PDA

View Full Version : Клапа рециркулация на въздуха



Trenkata
21-11-2018, 16:28
Имам подозрения че въпросната клапа е останала затворена,много се запотяват стъклата.Къде се намира това чудо за да се помъча тия дни?

pace
21-11-2018, 17:05
Под филтъра за купето,като застанеш пред колата от ляво,махаш пластмасата под лявата чистачка,под нея има още една и там е филтъра,махаш и него и клапата е там.

Trenkata
21-11-2018, 17:23
Мерси,утре ако не вали ще видя.

mimouzunov
22-11-2018, 17:04
Имам подозрения че въпросната клапа е останала затворена,много се запотяват стъклата.Къде се намира това чудо за да се помъча тия дни?

Задвижването на тая клапа е слаб елемент, троши се..
Клапата вземи я застопори в някакво средно положение.

Trenkata
22-11-2018, 19:30
Свалих филтъра и клапа та не работи, но е в отворено положение, но пак се запотване стъклата, а филтъра е нов.

Furious 155
22-11-2018, 21:57
Свалих филтъра и клапа та не работи, но е в отворено положение, но пак се запотване стъклата, а филтъра е нов.
на този проблем при дъжд/снеговалеж не е намерено решение. Просто са тънки стъклата и лесно се охлаждат от външната температура.
Клапата обикновенно, като е чупена е отворена, защото увисва надолу. Ремонтът е силно усложнен, защото за да свалиш стъпковият двигател, който я управлява, трябва да се демонтира почти цялото табло. Локацията му е зад жабката в дясно горе на модула за климатизация.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48298
Разгледай тук за честите проблеми по 155.

mimouzunov
22-11-2018, 22:21
на този проблем при дъжд/снеговалеж не е намерено решение. Просто са тънки стъклата и лесно се охлаждат от външната температура.
Клапата обикновенно, като е чупена е отворена, защото увисва надолу. Ремонтът е силно усложнен, защото за да свалиш стъпковият двигател, който я управлява, трябва да се демонтира почти цялото табло. Локацията му е зад жабката в дясно горе на модула за климатизация.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48298
Разгледай тук за честите проблеми по 155.

При мен никога не е имало проблем със запотяването на стъклата!! Явно това ,че нямам филтър помага...
(някои преди мен е премахнал нещото в което седи)
Може да има и някаква разлика в старото/новото купе знам ли и аз...