре? Явно си съгласен че с едно и също гориво даже, при различни условия, разходът е различен.
Единият се опарил от 27 градуса и го "минали", понеже налял по малко от колкото събира резервоарът. Другият го разпенили, въпреки че цистерните са с долно пълнене и никоя помпа не може да засмуче пяна и да я "представи" за гориво(що е то кавитация и обратното на това явление). Някой очаква нивомерът да отчете 2л, друг има усет. Нечий познат се оплакъл, на леля, тя на баба, дядо дочул и твърди. Все много точни измервания. И си твърдим нещо си. А насреща - данни от проверките.
Хм! Ти да видиш!
Да, знаем че руският нефт има по вече сяра. Е, и!?
Ако някой изпляска тук резултати от анализ които показат некачествено гориво - добре. Край на спорът!
Обааааааче......


(4) (Нова - ДВ, бр. 69 от 2005 г., изм. и доп., бр. 76 от 2007 г.) Лицата, които разпространяват течни горива на пазара, включително крайните разпространители, са длъжни да извършват тази дейност с течни горива, които съответстват на посоченото в декларацията за съответствие, съгласно наименованията по чл. 6, предназначението им по § 1, т. 1 - 7 от допълнителната разпоредба и обявените от тях търговски марки.

(5) (Нова - ДВ, бр. 76 от 2007 г.) Лицата по ал. 1 и 4 са длъжни да поставят в местата по чл. 3, ал. 1, т. 5 от Закона за чистотата на атмосферния въздух (ЗЧАВ):

1. на видно място - информация за вида на течното гориво, изискванията за качество, на които отговаря горивото, и декларация за съответствие на разпространяваната
партида;

2. (изм. - ДВ, бр. 36 от 2011 г., в сила от 10.05.2011 г.) върху дозиращата помпа или съд, използван за разпространяване на течно гориво, се поставя следната информация:

а) маркировка за наименованието на вида течно гориво и търговската му марка;

б) съдържание на биоетанол в автомобилните бензини, в % (V/V), и указания за начина на употреба на съответните смеси;

в) съдържание на биодизел в горивата за дизелови двигатели, в % (V/V), и указания за начина на употреба на съответните смеси;

https://www.moew.government.bg/static/media/ups/tiny/file/Air/Naredbi_Techni_Goriva/Naredba_Kachestvo_Techni_Goriva_1-2015.rtf

Мхм. С уговорката че - така трябва да бъде. А дали е така, вече е съвсем друг въпрос.

Бобби
24-08-2018, 00:14
Иване...ти приключи тотално тая тема....всеки нареди подобаващо....:unsure:
:cheers:

BO
24-08-2018, 00:54
Лабораторията я оставям на теб, статистиката също.....;)
Ето и облога....взимаме две туби. от пет или десет литра без значение...едната е пълним на Шел с ви- паур, а другата например на Марешки.....засичаме от празно до празно, по един и същи маршрут с една и съща скорост...имаш право на избор, нафта или бензин....:prescription:....накрая на експеримента.... ти гарантирам 1л. разлика на 100 км. в полза на по скъпото и качествено гориво според мен.....
Ако си съгласен за 200- 300 лв.....?...да се обзаложим пред целият форум...
Голям си, спор няма. За това приемам облога да видя как ще ми докараш автомобила да ми харчи по-малко с 1 литър!
И малко статистика от мен, че ми е хоби. От почти две десетилетия нямам нито едно зареждане на мой автомобил, което да не е записано и отчетено чинно.
Та от последните ~9500 км карам с гориво от Марешки. Като си сравня разхода за този пробег с премиум гориво, което зареждах преди това, разликата в разхода ми е под 0.1/100 спрямо статистиката. Или за да сме точни 0.03/100.
Та от празно до празно ще засичаме само с твой автомобил. Хем няма да ме обвиниш в лъжа след това. Казвай кога и къде да правим теста.

Бобби
24-08-2018, 01:23
Голям си, спор няма. За това приемам облога да видя как ще ми докараш автомобила да ми харчи по-малко с 1 литър!
И малко статистика от мен, че ми е хоби. От почти две десетилетия нямам нито едно зареждане на мой автомобил, което да не е записано и отчетено чинно.
Та от последните ~9500 км карам с гориво от Марешки. Като си сравня разхода за този пробег с премиум гориво, което зареждах преди това, разликата в разхода ми е под 0.1/100 спрямо статистиката. Или за да сме точни 0.03/100.
Та от празно до празно ще засичаме само с твой автомобил. Хем няма да ме обвиниш в лъжа след това. Казвай кога и къде да правим теста.
Това го виждам от подписа ти.......;)
Говорим за моя усет и моята кола.......даже ще ти дам и аванта.....с горивото от Марешки, ще карам аз с 80 км/ч...а с горивото от Шел ще караш ти с 100км/ч...по един и същи маршрут.......кажи кога ти е удобно....на 3-ти септември съм в София, от утре излизам в отпуска....почивни дни са ми сряда, събота и неделя......за 300 лв, добре ли е да се обзаложим...?....гарантирам 1 л. икономия с ви-паура на Шел....и то ти ще караш с него колата, заради Иван давам тоя бонус, ако е под 1 л....или случайно го изравниш разхода ти давам парите, ако не обратното....:coolio:
Колата е Алфа 155 1.8 129 к.с.
п.п....надявам се, че ме разбра какво предложих, да не се обясняваме допълнително....:cheers:

ecotronic
24-08-2018, 01:26
Ако ви трябва рефер (безпристрастен), тарифата ми е по една бира от всеки :tooth:

Бобби
24-08-2018, 01:30
Ако ви трябва рефер (безпристрастен), тарифата ми е по една бира от всеки :tooth:
Прието от моя страна....;)

ivan dimitrov
24-08-2018, 02:17
..с горивото от Марешки, ще карам аз с 80 км/ч

На трета и с леко опъната ръчна, или на задна?

Бобби
24-08-2018, 08:11
На трета и с леко опъната ръчна, или на задна?
Иване, не провокирай шмекерите...:))....сега ще наскачат и ще почнат да дават идеи...:))......за да няма хър- мър, обявих, че с едното гориво ще кара ВО, даже му разреших да развива с 10км/ч по висока скорост от моята..;)...като чета подписа му... разбирам, че има опит с икономично шофиране....е моята кола не е икономична....26- годишна е....но харчи различно спрямо качеството на горивото.....нали спора ни бе за това.....
п.п.....някой, ако иска да изкара бързи 300 лв. да заповяда...:))...тел. номер ми е 0877166703 Бобби....;)

Neokill
24-08-2018, 10:26
Тук нещата отидоха на бира за 300лв май ...

BO
24-08-2018, 14:48
Това го виждам от подписа ти.......;)
Говорим за моя усет и моята кола.......даже ще ти дам и аванта.....с горивото от Марешки, ще карам аз с 80 км/ч...а с горивото от Шел ще караш ти с 100км/ч...по един и същи маршрут.......кажи кога ти е удобно....на 3-ти септември съм в София, от утре излизам в отпуска....почивни дни са ми сряда, събота и неделя......за 300 лв, добре ли е да се обзаложим...?....гарантирам 1 л. икономия с ви-паура на Шел....и то ти ще караш с него колата, заради Иван давам тоя бонус, ако е под 1 л....или случайно го изравниш разхода ти давам парите, ако не обратното....:coolio:
Колата е Алфа 155 1.8 129 к.с.
п.п....надявам се, че ме разбра какво предложих, да не се обясняваме допълнително....:cheers:
Ок. Съгласен. Кажи кога, къде (най-добре магистрала за максимално еднакви условия), източваме бензина на началната точка, сипваме точно количество и гледаме кога ще угасне. Сипваме някакво количество да се върнем на същото място и повтаряме с другото гориво.

Бобби
24-08-2018, 15:05
Ок. Съгласен. Кажи кога, къде (най-добре магистрала за максимално еднакви условия), източваме бензина на началната точка, сипваме точно количество и гледаме кога ще угасне. Сипваме някакво количество да се върнем на същото място и повтаряме с другото гориво.
Точно така.....на празен резервуар сипваме едното гориво 5л. от църна маца след карулката посока Ихтиман и до къде стигнем...като спазваме зададената скорост...без селски номера...имаме си вече и арбитър.....след това в изходна позиция с другото гориво.....
Това може да стане след 3 септември ....остави тел. номер и арбитъра също, ако желае още да е...
Поздрави ......

ecotronic
24-08-2018, 15:26
То с 80 с тия 5 л. ще стигнете кажи речи до Пловдив. Мисля че 2 л са достатъчни.

ivan dimitrov
24-08-2018, 18:57
26- годишна е....но харчи различно спрямо качеството на горивото.....нали спора ни бе за това.....
..;)
Всяка 26 годишна харчи различно спрямо качеството. Само дето, обикновено по качественото гориво заминава в по големи количества. Може и да съм позабравил вече, че кога беше то - ехееее. Ама - на дали.

Спорът беше, че нашето гориво е по некачествено от това навън. И предложеният от теб експеримент, нищо няма да докаже (в смисъла на спорът). Естествено че ако колата е предвидена да работи с високооктанов бензин, ще работи по добре с него. Ако няма детонационен датчик и работи с аванс по карта - разликата е в цената която плащаш.
Не се наемам да прогнозирам - що за разлика би показал твоят експеримент, но ако ще сравняваш горивото на две бензиностанции, то трябва да се налива еднотипно гориво.
С твоят експеримент, в най добрият случай, ще докажеш че В Пауър на шел е по добър от обикновеният на Марешки.
Ако целта ти е да докажеш че по усет можеш да различиш качествено гориво от некачествено, постановката трябва да е друга. В различни пътни условия, неколкократно трябва да различиш две неизвестни за теб горива, по усет.

Бобби
25-08-2018, 00:46
То с 80 с тия 5 л. ще стигнете кажи речи до Пловдив. Мисля че 2 л са достатъчни.
Е...па ти ще седиш на задната седалка, ще си пиеш биричката и ще съблюдаваш как върви замерването....какво те бърка...а и смятам, че с 5л. ще направим по лесно изчислението......тя моята кола не е икономична като колите на ВО....та най много да стигнем мотела на Ихтиман...:))
Ей сега видях, че ВО ми е изпратил тел...си номер.....ти нали оставаш рефер...?...ако е така прати ми тел. номер на л.с. за да се договорим, кога е удобно за тримата....даже ще те улесня, ако ВО е навит...всеки ще кара с предпочитаното гориво, без ограничение на скоростта....тъкмо няма да има никакво мрънкане....колата е една само горивото и шоферите са различни.......и кой докъде е докара....
Ако си навит да участваш...само ми прати тел..номер
п.п...ако спечеля, ще ти компенсирам загубата на време с бонус...;)

Бобби
25-08-2018, 01:20
Всяка 26 годишна харчи различно спрямо качеството. Само дето, обикновено по качественото гориво заминава в по големи количества. Може и да съм позабравил вече, че кога беше то - ехееее. Ама - на дали.

Спорът беше, че нашето гориво е по некачествено от това навън. И предложеният от теб експеримент, нищо няма да докаже (в смисъла на спорът). Естествено че ако колата е предвидена да работи с високооктанов бензин, ще работи по добре с него. Ако няма детонационен датчик и работи с аванс по карта - разликата е в цената която плащаш.
Не се наемам да прогнозирам - що за разлика би показал твоят експеримент, но ако ще сравняваш горивото на две бензиностанции, то трябва да се налива еднотипно гориво.
С твоят експеримент, в най добрият случай, ще докажеш че В Пауър на шел е по добър от обикновеният на Марешки.
Ако целта ти е да докажеш че по усет можеш да различиш качествено гориво от некачествено, постановката трябва да е друга. В различни пътни условия, неколкократно трябва да различиш две неизвестни за теб горива, по усет.
Ванка, почти имаме договорка, не разваляй нещата с догадки....да колата е имам от нова на почти 500000 хил. км. е в момента.......и ако не съм е усетил и тествал, здраве му кажи.....за тези години...от тях почти 21, аз съм я карал всеки божи ден....две години я кара баща ми, бог да го прости...малко седя на трупчета в гаража, а сега е кара дъшеря ми....затова се изхвърлям толкова смело...просто съм се срастнал с нея.....вече предусещам, кога ще кихне и кога ще почне да кашля.....е това се казва УСЕТ....все едно си отгледал едно дете, образно казано.....и да знаеш, същият модел, обаче 2000 кубика и с 13 к.с. по голяма мощност харчи по малко от моята.....заводски данни...не си ги измислям....странен автомобил е....:)))
Наздраве на всички в тая тема.....:cheers:
Чакайте резултат след 3-ти септември относно замерването....естествено победителят има право да се похвали......той не се съди....;)....ако загубя облога, просто ще си трая .....:hump:...бой и ебане, не се признават...:))
Лека нощ, че утре ме чака път....

---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:12 ----------


Тук нещата отидоха на бира за 300лв май ...
:)))...скъпа бира.....накрая ще разберем, кой е плаща....;)

BO
25-08-2018, 14:48
....даже ще те улесня, ако ВО е навит...всеки ще кара с предпочитаното гориво, без ограничение на скоростта....тъкмо няма да има никакво мрънкане....колата е една само горивото и шоферите са различни.......и кой докъде е докара....

Това как да го разбирам точно?
Примерно ти да караш със 140 а аз да кажем с 90 и накрая да сравняваме?

Orm
25-08-2018, 19:52
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/39685710_10156511531858168_5004525425494327296_n.j pg?_nc_cat=0&oh=23233d296bf2576dd1095b0ac4ea5ed8&oe=5BF2E6C3

Бобби
26-08-2018, 11:31
Това как да го разбирам точно?
Примерно ти да караш със 140 а аз да кажем с 90 и накрая да сравняваме?

Ами който. както иска да кара. важен е краиният резултат, какъв разход е дала колата....

ecotronic
26-08-2018, 13:21
Ако ще карате "кой както иска", нищо по отношение на евентуалната разлика в качеството на горивата няма да установите. По-добре сравнявайте дветете горива на празен ход, като засичате времената.

ivopifeca
26-08-2018, 15:40
Голем смех!Представете си,че след първото каране,докато зареждате от второто гориво,задуха вятър-насрещен,завали дъжд,или избега некоя "центровка"...От празно до празно:)))Много полезно за бензинова помпа,и да засмуче боклуците от дъното:)))Продължаваме да черпиме полезни съвети и схеми...

BO
26-08-2018, 16:42
Ами който. както иска да кара. важен е краиният резултат, какъв разход е дала колата....
Няма такъв филм кой както иска.
Кара се еднакво, с една и съща скорост, по едентичен начин.
Защото правим сравнение с максимално близко повтарящи се условия, до колкото е възможно. От първия метър докато загасне.
Караме с 90, за да не се налага да изпреварваме, за да можем да поддържаме постоянно една и съща скорост, точно заради повтаряемостта и да изведем максимално близки условия, надявайки се, че за няколко часа вятъра няма да обърне посоката и да повлияе негативно, което си е реалния риск. Но няма как иначе, приемаме го и това е.

acho_
26-08-2018, 17:10
Голем смех!Представете си,че след първото каране,докато зареждате от второто гориво,задуха вятър-насрещен,завали дъжд,или избега некоя "центровка"...От празно до празно:)))Много полезно за бензинова помпа,и да засмуче боклуците от дъното:)))Продължаваме да черпиме полезни съвети и схеми...
Аз споменах нещо такова две страници назад, ама то все едно да спориш с грамофон, та бидейки кибик ще си кибича да чакам резултатите от тази методология, от която дори агенцията по метрологичен и технически надзор може да научи нещо :)

Бобби
26-08-2018, 17:52
Няма такъв филм кой както иска.
Кара се еднакво, с една и съща скорост, по едентичен начин.
Защото правим сравнение с максимално близко повтарящи се условия, до колкото е възможно. От първия метър докато загасне.
Караме с 90, за да не се налага да изпреварваме, за да можем да поддържаме постоянно една и съща скорост, точно заради повтаряемостта и да изведем максимално близки условия, надявайки се, че за няколко часа вятъра няма да обърне посоката и да повлияе негативно, което си е реалния риск. Но няма как иначе, приемаме го и това е.[/QUOT
Не виждам какво те бърка, но щом така искаш..... добре

---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 14:16 ----------

[QUOTE=ivopifeca;1553870]Голем смех!Представете си,че след първото каране,докато зареждате от второто гориво,задуха вятър-насрещен,завали дъжд,или избега некоя "центровка"...От празно до празно:)))Много полезно за бензинова помпа,и да засмуче боклуците от дъното:)))Продължаваме да черпиме полезни съвети и схеми...
Добре дошъл.... липсваше ми твоето мнение....това да не е на баща ти жигулката, като сипеш по нискооктаново гориво, да върти делкото... интересно как ще ми избяга центровката.... е това вече е смешно.... една бензинова помпа е 82 лв..... а облога е за 300...няма да съм на загуба... относно метеоролгичните
условия.... ами има риск.... то още колко фактори може да се намесят... само господ знае... та това си е един вид бас, и си трябват ташаци, за да се хванеш...
Пак ще кажа.... Ало кибийците, защо коментирате..... седете и гледайте сейр..

---------- Post added at 14:48 ---------- Previous post was at 14:34 ----------


Ако ще карате "кой както иска", нищо по отношение на евентуалната разлика в качеството на горивата няма да установите. По-добре сравнявайте дветете горива на празен ход, като засичате времената.
Интересно предложение, да се засича на моточасове, но се губи човешкият фактор... аз все пак разчитам на него до някъде

---------- Post added at 14:52 ---------- Previous post was at 14:48 ----------


Еко, прати ми тел. си номер на л. с... ако ще си рефер.... с ВО се чухме и горе долу сме се разбрали....

ivopifeca
26-08-2018, 18:00
[QUOTE=BO;1553877]Няма такъв филм кой както иска.
Кара се еднакво, с една и съща скорост, по едентичен начин.
Защото правим сравнение с максимално близко повтарящи се условия, до колкото е възможно. От първия метър докато загасне.
Караме с 90, за да не се налага да изпреварваме, за да можем да поддържаме постоянно една и съща скорост, точно заради повтаряемостта и да изведем максимално близки условия, надявайки се, че за няколко часа вятъра няма да обърне посоката и да повлияе негативно, което си е реалния риск. Но няма как иначе, приемаме го и това е.[/QUOT
Не виждам какво те бърка, но щом така искаш..... добре

---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 14:16 ----------


Добре дошъл.... липсваше ми твоето мнение....това да не е на баща ти жигулката, като сипеш по нискооктаново гориво, да върти делкото... интересно как ще ми избяга центровката.... е това вече е смешно.... една бензинова помпа е 82 лв..... а облога е за 300...няма да съм на загуба... относно метеоролгичните
условия.... ами има риск.... то още колко фактори може да се намесят... само господ знае... та това си е един вид бас, и си трябват ташаци, за да се хванеш...
Пак ще кажа.... Ало кибийците, защо коментирате..... седете и гледайте сейр..

---------- Post added at 14:48 ---------- Previous post was at 14:34 ----------


Интересно предложение, да се засича на моточасове, но се губи човешкият фактор... аз все пак разчитам на него до някъдеПо принцип ти не си от тези,които биха липсвали някому,камо ли на мене,учудва ме факта,какви предложения и съвети раздаваш,не само в тази тема-още от преди...Добре заварил.Под центровка,имах предвид,нещо общо по компонентите на токове и горивна система,ма ще те чакам да дадеш още 'полезни' съвети,както обичайните ти:)Като тоя с горелото масло в казанчето за хидравликата...смех!

---------- Post added at 15:00 ---------- Previous post was at 14:53 ----------


[QUOTE=Бобби;1553883]По принцип ти не си от тези,които биха липсвали някому,камо ли на мене,учудва ме факта,какви предложения и съвети раздаваш,не само в тази тема-още от преди...Добре заварил.Под центровка,имах предвид,нещо общо по компонентите на токове и горивна система,ма ще те чакам да дадеш още 'полезни' съвети,както обичайните ти:)Като тоя с горелото масло в казанчето за хидравликата...смех!
Отделно,като се абстрахирам от предложенията на обичайния разбирач,дори при еднакви климатични условия,ми то при второто каране с другия вид бензин,съм способен да ти докарАМ,и преразход,и икономия,само с десния педал....Ако не разбираш-как бих подавал газ,обороти на превклиучване...как подаваш газ-плавно или рязко,и т.н.Знаеш ли как ще ти стопя разликата в качеството на горивото?

Бобби
26-08-2018, 18:02
[QUOTE=ivopifeca;1553894][QUOTE=Бобби;1553883]По принцип ти не си от тези,които биха липсвали някому,камо ли на мене,учудва ме факта,какви предложения и съвети раздаваш,не само в тази тема-още от преди...Добре заварил.Под центровка,имах предвид,нещо общо по компонентите на токове и горивна система,ма ще те чакам да дадеш още 'полезни' съвети,както обичайните ти:)Като тоя с горелото масло в казанчето за хидравликата...смех![/QUOTE
Твоят съвет беше по ценен в оная тема.... с нафта.... тази тема не е мястото да спорим за хидравлика....но ти обичайно си преливаш, от тема в тема.... нали ти казах като какво...

ivopifeca
26-08-2018, 18:11
Това го виждам от подписа ти.......;)
Говорим за моя усет и моята кола.......даже ще ти дам и аванта.....с горивото от Марешки, ще карам аз с 80 км/ч...а с горивото от Шел ще караш ти с 100км/ч...по един и същи маршрут.......кажи кога ти е удобно....на 3-ти септември съм в София, от утре излизам в отпуска....почивни дни са ми сряда, събота и неделя......за 300 лв, добре ли е да се обзаложим...?....гарантирам 1 л. икономия с ви-паура на Шел....и то ти ще караш с него колата, заради Иван давам тоя бонус, ако е под 1 л....или случайно го изравниш разхода ти давам парите, ако не обратното....:coolio:
Колата е Алфа 155 1.8 129 к.с.
п.п....надявам се, че ме разбра какво предложих, да не се обясняваме допълнително....:cheers:Не видях смисъл в това да се упомене,че колата била 155 с мотор на Алфа?Ако го казваш с неква тежест....се едно каза,че ще бъдеш с АЛФЕТТА116-та серия,поне е култова АЛФА:)А и не видех смисъл в тва,да подчертаваш модела?Колата може и последен модел Фиат да е-трябва да е същата при второто зареждане.Щел да бъде с еди кво си-смех!Нема да се снимаме бре:)

ivan dimitrov
26-08-2018, 19:34
И пак се почна! Изненадааа!
До тук имаме двама, "представили се" с нещо полезно -

http://www.damtn.government.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=739%3A2015-09-09-13-57-55&catid=1%3Anews&Itemid=116&lang=bg
и
-
Еййй, страшни овце сте.
Един е решил, че горивото ни не става и значи е закон български.
Една статйка, която показва, че има отклонение и край - горивото ни е със сяра. Смях.
Ето и независими проби по държави, за да се сравняваме все пак:
https://www.eea.europa.eu/publications/fuel-quality-in-the-eu

Ама нали, ние сме Българи и значи сме прецакани винаги.:magic:

Иначе си спорим.


Много полезно за бензинова помпа,и да засмуче боклуците от дъното:
Помпата смуче винаги от едно и също място, тежките фрагменти винаги са най долу, отворите свързващи секциите на резервоарът също са най отдолу. Поради това , твърдението Ви че при малко количество гориво, помпата ще засмуче боклуци е мааалко пресилено. Да, за помпата малкото гориво е вредно, опасност от прегряване и дефектиране, но и това е под въпрос. Щото като не смуче гориво помпата, двигателят не работи дълго. Това е актуално ако автомобилът се движи на газ и помпата работи през това време.

ivopifeca
26-08-2018, 20:43
И пак се почна! Изненадааа!
До тук имаме двама, "представили се" с нещо полезно -

и
-

Иначе си спорим.


Помпата смуче винаги от едно и също място, тежките фрагменти винаги са най долу, отворите свързващи секциите на резервоарът също са най отдолу. Поради това , твърдението Ви че при малко количество гориво, помпата ще засмуче боклуци е мааалко пресилено. Да, за помпата малкото гориво е вредно, опасност от прегряване и дефектиране, но и това е под въпрос. Щото като не смуче гориво помпата, двигателят не работи дълго. Това е актуално ако автомобилът се движи на газ и помпата работи през това време.
Виж,факт е ,че й се разказва играта без гориво,от лични наблиудения го казвам,гледал съм навремето хора оставяли колите си без бензин...Разбираш ли?

---------- Post added at 17:43 ---------- Previous post was at 17:40 ----------


[QUOTE=ivopifeca;1553894][QUOTE=Бобби;1553883]По принцип ти не си от тези,които биха липсвали някому,камо ли на мене,учудва ме факта,какви предложения и съвети раздаваш,не само в тази тема-още от преди...Добре заварил.Под центровка,имах предвид,нещо общо по компонентите на токове и горивна система,ма ще те чакам да дадеш още 'полезни' съвети,както обичайните ти:)Като тоя с горелото масло в казанчето за хидравликата...смех![/QUOTE
Твоят съвет беше по ценен в оная тема.... с нафта.... тази тема не е мястото да спорим за хидравлика....но ти обичайно си преливаш, от тема в тема.... нали ти казах като какво...
Ти нещо друго некога казвал ли си,а това с преливането,защо не каза,като какво?:)От такива капацитети,като тебе е изградена целата индустрия на държавата,иначе за" научни" капацитети,като тебе нема банове,а?

ivan dimitrov
26-08-2018, 20:59
Виж,факт е ,че й се разказва играта без гориво,от лични наблиудения го казвам,гледал съм навремето хора оставяли колите си без бензин...Разбираш ли?

Ако наблюденията Ви се свеждат до....гледане - не разбирам.
Аз лично съм горил помпа заради малко бензин и съм карал с малко бензин без да изгаря. От 30г карам и също имам "наблюдения".

ecotronic
26-08-2018, 21:03
Ако наблюденията Ви се свеждат до....гледане - не разбирам.
Аз лично съм горил помпа заради малко бензин и съм карал с малко бензин без да изгаря. От 30г карам и също имам "наблюдения".

+1

Още един глас "срещу" постановката от празно до празно.
Разтопена в резервоара помпа не е никак приятна гледка.

Да не рисуваме и далеч по-неприятните сценарии.

Бобби
26-08-2018, 21:18
Не видях смисъл в това да се упомене,че колата била 155 с мотор на Алфа?Ако го казваш с неква тежест....се едно каза,че ще бъдеш с АЛФЕТТА116-та серия,поне е култова АЛФА:)А и не видех смисъл в тва,да подчертаваш модела?Колата може и последен модел Фиат да е-трябва да е същата при второто зареждане.Щел да бъде с еди кво си-смех!Нема да се снимаме бре:)
Хайде вържи се и ти, ако си еркек, а стига си правил смях....да видим, как ще си играеш с педала.....
С ВО нещата почти са договорени.....ако ти стиска ...заповядай, ако не по добре не се обаждай...

Orm
26-08-2018, 21:19
Давайте ги тия 300кинта насам да ви кажа как става номера без да си трошите колите :)

ВОДА...
Итак, чтобы определить, разбавлен ли бензин водой, понадобится марганцовка. Наливаем топливо в стакан, добавляем туда марганцовку и хорошенько взболтываем смесь. Если кристаллы растворятся (должен появиться розовый оттенок), значит, в бензине присутствует конденсат.

...ПРИСАДКИ
Для того чтобы определить, присутствуют ли в бензине вредные присадки, следует смочить им лист бумаги, а после этого его высушить. Затем нимательно посмотреть на этот лист. Если горючее не оставило каких-либо следов, это говорит о его высоком качестве.

...И ПРИМЕСИ
Для определения наличия смол, масел и других нежелательных веществ необходимо капнуть бензином на чистое стекло и поджечь. Если после выгорания топлива на стекле остаются белые разводы, это свидетельствует о том, что горючее не содержит примесей. А если разводы приобретают желтый, оранжевый или коричневый цвет, значит, в этом бензине присутствуют смолы в высоких концентрациях. Остатки сажи на стекле говорят о том, что в горючем есть бензол.

Ако трябва да превеждам, взимам евтино.... :rotfl::rotfl::rotfl:

ivan dimitrov
26-08-2018, 21:20
+1

Още един глас "срещу" постановката от празно до празно.
Разтопена в резервоара помпа не е никак приятна гледка.

Да не рисуваме и далеч по-неприятните сценарии.

Лично аз така и не разбирам смисъла на предложеният експеримент! В смисъл - ако се тества едно и също по спецификация гориво - добре. Ще разберем дали в бензиностанция 1, горивото е по зле/по добро от това на бензиностанция 2. Ама случаят не е такъв.
Боби твърди че си "усеща" колата и тя работи по добре с по качествено гориво, като иска с това да докаже, че "навън" горивото е по качествено. Дотук - добре. Обаче като доказателство трябва да послужи тест на две различни горива у нас, като се надява че това косвено ще потвърди твърдението му. Междувремено - Боби се съгласява че пътните условия могат да променят с до 30 процента консумацията на едно и също гориво, но твърди че усеща повишена консумация с 1/100 заради по качествено гориво. Без да взима предвид пътните условия, разбира се.

Бобби
26-08-2018, 21:23
+1

Още един глас "срещу" постановката от празно до празно.
Разтопена в резервоара помпа не е никак приятна гледка.

Да не рисуваме и далеч по-неприятните сценарии.

Помпата съм е сменял миналата година, тогава и чистих резервоара, нямаше почти кой знае какви боклуци, все пак е пластмасов.....преди това сумати пъти съм свършвал бензина....не е кой знае какъв проблем....това е моята кола, а не на някой друг....не би трябвало да се тревожите толкова много.....

ecotronic
26-08-2018, 21:29
Помпата съм е сменял миналата година, тогава и чистих резервоара, нямаше почти кой знае какви боклуци, все пак е пластмасов.....преди това сумати пъти съм свършвал бензина....не е кой знае какъв проблем....това е моята кола, а не на някой друг....не би трябвало да се тревожите толкова много.....

Като ти свърши бензина, когато караш на бензин, не е страшно, защото го усещаш веднага и помпата няма време да се стопи.

Лошото е когато караш на газ, пък помпата върти на сухо.

Orm
26-08-2018, 21:31
Лично аз така и не разбирам смисъла на предложеният експеримент! В смисъл - ако се тества едно и също по спецификация гориво - добре. Ще разберем дали в бензиностанция 1, горивото е по зле/по добро от това на бензиностанция 2. Ама случаят не е такъв.
Боби твърди че си "усеща" колата и тя работи по добре с по качествено гориво, като иска с това да докаже, че "навън" горивото е по качествено. Дотук - добре. Обаче като доказателство трябва да послужи тест на две различни горива у нас, като се надява че това косвено ще потвърди твърдението му. Междувремено - Боби се съгласява че пътните условия могат да променят с до 30 процента консумацията на едно и също гориво, но твърди че усеща повишена консумация с 1/100 заради по качествено гориво. Без да взима предвид пътните условия, разбира се.

Ако 2-те коли са с различни гуми , експеримента вече е безсмислен, да не говорим и за износване на двигател скорости и спортни лепенки..... Само Еко може да спечели 2 бири....

ivan dimitrov
26-08-2018, 21:37
Ако 2-те коли са с различни гуми , експеримента вече е безсмислен, да не говорим и за износване на двигател скорости и спортни лепенки..... Само Еко може да спечели 2 бири....

Нямам против Еко да пие бира на аванта, заслужава си го, но... иде реч за една и съща кола. Смисъл обаче все така липсва. Или трябва да се тества гориво "отвън" срешу съответното нашенско, или да се тества "усетът" на Боби в съответните условия.

Бобби
26-08-2018, 21:40
Ако 2-те коли са с различни гуми , експеримента вече е безсмислен, да не говорим и за износване на двигател скорости и спортни лепенки..... Само Еко може да спечели 2 бири....
Е така е като не си чел цялата тема или спора за самият облог.....колата е една, горивата са различни и шоферите пак са различни.....а да видими сега, как ще вземеш 300 лв... който ги желаеше по назад.....

Orm
26-08-2018, 21:44
Е така е като не си чел цялата тема или спора за самият облог.....колата е една, горивата са различни и шоферите пак са различни.....а да видими сега, как ще вземеш 300 лв... който ги желаеше по назад.....

Е нема, хванахте ме, не съм я чел. Четох заглавието и реших че искате с 2 коли да проверите коя ще стигне по далече с бензин от различни бензиностанции.....
Разминах се с кинтите мамка му... :)

Бобби
26-08-2018, 21:47
Като ти свърши бензина, когато караш на бензин, не е страшно, защото го усещаш веднага и помпата няма време да се стопи.

Лошото е когато караш на газ, пък помпата върти на сухо.
Разбрах, какво имаш предвид....колата ми никога не е карана на газ...за 26 години това е трета помпа, която сменям....естествено...първата кара най дълго...

---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:44 ----------


Е нема, хванахте ме, не съм я чел. Четох заглавието и реших че искате с 2 коли да проверите коя ще стигне по далече с бензин от различни бензиностанции.....
Разминах се с кинтите мамка му... :)
Що бе... може да пробваш....то е като национална лотария България...:))

Orm
26-08-2018, 21:54
Що бе... може да пробваш....то е като национална лотария България...:))

Добре де, а как ще върнете колата в началната точка за 2-та проба? :) Или 1-я път по баира нагоре, 2-я надолу ?
Предлагам този който има повече нужда от пари да кара надолу....

ivan dimitrov
26-08-2018, 21:55
Добре де, а как ще върнете колата в началната точка за 2-та проба? :) Или 1-я път по баира нагоре, 2-я надолу ?
Предлагам този който има повече нужда от пари да кара надолу....

С междинно доливане, което допълнително усмисля експеримента.

Бобби
26-08-2018, 22:00
Добре де, а как ще върнете колата в началната точка за 2-та проба? :) Или 1-я път по баира нагоре, 2-я надолу ?
Предлагам този който има повече нужда от пари да кара надолу....
Може и да е дърпаме....:))....Иван ти каза....не бъдете перфекционисти, че при едното измерване ще има 5 л. товар повече....при второто ще го изравним с бира за Екото....:))

ivan dimitrov
26-08-2018, 22:05
Може и да е дърпаме....:))....Иван ти каза....не бъдете перфекционисти, че при едното измерване ще има 5 л. товар повече....при второто ще го изравним с бира за Екото....:))

Олеле! Ами..... то.... бирата я бях пропуснал.
И мезето! Ако ще го карате да пие бира без мезе, ще осведомя съответните правозащитни организации.

Бобби
26-08-2018, 22:08
Олеле! Ами..... то.... бирата я бях пропуснал.
И мезето! Ако ще го карате да пие бира без мезе, ще осведомя съответните правозащитни организации.
:))...а бе ще му вземем чипс, че е по лек...:))

Orm
26-08-2018, 22:13
:))...а бе ще му вземем чипс, че е по лек...:))

Зависи колко чипс яде..... :)
Ама пак ся кое е по леко 300 грама чичс или 300 грама овчарска салата....

Бобби
26-08-2018, 22:20
Зависи колко чипс яде..... :)
Ама пак ся кое е по леко 300 грама чичс или 300 грама овчарска салата....
Хайде да не влизаме в народният фолклор за кило памук и кило олово.....шопа казал памука е по лек, другият спореш казал не, еднакво тежат....тогава шопа пояснил, нека на твоята глава да падне кило олово, а на моята кило памук....

ivan dimitrov
26-08-2018, 22:21
Зависи колко чипс яде..... :)
Ама пак ся кое е по леко 300 грама чичс или 300 грама овчарска салата....

Чипс докато чака да източвате - нормално. Ама за бирата ще му трябва мезе. По презумпция, у нас - печено агне. Понеже не обичам, допускам че и Еко може да не обича. В такъв случай може на теле да отидем, може на омари(2 бири-2 омара) или... знам ли. За адвокатите е важно да има, каквото там си избере.

Orm
26-08-2018, 22:24
To ако ще има агнета, телета и омари... за какво изобщо ще проверявате разхода на бензин?

Бобби
26-08-2018, 22:24
...така и нашият спор, да, ама не...

---------- Post added at 19:24 ---------- Previous post was at 19:21 ----------


Чипс докато чака да източвате - нормално. Ама за бирата ще му трябва мезе. По презумпция, у нас - печено агне. Понеже не обичам, допускам че и Еко може да не обича. В такъв случай може на теле да отидем, може на омари(2 бири-2 омара) или... знам ли. За адвокатите е важно да има, каквото там си избере.
Стига бе...аз съм му предложил допълнителен бонус.....по напред в темата....добре, че не ме обвиниха в подкуп...но повечето четат през ред.....и споделят това което мислят, а не осмислят, това което им се казва...:))

ivan dimitrov
26-08-2018, 22:33
To ако ще има агнета, телета и омари... за какво изобщо ще проверявате разхода на бензин?

Харесва ли ти, или не - отговорът е " Що не".
Казино без бандерол. Що да не се върнем 40-50г назад. Няма ли да ти хареса?

Бобби
26-08-2018, 22:37
Харесва ли ти, или не - отговорът е " Що не".
Казино без бандерол. Що да не се върнем 40-50г назад. Няма ли да ти хареса?
Иване, как си тръгнал да провокираш, ще ми изпадне петото асо от ръкава.....:))....и ще загубя...:))

ivopifeca
26-08-2018, 22:51
Хайде вържи се и ти, ако си еркек, а стига си правил смях....да видим, как ще си играеш с педала.....
С ВО нещата почти са договорени.....ако ти стиска ...заповядай, ако не по добре не се обаждай...
Айде връзвам се!Къде да се видиме?

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:42 ----------


Хайде да не влизаме в народният фолклор за кило памук и кило олово.....шопа казал памука е по лек, другият спореш казал не, еднакво тежат....тогава шопа пояснил, нека на твоята глава да падне кило олово, а на моята кило памук....
Като си толко отворен за килото памук,и оловото,дай кило памук хубаво пресовано да ти падне на професорската кратуна и че ти се стори,като 10 кила олово,майсторе.Разбираш ли?Хубаво пресован памук,на кратуната ти?Как си?

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:46 ----------


Айде връзвам се!Къде да се видиме?

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:42 ----------


Като си толко отворен за килото памук,и оловото,дай кило памук хубаво пресовано да ти падне на професорската кратуна и че ти се стори,като 10 кила олово,майсторе.Разбираш ли?Хубаво пресован памук,на кратуната ти?Как си?
Алоооо тука говориме за обем и кила...алооо горелото масло!

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:47 ----------


Ако наблюденията Ви се свеждат до....гледане - не разбирам.
Аз лично съм горил помпа заради малко бензин и съм карал с малко бензин без да изгаря. От 30г карам и също имам "наблюдения".Ми тогава ти ще пробваш ли от празно до празно?Или не ти стиска,че ще ти замине помпичката,искаш ли да пробваш?Нема да пробваш,защото ще си прее,еш помпата...Или би го направил,а?

Бобби
26-08-2018, 22:58
Айде връзвам се!Къде да се видиме?

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:42 ----------


Като си толко отворен за килото памук,и оловото,дай кило памук хубаво пресовано да ти падне на професорската кратуна и че ти се стори,като 10 кила олово,майсторе.Разбираш ли?Хубаво пресован памук,на кратуната ти?Как си?

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:46 ----------


Алоооо тука говориме за обем и кила...алооо горелото масло!
Опа....този път ти казвам добре дошъл в облога остави си тел. номер и след 3 септември ще ти се обадя...да се разберем...сега не съм в София....приготви си триста лева....ако не си разбрал облога, все пак прочети моите постове...
Моля те престани да говориш като каруцар, че пак ще те накажат....просто съвет...;)...явно не четеш внимателно какво пиша и думата народен фолклор я подминаваш....а тръгна да пресоваш памук...:))
Лека нощ от мен....

ivan dimitrov
26-08-2018, 23:06
Ми тогава ти ще пробваш ли от празно до празно?Или не ти стиска,че ще ти замине помпичката,искаш ли да пробваш?Нема да пробваш,защото ще си прее,еш помпата...Или би го направил,а?
?
Недостатъчно ясно ли съм го написал! Това че не е умишлено, не променя факта.
Пробвал съм го на собствен гръб. Не - "едно време гледах".
Когато колата е на бензин по равен път, без наклон - няма проблем. Помпата спира да смуче/да се охлажда - моторът гасне. Проблемът се появява когато на скорост се спускаш по сравнително стръмен, дълъг наклон. Тогава помпата не смуче, но се върти. или като си на газ, но горивото е малко - помпата върти на сухо и моторът си работи, докато не обурнеш на бензин. Тогава вече - не работииии.

ivopifeca
26-08-2018, 23:15
?
Недостатъчно ясно ли съм го написал! Това че не е умишлено, не променя факта.
Пробвал съм го на собствен гръб. Не - "едно време гледах".
Когато колата е на бензин по равен път, без наклон - няма проблем. Помпата спира да смуче/да се охлажда - моторът гасне. Проблемът се появява когато на скорост се спускаш по сравнително стръмен, дълъг наклон. Тогава помпата не смуче, но се върти. или като си на газ, но горивото е малко - помпата върти на сухо и моторът си работи, докато не обурнеш на бензин. Тогава вече - не работииии.Добре де,хайде тогава да пробваш с твойта кола от празно до празно,хайде де!Пак те питам ще го направиш ли?

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:11 ----------


Опа....този път ти казвам добре дошъл в облога остави си тел. номер и след 3 септември ще ти се обадя...да се разберем...сега не съм в София....приготви си триста лева....ако не си разбрал облога, все пак прочети моите постове...
Моля те престани да говориш като каруцар, че пак ще те накажат....просто съвет...;)...явно не четеш внимателно какво пиша и думата народен фолклор я подминаваш....а тръгна да пресоваш памук...:))
Лека нощ от мен....Пресоваш памука и си го пускаш на главата,кво ще кажеш,а?Килограми и обем,леко май не ти изнася вече?Кво да ме накажат?Че гледам сеира на такива,като тебе ли?Кило памук-кило олово,кое било по тежко:)Ми има закони за обем,братко...Абе как такива,като тебе им позволяват да се изказват насекъде?

ivan dimitrov
26-08-2018, 23:15
Добре де,хайде тогава да пробваш с твойта кола от празно до празно,хайде де!Пак те питам ще го направиш ли?

На иврит ли да го напиша!? Пробвал съм.
Ползвате ли друг език!?
Какъв е тоя закон за обем?

Бобби
26-08-2018, 23:27
Добре де,хайде тогава да пробваш с твойта кола от празно до празно,хайде де!Пак те питам ще го направиш ли?

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:11 ----------

Пресоваш памука и си го пускаш на главата,кво ще кажеш,а?Килограми и обем,леко май не ти изнася вече?Кво да ме накажат?Че гледам сеира на такива,като тебе ли?Кило памук-кило олово,кое било по тежко:)Ми има закони за обем,братко...Абе как такива,като тебе им позволяват да се изказват насекъде?

חופש הביטוי

ivopifeca
26-08-2018, 23:30
На еврит ли да го напиша!? Пробвал съм.
Ползвате ли друг език!?
Какъв е тоя закон за обем?какъв е този закон ли?Ми разпредели 1 килограм на 5 метра,и после 1 килограм на 20 сантиметра и сам усети ,от тия 20 см как ще те боли главата,ако си го пуснеш от метър.После ако си в час си пусни памука разпределен на 5 метра...

ivan dimitrov
26-08-2018, 23:38
какъв е този закон ли?Ми разпредели 1 килограм на 5 метра,и после 1 килограм на 20 сантиметра и сам усети ,от тия 20 см как ще те боли главата,ако си го пуснеш от метър.После ако си в час си пусни памука разпределен на 5 метра...

Наистина ще ме заболи главата, ако ще деля килограми на метри. Вие в двуизмерна вселена ли живеете?
Въпросът беше - какъв е тоя закон за обем?
Еврика! Май не разбрах.