PDA

View Full Version : ICS- радиото не работи.



lordliness
23-12-2018, 17:22
Темите, които открих тук са без решение.
Радиото прекъсва, когато пусна касета, касетофона спира и се пуска радиото, което пак прекъсва. Спира- тръгва, спира- тръгва, постоянно. В началото интервалите на прекъсване бяха по-редки, сега са постоянни.
При загасен двигател всичко работи нормално.
Всичко започва след запалване.
Акумулатор, букси, бушони, кабели- всичко е проверено.
Проблемът вероятно е някъде из електрониките. Едва ли ще го нося за ремонт, по вероятно е да търся друг ICS.
Защо при запален двигател не ми е много ясно.
Другото е дали са съвместими ICS от бензин и дизел?
Четох, че имали разлики в буксите на климатика и не показвали точно разхода на гориво.

Murderer
23-12-2018, 18:12
Хаха,колега имам го същия проблем от 3г.,междувременно съм го вадил блока сто пъти пръскал съм всички букси с контакт.спрейове,спирт,етанол,какво ли не пробвах...,отказал съм се да го оправям тоя ИЦС(все пак е БОШ).Интересно лятото ме нямаше в БГ,бях оставил колата на открит паркинг,като се върнах я запалих и радиото си пееше,като все едно не имало някъв проблем,но уви на другия ден,пак " старата песен"-като запаля двг и..аут оф мюзик..спомням си,че този "бъг"при мен започна,когато ми протече радиаторчето на парното,а съмненията ми са че антифриза,който е "дрипвал"е точно на мястото пред ИЦС,където са основните кабелни снопове за озвучаване,според мен корозията е няква миниатюрна и мисля се задейства от вибрациите на двг.. :bored:

lordliness
23-12-2018, 18:19
Не е от вибрации според мен, при местене и клатене нищо не се променя, запаля ли двигателя и край, прекъсва. Нищо не е текло, всичко е доста запазено, почти като ново. Нещо по 20 годишната електроника се е предало. На моето пише Сименс.

tonov
23-12-2018, 23:13
На дъртите елктроники обикновено им се скапват електролитните кондензатори. С времето изсъхват и капацитетът им пада.

Ако тръгнеш да ги сменяш може и да се оправи, друг е въпросът дали си заслужава усилията.

Отварял съм моя ИЦС, но нямам много спомени какво има по платката.

lordliness
23-12-2018, 23:32
На дъртите елктроники обикновено им се скапват електролитните кондензатори. С времето изсъхват и капацитетът им пада.

Ако тръгнеш да ги сменяш може и да се оправи, друг е въпросът дали си заслужава усилията.

Отварял съм моя ИЦС, но нямам много спомени какво има по платката.

Определено нямам нерви да сменям :) , в краен случай ще прежаля музиката, важен е климатика и парното :)

mimouzunov
24-12-2018, 17:30
На дъртите елктроники обикновено им се скапват електролитните кондензатори. С времето изсъхват и капацитетът им пада.

Ако тръгнеш да ги сменяш може и да се оправи, друг е въпросът дали си заслужава усилията.

Отварял съм моя ИЦС, но нямам много спомени какво има по платката.

Ако са качествени електролитите си карат и достоино много години!
Примерно в миналото братушките са имали 3 завода за такива кондензатори като продукцията на 2 е била ок а на третия е била калпава.
Скоро реставрирах радио от 60-те и там малкото електролити не бяха мръднали, преди години пък в телевизор Юност почти всичко беше брак!
Но да, ако с времето ще се скапва нещо, те са едни от първите заподозрени (електролитите)...

lordliness
26-12-2018, 20:27
Днес докато карах извън града радио почти нямаше. Повредата засяга само УКВ и касетофон, АМ си свири без прекъсване. Проблема едва ли е в тока. На градско след това, докато отивах да взема новият ICS свиреше все едно никога не се е повреждал :) .
Та проблема вече е решен с нов ICS от същата кола като моята, от бензинова вероятно не е напълно съвместим.
165890

165891

165892

165893

165894

165895

165896

165897

Murderer
27-12-2018, 10:50
Ясно..,начи аз тря търся от бензинка :)

lordliness
27-12-2018, 10:52
Ясно..,начи аз тря търся от бензинка :)

Един приятел продава.

Murderer
03-01-2019, 18:00
Един приятел продава.

..еми явно "авера" го няма кода :)(една от тъпотиите в тази кола)..,нищо здраве да е,явно ще си я търкалям тъй до сетния й дъх...:goodnight:

lordliness
03-01-2019, 19:29
..еми явно "авера" го няма кода :)(една от тъпотиите в тази кола)..,нищо здраве да е,явно ще си я търкалям тъй до сетния й дъх...:goodnight:

Е без код всичко се обезмисля, моето свири и пее :) да видим до кога. вътре има една касетка която не извадих когато трябваше и сега си стои вътре и не излиза :). А той си я караше до скоро колата, не знам защо няма код

Doomguy
04-01-2019, 02:32
..еми явно "авера" го няма кода :)(една от тъпотиите в тази кола)..,нищо здраве да е,явно ще си я търкалям тъй до сетния й дъх...:goodnight:

Нали щеше да звъниш, пазя си код картата. Даже и на изуст го помня...

lordliness
04-01-2019, 18:51
И освен, че вече свири и пее, забелязах че климатроника вече не ми изписва досадния надпис - посети сервиз- и да минава в авариен режим. Вероят там някъде се крие познатия проблем с неработещ климатроник. Работи идеално на автоматичен режим.

mirecyt
06-01-2019, 12:04
Привет, да използвам темата...

Някой има ли представа как мога да включа ИЦС-а от вкъщи, без да се занимавам да човъркам по колата, просто искам да го стартирам, докато съм на дивана да кажем?

ecotronic
06-01-2019, 17:19
Не притежава такава функционалност.

Ако е в обхвата на дистанционното, може да се направи ама с допълнително устройство.
Ако не е в обхвата на дистанционното, пак може но по-сложно и скъпо.

mirecyt
07-01-2019, 09:03
Благодаря за отговора.
Идеята ми е, че е заключен и искам да пробвам един код, който се генерира от някакъв UK-ски сайт (https://www.onlineradiocodes.co.uk) срещу 10 паунда. Не знам работи ли, но ако има как да разбера, преди да стигна до радио сервиз, мога да си спестя известно време, а и средства също така...
Друг вариант е да се опитам да прочета флаша, ако е по-достъпно от цялостно включване на системата.

Murderer
09-01-2019, 17:28
+1 Благодаря за ИЦС на Дуумгай и Лорда.Върна ми се вярата в тази авто-марка :thumbup:

lordliness
09-01-2019, 17:52
+1 Благодаря за ИЦС на Дуумгай и Лорда.Върна ми се вярата в тази авто-марка :thumbup:

Сложи ли го? Снимай буксите да видим дали са еднакви с моите.

Murderer
09-01-2019, 23:31
Сложи ли го? Снимай буксите да видим дали са еднакви с моите.

Сори,но изгубих толкоз много копчета в "пропастта" под ск.лост, докато успея да ги задържа,чрез декор.панел за управлението на ицс всичките по-местата без да се изсипят отново,се молих на все светии,толкова внимателно и концентрирано все едно мозъчен хирург бях,край затворих го и дано никога да не го бутам пак,доволен съм :)

Trenkata
10-01-2019, 17:37
Ми снимай стария ИЦС.

Murderer
10-01-2019, 23:54
Ми снимай стария ИЦС.
Хаха,дообре:biggrin:

Murderer
11-01-2019, 20:58
Ми снимай стария ИЦС.
..,както обещах-ето изглед отзад на стария кютук ;)

lordliness
11-01-2019, 21:15
Еднакви изглеждат.

Trenkata
11-01-2019, 21:34
И мойто отзад е абсолютно същото.

Doomguy
11-01-2019, 22:37
Можеш да си прехвърлиш махагоновия панел върху новия ICS, на няколко болта се държи.

lordliness
11-01-2019, 22:43
Можеш да си прехвърлиш махагоновия панел върху новия ICS, на няколко болта се държи.

Само на щипки май беше. Забравих :)

Murderer
11-01-2019, 23:46
Можеш да си прехвърлиш махагоновия панел върху новия ICS, на няколко болта се държи.
..още навремето го сцепих оттук оттам,докато го дърпах :)))мн.по-рехав,пластмасовия е по солиден,освен това инокса е "по-куул" цвят