PDA

View Full Version : Подсилени позиции при вдигане на крик



flipz
29-11-2018, 09:57
Здравейте колеги, много време ме тормози едно нещо.
Гледах позицийте в книгата за упътване на колата и са посочени, единствено страничните греди за вдигане с крик (обозначените места).
Аз нямам смелост да работя на доверие на един крик и винаги искам да подложа или да пусна колата на подпора.
Такива са и инструкцийте за крик(вдигане и оставяне на тежеста на подпора), поне може би непрофесионалните от хиляди левове.

Има ли място и къде може да се подложи на колата, примерно да си разменя гумите предни/задни, без да въртя с резервната гума.

Старата ми 145 имаше места за подлагане(означени), особено отпред, купих си и подпори който така и не съм използвал.

undy
29-11-2018, 10:12
Отпред на моста има едно място с отвор отдолу, аз там слагам крика, а отзад където е обозначено-задницата не е тежка.

flipz
29-11-2018, 10:42
Отзад е обозначено само за крик 24см от подкалника на страничната греда.
Не ми се иска да я оставям на крик.
Една снимка не можах да открия с драскулки :)

dhtj
29-11-2018, 10:56
Работи с два крика.
Първо повдигаш отзад със заводския.
После слагаш отпред един хидравличен тип "бутилка" и няма да имаш проблеми.

Пример (http://toolsmine.com/wp-content/uploads/2018/03/bottle-jacks-ton-2.jpg)

Хидравличните изпускат мноого бавно (ако е нов няма да изпуска...) , а дори и да изпусне е достатъчно висок и колата няма да падне до земята.

В метро бях виждал скоро хидравличен на добра цена и беше късичък, че ако вземеш някой твърде висок няма да можеш да го вкараш под колата. :D

lordliness
29-11-2018, 12:16
Работиш ли около колата винаги трябва да е на твърди опори, иначе рискуваш да умреш, криковете се чупят, кривят и изместват и падат бързо колите. Метал върху метал не е добра идея, пързаля се. Аз използвам дървени трупчета с диаметър около 20-25 см, поставям ги в близост до крика и отпускам крика така че да държат и крика и трупчето. Така колата е изключително стабилна и никога не може да падне.

flipz
29-11-2018, 13:53
Бутилковият изпуска, може би на 10мин с 1см.
Този като количка, който имам за сега не изпуска.
Явно няма много варианти :)
Отпред мисля, че може на носача, но отзад ..

dhtj
29-11-2018, 14:02
Бутилковият изпуска, може би на 10мин с 1см.
Този като количка, който имам за сега не изпуска.
Явно няма много варианти :)
Отпред мисля, че може на носача, но отзад ..

E aко изпуска, ще го "припомпиш". Важното е че колата не може да падне и да се потроши, щото самия крик и в най-сгънато положение е поне 20см.
За смяна на гуми става. За лежане под колата - недей. :D

Аз имам един тип бутилка, много стар, тествал съм го нарочно да видя дали изпуска, един час оставих колата върху него и не беше мръднал.

Иначе работя с подемник често, не съм вдигал 159ки, но от колите които съм вдигал има голям избор къде да се сложат лапите и си е съвсем безопасно, особено ако ползваш по-широко трупче. Единствените забранени зони са пода ( под педалите, примерно , там е тънка ламарина) и често декоративните прагове - най-външната страница на колата.

Всичко друго става, навсякъде където видиш дебело желязо може. И на носачи съм вдигал, и на греди, и на шенкела...