Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 67

Thread: Изгасна и не върти стартера.

На три предпазителя е така, меря ги и са коректни, гнездата са като нови. Нещо друго става може би.

Алфист идеалист ecotronic's Avatar

Ако при изваден предпазител мериш +12V на единия му извод а при поставен - 2,8 и на двата извода, това означава, че има лоша връзка по кабела до предпазителя. В случая с B80 това е клемата A5 която би трябвало да се намира в дясно от този блок с релета и предпазители. Ще я познаеш по дебелите кабели. Единият идва от акумулатора и чрез нея се разклонява.

159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Не знам вече, защо след като запали и загасна и после светна чека на имобилайзера и стартера спря да върти, на дизела нали не му трябва ток да работи. Въртя се там около колите и един дядка дойде да провери дали не му крада колата

Старите дизели при които впръскването ставаше по механичен способ, можеха да работят без електричество.
    В случая дюзите са с електрическо управление, има компютър, който ги управлява и още една камара неща, които все работят с електричество.

Намери ли клемата А5? Проследи дебелия кабел от стартера, той отива в нея.

159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Не съм сигурен, гледах разни кабели, клатих ги- нищо. Но нали като подам директно ток на релето или бушона елиминирам евентуални лоши захранвания? А не се получава. Не знам и кое е релето на стртера, ако е на този ред с другите на всички направих мост и нищо.

С гледане и клатене, едва ли ще постигнеш нещо. Давам ти прости насоки и ако ги следваш, ти гарантирам, че ще откриеш проблема. Ако не, предлагам да не си губим взаимно времето.

Ето я въпросната клема:

Last edited by ecotronic; 07-06-2024 at 12:05.

159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Може би да, нещата са с труден достъп, ориентирането е трудно, мисля че направих с твоя помощ максималното. Вероятно ще я закарам на сервиз. Ще пиша какво се случва. Благодаря за отделеното време и насоките, аз поне се изчерпах.

Ами ти досега направи доста по-трудни неща а сега на нещо доста просто, си готов да се откажеш.

1 - намери клемата от горните снимки
    2 - виж да няма хлабави или окислени връзки
    3 - локализирай кабела който тръгва от тази клема и стига до предпазителя B80
    4 - при поставен в гнездото предпазител мери напрежението от двата края на кабела и от двата края на предпазителя

Трябва и на трите места да измериш 12V. Ако между 2 от точките има разлика, търси лошата връзка между тях.

159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Ще направя последен опит тези дни, другото което не съм проверил е алармата. Тя е Сатурн 2. Трябва да я търся къде е, има бутон за аварийно изключване, според инструкцията.
    Тази клема я гледах и двата предпазителя към нея, изглеждат добре, но не съм мерил захранването.

На тези от снимката има 12. И с пробна лампа, обаче онзи бушон 30 А с мултицета показва 12, при проба с пробна лампа тя не свети. И аз не знам какво става.

Мултицeтът е с високоомен вход. Това означава, че за да премери напрежение, му е достатъчен през него да протече нищожен ток - такъв какъвто и калпавата връзка може да осигури. За пробната лампа този ток е недостатъчен за да светне.
    Накратко - ако си сигурен в измерванено с пробната лампа, търси лоша връзка между двете точки в които си мерил.

159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Като подадох 12 на бушона се свързах с компютъра - няма грешки. Утре ще се опитам с лампата да търся къде се губи. Значи търся в отсека между бушона и кабелите от снимката?

Да.

159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Ако може да се нарече напредък- от снимката, на дясният кабел лампата свети. На левият- имаше 12 с мултицет, с лампа не свети. Развих гайката да видя двата кабела по отделно, по-тънкия имаше 12 с мултицет с лампа - не, като ги стегнах пак с гайката вече не показва 12 , а 1.8 . Има бушон отпред 80А той също е на 1.8. И до там. Не мога да видя къде отиват тези кабели за да ги проследя

Лявата част на клемата се захранва по кабел, който идва от акумулатора но минава през 150 амперов предпазител. Този предпазител се намира на самия кабел близо до акумулатора. Най-вероятно е фирясал или гнездото му е окислено. Прегледай го.
    Last edited by ecotronic; 09-06-2024 at 20:13.

159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast