PDA

View Full Version : Парктроник alfa romeo 159



bride_petar
05-06-2019, 14:04
Здравейте, днес след като си смених маслото и ми изчистиха грешките ми спря парктроника и изписа сшедната грешка. От какво може да е това ? http://prikachi.com/images.php?images/881/9583881w.jpg

undy
05-06-2019, 17:57
От хлабава връзка в някой сензор, дефектирал сензор и т.н.... И понеже снощи ми светна и на мен същото нещо, днес ги преслушах на ухо, всички цъкат, но на МЕС ми изписа заден вътрешен десен. Мисля да сваля бронята и да погледна какво се случва. Друг вариант няма.. и да се поръчва нов.
Съветвам те да направш същото, когато колата е в покой, натисни копчето на плафона за да активираш парктроника и доближи ухо до всеки сензор, трябва да чуеш цъкане(което в моя случай не ми помогна) или най-добре с диагностика(казва къде точно е проблема).
Колегите да споделят откъде си поръчват сензори, че ще са ни нужни ;)

undy
05-06-2019, 19:30
Мерси, колега, ще ги погледна.
При мен пък точно в сухо време ми направи номер. Ще видим къде ще му излезе края.

Verm1n
05-06-2019, 23:05
Също става с вкарване на задна докато си на контакт, слушаш отзад кои издават звук, ако никой не издава звук може да е от буксата(извадена,мръсна,счупена), която е долу зад(под) бронята. Малко вероятно е да е от буксите,които влизат в самия модул или той е да е повреден.
Датчиците аз лично си ги поръчах от Алиекспрес, по 10-12лв. бройката, взех 4,всичките различни марки и четирите работеха(пробвах ги от любопитство).

undy
06-06-2019, 00:44
Ми аз поръчах вече 2(по 6 Евро бройката) да имам, ще изчакам да дойдат и тогава да разглабям,та гаранция, че ще реша проблема с едно сваляне на броня.

undy
13-07-2019, 17:31
Хванах момента в който ми светка на таблото за неизправен десен вътрешен сензор-като го напече яко слънцето, до тук добре. Сложих нов и няма индикация на таблото, цъка, но не отчита препядствие :( хванах че и още един цъка, но не алармира и цъка по-слабо, смених и него-същата работа. Новите са Валео, номера е същия като на оригиналните... Какъв може да е проблема? Този който ми записваше грешката също цъкаше по-слабо от другите два работещи. Сега всички цъкат абсолютно еднакво, но два работят, два не.... и никакви грешки.

ecotronic
13-07-2019, 20:36
Може освен в сензорите да има проблем в окабеляването до тях или в самата централа.
Най-сигурният начин да разбереш, къде е мотиката е да размениш на конектора на централата кабелите на един работещ с тези на един неработещ сензор. Пиновете са описани в E-learn.

undy
13-07-2019, 21:54
Може освен в сензорите да има проблем в окабеляването до тях или в самата централа.
Най-сигурният начин да разбереш, къде е мотиката е да размениш на конектора на централата кабелите на един работещ с тези на един неработещ сензор. Пиновете са описани в E-learn.

На бронята ги разменях, но ефект нямаше.

ecotronic
13-07-2019, 22:16
Като ги размениш на централата, ще разбереш, дали е проблем в кабелите до датчиците или във входовете на централата.

undy
13-07-2019, 23:31
Като ги размениш на централата, ще разбереш, дали е проблем в кабелите до датчиците или във входовете на централата.
След едночасово трещене,,стигнах до заключението,че няма отделни буски за всеки сензор. Сензорите имат по два общи края,които вървят заедно и по един ,който отива в централата,но са в общ сноп,дефакто в една букса 170327170326

undy
13-07-2019, 23:40
Щом работещите работят на местата на неработещите и обратното,значи проблем с окабелявне,букси и прочие нямам. Въпреки това днес поразбутах кабели,букси....всичко си е ОК.
Просто съм попаднал на кофти сензори. Ще взимам други,поне не ми алармира ,че това най-много ме побърква.

alfamicin
04-03-2020, 18:16
Моля някой да каже къде точно се намира модула за парктроника.
Колата е 159 sw 2.4, 2010.
Има сензори отпред и отзад.
Според дигностиката,модула е премахнат.

Verm1n
04-03-2020, 19:23
Дясната страна на багажника, трябва да махнеш страничната кора/мокет за да го видиш.

alfamicin
04-03-2020, 22:32
Дясната страна на багажника, трябва да махнеш страничната кора/мокет за да го видиш.

Благодаря,колега!

undy
05-03-2020, 07:15
За целта се сваля първо пластмасата в която е заключалката. Клипсовете които държат страничния мокет в пода често се чупят, те са дълги и ги няма като резервна част, аз приспособих други. Натам е ясно вече.

alfamicin
05-03-2020, 19:37
Благодаря за съветите,колеги!
Вече имам работещ парктроник.
Както купих колата имаше един хлътнал и счупен сензор,мислех,че като го сменя ще заработи.
Но по неведоми причини,предишния собственик или някой техник е извадил и трите букси към модула.
Най-забавното е,че това се случило в Швейцария,не е дело на търговец от Горубляне,примерно.
Колата съм я поръчал директно от там,не е минавала през наши хора.

Verm1n
05-03-2020, 21:53
Благодаря за съветите,колеги!
Вече имам работещ парктроник.
Както купих колата имаше един хлътнал и счупен сензор,мислех,че като го сменя ще заработи.
Но по неведоми причини,предишния собственик или някой техник е извадил и трите букси към модула.
Най-забавното е,че това се случило в Швейцария,не е дело на търговец от Горубляне,примерно.
Колата съм я поръчал директно от там,не е минавала през наши хора.

Обявили са голяма сума за ремонт и човека просто е изключил модула, за да не му пищи всеки път като паркира, така си го обяснявам аз. Аз по същия начин го бях спрял, докато чаках да ми дойде датчик от Китай.