PDA

View Full Version : Смяна на казанчето на чистачките 156



tanislav23
20-12-2018, 15:13
Добър ден, колеги. Искам да попитам някой сменял ли е казанчето на чистачките на 156цата има ли някакви снимки ако може малко информация калника къде е захванат. Благодаря предварително.

dhtj
20-12-2018, 15:25
Не съм го свалял, но съм ровил там и мисля че ще излезе през подкалника. Няма нужда да сваляш целия калник.
Свали първо казанчето на антифриза и ще можеш да разгледаш по-добре и да имаш повече достъп.

Friday
20-12-2018, 16:22
Сваляш гумата и подкалника. Калника не се сваля! Подкалника може само да го развиеш и наполовина - отпред. Малко кофти е но се работи. Отгоре отвиваш разширителния съд и го оставяш на страна, да не пречи, откачаш буксата на помпата за казанчето, както и маркучите. Ако си с комби или с миячки на фаровете запомни кой маркуч къде влиза. Ако искаш може и цялата помпа да извадиш, без да разкачаш маркучите. Развиваш и казанчето и после го израждаш отдолу :) Само внимавай, че в тези студове, пластмасите се пукат яко.

ilya75
02-01-2019, 22:22
Аз съм го сменял моето защото беше спукано, сваляш първо казанчето за антифриза. откачаше се маркуч по спомен, имаше някакво завъртане на казанчето за да се извади. но нсимки нямам.