Results 1 to 10 of 10

Thread: Интерфейс за диагностика

  1. #1

    Default Интерфейс за диагностика

    Кой е най-подходящият интерфейс за диагностика и кодиране?
    Ползвам MES 5.1 с универсален ЕLМ327 USB със сив и син адаптер, който не успява винаги да поддържа стабилна връзка. С него не успях да завърша обучение след смяна на конзола с бутони. Останаха модули в които има записани грешки. Чудя се между Stardiag САМ327 и OBDLink SX.
    Last edited by MasterBoy; 15-05-2024 at 13:30.

  2. #2

    Default

    Аз съм с OBDLink SX. Нямам никакви забележки. Дори разработчика на МЕС потвърди, че е един от най-добрите и бързи кабели.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    provadiq
    Posts
    9

    Default Spontaneous adult encounters

    Unlock a world of casual fun and excitement with the premier dating site.
    Freedom of connections: dating for open relationships
    Live Women
    Optimal casual Dating

  4. #4
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    98

    Default

    Аз пробвах с два варианта на Delphi - едноплатково/двуплатково. Разпознават колата, но не мога да нулирам сервизния интервал след смяна на маслото.
    Колата е Stelvio 2018. А въпроса е дали с OBDLink SX ще мога да свърша това и трябва ли да ползвам някакви допълнителни адаптери/софтуер за целта.
    Като цяло ми трябва диагностика за четене/триене на грешки и нулиране на интервалите.
    Last edited by kalojan; 27-05-2024 at 11:36.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by kalojan View Post
    Аз пробвах с два варианта на Delphi - едноплатково/двуплатково. Разпознават колата, но не мога да нулирам сервизния интервал след смяна на маслото.
    Колата е Stelvio 2018. А въпроса е дали с OBDLink SX ще мога да свърша това и трябва ли да ползвам някакви допълнителни адаптери/софтуер за целта.
    Като цяло ми трябва диагностика за четене/триене на грешки и нулиране на интервалите.
    Ако се сдобиеш с МЕС (което е и препоръката ми) за Джулия и Стелвио освен основния кабел, ще са ти нужни синият и сивият, така ще можеш да влизаш във всички модули. Само с основния (примерно OBDLink SX) можеш да си нулираш интервалите.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    98

    Default

    Здравейте отново! Днес пристигна кабела OBDLinkSX, но при сканиране с Multiecu Scan ми изписа (някъде), че има Active SGW Protection. Това означава ли, че не мога да ресетна сервизни интервали?
    Маслото е сменено преди 3к км вече, а не е ресетнато.
    Пробвах и кракната версия на Alfa OBD, всичко е свързано, но пак не може да се изчисти:
    No data received from ECU/Interface or data corrupted. Try to start the procedure again. If you receive this message too often try to adjust 'Interface Timeout', 'Interrequest time', 'Response-Request time', and 'Request interbyte' parameters. If this will not improve connection stability your interface is probably faulty.
    Last edited by kalojan; 24-06-2024 at 13:12.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  7. #7

    Default

    Ако имаш в колата си въпросния модул, а явно го имаш, така или иначе ще трябва да "го заобиколиш"при всяко едно положение. Така че направо си купи байпас устройството и вече ще си правиш всичко обичайно каквото предлага МЕС.

    В МЕС е описано:
    https://multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

    Трябва ти това :
    https://shop.stuff4car.com/en/index....&product_id=51


    Локация и как да извършиш смяната:
    https://shopeurocompulsion.net/blogs...tallation-info
    Last edited by undy; 14-06-2024 at 08:35.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    98

    Default

    Тук намирам този вариант: https://sklad66.com/cms/Cable-Bypass...2pin-8pin.html
    Дали ще свърши работа.
    Това вече ми идва в повечко - едно просто зануляване на сервизен интервал да изисква 10 кабела и преходници и лицензирана програма...

    ПП
    Много благодаря за отговорите и линковете!
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  9. #9

    Default

    Разликата от това, което аз ти дадох за пример е, че се поставя и не се пипа повече, докато това ще трябва да го връзваш всеки път или пък да го оставиш да виси и да го ползваш вместо оригиналното ОБД. А доколкото разбрах на Стелвио този модул е заврян на кучето в г*з* и е много трудно достъпен. От друга страна тези неща като кабели, адаптери, МЕС и байпас ще са ти нужни, ако си проверяваш и наглеждаш колата сам. Аз лично за инструменти и техника около Алфата не се свидя, защото това са задължителни неща в гараж в днешно време.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    173

    Default

    Quote Originally Posted by kalojan View Post
    Тук намирам този вариант: https://sklad66.com/cms/Cable-Bypass...2pin-8pin.html
    Дали ще свърши работа.
    Това вече ми идва в повечко - едно просто зануляване на сервизен интервал да изисква 10 кабела и преходници и лицензирана програма...

    ПП
    Много благодаря за отговорите и линковете!
    Аз ползвам такова имам лицензиран МЕС и въпреки това не мога да нулирам смяната на маслото и дните до сервиз.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •