Results 1 to 10 of 10

Thread: дебитомер help

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    78

    Default дебитомер help

    колеги писна ми сега трябва да купувам поредния дебитомер 3-ти зареди гаста предполагам на всякаде пише 4е пребва но никаде не пише какво то4но и как въздеиства на какво ? гаста ми влиза заедно със въздуха с пло4ка то4но преди дебитомера,дюзите когато мина на гас не работят .

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Така е колега като се слага евтина газова от некадърни майстори
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Махни газта просто
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    78

    Default

    ве4е съм решил да я махам само 4акам да я изкарам вси4ката гас когато взех колата си беше с газова уредба как гаста пребва дебитомера като платката и 4иповете са заляти и нямат контакт с гаста ако сожа пло4ката на гаста след дебитомера така 4е гаста да не минава през дебитомера ?

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    ми там след дебитомера нямаш място технологи4но за пло4ка а и проблема не е само в газовата
    система мисля ама ако все пак решиш да си преместищ
    пло4ката по близко до дроселовата клапа то би имало
    подобрение но изпарителя трябва да се балансира спрямо
    въздуховода в противен слу4аи колата ти ще гори 25/100
    и ще работи ужасно неспокоино абе с една дума или търси
    кадърен маистор или на бензин

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    78

    Default

    преди дебитомера от към двг имам закрепена клапа която пази клапата на на дебитомера да не се изкриви от детонации поне така ми обясниха ще я махна и ще има място за пло4ката за гаста би ли ми обяснил как изпарителя трябва да се балансира спрямо
    въздуховода ?

  7. #7
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default дебитомер

    Ако тоя изрод,дето ти е турил газовата не ти е обяснил за вероятността от тези проблеми,иди му строши тимбата и това е.Всеки,дето що годе може да държи ключ-майстор стана,как не
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    не мисля 4е да махнеш клапата е уда4ен вариант !!! тя е последната защита !!! аз доколкото си спомням за твоя двигател мисля 4е няма да успееш да сложиш пло4ка на дросела но все пак винаги има изклю4ения от правилото а ако успееш на изпарителя ти отзад има вентилационен отвор,от които с един завит в него щуцер и един марку4 отиваш във въздуховода между дросела и дебитомера се свързваш като пло4ката е задължително на дроселовата клапа !!!
    п.с. наи добре си потърси някои добър маистор мисля 4е няма да успееш в домашни условия!!!

  9. #9
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default плочка

    Единствения вариант е в с-Кочериново,на 10км от благоевград,на пътя за рилски манастир-Иво се казва майстора и всички в региона го знаят,той е втория в българия,дето монтира газови уредби,аз имам бус Фолксваген лТ28,2,0-12литра газ гори и мъкне товар като добитък-
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    78

    Default

    мерси за из4ерпателните отговори , събота или неделя я махам газовата уредба няма да влагам пове4е средства по гаста излезна ми таиа икономия през носа с тия дебитомери

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •