Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Смяна на генерацията със Суперспринт от-до..

  1. #1

    Default Смяна на генерацията със Суперспринт от-до..

    Днес излезна количката, с цялостно подменена генерация, от двигателя до ауспух накрайниците на Суперспринт. Динотеста показва повишение на мощността с 15 коня, на вид е уникално добре. Цената няма да я коментирам.

    Утре сутрин ще кача снимчици, за който се интересува

  2. #2
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Що кажи цените - знаем че е цифра , ама все пак да се подготвим психически и финансово ако решим да правим нещо подобно. На мен само крайното гърне Суперспринт ми е 325 евра. Представям си за цялата генерация колко е
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    36

    Default отг

    Бат Вас е прав, я сподели тези 15 коня на колко лева се равняват да си понаправим сметката
    АЛФА ГТВ 2.0 95та, не е на газ.

  4. #4
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Да бе и аз съм навит,ама до 6-7 стотака....
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Re: Смяна на генерацията със Суперспринт от-до..

    Quote Originally Posted by tutin
    Днес излезна количката, с цялостно подменена генерация, от двигателя до ауспух накрайниците на Суперспринт. Динотеста показва повишение на мощността с 15 коня, на вид е уникално добре. Цената няма да я коментирам.

    Утре сутрин ще кача снимчици, за който се интересува
    А може ли да постнеш графиките от диното? И би ли споделил коя версия е колата и ако е Евро 3 с 3 сонди как решихте проблема със сондите Питам щото при нас в сервиза слагаха точно такава генерация до днес на Евро 3
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6

    Default

    Ами честно да ви кажа си нямам идея с колко сонди е и как са решили проблема, аз дискутирах плана със собственика на сервиза и три седмици по-късно си видях колата готова, междувременно ми се наложи да пътувам почти цялото време, та не знам какви проблеми може да са срещнали. Иначе колата е края 2002г.

    Общата цена е около 3700 лв, като комплекта включва хедъри, всички тръби назад, гърне, 2 резонатора и isotta накрайници.

    Дино резултатите ги имам само на хартия, за съжаление.

    Днес забравих да направя снимка на задницата, но имам една от сервиза докато е на моста.

  7. #7
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    гледам, че се разбрахте
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  8. #8
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Таааа кво стана с графиките ?
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  9. #9
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Изгежда да е монтирано качествено,но като знам че толкова ми струва колата в Италия....
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  10. #10

    Default ре

    Хубавите неща са скъпи
    Аз лично съм се ориентирал само към крайно гърне...
    Alfa Romeo searching progress...

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Днес я мернах калата в Лозенец и ЗВУКА Е МНОГО ГОТИН. Лично съм почитател на тихите коли, но тази ме изкефи максимално, а в комбинация със джантите и цвета е направо супер.

    Браво, дано повече такива Алфи се виждат.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  12. #12
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Бе на тоя Спайдър генерацията в крайна сметка я донаправи и донапасна Драго. Тоя целия прехвален Суперспринт не е нищо кой знае какво. Дори и да се купят готови, оригинални, частите не пасват и накрая пак всичко опира до Драго.
    В крайна сметка Драго може да направи същото нещо, със същото качество, та ако не и по-високо, само че за по-малко пари
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33
    ..
    В крайна сметка Драго може да направи същото нещо, със същото качество, та ако не и по-високо, само че за по-малко пари
    Подкрепям!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Бе на тоя Спайдър генерацията в крайна сметка я донаправи и донапасна Драго. Тоя целия прехвален Суперспринт не е нищо кой знае какво. Дори и да се купят готови, оригинални, частите не пасват и накрая пак всичко опира до Драго.
    В крайна сметка Драго може да направи същото нещо, със същото качество, та ако не и по-високо, само че за по-малко пари
    Брей, все се намират разбирачи да се изцепят да му се невиди.. Едни викат, че корвета била бавна кола, други че туарегът не ставал за нищо, сега виждам, че и на алфата и на суперспринт сте намерили цакта.

    Не знам кой е "Драго", но ти :

    1. От къде си сугрен, че става въпрос за една и съша кола, при положение, че дори не съм качил снимки, остави да пусна детайли за какво и как се е случило

    2. Ако драго може да направи изпускателни колектори като на суперспринт - да почва да ги прави и да ги продава по 3 бона, щото толкова вървят кажи речи. Ако можеше "Драго" щеше вече да е богат, а ти да си му мениджър продажби и да не се изказваш така неподготвено.

    Естествено, че частите се напасват от механик и това е винаги така. Предполагам знаеш, че металът мени формата си с времето и температурните промени, които го сполетяват ежедневно.

    На понтиака имам еделброк всмукателни колектори и какво ли още не, което НЕ пасна директно. А Еделброк е легендата в тунинг на американски автомобили.

    Така че "Драго" (който и да е той) е необходим фактор - безспорн, но само моля не казвай, че Драго е единственото, което ти трябва за да направиш части за поставяне на рекорди (виж историята на суперспринт)

    Айде със здраве

  15. #15
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Тва изказване беше много нужно нали след две години и косур хората ти казват за кво става въпрос не да се буташ в скъпите сервизи
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •