PDA

View Full Version : Колега малко помощ може ли alfa 156 crosswagon



yavkata13
19-09-2018, 23:05
Здравейте колеги от скоро имам алфа 156 кросвагон и останах с много добро впечетление от този автомобил,но преди няколко дни се сблъсках с един много странен проблем .Както карах и нещо отдолу препука и скоростния лост започна да се движи на всякъде свободно.Според вас какъв може да е проблема и защо лоста не включва нито една скорост.Ще се радвам ,ако ми помогнете да реша този проблем.Благодаря😉😉😉😉😉

dancho76
19-09-2018, 23:09
И аз карам такава ама не съм поглеждал дали не е с жила .
Ако е така скъсал си някое жило

yavkata13
19-09-2018, 23:17
И аз карам такава ама не съм поглеждал дали не е с жила .
Ако е така скъсал си някое жило

Значи няма опасност да е дефектирала скоростната кутия колега така ли ,попаднах на една тема че някаква пластмаса на скоростния лост като се счупи и точно това ставало има ли вероятност да е от нея или по-скоро жило,ако е жило трудно ли се сменява колега 😉😉😉

lordliness
20-09-2018, 00:16
Значи няма опасност да е дефектирала скоростната кутия колега така ли ,попаднах на една тема че някаква пластмаса на скоростния лост като се счупи и точно това ставало има ли вероятност да е от нея или по-скоро жило,ако е жило трудно ли се сменява колега 😉😉😉
Сигурно е пластмасата. Малко е гърч смяната и с канал. Имам една тема със снимки може да видиш да се ориентираш. Сигурно и на твоята кола е подобно.

dancho76
20-09-2018, 06:49
Не съм се сблъсквал с това все още . Иначе вече натрупах доста инфо за този модел . Ако ти трябва друго инфо питай :)
За скоростите ако не си сигурен виш някой от форумните сервизи ..

yavkata13
22-09-2018, 17:46
Колеги здравейте оказа се малката втулка която е под номер 8 бе отстрани на пласмасата която е прихваната с трите болта въпроса ми е каква роля изпълнява тази втулка и как мога да я върна на мястото и

Simeon_123
22-09-2018, 21:46
Колеги здравейте оказа се малката втулка която е под номер 8 бе отстрани на пласмасата която е прихваната с трите болта въпроса ми е каква роля изпълнява тази втулка и как мога да я върна на мястото и
Здравей колега
На единия въпрос ти отговарям без да съм запознат с проблема ти
Втулката служи за обиране на луфтовете ,със сигурнос трябва да се щракне някъде ,явно преди теб някой некадърно е направил сглобката и за това се е появил проблема
А ти и бездруго си разглобил всичко се опитай да и намериш мястото
Пробвай ,след като събереш всичко по обратния ред ,нещо ще е не както трябва

Alex_26
23-09-2018, 01:39
Колеги здравейте оказа се малката втулка която е под номер 8 бе отстрани на пласмасата която е прихваната с трите болта въпроса ми е каква роля изпълнява тази втулка и как мога да я върна на мястото и

Е то ти е показано ясно - тази втулка се захваща за ябълката на издаденото от скоростния лост и се пъха в планката изглеждаща като числото 7 и участваща в управлението на едното от жилата

yavkata13
02-10-2018, 18:59
Готово колеги ,колата е оправена ,смених цялата конзола на скоростния лост и сега е пушка .Ето я и колата

Scrapera
02-10-2018, 19:19
Колко пари ти взеха за труд?

yavkata13
02-10-2018, 21:14
100лв колега и 50лв взех цялата конзола😉😉