PDA

View Full Version : Проблем с преден капак



ROMEO_147
25-11-2018, 21:11
Колеги , голям проблем стана с 147-цата..
превърна се в Алфа 4C не може да се отвори предния капак.
:bash:
Лостчето за отваряне на капака остана дръпнато не се чу щракване и не иска да се върне обратно.
Пробвах с дърпане и връщане на лостчето докато някои отвън да натиска или да повдига капа не се получава.
Явно механизма е клеясал от мръсотията и жилото няма достатъчно сила да освободи езика.

Има ли някакъв начин за аварийно отваряне на капака
гледах я на канал ,но няма начин от никъде да се достигне до закопчалката единственият вариант ,който виждам, и за които ми се реве като си помисля е да се среже предната решетка и да се развият 3-те болта които държат закопчалката и капака да се отвори заедно с нея.

Моля, ако някои е имал такиви проблеми да сподели опит и да помогне с други идеи.
Благодаря !

П.С
колата е 147-ца преди фейса.

marto68
25-11-2018, 22:54
Ако механизма е клеясал,пробвай да го напръскаш през решетката с обезмаслител. после със някакъв тънък спрей WD40 примерно. Но ако жилото се е скъсало,трябва да се махне кората отдолу,и да се хване жилото близо до механизма и да се дърпа.

radiboy
25-11-2018, 23:36
Насляпо:
Елиминирам лостчето,намирам жилото и опъвам с каквото намеря.После ще му мисля.

ROMEO_147
26-11-2018, 20:04
Ако механизма е клеясал,пробвай да го напръскаш през решетката с обезмаслител. после със някакъв тънък спрей WD40 примерно. Но ако жилото се е скъсало,трябва да се махне кората отдолу,и да се хване жилото близо до механизма и да се дърпа.

Пробвах и по този начин махнах гумата и кората на подкалника намерих жилото срязах го и дърпах от там с клещи с всичка сила докато през това време друг надигаше и натискаше капака нищо не се получи.

Може да пробвам и от долу м/у бронята и радиатора да хвана жилото ,макар ,че там е трудно,защотото е много тясно.
Не знам какъв е проблема ,че не се е отворил до сега жилото не е скъсано и не е откачено започвам да си мисля ,че закопчаката е счупена и за това не става.

lordliness
26-11-2018, 20:53
Само отпред през решетката с дълга отвертка или шило, минимални повреди на задните пластмаси. Виж на друга кола точно кое къде е и къде да пробиеш дупка. Натискаш палеца и отваряш

ROMEO_147
26-11-2018, 21:32
Между предната броня и капака има прорез, от където с фенерче и при определен ъгъл се вижда П-образната планка как е влязла в закопчалката от там наврях една дълга отвертка и се опитах да избутам куката ,но нищо не се случи явно трябва с повече сила ,която няма как да приложа.

Не ми стана ясно къде да пробия дупка точно отстрани на емблемата, където започва първото ребро има около два пръста широка пластмаса ,която явно крие закопчалката и я пази от мръсотията там ли да пробия.

lordliness
26-11-2018, 21:39
Между предната броня и капака има прорез, от където с фенерче и при определен ъгъл се вижда П-образната планка как е влязла в закопчалката от там наврях една дълга отвертка и се опитах да избутам куката ,но нищо не се случи явно трябва с повече сила ,която няма как да приложа.

Не ми стана ясно къде да пробия дупка точно отстрани на емблемата, където започва първото ребро има около два пръста широка пластмаса ,която явно крие закопчалката и я пази от мръсотията там ли да пробия.

не знам на 147 как е точно, трябва да натиснеш капака надолу малко за да няма напрежение като буташ куката, опитай пак по начина който си пробвал но с натиснат капак. Може и да стане. то не е точно кука, куката е за безопастност и после се откача. виж някакви снимки да се ориентираш

eproHD
26-11-2018, 22:25
Колеги , голям проблем стана с 147-цата..
превърна се в Алфа 4C не може да се отвори предния капак.
:bash:
Лостчето за отваряне на капака остана дръпнато не се чу щракване и не иска да се върне обратно.
Пробвах с дърпане и връщане на лостчето докато някои отвън да натиска или да повдига капа не се получава.
Явно механизма е клеясал от мръсотията и жилото няма достатъчно сила да освободи езика.

Има ли някакъв начин за аварийно отваряне на капака
гледах я на канал ,но няма начин от никъде да се достигне до закопчалката единственият вариант ,който виждам, и за които ми се реве като си помисля е да се среже предната решетка и да се развият 3-те болта които държат закопчалката и капака да се отвори заедно с нея.

Моля, ако някои е имал такиви проблеми да сподели опит и да помогне с други идеи.
Благодаря !

П.С
колата е 147-ца преди фейса.

Ето ти снимки на механизма отпред и отзад...и съм ти оградил там дето се закачва жилото
Смисъл да видиш кое къде и как захваща за да знаеш какво да натискаш ако успееш да пъхнеш отвертка