PDA

View Full Version : Салон GT



Bai Malin
05-11-2018, 20:16
Здравейте колеги, нов съм в форума и се нуждая малко от вашата помощ.
Купих си кожен салон от gt, уж с подгряване но по последните прочетени теми в форума само се обърках 😃
На предните две седалки има по две букси под седалката,
Едната е Бяла букса с черно тънко кабелче а другата е жълта с дебел сноп кабели.
За какво са според вас буксите?
Благодаря предварително

Read
05-11-2018, 20:20
Гледай едното да не са възглавници, че като ги включил със закачен акумулатор ще ти отвеят перчема и ще хвърлиш салона.

Bai Malin
05-11-2018, 20:39
Ами възможно е, но не знам как да разбера дали има възглавници и коя е буксата за тях

dhtj
05-11-2018, 21:30
Гледай едното да не са възглавници, че като ги включил със закачен акумулатор ще ти отвеят перчема и ще хвърлиш салона.

Аз съм свалял и качвал два волана без да махам акумулатора и никакъв бег не гръмна.

Read
05-11-2018, 21:35
Ти ако искаш бъркай и в контакта с пирон, това не означава че трябва да го препоръчваш на останалите.

dhtj
05-11-2018, 22:10
Не го препоръчвам. Всеки си има глава на раменете, да си преценява сам.
Аз казвам само, че не е толкова опасно колкото го описвате. Тва е на принципа "една лъжа повторена сто пъти става истина"...

lordliness
05-11-2018, 22:24
Има си процедури, които трябва да се спазват, а именно - каквото и да ремонтираш, откачи минуса на акумулатора.

Бобби
06-11-2018, 01:07
Аз съм свалял и качвал два волана без да махам акумулатора и никакъв бег не гръмна.
Човека салон сменява, а не волан......а и лорда е прав....гледал съм на живо един клкючар се зарови да сменя волана и оправя контактният ключ и аербега му наби шамарите....та кое е лъжа, кое е истина....има много ако....

sollider
06-11-2018, 08:36
Аз съм свалял и качвал два волана без да махам акумулатора и никакъв бег не гръмна.

Потвърждавам, и аз сменях волан и го направих на закачен акумулатор и нито един от двата бега не е гърмял. Не знам как би могъл да накараш airbag да се отвори при нормални условия... всички тия писаници явно са митове и легенди.

lordliness
06-11-2018, 08:59
Пушката веднъж гърми и празна.
Това, че някой от мързел или от незнание не е взел предпазни мерки и е имал късмет, не е повод за хвалби или подражание.
Като се елиминира акумулатора си работиш спокойно без риск да повредиш нещо и да ти излезе през носа, откача се за около минута.
Всеки си знае възможностите и си преценява как да постъпи. В добрите сервизи това е задължително. Не случайно.

dhtj
06-11-2018, 09:20
Aз гръмнал бег на изгасена кола не съм виждал. Трябва да е поне на контакт.

Единствения вариант е както каза Боби - ако едновременно ровиш по волана и ключа, тогава най-вероятно е дал на контакт майстора и е изял малко бой от въздуха :D

sollider
06-11-2018, 11:54
Пушката веднъж гърми и празна.
Това, че някой от мързел или от незнание не е взел предпазни мерки и е имал късмет, не е повод за хвалби или подражание.
Като се елиминира акумулатора си работиш спокойно без риск да повредиш нещо и да ти излезе през носа, откача се за около минута.
Всеки си знае възможностите и си преценява как да постъпи. В добрите сервизи това е задължително. Не случайно.

При мен не беше нито от мързел, нито от незнание. Просто разсъждавах логически, че ако не давам на контакт, няма как airbag-a да изгърми в лицето ми. Но така или иначе при смяна на волан не се дава на контакт, най-малкото за да не запише грешка за бега.

lordliness
06-11-2018, 12:01
Не говоря за теб, нито конкретно за airbag-a, когато работиш не знаеш какво ще докоснеш и ще дадеш на късо нещо, ако си късметлия може и да се взривиш.

ecotronic
06-11-2018, 12:14
Не става въпрос само за ербега.
В тези коли има чувствителна електроника и никога не знаеш, какво ще допреш по грешка и ако ел. инсталацията е под напрежение, в най-добрия случай изгаря предпазител. После ти отнема доста повече време, сравнено с откачането на акумулатора за да го намериш и оправиш.

Изобщо - на този свят съществуват утвърдени добри практики, но никой не те задължава да ги спазваш.

sollider
06-11-2018, 12:51
Признавам си, че за такива варианти не съм се сетил - виновен. :)

Bai Malin
06-11-2018, 15:52
А някой с същите кабелни букси като мойте, хахах

Read
06-11-2018, 19:39
Възглавницата не е само отваря само ако колата е на контакт или работи - има си инерционен датчик.

Бобби
07-11-2018, 00:21
Автора на темата, какво ви пита, вие къде се отнесохте.....някой, ако знае буксите да каже.....:arrow:
А бе момчета разсъждавайте малко....
Ае малко да се изпитаме...:)))...не, че съм запознат...просто така мисля..:))
Аербега се надува от:
1.пиропатрон
2. компресор
3. с уста
Връзката за да се задейства този надув е ел.....и тя се задейства от:
1. цк ключ
2. със звуков сигнал
3.с датчик
п.п....когато се затвори ел. системата става бау.....като казаха колегите...достатъчно е малко на късо да дадеш...
Който отговори вярно на теста ми...печели 2л. бира...:))

radiboy
07-11-2018, 20:28
Ехаа,ще има бира:
1.Надува се с пиро-патрон.
2.Задейства се с датчик за сблъсък.
3.Задейства се от някой уйчо за разнообразие.
П.П.1 Някой еърбези работят няколко минути след прекъсване на захранването от акумулатора.
П.П.2 Еърбег поставен на земята,и активиран,изхвърля дъска 30x15x2 на около 15 метра.
П.П.3 Ако може бирата да е Загорка.;-)

Bai Malin
07-11-2018, 21:16
Колеги, тук опитах да кача някоя снимчица за да може да се оринтирате малко по лесничко, моля за съдействие, темата на е за пиропатрони и как да сменим въздушна възглавница

https://mega.nz/#F!sLASTQ6Z!nqt924S4pcnw--ChVesdiA

Бобби
09-11-2018, 08:21
Колеги, тук опитах да кача някоя снимчица за да може да се оринтирате малко по лесничко, моля за съдействие, темата на е за пиропатрони и как да сменим въздушна възглавница

https://mega.nz/#F!sLASTQ6Z!nqt924S4pcnw--ChVesdiA
Е аз това им го казах, ама те са зациклили...:))
....според мен е жълтата букса е за аербрга.....при Опел Антара ми е правила проблем такава букса при мърдане на седалката и светваше индикацията на таблото за аербега...та там беше жълта, но при алфата не знам, само предполагам, имай го това в предвид...;-)

Bai Malin
09-11-2018, 12:50
Е аз това им го казах, ама те са зациклили...:))
....според мен е жълтата букса е за аербрга.....при Опел Антара ми е правила проблем такава букса при мърдане на седалката и светваше индикацията на таблото за аербега...та там беше жълта, но при алфата не знам, само предполагам, имай го това в предвид...;-)

Да видях че и ти се опитваш да ги подканиш Хаха, ми и според мен жълтата е за възглаениците защото снопа е доста дебел, но да кажат и други

zax
09-11-2018, 19:05
Аз съм със 147 колега, буксата за аербега ми е жълта като от снимките които си качил. Предполагам че и при ГТ-то ще е същото.

Bai Malin
11-11-2018, 20:26
Окей мерси колега, това означава ли че другата черната букса е за подгрев?
Или може да е за нещо други, защото не съм запознат с ектрите на салона

52outs
22-11-2018, 00:10
Окей мерси колега, това означава ли че другата черната букса е за подгрев?
Или може да е за нещо други, защото не съм запознат с ектрите на салона

Хм. Няма да имаш тос късмет дето ти се ще.
Нямам много спомен, но преди години и аз смених салона с доста подобен.
По спомен и аз бях с две букси отдолу. За бега, и бялата май си остана висяща.
Да предположим (понеже не си дал инфо), че колата ти е 147ца. Няма подгрев. Тоя салон от ГТ е с подгрев.
При твоята няма логика да имаш готово окабеляване (въпреки че по някога има за някои неща)
Тоест, трябва от акумолатора кабел. През необходимото реле (което вероятно го нямаш), от там през бушон (който вероятно също нямаш), и през бутона за управление на подгрева (който също нямаш, освен ако не е на самата седалка), и от там към въпросната букса.

Включи си първо бега на правилното място да не забъркаш буксите. И да. Разкачи си акумолатора. Просто за всеки случай. Че гърми много грозно, ако случайно стане някакъв фал. Има клипчета в нета. Можеш да видиш как гърми бег.

Ако решиш да си прекарваш подгрева, трябва да си потърсиш някаква схема. През какви релета и бушони минава.

Успехи

Bai Malin
22-11-2018, 11:07
Мерси за доволното инфо колега, да нямам прекарани кажели но бих могъл да си прекарам ако тази букса е за подгрева. Най-странното реално и това заради което отворих темата е, че на седалките няма бутони и няма червени диоди.
Това ми стана мистерията и затова повдигнах темата?

dhtj
22-11-2018, 13:32
Едната букса е за бега, а другата за "кантара", дето преценява дали има седнал човек на седалката или не.

52outs
22-11-2018, 18:54
Най-добре си потърси ел схема на подгрева. На английски в гугъл. И ще разбереш, кво имаш и кво нямаш. Бутони за подгрева, изобщо не е задължително да са на седалките. Разгледай снимки из нета. Ама със сигурност за подгрев е нужно да има кабели и букси от седалката.

haljscho
23-11-2018, 09:15
Бялата букса е да лампичката за сложен колан!
Сега като е изключена свети ли ти тази лампа!

52outs
23-11-2018, 22:39
https://parkers-images.bauersecure.com/gallery-image/pagefiles/196133/interior-detail/1752x1168/75-3-3223.jpg

http://www.my-lhd.co.uk/images/voitures/5887c-car-alfa%20romeo-gt-3.jpg

http://ricambi.alfisti.net/images/product_images/popup_images/8757_0.jpg

Бутона е на седалките. Ако това копче го нямаш, салона ти просто няма подгрев.

Bai Malin
25-11-2018, 19:43
Ясно, аз имам пластмасови капачки на мястото на бутоните :(

ducaticorse
28-11-2018, 00:24
Айде като стана въпрос за подгрев да питам. Тия дни се занимавах с един мод, понеже ми беше изгорял подгрева, както на много от Алфите от тия години. Сложих си реотани от BMW 5 F10 / 7 F01, че ми изпаднаха. Накрая слагах седалката и слагах буксите, и ми направи впечатление, че буксата за подгрева, която идва от седалката мога да я вкарам в две еднакви бели букси идващи от колата. Това ставаше вече към 4 часа сутринта, защото мода отне повечко време и вече бях толкова изнервен, че просто на тото избрах една от буксите и ги свързах. Подгрева тръгна за моя изненада, но ми стана интересно, защо има две еднакви букси идващи от колата и каква е разликата между тях?

52outs
28-11-2018, 00:53
Ми колегата в две мнения по на зад ти е отговорил. Сигналите за колана. Включи буксата за подгрев в тая с по-дебели кабели, според мене