Results 1 to 14 of 14

Thread: Как най-ефективно се засилва 159 2.4 200кс?

  1. #1

    Default Как най-ефективно се засилва 159 2.4 200кс?

    Здравейте бих искал да попитам какво точно трябва да се смени по колата за да се постигнат примерно едно 280-300кс?В момента колата е само с един лек с ремап с кое е най удачно да се започйне с челен кулер или с по-голямо турбо или с нещо друго.Също съединителя до колко мощност държи?Общо взето ще съм благодарен на всякаква информация относно повишаване на мощноста на 159 с 2.4 двигател,също така горе долу какви пари ще струва ориентировъчно това цялото нещо?Благодаря предварително за отговорите!

  2. #2

  3. #3
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ако искаш тези коне, искаш да си караш колата дълго без проблеми, продай я и си купи стоково БМВ.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #4

    Default

    Информацията е Extreme service. Те правят такива тунинги и имаше до преди 2-3 години някъде една снимка в техния сервиз на една 159sw закачена на диното със 308 коня.Доколкото помня всичко наведнъж - нов кулер, ново по-голямо турбо, мисля и нова система за изгорелите газове... И т.н.За над 250 коня ще трябва и нов усилен съединител...Уж има такива по нета - гледал съм ги, ама на практика бих се доверил само на Закс, защото те по принцип си произвеждат и вече отделно имат усилен съединител за 159-ка и специално за 2.4 дизела.Но и там мисля беше с до 15% или до 17% усилен. Срещал съм и твърдения и продажби в ебау на уж усилени с 15%, 20% и 30% съединители в сравнение с нормалните стокови такива за 2.4 дизела, НО отдолу има едни дребни буквички с които пишат "със този съединител на всеки 500км трябва да се прави почивка" или "този съединител не е предназначен за двигатели с турбо" ...И отгоре на това
    "фирмата" е някаква неизвестна никому - най-вероятно само търговец, който нищо не произвежда, а само прибира пари...Гаранция Франция...И като прочетеш и отзивите...и 30% са негативни...

    Другият който може да ти я направи е Петко - известен във форума като "KGB" и имаше сервиз "Black Angels" или нещо подобно, но той не се е вясвал във форума от около 8 години -той също имаше 147-ца с 1.9 двигател дизелов двигател направена 350 коня и доколкото си спомням я "мореше" на пистата в Серес, Гърция.

    Освен на горните два, аз на друг не бих се доверил.Просто те работят от 15-20 години с алфи.


    Иначе за последните 10 години много други тунинговачи на италианки "наизскочиха", но са "самтаймс уин, самтаймс люн" като чета отзивите за тях от техни клиенти ...


    Има и качествени сервизи за италианки от 15-20 и повече години, които просто не се занимават с тунинг, а само с ремонти.Тук говорим само за тунинг.

    Има и в други държави, но според мен не е "оферта" да си правиш в чужбина.
    Last edited by alfa racer GTA; 07-05-2020 at 19:27.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5

    Default

    Ами аз по принцип колата като ремонти и обслужване я карам при един човек от Пловдив който и в форума съм срещал дс го препоръчват и във фейсбук групата е много препоръчван и всички са доволни от него,даже при него направих и ремапа!Така че мисля при него да я правя,но завега нямам финансоте за всичко като по мой сметки ще ми трябват едни поне 2000лв ако не и повече,така че сигурно ще започна със съединител и по голямо турбо примерно и ще продължавам постепенно!

  6. #6

    Default

    Не си струва според мен комбинацията от ръчни скорости, предно предаване, тежко купе и много сила.
    Няма да е приятна за каране тая кола.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не си струва според мен комбинацията от ръчни скорости, предно предаване, тежко купе и много сила.
    Няма да е приятна за каране тая кола.
    Ами ако примерно се направи нещо по леко за едни 260-70 кончета няма ли да е добре и да има
    осезаемо повече сила отсега!Не че сега не върви добре само с ремап,обаче на 250-70кс няма ли да е идеално,а за повече май наистина няма смисъл!

  8. #8

    Default

    И аз мисля, че поради тежката предница, а и най вече поради размерите си (4.64 метра) и цялостното си тегло от 1630кг не е много рентабилно да се тунингова.
    Тежка е,стабилна е, комфортна е и добре се взимат завоите в планина с нея, но не може да се сравнява с малки компактни леки бензинови коли с мощност +200, та дори +160 коня.
    Не че не съм си правил гаргара, когато някой се е взел на сериозно в планината по завоите, видял ме е на 300-500 метра пред него и "натиска" и ме гони, ама с лек бензин ще е по-голям кефа.
    Е, ще жертваш икономичност и комфорт.Комфорта при всички положения, дори разхода да е като на 159-кара с да кажем 1.6 турбо бензин.

    Предполагам си под 30 години и затова имаш такива мераци.Ама на тези мераци най-съответства алфа ромео 4c - 850кг и 240 коня.Лошото е че са по 42 000€ ...

    Според мен събери пари и не ъпгрейдвай "на части". Погрешно е да сложиш турбо и задължителен ремап с него, а да нямаш адекватно охлаждане.Ще се изкушиш - ще я "натиснеш" ще ти се услади "да я пляскаш на голо" без презерватив и...ще роди...

    Отделно да знаеш, че натискаш ли я често или направиш ли тунинг не може да й слагаш масло за по 50 лв 5 литра.Просто маслото допринася за до 20% от цялостното охлаждане на двигателя.Пи-скапано масло= по-малък процент охлаждане на двигателя = по-голямо термично натоварване = рано или късно правиш глава на двигателя.

    Едно е да караш Опел 1.4 бензин 78 коня, друго 200/250/300 коня кола.
    Имаш претенции = плащал си за тях...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Beast159 View Post
    Ами ако примерно се направи нещо по леко за едни 260-70 кончета няма ли да е добре...
    Тогава слагай турбо от 210 коня (garrett gtb2056v), махнати екологии и ремап.

    Не иска никакви допълнителни охлаждания и кулери.

    Като умре съединителя ще смениш и него.

  10. #10

    Default

    Много благодаря за насоките,значи ще я направя така с по-голямо турбо и челен кулер,екоголийте са махнати и ремапа е направен.Относно другите неща да млад съм и затова мераците са големи,а за масла колата досега се е карала с yacco 5w40,което 6 литра излиза 135лв,а миналия ден смених маслото пак но този път сложих оригинален Кастрол като и то излезе около 120лв,с маслата не си правя експерименти!Само че с турбо garett gtb2260v няма ли да има още по добър резултат?

  11. #11
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default

    Начи качваш я на един стръмен баир ... препоръчително със що-годе еднакъв на градуси наклон ... насочваш муцуната надолу ... слагаш една тухла на педала на газта, докато включваш на 5-та ... пускаш съединителя и започваш да се кефиш как се засилва !!!

    (иначе има и "полезни" съвети тука ...)
    Last edited by Alfa User; 08-05-2020 at 01:04.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  12. #12
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Начи качваш я на един стръмен баир ... препоръчително със що-годе еднакъв на градуси наклон ... насочваш муцуната надолу ... слагаш една тухла на педала на газта, докато включваш на 5-та ... пускаш съединителя и започваш да се кефиш как се засилва !!!

    (иначе има и "полезни" съвети тука ...)
    Това е най-лесното засилване, и почти без пари!
    Иначе като за 10 мнения в темата има забележителни бисери...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  13. #13

    Default

    Ако 2000лв. са ти много за тЮтинг, просто свали корите на вратите, и седалките.. Колата ще литне....иначе, или казваш като мен какво искаш и като е готово плащаш, или почваш с "Х" пари да питаш, до къде мога да стигна или кое да направя! Ако ще правиш колата на етапи, първо започни със спирачките, съединителя и датчиците! След време комбинирано: кулер, турбо, генерация и софтуерна синхронизация на желанията(чип)

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    241

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ако искаш тези коне, искаш да си караш колата дълго без проблеми, продай я и си купи стоково БМВ.
    поне 35 ака 3 литра с турбо, че даже 2. И него вече може да правиш тунинг. Поне ще си хапе каишката.
    Алфата хем не върви хем ще се чупи. Ако не я направиш читаво 1000км, читаво 10к км и пак 4-5к за ремонти.
    Днес пак бях при Румен за дребен ремонт (200лв, че предишния преди 2 месеца беше 1500лв) и ми вика няма такъв душманин кат 159-ката. Тамън си помислиш че всичко си оправил и се обажда нещо
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •