PDA

View Full Version : Свирукане от предните спирачки



pakumba
18-03-2019, 07:02
Здравейте,
проблема е следния- имам свирукане от предните спирачки, като леко докосна педала на спирачката и спира. Всичко е почиствено идеално, водачи смазани, накладките и пружинките, главините са почистени от ръжда. Нови дискове и нови спирачни маркучи, свирукането си го има при скорост до около 50. Няма затягане, няма и греене, очевидно е съвсем леко. Като не е карана колата- не го прави, трябва й малко време да позагрее нещо там по спирчаките... Отдавах го или на леко задържащи апарати или на криви дискове, но не.....
Някакви други идеи

mordohy
18-03-2019, 08:19
На първо четене да не са заминали накладките и да е излязъл датчика в тях. Другото е да е изкривена някоя ламаринка. Там търси!

ecotronic
18-03-2019, 10:22
Намажи с медна грес. всички участъци в които накладката контактува с леглата метал - метал, в т.ч. и гърбовете им.

pakumba
18-03-2019, 12:00
Значи да поясня- свирука и от двете предни колела. Освен това иска малко каране и тогава започва, вероятно от температурно разширение. Накладки, леглата им, т.нар пружинки са разглобявани и чистени с телена четка на дрелка. Ламаринки не опират никъде, както и няма нищо между ламаринка и диск. Свирукането е като от крив диск- т.е. с прекъсване, не е постоянен звук.
Може ли спирачната помпа да задържа и то само предния кръг? Тя е едиснтвеното общо между двете колела? Спирачната течност съм я сменял при смяната на предните маркучи

ecotronic
18-03-2019, 12:08
Този проблем е често срещан. Имаше го и при мен. Очевидно се дължи на специфично сцепление между определен вид феродо и диска. Медната грес, освен като грес, работи като демпфер и гаси вибрациите. Т.е - свиренето изчезва.

pakumba
18-03-2019, 13:26
Това е логично обяснение, макар да бях омазал ЛЕКО гърба, както и долу и горе чоповете на накладките, които лягат в никелираните пружинки, то пак го имаше, но не обърнах внимание дали поне временно не изчезна, а и наистина доста нефелно бях омазал, може би трябва да отворя и да намажа по-сериозно. Между другото сега като ми даваш тази идея, сещам се, че буталцето е направило дупка в онази термоизолираща (или поне аз за такава я мисля) подложка на гърба на накладката, тази, която е около 1 ммм дебела. Дали пък това не утежнява проблема и дори предизвиква?

ecotronic
18-03-2019, 14:05
Въпросната подложка служи и да гаси вибрациите.

С какво си мазал?

pakumba
18-03-2019, 14:10
С медна грес, лидълската. Все повече се насочвам към тази част на свръзката- бутало към накладка- едно, че буталцето си е направило дупка там, където контактува с накладката (необяснимо защо, не е прегрявано, а не ми се сменят само заради подложката, защото са с много феродо, а и уж Текстар), отделно самото бутало челото му не е много равно, има сериозни наранявания, може някъде да има ръбче дори

mordohy
18-03-2019, 15:30
A лагерите на главините как са?
:crazy:

pakumba
18-03-2019, 15:49
Амии не знам, със сигурност не вият лагерите, но дотам. Каква ти е идеята- аз го отдавам на спирачки, защото при леко докосване на педала- спира скърцотенето. Дали някога е греело от това- не знам, но откакто е в мен колата не съм усетил затягане, а съм пипал джантите след дълъг път и не са прекомерно или различно топли. Каква ти е идеята за главините

lordliness
18-03-2019, 16:12
Тая от Лидъл е твърде течна и не става.

pakumba
18-03-2019, 18:23
съгласявам се по въпроса с греста, ще сложа друга. Други идеи? Главини, подложки на накладки и т.н.?

pakumba
20-03-2019, 09:51
съгласявам се по въпроса с греста, ще сложа друга. Други идеи? Главини, подложки на накладки и т.н.?

Взех медна грес в тубичка, че имаше и на спрей и ще намажа за проба

mordohy
20-03-2019, 10:53
Амии не знам, със сигурност не вият лагерите, но дотам. Каква ти е идеята- аз го отдавам на спирачки, защото при леко докосване на педала- спира скърцотенето. Дали някога е греело от това- не знам, но откакто е в мен колата не съм усетил затягане, а съм пипал джантите след дълъг път и не са прекомерно или различно топли. Каква ти е идеята за главините


Ако е лагер, точно като натиснеш спирачката му се отнема възможността да играе и скърца. Първо скърца, а после вие. Собственикът му тоже!:hehehm:

pakumba
20-03-2019, 11:10
Ако е лагер, точно като натиснеш спирачката му се отнема възможността да играе и скърца. Първо скърца, а после вие. Собственикът му тоже!:hehehm:
Хубава идея, макар винаги да са ми вили само. Ще бъде съчетано с гресирането на накладките, мерси

pakumba
30-03-2019, 19:16
Днес време за профилактиката. Мисля, че открих проблема, почистването и мазане с грес хубаво, но скоро бях почиствал и по-скоро не това беше проблема. Споделям, защото може да е полезно на някого. Накладките са Текстар и очевидно са предвидени вътрешна и външна, пъпките, които държат термоподложката отзад на вътрешните са разполижени по един начин, а на външната накладка по друг. При мен не беше спазено това, така съм я купил... В резултат на това, пъпките седят под челюстите на спирачния апарат, срещуположната страна на буталото и се оказва, че апарата няма равна основа, а ляга на тези две пъпки, които не са и равни, защото не са го предвиждали така. Ще слжаснимки, надявам се да се види разликата. Като покарам достатъчно ще пиша дали това е бил птоблема, засега не свирука.

mordohy
02-04-2019, 23:12
Направи една по-подробна фотосесия! Дори на неща, дето очевидно не са важни. Може да се окажат много полезни!

pakumba
03-04-2019, 17:25
Аз съм направил фотосесия, но качването (поне от тел) е ужас. Дотук 150-160 км, няма помен от проблема, скоро имам да направя още 300-400 км и ще пиша дали проблема е решен, па а дано успея и да кача снимките....