PDA

View Full Version : Проблем след смяна на ремъци



Todo
10-11-2018, 19:43
Пичове здравейте първо , колата е 147 1.9 ЖТД 115к.с. Значи започвам от самото начало , бях говорил с един майстор да провери какво има за смяна защото нещо тропаше отпред от ляво. Провери я каза че е от шарнир и излезнаха още работи оставих му е обслужи е , ролки, ремъци ,филтри ,демпферна шайба ,спирачни мъркучи ,тампони на стаб щангата. Така ремъците аз му ги бях закарал чисто нови. Обади ми се след като е бях оставил и ми каза в ангренажния ремък имало разлика 3 зъба, броял ги единия бил с 187 другия 190 казах му че ще мина да го сменя и след 2 часа ми се обади и вика ремъка го напаснахме ... незнам как ... както и да е минах след 3 дни взех колата , оставих е пред нас и днес реших да е запаля запалих колата изписваше ми грешка на АБС и тракшъна , звъннах му каза да тръгна и да развия 20 км/ч и ще изчисти грешката направих го и найстина изчезнаха , и тръгнах да си е карам нормално колата НО няма мощността която имаше преди няма го тоя ряз няма нищо , имаше и клапа когато сменям скорости да свири дори и това не прави ... искам да чуя и вашите мнения

dansguardian
10-11-2018, 20:09
Сменяш майстора.

Read
10-11-2018, 20:12
Как се хвърлихте на майстора, като казваш че проблем се е появил след поне нощ престой след като си я взел, не казваш че още с излизането от сервиза няма мощност.
Иначе щом не чуваш турбото, може да е гръмнал соленоида и спукан някой от вакумите между него и турбото.

Todo
10-11-2018, 20:13
Това е ясно но ми е чудно какво е направил че да няма мощност ..

Read
10-11-2018, 20:20
Като за начало няма как да напасне 3 зъба от ремъка.
Не съм сигурен за 2.4 кита дали има разликата в ремъка или само в ролката - та да има идват от там 3те зъба разлика, хич да не е стария ремък се е отпуснал малко с времето и като го наложите с новия ще има някаква минимална разлика.

dansguardian
11-11-2018, 07:34
С други думи, сегашният майстор го "напасваш" с такъв, от Клубен сервиз.

Alexanderbb
11-11-2018, 08:30
И не разбрах каква е тая клапа дето свири на дизел?

Todo
11-11-2018, 09:45
Когато сменяш скорости изпуска въздуха от турбината и когато го изпуска сфири . Сега разбра ли

Todo
11-11-2018, 15:42
Пичове вакуум мъркуча е бил излезнал вкарахме го и се оправи .. но пък сега не се чува това свирене от турбо клапана когато отпусна газта идеи от какво може да е

kirekchiev
13-11-2018, 17:42
Пичове вакуум мъркуча е бил излезнал вкарахме го и се оправи .. но пък сега не се чува това свирене от турбо клапана когато отпусна газта идеи от какво може да е

Това, за което говориш, е blow-off. И аз съм със същия мотор и не се чува тоя клапан. Това свирене, за което говориш, най-вероятно е било от маркуча. Следващия път като стане нещо такова, виж дали не пушиш много отзад, защото това се случва при спукан маркуч.

firedragon
13-11-2018, 19:42
Не го чуваш, защото няма такъв. Дизеловите двигатели разтоварват по друг начин.

Alexanderbb
14-11-2018, 10:47
Когато сменяш скорости изпуска въздуха от турбината и когато го изпуска сфири . Сега разбра ли

първо разбрах че се пише свири и второ разбрах че нямаш големи технически познания. Разтоварващ клапан има на бензиновите мотори а не на дизеловите, щото като разтовариш дизела после той се чуди какво да направи (освен да хвърля черният облак отзад). Вземи я закачи тази кола на една диагностика и виж какъв роман ще ти разкаже

52outs
26-11-2018, 03:53
Може да не ти е закачил клапана дето свири. Ако се върти от ремъка, може от там да е авантьосал три зъба и така да го е напаснал.

Todo
26-11-2018, 17:53
Пичове готов е проблема вакуумите са били хлабави , сменихме ги и всичко си е 6 дори мога да кажа че вървежа се промени

52outs
29-11-2018, 01:45
първо разбрах че се пише свири и второ разбрах че нямаш големи технически познания. Разтоварващ клапан има на бензиновите мотори а не на дизеловите, щото като разтовариш дизела после той се чуди какво да направи (освен да хвърля черният облак отзад). Вземи я закачи тази кола на една диагностика и виж какъв роман ще ти разкаже

Всъщност имат. И то баш при същия мотор като неговия. Ама с малко по-друго оборудване. Викат му уестгейт. И е същия като при бензиновите. Единствената разлика е, че нямат нищо общо.
В общи линии най-важното по което се различават е, че блоу-офа вика ФИУу и може да свири, а уестгейта не. (Когато са перформанс, щото заводските свирят на въздушния филтър и за тва не стават. Все едно да отидеш на слънчака, ама с жена си)
Имат и разни други незначителни различия, от рода на - че блоу-оффа контролира налягането от студения охлюв/система, като изпуска излишното, а уестгейта, контролира налягането от топлия охлюв, като отваря байпас на перката и изхвърля излишъка газове. Ама в крайна сметка, за тях никой не го е*бе.

А причината да се ползват единия при дизели, другия при бензин, е точно щото като ги разтовариш и двата ще се чудят. Само дето единия ще хвърли черното кълбе. Дето хич не е само, а другия просто ще стои и ще се чуди, и така.

А твоята колега, няма нищо общо нито с едната, нито с другата. Щото дори няма клапан. Ама да кажем, че има нещо сходно като принцип на действие, като оня с топлия охлюв.

Ква изненада -вакууми. Аз си помислих, че майстора ти го е преправил на компресор. За да оползотвори трите излишни зъба на ремъка. В крайна сметка нищо в природата не се губи.

Съветвам те да си смениш майстора, дето е имал достатъчно свободно време да брои до 537, но не достатъчно за да те изчака да му дадеш нов ремък.
Съветвам те да отидеш да ти го сменят, щото вероятно караш със стария.
Другия вариант е майстора ти да не може да брои, въпреки усилените си стремежи да се научи. Но мен би ме притеснило, че не ми е вдигнал с "обърках се, същия е", а с "няма споко, аз го напаснах"

BO
29-11-2018, 14:28
Май само си търкаш надписите върху клавишите в случая.