PDA

View Full Version : Alfa Romeo 166 проблем



AR_166
10-07-2019, 16:48
Проблема накратко или поне какви са симптомите, че не разбирам от механика, проблеми по колата и евентуалното им отстраняване!
Както си карам с 30 след десен завой се чува някакво тропане в предницата, изчезва хидравликата и светва акумулатора на таблото! Добре, че бях близо до вкъщи, та я докарах бавно и я паркирах на улицата. Какъв можа да е проблема? Алтернатор, хидравлика, може би и двете или нещо друго? Нищо не разбирам от ремонти и колата утре заминава на ремонт, но поне да знам какъв е евентуалния проблем. Колата е 166 2.4 JTD 136 коня

gelle
10-07-2019, 18:59
Пистов ремък-скъсан или изпаднал. По важно е да се локализира причината ,поради която това се е случило. Трябва да се провери обтегача,ролките и състоянието на демферната щайба.

nblagoev
10-07-2019, 19:02
Така като хвърля боба, на първо четене ми звучи като проблем с пистовия ремък. Няма да се учудя, ако не си е на мястото вече...
Някакви странни шумове да е имало напоследък?

П.П. Колегата ме е изпреварил, докато пиша. :)
На мен ми се случи подобно нещо след блокиране на хидравличната помпа - скъса ѝ се шайбата и излетя заедно с ремъка. :D

AR_166
10-07-2019, 20:50
Спря да вали и излязох да погледна колата и видях, че виси ремък, скъсан или паднал, не знам. Утре ще се оправя!
Преди 1 седмица просвирваше един ремък от време на време в жегите, но после спря. Масло, ремъци, ролки и водна помпа са сменени преди 12 000 километра, преди 2 000 смених маслото пак....

AR_166
15-08-2019, 22:53
Да не правя нова тема направо ще питам тук!
Нов проблем с колатал Карам си аз, никакви ядове, върви се перфектно, паркирам вечерта без никакви признаци за каквито и да било проблеми! Сутринта се качвам в колата и изненада, педала на съединителя е потънал почти до долу, има съпротивление с много малък ход на педала, не повече от 2 сантиметра! Сутрин като е по-хладно скоростите с голям зор влизат, през деня като напече жегата влизат без проблем! Оставих колата вчера, че не смея да я карам да не стане по-лошо, утре отива на доктор

Trenkata
16-08-2019, 09:12
Работен цилиндър или по вероятно горна помпа.

Tasho
16-08-2019, 11:31
Да не правя нова тема направо ще питам тук!
Нов проблем с колатал Карам си аз, никакви ядове, върви се перфектно, паркирам вечерта без никакви признаци за каквито и да било проблеми! Сутринта се качвам в колата и изненада, педала на съединителя е потънал почти до долу, има съпротивление с много малък ход на педала, не повече от 2 сантиметра! Сутрин като е по-хладно скоростите с голям зор влизат, през деня като напече жегата влизат без проблем! Оставих колата вчера, че не смея да я карам да не стане по-лошо, утре отива на доктор

Погледни втулката, която свързва педала с помпата. На много кофти място, но се вижда. Гумена е и може да се е скъсала или да е излезнала. Ако там всичко е ОК, както каза колегата преди мене - помпата. А относно скоростите - трудно включват или лоста се движи трудно? Ако е второто жилата са клиясали, а ако не значи като отстраниш проблема с педала мисля, че ще се оправят.

Trenkata
16-08-2019, 18:29
От втулката педала ще пука,ще има празен ход,но няма как да остане долу.