PDA

View Full Version : Ксенон за Alfa 156 facelift? Мнения за xenon.bg?



C-e-c-o
10-12-2018, 12:15
Лупите задължителни ли са? Мнения за тази система https://www.xenon.bg/product/75/xenon-express-h7-ksenon-sistema-h7-za-kola-ac-tip-35w-300-svetlina-golemi-balasti-12-m-palna-garantsia.html ?

firedragon
10-12-2018, 12:21
Ксенон на рефлекторен фар, не е добра идея. Аз съм с лупи, с АС ксенон, 55w, че нямаше 35 когато ги правих, и с добре регулирани фарове осветяването на пътя е много добро.

C-e-c-o
10-12-2018, 12:49
Ксенон на рефлекторен фар, не е добра идея.

Предполагам ще заслепявам насрещните?

dhtj
10-12-2018, 13:25
Mии зависи от настройката.

И на мен ми присветваха когато взех колата (с ксенон на рефлекторен фар), но след 2-3 опита успях да ги регулирам вече правилно. Всека седмица карам вечер по 500км и от както съм ги регулирал никой не ми е присветкал. Явно не заслепяват вече.

С лупите освен че ще дадеш доста пари (100+лв) , ами има и мнооого занимавка. За да се свалят фаровете се свалят двете предни колела, подкалниците, бронята и решетките отпред. После свалените фарове се греят с топъл въздух за да се разлепят "стъклата" , монтираш лупите, и после същата процедура наобратно.
Не си заслужава според мен - цял ден работа е това...

firedragon
10-12-2018, 14:12
Mии зависи от настройката.

И на мен ми присветваха когато взех колата (с ксенон на рефлекторен фар), но след 2-3 опита успях да ги регулирам вече правилно. Всека седмица карам вечер по 500км и от както съм ги регулирал никой не ми е присветкал. Явно не заслепяват вече.

С лупите освен че ще дадеш доста пари (100+лв) , ами има и мнооого занимавка. За да се свалят фаровете се свалят двете предни колела, подкалниците, бронята и решетките отпред. После свалените фарове се греят с топъл въздух за да се разлепят "стъклата" , монтираш лупите, и после същата процедура наобратно.
Не си заслужава според мен - цял ден работа е това...Хич не зависи от настройката, рефлекторния фар не е правен за ксеноновата крушка и фокусното разстояние няма нищо общо, което води до свтене във всички посоки. Това, че хората вече са се отказали да светят на всеки втори по пътя не значи, че не им вадиш очите вечер. Слагането на лупи също не е неверотно сложен процес, а разликата е коренна. Свалянето на двата фара става без проблем и без да се свалят гуми и подкалници, само се разкачат, даже и броняте не се сваля цялата, а само се разкача от едната страна. Тъй като осветителната система е много важна и за водача и за тези срещу него, неко поне по нея нещата да се правят като хората, за да няма после - тоя защо свети по таваните.
П. С до колега, който пусна темата, да потърси във важната тема има линк как се слагат лупи на фара, нека да я разгледа и да прецени иска ли и може ли да се справи, ако трябва ще помгнем със съвети или с труд, ако можем, а ако прецени, че не е за него тази работа, по-добре да даде фаровете за рециклиране в специализиран сервиз.

dhtj
10-12-2018, 14:32
Това, че хората вече са се отказали да светят на всеки втори по пътя не значи, че не им вадиш очите вечер.

Никой не се е отказал.
Като си забравя фаровете за мъгла пуснати, отсрещните водачи ми присветват постоянно, значи ги дразни.
Срещу ксенона нямам "оплаквания" след регулирането, значи не ги дразни.

ecotronic
10-12-2018, 14:40
Кави са тези критерии за оценка "дразни ги / не ги дразни"?
Има си ясна методика за настройка на фаровете и за окачествяването на резултата от нея.

dhtj
10-12-2018, 14:46
Ами практически опит.
Щом аз смятам че виждам добре, и щом отсрещните не показват недоволство, значи фаровете светят както трябва. :D

ecotronic
10-12-2018, 14:50
Както е казал народът - много приказки, на пазара :)

Ето за моята кола:

https://i.ibb.co/tB84Ywg/alignment.jpg

Всеки може да намери подобна скица за своята а и те не се различават съществено.

lordliness
10-12-2018, 14:52
И аз си мислех че са добре като си направих фаровете, но когато отидох на стенд се оказаха ниско. Това не струва милиони и става за минути. Същото важи и за фаровете за мъгла.

dhtj
10-12-2018, 14:55
Тея чертежи са приложими при "заводски" фарове.
С ксенон на рефлекторен фар няма ясно видими граници и линии. Прехода е плавен от светло към тъмно. Не е отрязан.
Дори и да успееш по някаква невероятна случайност да намериш подходящ под и стена(а това е невъзможно... на три или четири различни места пробвах, два гаража, хале, паркинг пред блок, все различно изглежда) пак нищо няма да направиш.

Затова целта е да изпълниш двете изисквания - да виждаш хубаво и да не пречиш на останалите...

ecotronic
10-12-2018, 14:59
Щом я няма ясно изразената граница светло-тъмно, означава, че си осрал тайгата :) Останалото са приказки.

dhtj
10-12-2018, 15:06
Просто е: щом всички са доволни - проблем няма. :)

Обещавам, ако някога ми присветнат двама човека за една вечер, да похарча 200 лева за лупи, да загубя цял ден в труд и да си счупя фаровете в опит да ги разглобя. :D

firedragon
10-12-2018, 15:10
Просто е: щом всички са доволни - проблем няма. :)

Обещавам, ако някога ми присветнат двама човека за една вечер, да похарча 200 лева за лупи, да загубя цял ден в труд и да си счупя фаровете в опит да ги разглобя. :DНещата са още по-прости. Падаш се на полицай, който наистина си върши работата и те глобява, отиваш на ГТП и ти спират колата от движение до решаване на проблема, или си продължаеаш така и всяка вечер те сърби г*за от добри мисли.

П. С. пак се оказах най-големия балък, че направих нещата както трябва. :(

dhtj
10-12-2018, 15:14
Нещата са още по-прости. Падаш се на полицай, който наистина си върши работата и те глобява, отиваш на ГТП и ти спират колата от движение до решаване на проблема, или си продължаеаш така и всяка вечер те сърби г*за от добри мисли.


Тая кола с тея фарове е обиколила Европа и не я е спрял никой полицай от движение. :)
На тва му викам аз - практически издържано. Другото е ала-бала.

П.П. Не съм казал че с лупи е грешно. Напротив. Това е правилния начин. Но е труден и скъп. И не искам да дам 200 лева за фарове на кола дето струва 1500.

dhtj
10-12-2018, 16:18
Иначе лупите за 156 са тези - https://bktuning.com/product/3149/biksenon-lupi-za-vgrazhdane-morimoto-mini-2-5.html

Бях се засилил и аз едно време да слагам, но катo видях колко разглабяне е и ми мина мерака...

https://bktuning.com/userfiles/productlargeimages/product_6467.jpg

Scrapera
10-12-2018, 17:27
Сваляли се предните подкалници и колела - глупости.
Монтирал съм лупи на 156 и нищо не се сваля освен бронята и фаровете за 15мин.
А това с рефлектора и ксенона, е пернишки електоржен.
Имам три коли на рефлектор в момента.
Никога няма да ги превърна в електрожени.
Това, че хората са толерантни, и гледат просто някак си да се разминат с електрожените ти, и не светкат, не значи, че фаровете ти са ОК. ;-)

dhtj
10-12-2018, 17:32
И как развиваш болтовете дето държат бронята за калинка?
Щото един капут ми натисна бронята и хлътна навътре. Гледах, гледах, отгоре, отдолу(на канал) и единствения начин да достигна до тея болтове беше да сваля гумата и подкалника.

БТВ, пропуснах и друго - като сваляш бронята, трябва да свалиш и кората под мотора, разбира се. Още работа...

А колата си я взех с ксенона, не съм я правил аз така.
И пак да попитам. Ако хората са толерантни, що когато съм забравил фаровете за мъгла ми присветкат, а когато съм само на къси никой не ми светка? Много ясно че не им пречи. Преди да регулирам фаровете ми светкаха постоянно.

firedragon
10-12-2018, 17:51
Защото ако светя на всеки електроженист трябва да карам почти само на дълги. За да се развият болтовете на бронята, които са в калника се свалят 2 рапидки от подкалника и нищо друго. Разбира се може да се свали и гумата и целия подкалник и кората отдолу, и колата да е на подемник, тогава ще стане за 4 сек, иначе ще ти трябват 30 до 1 мин макс.

Scrapera
10-12-2018, 17:59
И не разбирам защо намесвате кората под двигателя.
Тя си стои на мястото, просто при монтажа се внимава да влезе над бронята.

52outs
10-12-2018, 20:05
Имам 147, предполагам захватите са по същия начин.
Сваля се бронята. Няколко болта я държат като отвориш капака.
След това подкалниците се държат за бронята. Навиваш волана в краен, като работиш от всяка страна.
Махаш видиите или там с квото са хванати за бронята. Отваря се процеп. Бъркаш в него и развиваш по още два болта от страна. Обърнати са на обратно. Демек с главата на долу.
Бронята пада и фаровете се държат на три болта и жиците си. Лесно е.

Относно темата - ако ще се слага ксенон на кола която няма. Освен фаровете трябва да се вземат с оборудването. Запалки и окабеляване. Да се сравнят бушоните и релетата ако има разлика в тях.
Не е трудно да се сменят с такива, но само фаровете, едва ли вършат работа. Със сигурност имат запалки. Вече за останалата част от захранването, не зная