PDA

View Full Version : АБС проблемче



Amorphis
12-05-2007, 17:59
Днес закарах колата на автомивка и след нея датчика на АБС светна.Не съм удрял някакви дупки, така че само с мивката може да си го обясня.Възможно ли е ?Може ли да е изгорял бушона или само екзаминер ще опраи нещата?Мерси...

Krasi86
12-05-2007, 18:45
погледни кабелите под седалките сигорно са ти ра3мардали не6то. И на мен така ми светна и се ока3а 4е това

Amorphis
13-05-2007, 10:32
Днес за малко изгасна и като се позавъртяха гумите пак светна...Втория път ударих рязко спирачки и имаше АБС след което светна пак....:)
Някакви идея..Дали са се натрупали грешки?

wrc
13-05-2007, 11:22
Oгледай хубаво кабелите които отиват към датчиците на колелата.Най-вероятно имаш някъде оголен кабел и след мивката са се намокрили и дава на късо,затова ти светва лампата.Но ако е от това,трябва като изсъхнат да спре да свети :wink:

Krasi86
13-05-2007, 11:32
Колеги и3винете 3а грешката а3 ра3брах 3а АРБ :oops:

Amorphis
13-05-2007, 16:22
Oгледай хубаво кабелите които отиват към датчиците на колелата.Най-вероятно имаш някъде оголен кабел и след мивката са се намокрили и дава на късо,затова ти светва лампата.Но ако е от това,трябва като изсъхнат да спре да свети :wink:
Колега и аз си помислих същото и днес като ми угасна пробвах АБС и работеше,но веднага след това пак светна.Мисля си че някой кабел е намокрен, след което е дало накъсо и/или натрупало грешки , които сега могат да се изчистят с тестер.Но така или иначе ще играе някой електро-майстор по нея.