Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Проблем , тракане на празен ход, що е то ???

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    60
    Posts
    120

    Default Проблем , тракане на празен ход, що е то ???

    Здравейте , дойде ред да споделя поредния си проблем.
    Преди няколко дена смених термостата и колата заспа - държи 75 - 80
    градуса при всякъкви условия, добре ама се пребирам снощи и като правя маневри да паркирам чух че се появи някъкво тропане на празен ход . В същото време забелязах че оборотите са доста ниски и
    непостоянни . При съвсем леко вдигане на оборотите тракането изчезва после след неопределено време ,когато е на празен ход пак се появява. Днес пак я палих ,по едно време се появи ,после пак изчезна !!! Та въпроса ми е може ли проблема да е от ниските обороти
    Ако някой има идеи нека сподели ,
    предварително благодаря.
    Alfa GTV 1.8 TS
    Alfa 33 1,4 feeling 94г.
    Alfa 6 2,5 TD - в спомените само

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    78

    Default

    на мене ми го прави когато е студена и държи ниски обороти около 600 и когато двг се клати много трака на мене ми е от един тампон над двг

  3. #3

    Default

    Все пак си имате работа с 33-ки
    '99 156 1.9 JTD SP3

  4. #4
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Panaiot Karpachev
    Все пак си имате работа с 33-ки
    какво им е на 33-ките?!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  5. #5
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Panaiot Karpachev
    Все пак си имате работа с 33-ки
    наистина какво имаш предвид с това ?!?
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  6. #6
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Quote Originally Posted by Panaiot Karpachev
    Все пак си имате работа с 33-ки
    И аз нещо не разбрах...
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    78

    Default

    пи4 аиде да не се убиждаме а ? а и ако става въпрос за тракането моита е на над 260хиляди и мисля 4е е похвално до сега нищо сериозно по неиа . имал ли си такава колата въобще карал ли си ? та даваш такова мнение ?

  8. #8

    Default Проблем , тракане на празен ход, що е то ???

    В интерес на истината от няколко дена и на мен започна нещо подобно да прави. Обаче го прави сутрин преди да е загряла. След първите 50-100 метра спира да "трака". При мен обаче не е тракане, защото няма в какво да се удари(или по-скоро онуй в което може да се удари е добре уплътнено), ами по-скоро повишено ниво на вибрациите. Да му се невиди, все едно някоя от свещите не припалва когато трябва или изобщо не припалва.
    Демек прави така наречената "детонация" или с думи прости подава искра по-рано отколкото трябва.

    При теб може би тракането е вторичен ефект от друг проблем.

    Колкото и странно да звучи на специалистите в този форум, преди време имах пак същият проблем. След като мъкнах колата по всевъзможни сервизи и на всевъзможни диагностики, ми казваха:
    1) Да си сменя съединителя (в техният сервиз)
    2) да си проверя биелните лагери! (пак там)
    3) Да подменя ламбда датчика (отново там)
    4) Да си сменя кабелите на свещите, свещите, както и целият прилежащ такелаж (естествено там)
    5) "Професионални" излиания от типа на "Сменяй колата т'ва Алфите са боклук..аааа 33-ка... 'фърляй за нищо не става" и прочее фрази на бележити титани на мисълта.

    В края на краищата си купих контактен спрей от близкият електро магазин, почистих клемите от/по датчиците и двигателя е часовник.

    Ако искаш все пак я закарай да ти замерят MAP сензора наскоро разбрах за какво точно служи и да ти кажа съвсем резонно е ако е неизправен да прави проблем тайминга на свещите при празен ход, което да причини вибрациите.

    Аз само чакам да спрат теи отвратително гадни гнусни дъждове за да мога да си полегна под колицата и да свърша няколко нетложни неща. Щастливи са хората с гараж... а ако имат и канал...

    И вече съвсем оффтопик
    Я за всеки случай си провери нивото на масълцето и ако имаш манометър позамери налягането.

    загряваш двигателя до 90 С, слагаш манометъра и мериш при 800 и 5500 оборота трябва да е съответно 1.2-2.8, 4-6 kg/cm2

    Знам, че звучи абсурдно, обаче по същото такова тракане на празен ход се сетих да погледна под колата на път за Бургас и да установя, че маслото тече от пробката. След като я оправих, тракането спря.

    Естествено това са само предположения, не придирям за изчерпателност. Все пак аз съм непрофесионален шофьор и не съм специалист по автомобилите. Само споделям наблюдения.

    Поздрави!
    Alfa 33 IE 1.7 8v 1993

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    60
    Posts
    120

    Default тропане, тракане

    здравейте, вчера доста му се чудих на това тропане и стигнах до извода че прилича каточели има нещо разхлабено в мотора и като паднат оборотите започва да тропа.лошото е че оборотомера не отчита правилно и немога да добия представа за оборотите. днес съм решил да сменя свещите - щото не съм ги сменял от както съм я купил

    А що се отнася до колата - много си я харесвам , просто си иска вещо отношение , а аз досега съм карал дизелова АЛФА и сега го изучавам
    боксера.
    Alfa GTV 1.8 TS
    Alfa 33 1,4 feeling 94г.
    Alfa 6 2,5 TD - в спомените само

  10. #10

    Default

    Мойта е 33 1.7 IE
    несравнимо е усещането на боксера
    И точно защото е боксер, на всякакви такива вибрации трябва да се обръща внимание.
    Alfa 33 IE 1.7 8v 1993

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    78

    Default

    аз съм сигорен 4е на мене ми е от тампона над двг разбит е и като мушна една отверка да не играе спира да тропа факти4ески тампона ми е скапан и опира желязо в желязо трябва да го смена но 4акам да се оправи времето още като ходих преди 1 година да ми сменят съединителя ми го казаха

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    60
    Posts
    120

    Default tatatatata

    Въпрос към pth7712 :
    какво имаш предвид като казваш че си имал подобно тропане при теч на масло от пробката? изтече ли маслото или само капеше ? и как я оправи самата пробка ? питам защото когато сменях маслото ,при развиването на пробката нещо се разхлаби от вътре и тропаше , даже не я развих цялата от страх да не се наложи да свалям картера , после я затегнах , но преди известно забелязах че пробката е омаслена , та да не би от там да идват тези неприятни звуци ???
    Alfa GTV 1.8 TS
    Alfa 33 1,4 feeling 94г.
    Alfa 6 2,5 TD - в спомените само

  13. #13
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default Re: tatatatata

    Quote Originally Posted by hammar
    Въпрос към pth7712 :
    какво имаш предвид като казваш че си имал подобно тропане при теч на масло от пробката? изтече ли маслото или само капеше ? и как я оправи самата пробка ? питам защото когато сменях маслото ,при развиването на пробката нещо се разхлаби от вътре и тропаше , даже не я развих цялата от страх да не се наложи да свалям картера , после я затегнах , но преди известно забелязах че пробката е омаслена , та да не би от там да идват тези неприятни звуци ???
    моя съвет е да си обърнеш внимание на пробката и ако нещо не е в ред го оправи това го казвам защото когато купих моята кола и започнах да и сменям маслото пробката беше завита накриво и резбата беше станала на нищо та след това се наложи да пренавивам нова резба и пригодих една друга пробка, пък то рано или късно ще трябва да я одвиеш ако не възнамеряваш да караш с едно и също масло завинаги
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  14. #14

    Default

    То проблема с пробката беше, че шайбата се беше разместила. Аз вместо оригиналната пробка бях сложил воден датчик от Фиат... май не помня.
    А относно маслото - да ти кажа не чаках много да изтече, ами на бърз ход излетях до Бургас в първият автосервиз.

    Че без масло - кофти знаеш)))
    Alfa 33 IE 1.7 8v 1993

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    78

    Default

    преди време сваляхме картера на една шкода от вътрешната страна имаше закрепена ламрина държеше се на няколко болта и бяха разхлабени и тропаше но не беше силно трябваше да се заслушаш до двг когато сменях маслото на моита бръкнах с пръст и напитах някаква ламарина мисля 4е вси4ки коли имат такава ако бъркам ме поправете

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •