Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Въпрос за спирачките на Алфа 164.Усеща се леко задържане.

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    24

    Default Въпрос за спирачките на Алфа 164.Усеща се леко задържане.

    Здравейте колеги.Имам колата от два месеца и съм много доволен от нея.Преди два дни започнаха да задържат спирачките.Съвсем леко.След като пусна педала на спирачката се усеща,че челюстите отпускат,но след 10 секуди приблизително.Не е голям проблем за мен,но е много дразнещ,особено като тръгваш по нагорнище.
    От какво може да е?Погледнах темите във форума,но не видях накой да е писал за такъв проблем.От какво може да е?
    Благодаря ви.
    Alfa Romeo 164 super T.SPARK 2.0 1996-ta

  2. #2
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Трябва топло време или гараж.Разглобяване на спирачните апарати и почистване му е майката
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    24

    Default

    Благодаря за съвета.Събирам мнения.Аз мисля да я закарам в сервиза на Italia auto във Варна.Нямам време аз да го направя.Ще пиша какво е станало и какъв е бил проблема,как са го оправили и колко ми е струвало.
    Моля ви ако някой има впечатления от този сервиз да ми каже!
    Alfa Romeo 164 super T.SPARK 2.0 1996-ta

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default

    И аз мислех да пускам тема, но днес окончателно реших проблем. Моите задържаха доста, дори трудно ускоряваше колата, като навия пълен ляв или десен едвам тръгва с повече газ. Мислех, че нещо цилиндърчетата на предните апарати заяждат, но се оказа, че са запушени маркучите. Смених ги и всичко се оправи.
    Alfa Romeo 164 Super 2.5 TD '97

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    24

    Default

    Радвам се,че ти се е решил проблема.Още нещо да попитам.Преди да оправиш проблема,като натиснеш педала на спирачките рязко и до долу,чуваше ли се свирене?
    Alfa Romeo 164 super T.SPARK 2.0 1996-ta

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default

    Чуваше се свирене дори при леко натискане на педала.
    Alfa Romeo 164 Super 2.5 TD '97

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    24

    Default

    Благодаря много за информацията.Както казах по-горе,утре имам записан час в сервиза на Italia auto тук във Варна.Ще пиша какво са ми казали там,колко ми е струвало и т.н.
    Alfa Romeo 164 super T.SPARK 2.0 1996-ta

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    24

    Default

    Така.Комплект накладки предни 282 лв. задни - 265 лв. жило за ръчната спирачка 129 лв.Ако искам поръчват ги в Италия и чакам най-малко месец.Предно ляво колело,главен цилиндър задържа.Задно дясно колело задържа.Доколкото разбрах това,което ми обясняваха,челюстите са залпнали към апарата.За да ремонтират предния спирачен апарат им трябва ремонтен комплект инструменти,а те нямат,съответно неможели да ми го ремонтират.Посъветва ме момчето да ида сам да си потърся части ако не искам да чакам толкова много и да плащам толкова.С части донесени от мен направените ремонти са без гаранция.
    По-горе изброените части мога да ги взема от мой приятел за 145 лв.Предни накладки 50 лв. задни 45 лв. жило за ръчната 50 лв.
    Нов спирачен апарат - преден 160лв.
    Много евтини ми се струват в сравнение с тия които ми предложиха от Italia auto.Евтините не знам колко ще са читави.
    А момчето от сервиза ме посъветва да отида в един магазин.Каза ми,че частите не са оригинал,но досега са монтирали доста части купени от там и нямат оплаквания.Ще отида и там да видя за какво става въпрос и ще мисля.
    Alfa Romeo 164 super T.SPARK 2.0 1996-ta

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    67

    Default

    и моите накладки са от тези от 50лв. и добре си спира колата ,ниама свирене.така,че сам си претсени.
    Hее важно колко коня имаш под капака, а какво магаре си зад волана!!!!Alfa Romeo 164 ts 2000c 90г.

  10. #10
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Предни накладки 45лв.
    Задни накладки 27лв
    Жило за ръчна 27лв.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    24

    Default

    Ще взема евтините чсти.Ще я оставя да и направят ремонта и ще кажа как е положението след това.
    Alfa Romeo 164 super T.SPARK 2.0 1996-ta

  12. #12
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    @vajvoda
    Italia auto във Варна (до затвора) 164-ка са виждали само на снимка ... лично мнение .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  13. #13
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Според мен не взимай най-евтините дискове и накладки - това са спирачките ти все пак ......
    За цените дето са обявили може да се вземат Брембо и ЕБЦ и ресто да остане....
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  14. #14
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    само феродо му е маиката.спирая идеално и отиват накладките а не дисковете!
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  15. #15
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by 164 td
    само феродо му е маиката.спирая идеално и отиват накладките а не дисковете!
    Феродо червената опаковка,премиер имашщ в предвид.Аз съм с дискове Метели 100лв комплекта и няма проблем.Предните накладки за ТД специално стават от Ланча Тема Турбо,като им срижиш кабелите за датчиците за износване.Задните ставот от Ауди 80В4 Вземи си Текстар,предлага се за Ауди
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •