PDA

View Full Version : Crosswagon Q4 - тампони на раздатъчна кутия



ducaticorse
07-08-2019, 20:48
Колата ми е при майстора за едни леки вибрации на празен ход във волана. Не са големи, но бих казал, че ме напрягат. Първоначално ми беше споменал, че са тампони на двигателя, но при допълнителен преглед се оказа, че са някакви на раздатката. Или един тампон само? Не знам, но ми спомена по телефона, че са само оригинални и били по-специфични. Някой може ли да ми каже какво по-точно представлява този тампон на раздатката, има ли алтернативи, някой чувал ли е нещо?

Zaludel
09-09-2019, 09:13
И мен ме интересува ако знае някой :)

dhtj
09-09-2019, 09:21
Дори всичките тампони да смениш на дизелова 156/147/ГТ , вибрации във волана винаги ще има.
Казвам го, за да не остане някой разочарован.
Тракторите са си така.
:D

alfa racer GTA
09-09-2019, 09:36
Във волана може и да няма вибрации, но малко или много ще се усещат някъде по колата.

Зависи не само от тампоните на двигателя, а и от маслото - това за един и същи двигател.
С едно масло двигателят работи по твърдо, та дори едно звънтене се чува, а с друго масло работи по -меко и звънтене и "пъхтене" типично за дизела го няма.

Кое е по-доброто за двигателя не зная у не мога да кажа.

Scrapera
09-09-2019, 10:51
Във волана може и да няма вибрации, но малко или много ще се усещат някъде по колата.

Зависи не само от тампоните на двигателя, а и от маслото - това за един и същи двигател.
С едно масло двигателят работи по твърдо, та дори едно звънтене се чува, а с друго масло работи по -меко и звънтене и "пъхтене" типично за дизела го няма.

Кое е по-доброто за двигателя не зная у не мога да кажа.
Вероятно проблемът е комплексен.
По спомени трябва и акумулаторът да бъде "Мутлу, зареден с лидълско зарядно", в противен случай очаквайте пъхтене,звънтене,повишен разход на гориво и намалена мощност от" -30/40/ до 50 тунинговани коня ".
Не е лошо да кажеш и все пак с какъв въздушен филтър да караме, защото помним, че "боклуците, които въздушният филтър пропусне, отиват в масления филтър".
Да нямаме после вибрации и заради некачествен въздушен филтър, не за друго.

nicks1
09-09-2019, 17:02
А пък на дизелова алфа воланът не се удържа от вибрации. Да им се чудиш на италианците.

dhtj
09-09-2019, 17:39
Поне им е с жило лоста на алфите и той не вибрира толкова.
Щото три е46ци 320д съм карал и на трите лоста им се клати видимо с очи, не само на пипане. :D

nicks1
09-09-2019, 18:55
Спри да пишеш глупости. 16в JTD работи почти като бензин.

dhtj
09-09-2019, 19:01
Да да, направо като шестак бензин, меко и плавно :D
И като я палиш и гасиш изобщо не се разтриса като мокро куче. Недей, че някой ще ти повярва. :D

nicks1
09-09-2019, 19:37
Кой говори за палене и гасене?

nblagoev
09-09-2019, 20:25
Да да, направо като шестак бензин, меко и плавно :D
И като я палиш и гасиш изобщо не се разтриса като мокро куче. Недей, че някой ще ти повярва. :D

Мога да те кача в дърт дизел, който работи по-меко от твоя T.S. ;)

Scrapera
09-09-2019, 20:28
Качвай го насила и му приключи мъките.

dhtj
09-09-2019, 20:32
Мога да те кача в дърт дизел, който работи по-меко от твоя T.S. ;)

Намират се мекоработещи дизели, но не са тея в 156. :)
Например А6 3.0тди 2015 или пежо 3008 хди 2017 нямат вибрации в купето, наистина.

Иначе ако ти е 4 цил дъртия дизел, готов съм за едно басче ако искаш, да ги сравним със спарка. ;)

nicks1
09-09-2019, 20:37
Ако толкова ги разбираше колите, щеше да прочетеш в подписа на колегата за какава кола става въпрос.

nblagoev
09-09-2019, 20:38
Ако толкова ги разбираше колите, щеше да прочетеш в подписа на колегата за какава кола става въпрос.

Нищо, ние доматите с колците ги ядем. Някой са карали коли на сън. ;)
Много обичам някой да говори наизуст. :D

dhtj
09-09-2019, 20:43
Ако толкова ги разбираше колите, щеше да прочетеш в подписа на колегата за какава кола става въпрос.

Има два дърти дизела в подписа.
А може да има и още коли, дето не ги пише в подписа...

Иначе не знам кво се опитвате да се самоубеждавате тука. Дизели без вибрации, работели като бензинови... сигурно и до 7000 оборота се въртят, а? :roll2:

nblagoev
09-09-2019, 20:49
Има два дърти дизела в подписа.
А може да има и още коли, дето не ги пише в подписа...

Иначе не знам кво се опитвате да се самоубеждавате тука. Дизели без вибрации, работели като бензинови... сигурно и до 7000 оборота се въртят, а? :roll2:

За Мерцедеса от подписа ти говоря, пояснявам, защото явно Ич не отбираш толкова, колкото казваш. ;) По-меко работи от твоя спарк, това първо. Второ, аз съм готов да го пусна на дълго с теб, да видим кое е по-здраво, и дали има значение до колко оборота се развърта. Трето, да не говорим кое ще оцелее на дълго във високи обороти, че тогава ще плачеш със 7000 об./сек. :D
Пак ще кажа, не се изказвай неподготвен, не е като да не съм имал спарк! ;)

Alfa tuner
09-09-2019, 20:51
Може да не е до 7 хиляди оборота,но не е като да няма 170513

nblagoev
09-09-2019, 20:55
Може да не е до 7 хиляди оборота,но не е като да няма 170513

Абе той колегата ще скочи на дизел, ама нека си ляля сега, лошо няма. :D

Scrapera
09-09-2019, 20:59
За Мерцедеса от подписа ти говоря. По-меко работи от твоя спарк, това първо. Второ, аз съм готов да го пусна на дълго с теб, да видим кое е по-здраво, и дали има значение до колко оборота се развърта. Трето, да не говорим кое ще оцелее на дълго във високи обороти, че тогава ще плачеш със 7000 об./сек. :D
Пак ще кажа, не се изказвай неподготвен, не е като да не съм имал спарк! ;)
Няма да иска dhtj-то щото колкото и да си вярва е попрочел темата за родилките, и вътре в себе си знае, че няма да добута и до Радомирци ако го завари както си требе спаркчето. :) А мерца може да е грозен и дърт, ама няма раждане.

nblagoev
09-09-2019, 21:06
Няма да иска dhtj-то щото колкото и да си вярва е попрочел темата за родилките, и вътре в себе си знае, че няма да добута и до Радомирци ако го завари както си требе спаркчето. :) А мерца може да е грозен и дърт, ама няма раждане.

Неслучайно му предлагам, и съм съвсем сериозен! Ама забавление да става. ;) Ако приеме, ще го призная за голям ентусиаст. :D Мога само да кажа, че съм го карал на заварка, без да го жаля и без да ми пука дали ще му стане нещо. Няма умиране това! А че не се развърта до 7000об./мин. ми е през дедовия, на доускорение, колкото и да е умрял Мерцедеса, със спарка само може да си смуче палците!
П.П. Ама много ми се иска да пусне якия спарк на газ и на газ до ламарината, и после да говорим. ;)
П.П. 2 Мерцедеса ми е кукличка. Държи се в проветряем гараж и се кара само за раздвижване. ;)

nicks1
09-09-2019, 21:09
Деца, какво да ги правиш. Мислят си, че всичко що фърчи се яде. :cheers:

nblagoev
09-09-2019, 21:15
Деца, какво да ги правиш. Мислят си, че всичко що фърчи се яде. :cheers:

Това е ясно, просто нека покарат малко не само на книга, и не само 5-10 км.
Неслучайно казах, че доматите с колците не ядем. И допълнение ще направя: Мерцедеса от подписа ми е петак, преди някоко месеца дадох на вторични суровини 190D 2.0D на МИЛИОН и 350 000 км, навъртяни само откакто колата беше вкъщи. И ако не я бях дал на вторични, можех спокойно да я сложа до спарка и да сравняваме кой мотор работи по-спокойно на пазен ход. :D Да не говорим, че Ланчия-та от подписа ми е с допотопен комп, и не ми се занимава да гледам дюзите, които са си отишли отдавна, и пак работи като часовник. ;)

546
09-09-2019, 21:20
Ей,никой не казва дали има нещо специфично в тоз тампон,а пак я обърнахте на дизел срещу бензин.

Колата ми е при майстора за едни леки вибрации на празен ход във волана. Не са големи, но бих казал, че ме напрягат. Първоначално ми беше споменал, че са тампони на двигателя, но при допълнителен преглед се оказа, че са някакви на раздатката. Или един тампон само? Не знам, но ми спомена по телефона, че са само оригинални и били по-специфични. Някой може ли да ми каже какво по-точно представлява този тампон на раздатката, има ли алтернативи, някой чувал ли е нещо?



Тони dellltata си прави ГТ-то наскоро с раздатка от крос.Доколкото помня тампона от снимките на които ми показа как ги прави нещата , си върви с планката за закрепване,но може и да греша.Ако си от София мож да ти пратя тел на лични да се консултираш и с него .Предполагам ,че все ще има в гаража и тампон който е наред. Малко ме съмнява да се окаже някаква космическа технология .Мисля ,че побългаряване е възможно,но вибрациите по-скоро ще се увеличат спрямо оргиналния тампон.

El Caballero
09-09-2019, 21:21
7000 об/сек. ми се виждат малко много :)

nblagoev
09-09-2019, 21:24
7000 об/сек. ми се виждат малко много :)

Много добре знам какво написах! ;) Бая мигане ще е, дано да го докара. :D
Ама ей на, не реагира колегата, а се бях навил много... :(

El Caballero
09-09-2019, 21:26
Много добре знам какво написах! ;) Бая мигане ще е, дано да го докара. :D

Е гледам, че си се поправил :)

nblagoev
09-09-2019, 21:29
Е гледам, че си се поправил :)

Важното е да върви разговора, ама за баса съм сериозен и заставам на чертата, независимо от изхода!
Не знам само да не се уплаши колегата, ника ми не е БОБИ, а НБЛАГОЕВ, да не стане объркване. ;)

El Caballero
09-09-2019, 21:32
Аз карам бавно, не знам повечето неща за какво са като вдигна капака. От дизела съм доволен. Туин спарка и той бива, нямам оплаквания.

nblagoev
09-09-2019, 21:34
Аз карам бавно, не знам повечето неща за какво са като вдигна капака. От дизела съм доволен. Туин спарка и той бива, нямам оплаквания.

И тая тема я на*кахме, амааа......
П.П. Ако колегата се навие, приемам залози. :D

nblagoev
09-09-2019, 21:45
Еййййй, веднъж и аз да се отпусна, да искам да има някакво движение, и всичко умря... Не съм страшен, имам няколко спрели коли, не знам от какво ги е страх хората... Всичко що имам е сток, бе.... :D

nblagoev
09-09-2019, 22:22
Дайте на колегата фейса, че се навих да го тествам, а не ми се занимава да търся? Нещо не иска да пише тук, а съм навит като свинска опашка, ей тъй , за спорта... :D

radiboy
09-09-2019, 23:08
Няма нищо спортно в това да съпоставяш турбиниран и атмосферен двигател с много по-малка кубатура.Ей тъй за спорта,ако резнем маркучлето на охлювчето,и си затворим едното око за кубатурата горе долу се изравняват нещата...Ок?

dhtj
10-09-2019, 10:18
Еййййй, веднъж и аз да се отпусна, да искам да има някакво движение, и всичко умря... Не съм страшен, имам няколко спрели коли, не знам от какво ги е страх хората... Всичко що имам е сток, бе.... :D

:D
Е какво стана накрая, уж от вибрации тръгнахме, а го обърнахте на "пускане на дълго" , каквото и да значи това. :D
Ако ще е за вибрациите, слагаме по една кибритена кутийка върху мотора и палим, да видим коя ще падне.
И 2та литра спарк е със балансиращи валове, ти гледам си имал 1.8, има разлика. :)
А ако ще е за дръпки - винаги можем да се пуснем от място, нали? :D