Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Прекъсва на 4500об/мин!

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Прекъсва на 4500об/мин!

    Все се каня да питам,каква е причината да прекъсва като стигне 4500 об/мин>Колата си върви нормално на газ в ниските обороти(почти няма разлика от вървенето на бензин) ,все едно не и достига газ-та ........... бях при майстора и той ми казва ,че това е газ и не е за нстъпване и ми се хили,добре приемам го тоя факт,но защо тая пущина,независимо от скоростта (извънградско) не иска да свали разхода под 10л/100км(на бензин сваля до 7.4 - 7.5). Каква е причината .......... все пак е инжекцион ,а не обикновена газова
    Доколкото прочетох в книжката дюзите са 1.2 мм , не са ли малки за тоя двигател,предполагам,че трябва да са 2 мм!?!?!?!?

  2. #2
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моите дюзи са 1.8, а двигателя 1.8 ТС. Ака са ти малки дюзите нищо чудно да има проблем.

  3. #3
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Лоша настройка на компютъра на инжекциона /предположение/ пробвай друг да настрои компа /разбиращ/ и кажи на "майстора" да не се хили, щото вероятно си му кихнал 1500 за тоя инжекцион, а за тоя пари направо трябва да му откъснеш топките ако колата не върви добре.
    Колега, как я караш тая кола че да гори 7.5 бенз , тва някак си не мога да си го представя, 10л. газ на 150 коня двигател си е нормално, а и сега горим тъй наречения "зимен" LPG, с който колите дават по-висок разход, а пък и сезона е такъв...
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Аз само ще добавя че може и да е от неправилно монтирана сонда в бутилката. Малко вероятно, но съм виждал на един мерцедес, автоматик 6-так, същия проблем - при "ритане" на педала минава на по-ниска предавка и не му стигаше газта... След това "майсторите" разпробиваха дюзи, докато се оказа проблм в монтажа на сондата, която черпи от бутилката...

    AR 145 QV '97

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    10

    Default

    Каква марка ти е ГИ ? Какви са ти инжекторите (марка)?
    Дай подробности за да ти се помогне ..... кой го е монтирал ...къде в България ???

  6. #6
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by lnd1
    Каква марка ти е ГИ ? Какви са ти инжекторите (марка)?
    Дай подробности за да ти се помогне ..... кой го е монтирал ...къде в България ???
    Ще проверя в книжката и ще пиша ........... !


    Лятото пак си беше такъв разхода, незнам каква е била газта тогава! Градско 13-14, извънградско 10 и нагоре.

    Quote Originally Posted by Crusader
    Лоша настройка на компютъра на инжекциона /предположение/ пробвай друг да настрои компа /разбиращ/ и кажи на "майстора" да не се хили, щото вероятно си му кихнал 1500 за тоя инжекцион, а за тоя пари направо трябва да му откъснеш топките ако колата не върви добре.
    Колега, как я караш тая кола че да гори 7.5 бенз , тва някак си не мога да си го представя, 10л. газ на 150 коня двигател си е нормално, а и сега горим тъй наречения "зимен" LPG, с който колите дават по-висок разход, а пък и сезона е такъв...
    Ами карал съм я нормално 90-100 - не повече .......... и разход от 7.3до 7.5.
    Когато карам по магистрала е около 9 на бензин поддържам си 130км/ч.Някъде и до 2++км/ч се стига ,но за кратко!

  7. #7
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    9 вече по близо до рабиранията ми за 2.0 TS...а пък как имаш нерви да караш с 90...аз не мога така /ма то си личи и по актовете ми де /
    За справка 1.4 TS с 100 гори към 7/100 - бензин
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  8. #8
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Може от някъде и да ти пада налягането на горивото/газта/,мирише ли на газ ,отвори капака и провери.Също сутрин преди да я запалиш,отвори капачката на разширителнея съд,ако изсъска имаш пропуск,и пак ще трябва да ходиш при майстор.С една гъба с пяна си провери дюзите и съединенията за пропуск на газ.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  9. #9
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    9 вече по близо до рабиранията ми за 2.0 TS...а пък как имаш нерви да караш с 90...аз не мога така /ма то си личи и по актовете ми де /
    За справка 1.4 TS с 100 гори към 7/100 - бензин
    Споко и аз от половин година карам без талон(нямам точки) .За маршрута София Разлог ,няма как да карам с повече от 100,защото си е натоварено и всеки се влачи............... иначе по магистралата е съвсем друго .............. ,но със скорост до 100 повече от 7.5л/100км не ми дава .....


    Валентинчо,не мирише на нищо ,майстора ми се хилеше като олигофрен като му казах ,че прекъсва на 4500об/мин.Каза ми ,че газта била за икономия не за високооборотно каране ,това беше на първата седмица след като сложих газта,от тогава не съм ходил вече 4-5 месеца.......Още съм в гаранция.Според мен проблема е в дюзите(че са по-малки) и немогат да "смогнат".Колко време отнема смяната на дюзи(от 1.2мм на 2.0мм) и какво да му кажа на тоя майстор,за да не ме убеждава ,че това което е направил е правилно ......... !?!?! Неможе да има разлика от 3 литра на 100км м/у бенз. и газ......
    Като се пооправи времето тия дни ще направа опита с пяната ...

  10. #10
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Славчо, тоя майстор голям шмешник,газта не била за викооборотно каране,тоя виц за пръв път го чувам.А дюзите се сменяват супер лесно,за 20-тина минути,четирите.Днес и брат ми каза че му прекъсвала във високите обороти,може и газта да излезе.Не може за 1 месец,всички ГИ,да дадът един и същ проблем.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  11. #11
    Запален алфист Stefan84's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    154

    Default

    А свещите как са
    Alfa 156 1.8 TS '00

  12. #12
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan84
    А свещите как са
    Първо свещи,дебитомер и ламбда сонда проверявахме.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  13. #13
    Запален алфист Stefan84's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    154

    Default

    Quote Originally Posted by tipo1960
    Quote Originally Posted by Stefan84
    А свещите как са
    Първо свещи,дебитомер и ламбда сонда проверявахме.
    Защото и мойта на 4000 оборота спира да се набира и тъй като не съм сменял свещи от както съм я купил вече 6 месеца и затова си мисля , че може и от там да е
    Alfa 156 1.8 TS '00

  14. #14
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Моята е с тоя проблем откакто е сложена газовата ............ слагал съм на какви ли не места газ .... все едно и също .............

  15. #15
    Запален алфист Stefan84's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    154

    Default

    Аз мойта така я взех с метанов инжекцион и нямаше никви проблеми до скоро, но сега това кадето спира на 4000оборота ми се струва че или свещи (по - вероятното) или дебитомер но трябва да се види като имам време
    Alfa 156 1.8 TS '00

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •